Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Otrovano meso na jugu Srbije  (Read 1672 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

11 Decembar, 2008, 17:29:23
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Danas sam pročitao u Press-u da je švercovana, goveđa i svinjska pršuta, poreklom iz Južne Amerike (proizvedena od životinja iz Brazila, Argentine i Urugvaja) bez dokumentacije i potvrde o ispravnosti preplavila tržište Srbije. Ovaj članak pročitajte ovde. Međutim, svi smo svedoci da se u Vladičinom Hanu i okolini, kao i jugu u Bujanovcu, Preševu dovoze ''brazilski pileći bataci'' i ostale mesne prerađevine sumnjivog porekla. Čak sam i čuo podatak da se tamo mogu nabaviti samo LEVI pileći bataci, jer se tovnim pilićima u levi batak daju vakcine, steroidi i tome slično, pa pametni ljudi sa zapada to ne uzimaju. A gde bi se to prodalo ako ne ovde kod nas. Vredi li sa nekoliko stotina dinara rizikovati život nečije dece? Šta vi kažete na sve to....

Ljudi oprez!!! Kupujte samo proverene stvari u roku!!! Ova slika gore izgleda lepo, ali.... 

Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
11 Decembar, 2008, 17:42:37
Reply #1
  • Moderator
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
     Pre jedno 5-6 godina kad sam radio na punktu ,,Končulj,, imao sam prilike da razgovaram sa jednim Američkim državljaninom koji je tada imao farmu pilića na Kosovu. U razgovoru mi je reko da preko 40 % njihove ishrane čine steroidi. Tada mi je opisao piliće sa njegove farme sledećim rečima ,,body like a fist, legs are big,,.
Takođe sam čuo od jednog Makedonca, da je njegova bratanica, koja je inače tada imala 6 godina, obožavala da jede te pileće batake. Jela ih je skoro svaki dan. Njoj su iznenada počeli da rastu brkovi i brada, kao kod muškaraca u pubertetu. Kasnije su ustanovili da je devojčica  dobila hormonski poremećaj od upotrebe ovih bataka.
Nikad u životu ih nisam jeo niti ću, a i svima bih preporučio da se klone toga.
« Last Edit: 11 Decembar, 2008, 17:50:33 by mrka72 »
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
11 Decembar, 2008, 17:57:32
Reply #2
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Zabrinjavajuće, kako da znamo kad kupujemo da u prodavnicama nisu takvi pilići. Danas je takvo vreme da je sve prepuno takve hrane i uzgoj živine i stoke "po pravilu" postaje neisplativ pa i domaći proizvođači počinju da koriste razne preparate za "nabijanje mase" kako bi opstali na tržištu. E sad koliko je to sve štetno ili nije saznaćemo tek za 10 tak godina kad neki instajder skupi snage da progovori.
Svi smo svedoci da ljudi, pogotovo u Hanu kupuju tamo gde je jeftinije ne razmišljajući o eventualnim posledicama. Ne mogu da ih krivim to je nekima i jedina šansa da unesu malo proteina u organizam i da osete miris pečenog mesa, pošto ovo iz prodavnica ne mogu da priušte.
11 Decembar, 2008, 18:14:17
Reply #3
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
U parvu si admine. Sve siromašniji građani Srbije, prinuđeni su da kupuju jeftiniju hranu, pa čak i onu neproverenu, isteklog roka, štetnu i opasnu. Loše vođenje ekonomske politike, očuvanja živinarskog i stočnog fonda i mnogo drugih stvari, dovodi do ovoga. Uostalom odakle će neko, ko u kafani naruči pileći batak ili neki drugi komad mesa znati da li je ispravan? Dnevna štampa je prepuna članaka o lošem svinjskom i goveđem mesu, piletini, roštilj mesu i istalih suvomesnatih proizvoda. Šta sve neće snaći ovu jadnu Srbiju i još jadniji jug Srbije? Mogu samo da savetujem ljude: pazite se, izbegavajte, proveravajte...pa dokle doguramo...
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
11 Decembar, 2008, 18:28:19
Reply #4
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Citala sam i ja danas o ovome, ali nije prvi put da se pise u novinama, a da nadlezni ne reaguju na ovo. Sta radi  inspekcija? Da li i oni daju deci ovo meso?
Uzgred, evo moguce price za temu o korupciji  smajli662
24 Decembar, 2008, 00:06:24
Reply #5
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Savet: Ljudi, predjite na ribu! Takodje je puna proteina! Mnogo je kvalitetnija, ukusnija i sigurnija od dole navedenih...!
A i odrzava liniju.... ;)

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
25 Decembar, 2008, 02:46:34
Reply #6
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +8/-2
  • Tesko je leteti sa orlovima, ako radis sa guskama
    • Haniliks
Takvi i unistavaju nasu ekonomiju, Srbija zemlja koja moze ziveti od proizvodnje zdrave hrane trpi i propada. Zivimo na ivici bede, neko se bogati a hrani nas djubrem. Pune su bolnice i bandere
<a href="http://www.erepublik.com/en/referrer/Tompah" target="_blank"> [/url]