Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Jesu li Hancani``seljaci``?  (Read 10644 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

06 Januar, 2009, 18:42:53
Reply #40
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Ekipo, moj sorry,potrudit cu se da nadjem temu ,gde cemo biti vi Hancani i mi Surdulicani u ljubavi i slozi. whiteflag whiteflag
07 Januar, 2009, 15:22:07
Reply #41
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +37/-35
Al svi da ste goli!
08 Januar, 2009, 15:17:22
Reply #42
  • Deda meraklija
Al svi da ste goli!
CCCCCccccc,ti bi trebao na sneg za kaznu i to na Vlasini.
Mi smo dobri ljudi.
10 Januar, 2009, 19:14:50
Reply #43
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +336/-74
Ma ne be, nesu.Ma kude. Ma jok, bre. Ne, ne. pandur
« Last Edit: 10 Januar, 2009, 19:19:29 by rogi »
11 Januar, 2009, 22:41:35
Reply #44
  • Deda meraklija

Znaci definitivno ne. Harkonikaš Harkonikaš
13 Januar, 2009, 15:27:43
Reply #45
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +336/-74

Dina za tebe cvetpoklon. Pa ti sad oceni jesmo li.  ;)  ;)  ;)
10 Jun, 2009, 22:25:41
Reply #46
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +41/-8

Dina za tebe cvetpoklon. Pa ti sad oceni jesmo li.  ;)  ;)  ;)
Po ovom forumu , reko bih da nisu...emancipovana raja  wassat
Samo 8 miliona ljudi ima sre?u da živi u Srbiji , drugi nemaju tu sre?u ali imaju sve ostalo...
12 Jun, 2009, 21:13:02
Reply #47
  • Deda meraklija
  • Ocena: +69/-17
  • Ljubav je vecna, samo se objekti menjaju
pa popriličan broj.....i to na zavidnom nivou....ima gi ko Kineza....al pre su prostaci....i neotesanci....ma šalim se.... :P

za oni beogradski snobovi jesmo sigurno.... Harkonikaš....
On me ne voli, on me jos uvek voli,
ali nikada više nece imati ponovo ljubav...
Lezao je pored mene, kad sam otisla
i kad dodje sigurna smrt on ce biti tamo.....
13 Jun, 2009, 10:02:18
Reply #48
  • Stariji meraklija
pa popriličan broj.....i to na zavidnom nivou....ima gi ko Kineza....al pre su prostaci....i neotesanci....ma šalim se.... :P

za oni beogradski snobovi jesmo sigurno.... Harkonikaš....

Seljaka ima svuda....biti seljak je stanje duha
Samo 8 miliona ljudi ima sre?u da živi u Srbiji , drugi nemaju tu sre?u ali imaju sve ostalo...
13 Jun, 2009, 10:08:59
Reply #49
  • Deda meraklija
Poslao: Neli_n1

ovoj da prebaciš u "Pametne misli"...... wassat  nije loše....nije loše....

ma mi iz Han smo takvi kakvi smo.....jedinstveni....

brate.... al oni beograđani su veći "seljaci"....je** te....sine....kad ti ja kažem, bre..... 47b20s0
13 Jun, 2009, 10:22:08
Reply #50
  • Stariji meraklija

ovoj da prebaciš u "Pametne misli"...... wassat  nije loše....nije loše....

ma mi iz Han smo takvi kakvi smo.....jedinstveni....

brate.... al oni beograđani su veći "seljaci"....je** te....sine....kad ti ja kažem, bre..... 47b20s0

Ne branim ih ali svakome sa strane su verovatno smešni lokalni slengovi...svaka druga lokacija - drugi sleng..akcenat...naglaaaasak
13 Jun, 2009, 13:55:15
Reply #51
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
U Bg pojedini gledaju na ljude sa juga u fazonu JBT ZAR TAMO LJUDI ZIVE, ili GDE JE TO, ZAR TAKBO MESTO I LJUDI POSTOJE...i tome slicno. mislim da je to zbog toga sto nikad nigde nisu otisli van Bga, nisu bili prepusteni sami sebi i sopstvenim mogucnostima snalazenja u zivotu. Al imam drugo pitanje, seljak li je neko ko nikad nije otiso dalje od Nisha? bez da se neko uvredi...
13 Jun, 2009, 14:25:43
Reply #52
  • Deda meraklija
Ne branim ih ali svakome sa strane su verovatno smešni lokalni slengovi...svaka druga lokacija - drugi sleng..akcenat...naglaaaasak

ma bre.....za sve treba imat dušu...a njihova se pretvorila u snobovsku....

Poslao: Popovic
Al imam drugo pitanje, seljak li je neko ko nikad nije otiso dalje od Nisha?

definitivno ne....ima onih koji su otišli mnogo dalje...al bitna je duša....za neke ne vredi ni poseta vasioni..... :P
13 Jun, 2009, 20:44:21
Reply #53
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2
U Bg pojedini gledaju na ljude sa juga u fazonu JBT ZAR TAMO LJUDI ZIVE, ili GDE JE TO, ZAR TAKBO MESTO I LJUDI POSTOJE...i tome slicno. mislim da je to zbog toga sto nikad nigde nisu otisli van Bga, nisu bili prepusteni sami sebi i sopstvenim mogucnostima snalazenja u zivotu. Al imam drugo pitanje, seljak li je neko ko nikad nije otiso dalje od Nisha? bez da se neko uvredi...
Druze, totalno ti je losa definicija, ne mora da znaci da ako neko ima mogucnosti i putuje da je i emancipovan, kulturan, elokventan...., ja poznajem mnogo takvih ljudi, prosli su svet, ali i dalje je ono sto je u dusi. Tacno je da se putovanjima vidici sire, ali nema to veze da li je neko otisao dalje od svog grada vec kakav je covek, da se ne izrazim drugacije.
13 Jun, 2009, 21:44:24
Reply #54
  • Deda meraklija
Ma ne brigaj se Popovicu,smetaju njima nasi padezi.Ko im je u ostalom kriv,mi dva padeza imamo i fino se sve razumemo,a njima treba 7 i opet im mi smetamo.
 srecko1
Tacno je da se putovanjima vidici sire, ali nema to veze da li je neko otisao dalje od svog grada vec kakav je covek,
Ovo je istina.
13 Jun, 2009, 22:39:04
Reply #55
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
Druze, totalno ti je losa definicija, ne mora da znaci da ako neko ima mogucnosti i putuje da je i emancipovan, kulturan, elokventan...., ja poznajem mnogo takvih ljudi, prosli su svet, ali i dalje je ono sto je u dusi. Tacno je da se putovanjima vidici sire, ali nema to veze da li je neko otisao dalje od svog grada vec kakav je covek, da se ne izrazim drugacije.

To nije nikakva definicija vec pitanje...
14 Jun, 2009, 00:33:46
Reply #56
  • Deda meraklija
  • Ocena: +44/-2
  • Kosovo je Srbija
Da li su Hancani seljaci?
Moram da priznam da nevidim tacno svrhu ovog pitanja.Zasto sad to pitanje?To mu dodje kao Han je varosica ,ali zbog svoje lokacije ,sobzirom da se Han nalazi na jugu i trenutnih ekonomskih poteskoca,kao mestani Hana su neobrazovani i nose u sebi previse seljackog elementa.
Po meni postoje dve vrste seljaka.
Jedna to su ljudi koji se nazivaju seljacima zbog mesta lokacije u kome zive.
Druga vrsta,to su ljudi koji su poprimili taj naziv zbog svoje neprosvecenosti i neznanja.

Ako pocnemo da dajemo objasnjenja u vezi ovog pitanja,onda moramo da kazemo da je Srbija do nekih pedesetih godina bila seljacka zemnja.Skoro 70 % stanovnistva zivelo je na selu.
Tek nakon pedesetih godina pocela je intenzivno da se razvija industrija u Srbiji.To je prouzrokovalo da se seljacko stanovnistvo masovno seli u gradove.
Veliki broj ljudi koji zive u svim srpskim gradovima vode poreklo sa sela i potome Han nije izuzetak.
Nakon zacetka industrije u Srbiji,Han je nasao svoje mesto.
Iako varosica Han se je veoma dobro razvio.
Tako Hancani imaju prvi halu pre Vranja,zatim olimpiski bazen na kome i Leskovcani dolaze.
Iako mali Han dobija i robnu kucu Beograd kao najmanja varosica u Srbiji.
U to vreme u Hanu su dolazili i poznati pevaci.
Neki kazu da je han u to vreme bio jedina razvijena opstina na nerazvijenom jugu.
Znaci Han je uspeo da i pored toga sto je mali obezbedi dobre uslove svom stanovnistvu da napreduje i da se razvija.
Po meni Han nije selo i Hancani nisu seljaci po mestu lokacije u kome zive.

Broj dva da li su Hancani seljaci u dusi?
Sta mu sad pa to znaci?
Mislete li da su mnogi Hancani seljaci samo zato sto neprelaze manajlski tunel.
Nije tacno.Po meni jedan covek moze da se vaspitava i da prodje ceo svet i uz pomoc knjige.
Ima dosta njih koji su prosli ceo svet pa su ipak ostali seljaci u dusi.
Da nebismo bili seljaci po ovom pitanju,uveliko imaju znacaj skole u Hanu.
Mislim da se posebno dobro radi u Hanskoj gimnaziji.Gimnazija po meni siri pogled svim Hancanima.
Po meni mi Hancani jeste da imamo juznjacki naglasak ali mi nismo ni glupi ni neprosveceni i mi nezaostajemo za bilo cim u odnosu na druge gradove u Srbiji.
Cak sto vise mislim da je Han jedna veoma zdrava sredina u kojoj je milina da deca odrastaju i formiraju se kao ljudi.
U samom mom komsiluku bukvalno u svim kucama dolazila su deca u vremenu letnjih raspusta da obidju svoje babe i dede.
Pocev od Beograda ,Sarajeva,Valjeva itd.
Sa mnogima od njih imam i dalje kontakt iako zivim u Svedskoj.
Svi mi mislimo idalje da je Han prelepo mesto i da nezaostaje za drugim mestima.
Mislim da Hancani su ljudi puni topline koji nezaostaju ni pocemu u odnosu na stanovnike drugih gradova.
Zato glavu gori,mismo samo malo medijski diskriminisani inace nezaostajemo po nicemu u odnosu na druge delove Srbije.
14 Jun, 2009, 15:25:42
Reply #57
  • Stariji meraklija

[/quote]

OK., onda prethodni post shvati kao odgovor na isto.
14 Jun, 2009, 15:34:43
Reply #58
  • Deda meraklija

OK., onda prethodni post shvati kao odgovor na isto.
[/quote]
Ma sto se sekirate,seljaci ne seljaci mi smo najbolji ljudi na svetu,jest da ja nisam hancanka,ali volim Han. Harkonikaš Harkonikaš Harkonikaš
14 Jun, 2009, 15:50:50
Reply #59
  • Stariji meraklija

Ma sto se sekirate,seljaci ne seljaci mi smo najbolji ljudi na svetu,jest da ja nisam hancanka,ali volim Han. Harkonikaš Harkonikaš Harkonikaš
[/quote]
Drago mi je da si jedna od mnogih koji cene prave vrednosti. Pozzz... drinking2