Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: RTS tuži gra?ane zbog pretplate  (Read 4213 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

25 Oktobar, 2008, 17:05:31
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Tuže građane zbog pretplate

Radio-Televizija Srbije počela je sa podizanjem tužbi protiv građana koji ne plaćaju RTV pretplatu. Prve na udaru našle su se neplatiše iz Leskovca, gde je u četvrtak podneto 419 tužbi. Tužbe su podnete i u Nišu, i to oko 600, a za narednu nedelju pred sud će doći i nesavesni gledaoci javnog servisa iz Vranja, Prokuplja i Pirota, gde se očekuje još oko 700 novih sudskih predmeta.

- Na predlog predsednika suda u Leskovcu, RTS je prihvatio da rok za plaćanje pomeri za deset dana, tačnije do 10. novembra - kaže Duška Vučinić, zadužena za odnose sa medijima u RTS. - Želimo građanima da izađemo u susret, tako da, osim produženog roka, svi koji izmire svoje obaveze do tog datuma neće morati da plate ni sudske troškove. A ni ta suma nije mala i iznosi oko 20.000 dinara.

Ona kaže da će javni servis prihvatiti predloge i ostalih opštinskih sudova o olakšicama pri izmirenju duga građana.

Najveći broj neplatiša sa juga Srbije poziva se na zastarelost ove obaveze i smatra da je sve ono što nije plaćeno za godinu dana zastarelo i da zbog toga ne postoji obaveza da se dug izmiri. Sada se čeka i zvanično tumačenje pitanja zastarelosti od Vrhovnog suda, kome se RTS već obratio. A na sud stižu tek oni koji ni posle dobijene opomene pred uduženje ne plate račun za gledanje programa RTS-a.

U RTS-u kažu da su najredovnije platiše Beograđani i Novosađani, kod kojih je procenat naplativosti iznad 70 odsto. U proseku, mesečno između 1.400.000 i 1.500.000 građana izmiri svoje obaveze prema javnom servisu.

Srbija, Novosti, AVP, subota, 25. oktobar 2008.

Izvor: Agencija VranjePress
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
25 Oktobar, 2008, 17:38:55
Reply #1
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Pa i treba da se tuze...
Javni servisi se svugde placaju u svetu, samo smo mi nesto kao najpametniji...
Svi se vade na to kako placaju kablovsku televiziju, pa ne treba da plate RTS jer preko kablovske mogu da gledaju, ali kablovska je dobrovoljna...
U svakom slucaju, da su gradjani redovno placali pretplatu ne bi imali ovakvih problema.
A svi znamo da drzavi nikad niko nije ostao duzan, pa prema tome....

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
25 Oktobar, 2008, 23:22:45
Reply #2
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +5/-2
Izvini, ali koliko se placa javni servis u drugim drzavama, a kolika je njihova prosecna plata? Kazes da je normalno da se ovoliko placa javni servis? Zasto? Da tamo rade 10 puta vise ljudi od potrebnog. Dokle ce se u nasoj zemlji stititi radnici nekoliko preduzeca (npr. rts, Zastava-do skoro...)? Hoces da kazes da je normalno da porodica, gde ni jedan clan ne radi ili jedan clan radi za 8000 din, kao sto je slucaj u nasem gradu, treba placati ovoliku pretplatu???
Mozda meni nije problem da to platim (ocito ni tebi - nista licno, kamo srece da svi mozemo, ne bi ni bilo ovih problema), ali kako je porodicama koji ne mogu da 'spoje kraj sa krajem'!!!???
26 Oktobar, 2008, 00:18:09
Reply #3
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Slazem se sa tobom komsa vezano za platu sto si napisao..
Ali, da se razumemo, ja sam takodje odozdo, tako da jako dobro znam da nije sve bas tako crno dole kao sto se predstavlja...
Snalaze se dole ljudi i te kako.
Svi znamo da su dole gradjevinci, pa rade, leti se beru borovnice, pecurke, sipurak..i sl.
Pa tako zarade za kablovsku (jer ih vise od pola ima kablovsku). Kad bi jos malo vise radili, zaradili bi i za RTS.
Moramo da shvatimo da nam je duznost izmiriti obavezu prema drzavi ukoliko hocemo i dalje da koristimo "privilegije" koje nam nudi.
A ko voli da placa???? Ja najvise besnim kad moram mesecno odvojiti min. 12000 din. za reziju (ne racunajuci grejanje)
Nemoj sad da ispadne da su ludi "oni" koji placaju. Moramo biti ravnopravni...

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
26 Oktobar, 2008, 18:54:49
Reply #4
  • [Administrator]
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Kad nekome daješ novac on to mora i da opravda boljom uslugom. Lako je ubirati milijarde dinara mesecno, a napraviti dobar program to nikoga ne zanima.
Kažete niko državi nije ostao dužan, tačno. Problem je što nema nikoga ko bi stao na stranu građana koji su nezadovoljni programom RTS-a. Mene ne mogu zavarati, sad će kao da tuže neplatiše. Kad se napravi udruženje pa se objedine slučajevi svih neplatiša u Srbiji biće interesantno gledati to suđenje. Verovatno će se održati na Ušću.
11 Decembar, 2008, 20:59:29
Reply #5
  • Starac Focho
  • Ocena: +75/-5
  • Samo vas gledam....
to je po meni glupost,ako vec placamo kablovsku,zasto da placamo pretplatu RTS-u,on ga ima i na kablovsku.... dontunderstand
Bolje da me mrze zbog onoga sto jesam,nego da me vole zbog necega sto nisam!
12 Decembar, 2008, 13:07:21
Reply #6
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +5/-3
Zasto da placas pretplatu za nesto sto nisi trazio nikakav ugovor nisi potpisao i mozda ti je nepotrebno.
Da placas da bi te zatrpavali sa reklame?
Ne treba ciljati u metu, nego metati u cilj.
12 Decembar, 2008, 17:44:40
Reply #7
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT

Koj me tuži na astal da se opruži!!!
   hessam   funnysm 
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
12 Decembar, 2008, 20:29:24
Reply #8
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
12 Decembar, 2008, 20:33:14
Reply #9
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +12/-4
Kakvi lopovi nasli od posten narod da uzimaju pare,pare nisu problem za pretplatu mi pare nemamo a i nedamo   ljubdupe
12 Decembar, 2008, 20:54:07
Reply #10
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
treba da se placa pretplata.al dal je to jedino sto treba? ne. svi treba mnogo manje da kradu. i tadicevci i dinkicevci i shesheljevci i veljinci i dachicevci i chedisti i tomini...mislite li da opozicija ne krade? ne? varate se.
po zakonu-treba da se plati. moralno-ne nikako.
12 Decembar, 2008, 20:58:07
Reply #11
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +30/-8
po zakonu mora, ali mi nismo stoka, pa da trpimo svako naredjenja. mora da postoji neki gradjanski otpor. ja ne vidim svrhu placanja pretplate.