Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Zeljko Raznatovic ARKAN  (Read 3687 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

28 Novembar, 2008, 15:11:42
  • Starac Focho
  • Ocena: +75/-5
  • Samo vas gledam....
Heroj ili Kriminalac? lol
« Last Edit: 28 Novembar, 2008, 15:34:27 by mrka72 »
Bolje da me mrze zbog onoga sto jesam,nego da me vole zbog necega sto nisam!
28 Novembar, 2008, 16:05:59
Reply #1
  • Moderator
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Šešelj je za njega rekao jednu rečenicu koja oslikava ,,njegov lik i delo..
citiram:
,,On je nosio više čarape na glavi nego na nogama,,.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
28 Novembar, 2008, 16:55:47
Reply #2
  • Starac Focho
  • Samo vas gledam....
Detinjstvo i porodica

Željko je rođen u Brežicama, u malom slovenačkom mestu gde se njegov otac Veljko, oficir vazduhoplovstva JNA, zatekao. Arkan je živeo sa svojom majkom, komunističkom aktivistkinjom i tri sestre. Roditelji su mu se razveli dok je bio mladić. Otac ga je često tukao u mladosti. Tada je često bežao od kuće i činio različite delikventske prestupe, a neretko je završavao po popravnim ustanovama. Postao je sitni kriminalac u tinejdžerskim godinama, pre nego što je kasnije činio ozbiljnije prestupe.

U Beogradu je džepario po ulici i obijao trafike, pa ga je otac poslao da osmi razred završi u Domu za maloletne prestupnike u Novom Sadu. Govorio je tada kako bi želeo postati pilot, ali su ga upisali u Pomorsku školu u Kotoru. Međutim, kao slepi putnik ukrcao se na neki brod i stigao u Trst. Sa četvoricom vršnjaka, taksijem je išao s kraja na kraj socijalističke Jugoslavije i usavršio obijanje kasa, krađu nakita i umetničkih slika, koje je kasnije prodavao. Njegova grupa je na delu uhvaćena u Zagrebu. Proveo je tri godine maloletničkog zatvora u Valjevu i šest meseci u Požarevcu.

Kriminalna prošlost

1972. godine, sa dvadeset godina, ilegalno je emigrirao na zapad, nadajući se da će pronaći sreću preko kriminala[traži se izvor]. U inostranstvu je sreo veliki broj jugoslovenskih zlikovaca koji su kasnije ubijeni. Uzeo je nadimak „Arkan“ po strip junaku. Kao naoružani pljačkaš i ubica osuđivan je ili optuživan u Belgiji, Holandiji, Švedskoj, Nemačkoj, Austriji, Švajcarskoj i Italiji[traži se izvor]. Zatvoren je u Belgiji 1974., odakle je pobegao 1977. Ponovo je uhapšen u Holandiji 1979., i ponovo pobegao 1981. Bio je ranjen u sudaru sa policijom. Prošao je kroz desetine evropskih zatvora, uključujući i onaj u Sheveningenu. Ražnatović je bio na Interpolovoj listi 10 najtraženijih kriminalaca.

Dok je bio mlad, iz bezizlaznih situacija ga je često izvlačio Stane Dolanc, slovenački političar. Dolanc je bio šef tajne policije i bliski Titov saradnik. Ražnatović je radio kao tajni agent 1973, a verovatno je po zadatku i otišao na zapad. Posao mu je bio da vrši atentate nad teroristima, političkim emigrantima i protivnicima vladajućeg političkog režima.

Bio je prinuđen da nauči glavne evropske jezike zbog „posla“ kojim se bavio u Evropi. Tečno je govorio engleski, francuski i italijanski, a poznavao je nemački, švedski i holandski.

Vratio se u Jugoslaviju 1981. i nastavio sa kriminalnom karijerom, započinjući ilegalne poslove. Novembra 1983. dva policajca su mu upala u kuću s namerom da ga uhapse. Ražnatović je uspeo da ih rani pucnjima iz pištolja, što ga je odvelo u zatvor. Međutim, dva dana posle toga, zahvaljujući intervenciji Staneta Dolanca, pušten je iz pritvora. Ovaj incident je povećao Ražnatovićev kriminalni renome u Beogradu.

Učešće u ratu i SDG

Ražnatović je pred raspad SFRJ izašao u javnost kao vođa „Delija“, navijača Crvene zvezde.
Ražnatovićev grob na Novom groblju u Beogradu

Kada je Hrvatska proglasila nezavisnost, Ražnatovića su u oktobru 1990. uhapsile hrvatske vlasti u Dvoru na Uni. Nakon šest meseci zatvora (iako je osuđen na pet godina), pod do danas nerazjašnjenim okolnostima je pušten iz zagrebačkog zatvora, nakon čega se vratio u Beograd. Pretpostavlja se da iza ovog puštanja stoji tajni dogovor Slobodana Miloševića i Franje Tuđmana[traži se izvor].

Međutim, vrlo brzo se vratio u Hrvatsku nakon što je 1990. godine osnovao paravojnu formaciju „Srpska dobrovoljačka garda“ (SDG). Po Ražnatovićevoj tvrdnji, gardu je osnovao 11. oktobra u manastiru Pokajnica sa grupom prijatelja, vođa „Delija“. Jezgro formacije činili su radnici srpskog DB-a. Deo SDG se prvi put pojavio na ratištu u Tenji pored Osijeka u junu 1991. Jedinica je potom ratovala po Lici, Baniji, Kordunu i Dalmaciji.

Tek što su sukobi u Hrvatskoj bili privremeno okončani, buknuo je, u proleće 1992, rat u Bosni i Hercegovini. Ražnatovićeva „Srpska dobrovoljačka garda“ odmah se, s lokalnim srpskim snagama, uključila u zauzimanje istočne Bosne. U tom periodu, Gardi se priključio i Milorad Ulemek. Jedinica je u Bosni i Hercegovini delovala sve do kraja rata.

Veliki broj izbeglih iz Srpske krajine u Srbiju je nasilno mobilisan i poslat u Ražnatovićevu bazu u Erdutu.

Arkan je područje istočne Slavonije faktički pretvorio u svoju para-državu i bogatio se na švercu deficitarnih roba[traži se izvor]. Veliki broj domaćinstava je opljačkano od strane članova njegove jedinice, dok je hiljade kubika industrijskog drveta nelegalno posečeno[traži se izvor].

Protiv Ražnatovićeve „Srpske dobrovoljačke garde“ je nakon rata Međunarodni sud u Hagu podigao optužnice za ratne zločine u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.

Iz rata je izašao sa znatno uvećanim bogatstvom. Pored poslova vezanim za naftu, cigarete, alkohol i finansije, poslovao je i u vezi sa fudbalom, prodajom i kupovinom fudbalera itd. Kupio je nižerazredni klub „Obilić“ koji je za svega nekoliko godina postao prvak Prve lige.

Željko Ražnatović je ubijen 2000. godine u hotelu Interkontinental u Beogradu. Dok se po nekima radilo o obračunu mafija, drugi tvrde da je njegovo ubistvo naručeno iz inostranstva[traži se izvor]. Kratko se bavio politikom kao poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije i predsednik Stranke srpskog jedinstva. Bio je i predsednik FK „Obilić“.
28 Novembar, 2008, 19:11:16
Reply #3
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
Ma Sale be, nel' mi se ti vrnu u devedesete  okkoral, mislim ovaj pad dinara, ta kriza, nel' te podseti na neko bolje vreme?  drinking2
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
28 Novembar, 2008, 19:28:19
Reply #4
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
Tezak kriminalac! I to ne zato sto je pobio tolko muslimana i hrvata (i zbog toga), vec zbog toga sto je srbima u celoj R.Srpskoj i Hrvatskoj prodavao dzak brashna iz crvenog krsta za 200-300 maraka! Opasan heroj, nema shta! pandur A

Takodje je zajedno sa Slobom prodavao municiju 5-oj muslimanskoj paravojnoj Izetbegovicevoj armiji u sred teske razmene vatre izmedju srpske JNA i muslimana! Sve karakteristike pravog savremenog heroja,nema sta!

Jedini lik koji nije zaradio u tom ratu je Ratko Mladic! Choveku je puko vrabac jer su mu ubili cerku i krenuo je da yebe mater islamistima! Ne zbog licne koristi, ko svi ostali. E on je kriminalac, ratni profiter i slicno. A ovi ostali drugari su XEROJI. Ukljucujuci i Arkana. Greskom su ga ubili  funnysm
28 Novembar, 2008, 19:34:48
Reply #5
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Heroj čega i koga? SalencE nasmejao si me. Nisi valjda ozbiljan  sm169 inače   pandur  :)
28 Novembar, 2008, 20:08:39
Reply #6
  • Starac Focho
  • Samo vas gledam....
Procitao sam na net,negde Arkan-Heroj ili kriminalac,zato sam stavio,naravno da ne mislim da je heroj,on je MAFIJA cista...
28 Novembar, 2008, 20:30:05
Reply #7
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!
Heroj kod Zvezdini navijači! :laugh:

Kriminalac! Manijak! Neandertalac! Umno poremećen!......
Prava pravda je SAVEST!
28 Novembar, 2008, 20:42:54
Reply #8
  • Deda meraklija
  • .
Sve najbolje o pokojniku  oreolsmajli
29 Novembar, 2008, 16:50:48
Reply #9
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Iskvari onakvo dete CECU.
 A mogla je da napravi jos neki hit osim `` cvetpoklon zanovetak``  :P
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
29 Novembar, 2008, 20:19:58
Reply #10
  • Deda meraklija
  • .
Il ga ona njega iskvari?  okkoral
30 Novembar, 2008, 01:05:10
Reply #11
  • Starac Focho
  • Ocena: +141/-17
  • Peace,love and prosperity!
    • http://reload.vladicinhan.com/
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

http://reload.vladicinhan.com
FACEBOOK: Reload festival - Vladicin Han
30 Novembar, 2008, 01:14:55
Reply #12
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Циганин је ал најлепши lol
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
30 Novembar, 2008, 02:00:44
Reply #13
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +2/-8
arkan je najtatko na svi srbi banana2
01 Decembar, 2008, 02:55:30
Reply #14
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
01 Decembar, 2008, 03:01:07
Reply #15
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!
Al si našo sliku, svaka čast!
Prava pravda je SAVEST!