Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: ?or?e Balaševi? vre?a Srbiju  (Read 16179 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

17 Decembar, 2008, 21:05:25
Reply #20
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27

Цеко доведи га на следећи "reload" па да га приупитамо Манча и ја нешто  boxing2
                                                        funnysm
Ma,ima da prizna i koju je Hrvaticu j.bo posle koncert! To bi ga malo povadilo...ali samo malo   lol
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
17 Decembar, 2008, 21:17:24
Reply #21
  • Starac Focho
  • Ocena: +81/-8
Mislim ovo je stvarno strasno...Od ovako pametnog coveka nisam ocekivala nikad ovako nesto!!! Ja njega izuzetno cenim,i volim,ali ovo mu nije na mestu!!! Ne znam stvarno sta je ovim hteo da postigne!?
"LJUBAV KOJA NE ZNA ZA USLOVE...VERA SKOJOM ZASPIS I BUDIS SE... NADA KOJA POSLEDNJA UMIRE.... STO NE ZELIS SEBI,NE POZELI NIKOME!..."
17 Decembar, 2008, 21:30:12
Reply #22
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!
Delim slično mišljenje sa kojotom i police. Definitivno svako tumači ovaj njegov postupak na svoj način, sa malo više ili malo previše nacionalizma sad kako ko... Mišljenja sam da na ovo treba gledati kao širinu kojom on vlada.
Prava pravda je SAVEST!
17 Decembar, 2008, 21:46:44
Reply #23
  • Starac Focho
Delim slično mišljenje sa kojotom i police. Definitivno svako tumači ovaj njegov postupak na svoj način, sa malo više ili malo previše nacionalizma sad kako ko... Mišljenja sam da na ovo treba gledati kao širinu kojom on vlada.

Sto vas vise slusam, sve me vise ubedjujete u Djoletove ``namere``

Samo je jos trebao da pocene koncert sa *Ljepa nasha* i da ih ``upropasti`` nacisto...  wassat
 Mislim..uz shahovnicu ide i himna, ne? To bi upotpunilo njegovu predstavu...
« Last Edit: 17 Decembar, 2008, 21:49:52 by manca »
17 Decembar, 2008, 22:11:10
Reply #24
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +5/-1
Samo da vas nesto pitam,
dali bi npr.Oliver Dragojevic mogao da se vrati u Hrvatsku da je na koncertu u Srbiji reko  da je njegov maternji jezik Srpski ?
Znate li kada bi se vratio ?Nikad pa ni tad.
Zbog takvih stavova da je to zajebancija,zavlacenje...mi Srbi ostajemo Srbi.
Nemoze jedan covek da kaze to sto je Djole reko i da sve ostane po starom-nikad !!!
Sto se mene tice,moze slobodno da ide u Hrvatsku,Maribor...
17 Decembar, 2008, 22:26:42
Reply #25
  • Deda meraklija
  • Ocena: +15/-3
Ljudi ovo uopste nije nova vest... Bile su mnoge polemike na mnogim forumima, i misljenja su podeljena, kao i ovde..

Licno mislim da jeste bila fora, ali definitivno bespotrebna.
Volim njegove pesme (barem vecinu) , ali on moze da se tera u 3 lepe...
17 Decembar, 2008, 22:27:20
Reply #26
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +70/-2
Neka je kako kazu i on zaje.... Hrvate, ali zasto mi to da postujemo i kazemo on je jako pametan, inteligentan, on se tako sali? Zasto da se postuje neko ko je nezadovoljan svim i svacim i ko samo ponizava i proziva? Pa nisu svi Hrvati isti da bi ih trpali u isti kos i rekli da su ustase. Ti ljudi koji su dosli da ga gledaju dosli su jer ga vole, vole to sto radi,svejedno da li on nosio majcu sahovnice i pravio sale na racun srba, platili su karte ko zna koliko da bi ih neko zaje.... i pravio budalama. Ja postujem stav Olivera bas zbog toga sto se drzi svojih principa, covek nas ne voli i svako ima prava na to, ali i ne dolazi da bi zato sto nas ne voli pravio nas budale i zbog toga bio jako inteligentan. Inace hrvatski pevaci su ovde prihvaceni jeste, ali ne zato sto imaju "interesantne" izjave vec za to sto rade. Mada ja ipak mislim da ovo nije bila ironija na racun Hrvata vec uvlacenje i pravljenje sale kako bi izazvao odusevljenje publike, ali po meni totalno neumesna sala
"Kako se gde sastanemo,drugima kape krojimo i svakome manu nalazimo,a sami smo sebi cisti i neporocni kao da smo danas od majke rodjeni"
18 Decembar, 2008, 01:08:54
Reply #27
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +30/-8
Samo da vas nesto pitam,
dali bi npr.Oliver Dragojevic mogao da se vrati u Hrvatsku da je na koncertu u Srbiji reko  da je njegov maternji jezik Srpski ?
Znate li kada bi se vratio ?Nikad pa ni tad.
Zbog takvih stavova da je to zajebancija,zavlacenje...mi Srbi ostajemo Srbi.
Nemoze jedan covek da kaze to sto je Djole reko i da sve ostane po starom-nikad !!!
Sto se mene tice,moze slobodno da ide u Hrvatsku,Maribor...

ma da, a drugi to ne rade. ajde molim te pogledaj o cemu pricaju komicari u americi, francuskoj, britaniji... istovare tonu govana po svojoj drzavi, predsedniku, narodu... i nista. to se zove sloboda govora ( valjda mu to garantuje ustav). samo se ovde od takvih stvari pravi drama.

p.s. sta ti znaci ovo "moze slobodno da ide u hrvatsku, maribor...". hoces da ga isteras iz zemlje zbog svojih stavova? nista sloboda govora, nista jednaka prva...? ajmo onda da ozivimo tita pa da proterujemo sve koji imaju drugacije misljenje. mada, imam jos bolji predlog, bolje da ih likvidiramo, nego da nas opanjkavaju u egzilu.

p.s.2 u south parku erik kartaman stalno prica sve najgore o jevrejima. apsolutno sve nacisticke predrasude ispaljuje u skoro svakoj epizodi, a ipak, to je najbolja kritika antisemitizma koja se moze videti na tvu. mozda bi jevreji trebalo da proteraju erika kartmana i kreatore south parka u palestinu?! mislite o tome.
18 Decembar, 2008, 01:19:48
Reply #28
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Kojote potpuno si u pravu. Malo se udaljismo od teme, ali šta reći o tome da u Srbiji postoji neonacistički pokret koji ima svoje članove, organizaciju, obeležja, skupove, sajtove itd, itd...pa zašto smo toliko želeli demokratiju i uveli je kroz jedan vid revolucije, ako sad neko ne može da kaže da ne voli Srbiju ili da srpski jezik potiče od hrvatskog. Pa šta reči o svim crnogorcima koji žive i rade u Srbiji na najboljim mestima, a u Crnoj Gori su glasali za otcepljenje od Srbije...ma široka je ovo tema. Ja sam reko svoje mišljenje o Đoletu. Dobar muzičar, volim njegove pesme, (i wegovu ženu) a na kom on jeziku govori me ne interesuje...pa zar je on jedini žitelj Srbije koji je govorio nešto loše o Srbiji? Mislim da ih ima mnogo...
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
18 Decembar, 2008, 01:27:18
Reply #29
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +30/-8
Kojote potpuno si u pravu. Malo se udaljismo od teme, ali šta reći o tome da u Srbiji postoji neonacistički pokret koji ima svoje članove, organizaciju, obeležja, skupove, sajtove itd, itd...pa zašto smo toliko želeli demokratiju i uveli je kroz jedan vid revolucije, ako sad neko ne može da kaže da ne voli Srbiju ili da srpski jezik potiče od hrvatskog. Pa šta reči o svim crnogorcima koji žive i rade u Srbiji na najboljim mestima, a u Crnoj Gori su glasali za otcepljenje od Srbije...ma široka je ovo tema. Ja sam reko svoje mišljenje o Đoletu. Dobar muzičar, volim njegove pesme, (i wegovu ženu) a na kom on jeziku govori me ne interesuje...pa zar je on jedini žitelj Srbije koji je govorio nešto loše o Srbiji? Mislim da ih ima mnogo...

potpuno se slazem, samo sto ja  ne mislim da je djole rekao nesto lose o srbiji, vec da je bio ironican.

sto se neonacista tice, tu imas dva pristupa:

1) americki, gde je apsolutna sloboda izrazavanja i gde nacisti slobodno marsiraju i deluju. njihov 5. amandman garantuje apsolutnu slobodu govora i oni to doslovno postuju
2) evropski, gde veliki broj zemalja zabranjuje nacisticke organizacije

u principu, ja sam protiv zabrana, ali smatram da bi neonacisticke organizacije trebalo zabraniti.
18 Decembar, 2008, 02:34:08
Reply #30
  • Starac Focho

potpuno se slazem, samo sto ja  ne mislim da je djole rekao nesto lose o srbiji, vec da je bio ironican.

sto se neonacista tice, tu imas dva pristupa:

1) americki, gde je apsolutna sloboda izrazavanja i gde nacisti slobodno marsiraju i deluju. njihov 5. amandman garantuje apsolutnu slobodu govora i oni to doslovno postuju
2) evropski, gde veliki broj zemalja zabranjuje nacisticke organizacije

u principu, ja sam protiv zabrana, ali smatram da bi neonacisticke organizacije trebalo zabraniti.

Momci udaljavate se od teme i zaplicete se ko pile u kuchinu.

Nastavite da branite onog uvlakaca (po meni) iz naslova teme, pa ko zna gde cete zavrsiti sa vasim izlaganjem...Nemoj samo da se zauzimate za pse lutalice, jer ce ni izdaviv kuciki po Han.. 25r30wi

Police, samo za tebe.
Demokratija je po meni..kad jednom od najvecih srpskih boraca za demokratiju, ljudska prava i slobode.. koji ode u hrvatsku da k.nja protiv srpskog jezika i uvlaci im se u d.pe (za svaki slucaj) da ga ne  sadotenis posle koncerta (slucajno)...mozes javno da pokazes i zaboravis sve njegove pesme, ko da nisu ni postojale
« Last Edit: 18 Decembar, 2008, 02:55:23 by manca »
18 Decembar, 2008, 08:27:54
Reply #31
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Moram samo zacas da odem off topic (izvinjavam se zbog toga):

Svi se nesto busaju da su se borili za demokratiju i demokratija je dosla i sada bi u takvoj demokratiji, demokrate da zabranjuju ljudima sta ce misliti, govoriti, pisati, u sta ce verovati, kakvog ce seksualnog opredeljenja biti.
To ispade neka selektivna demokratija, kad mi odgovara - ja sam demokrata, a kad ne - oni su ustase, zlocinci, pederi, izdajice. . .
Uzgred, slazem se da se trebaju zabraniti nacisticke, fasisticke i slicne cke organizacije, jer one ne pozivaju na slobodu misljenja i govora i postovanje ljudskih prava, vec upravo obrnuto.   
18 Decembar, 2008, 08:34:38
Reply #32
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Pre 20-tak dana su ''Novi Fosili'' bili u Centru Sava ili Areni...i mnogi drugi, da ne nabrajam. Mrka je spomenuo Olivera Dragojevića. Pa on je javno izjavio da nikada neće doći u Srbiju iz njemu znanih razloga i nije došao. Ne bi ih trebalo upoređivati. Đole je jako inteligentan čovek i sve ovo ima nekakvog smisla...

Izvini što ne posedujem tu vrstu inteligencije pa da mi je sve ovo smešno! A Vama je ovo smešno? Ma o čemu Vi pričate ovde? Zajebavao Hrvate tako što je pljuvao po Srbiji i našem jeziku! "Ja pričam pokvarenu verziju Hrvatskog takozvani Srpski" Strašno.
 Ovde pričate o slobodi govora i da svako ima pravo da priča jezikom kojim hoće. Ma svako ima to pravo i nikome se to ne osporava, al nemoj bre da pljuješ svoju zemlju zarad ličnih interesa i dodvoravanje publici od nekoliko desetina čoveka.
Police namerno sam spomenu Dragojevića zbog njegovog stava, ja to poštujem i to mi ne smeta da slušam njegovu muziku, al ga ne bi poštovao da dođe ovde i da počne da nam se uvlači tako što će on da mrzi svoju zemlju i svoj jezik. Pominješ da su bili svi ovi muzičara, al niko nije pljuvao svoj jezik i nosio srpski grb. Ma nosi ti na majici šta god hoćeš al nemoj sa sve tu tvoju inteligenciju (koju ja ne razumem) da blatiš svoj jezik
Đole jako inteligentna osoba? Dobro. A zašto onda drvlje i kamenje na Ljubišu Samardžića što nije hteo da da glavnu ulogu njegovoj ćerki u filmu Dunjo Moja. On je napisao pesmu i njegova ćerka mora da igra u tom filmu, a sad što nezna da glumi i što je niko ne angažuje u filmovima to nije važno. E pa sad ću ja da snimim film i ona će da igra glavnu ulogu, kad već niko od reditelja u Srbiji neće da je angažuje. To sve govori o njemu kao osobi.Da su njegovi interesi ispred svega, ispred  morala.
E u ovom slučaju su po meni samo njegovi lični interesi, nikakve šale i doskočice, samo interesi i dodvoravanje određenom  delu publike. Niko ne spori da je on dobar kantautor, ali njegovo politikarenje je užasno.
Brate ako hoćeš da te poštujem, izađi na binu i pevaj to što si napisao,to ti dobro ide, ne bavi se politikom i pljuvanjem maternjeg jezika.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
18 Decembar, 2008, 10:34:04
Reply #33
Moram samo zacas da odem off topic (izvinjavam se zbog toga):

Svi se nesto busaju da su se borili za demokratiju i demokratija je dosla i sada bi u takvoj demokratiji, demokrate da zabranjuju ljudima sta ce misliti, govoriti, pisati, u sta ce verovati, kakvog ce seksualnog opredeljenja biti.
To ispade neka selektivna demokratija, kad mi odgovara - ja sam demokrata, a kad ne - oni su ustase, zlocinci, pederi, izdajice. . .
Uzgred, slazem se da se trebaju zabraniti nacisticke, fasisticke i slicne cke organizacije, jer one ne pozivaju na slobodu misljenja i govora i postovanje ljudskih prava, vec upravo obrnuto.   

Maco ne slažem se tobom. Ko ovde kome osporava slobodu izražavanja? Pa na to niko nema pravo. Sloboda izražavanja je ustavom garantovana. Ali blaćenje maternjeg jezika nema veze sa demokratijom. Lepo možeš da izađeš i da kažeš " Ja govorim bedunskim jezikom", u redu je to je tvoja stvar, ali molim te nemoj pritom govoriti da je moj maternji jezik pokvarena verzija tvog jezika. Razmisli malo da li time vređaš mene. Zar je nacistički i fašistički to što mislim da moj jezik nije iskvarena verzija nekog drugog jeztika. Ma jok. Ja samo mislim da je moj jezik lep, slušljiv, pevljiv.....
Nemam ja ništa protiv drgih jezika, volim čak i da ih slušam, voleo bih da naučim što više da ih govorim, ali poštujem svoj maternji i ne dam da ga blati niko, pa makar se on zvao Đorđe Balašević....
18 Decembar, 2008, 11:36:00
Reply #34
  • Deda meraklija
Nije moj post bio direktni osvrt na Balasevica, ali jeste delimicno (zato sam i rekla da idem u off  :)). Svako ima pravo na slobodu govora i moze da prica sta hoce, svidjalo se to nama ili ne.
Licno mislim da je preterao zato sto je izazvao ovakvu jednu bujicu, a zna kakva je situacija izmedju Srbije i Hrvatske. Ironiju volim i smatram je veoma poucnom, ali smatram da se mora znati kada, koliko i s kim.
18 Decembar, 2008, 12:05:25
Reply #35
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Ma nisam ga ja branio što je to rekao i nisam rekao da nije-kad snimak govori više od reči. Ali ljudi, pa ova njegova nazovi ''uvreda'' srpskog jezika, je sitnica, mrvica u odnosu na ono što protiv Srbije govore i rade mnogi drugi. Pa zar nije stražno, moralno ubitačno, kad neki od srpskih političara kaže da Kosovo nije Srpsko i da ga trebamo zaboraviti. Jeste rekao to što je rekao, jeste to uvlačenje u dupe Hrvatima, jeste pojeo g..vno, ali to je njegovo mišljenje i to je to. Nije on napao državno uređenje time što je rekao da je srpski jezik ''iskvarena verzija hrvatskog'' i mi možemo da ga mrzimo ili volimo, ali-samo to. Nećemo mu valjda sad zabraniti da održi koncert u Sava Centru, da snima muziku i da slobodno živi i radi. A da ti iskreno kažem, kolega Mrko, da sam ja napisao neku pesmu, po kojoj će se snimati film, i ja bih se svim silama trudio da glavnu ulogu u njemu igra moj sin....mislim da bi i ti to uradio za tvoju decu, zar ne?
Evo na okupljanju forumaša, u znak protesta prema Đoletu Balaševiću, nemojte da puštate njegove pesme!!
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
18 Decembar, 2008, 12:26:39
Reply #36
    Ma ko govori o zabrani nastupa? On je rasprodao 10 koncerta za SC sad oko nove godine. čak je pozvao Anu Ivanović zarad lične promocije. To je u redu. Samo me zanima kakve če sad šale i doskočice pričati na koncertima. možda će mu sad biti drag srpski jezik ustvari ustvari "iskvarena verzija hrvatskog". Što se mene tiče on je niko i ništa od sad pa na dalje i u buduće....
18 Decembar, 2008, 13:54:20
Reply #37
  • Starac Focho
Nije moj post bio direktni osvrt na Balasevica, ali jeste delimicno (zato sam i rekla da idem u off  :)). Svako ima pravo na slobodu govora i moze da prica sta hoce, svidjalo se to nama ili ne.
Licno mislim da je preterao zato sto je izazvao ovakvu jednu bujicu, a zna kakva je situacija izmedju Srbije i Hrvatske. Ironiju volim i smatram je veoma poucnom, ali smatram da se mora znati kada, koliko i s kim.

Ako je neko koristio ironiju u ovoj temi, to sam ja! Ne mogu da verujem da moja ironija izaziva ovolike kritike i negativne komentare u vezi demokratije i da ja sad ispado neki sovinista koji maltretira nase velike kantautore i brani im da se slobodno izrazavaju  ???
Izgleda  da nije bitno sto ja svojom ironijom branim nas narod i srpski jezik! Jedino je bitno da ako ``veliki`` Dj.Balasevic kaze: ``G..no je slatko zato sto sam ga ja p..rao, a vi ga jedite jer Ja sam Ja i tako mi je cef`` ,to treba da se precuti jer je On ipak napisao ``Pricu o Vasi Ladackom``, ``Bagrenje``, ``Pevca``...pa je za vjeki vjekov zaradio nasu naklonost, da moze cak i da nas pljuje u neko hrvatsko selo jer ga je neki Srbin nagazio na zulj, pa sad oce da se sveti celom srpskom narodu...

E, pa ne moze, bre! Tu dolazimo do demokratije za koju se on borio vise od mene i tebe Maco. On je taj koji je koristi obilato da nahrani svoj ego, koji mu je neko poljuljao. Niko mu nece nista zabraniti, niti mu brani..ali ce ga Mnogi voleti Mnogo manje nego ranije. Ja sam jedan od njih i hocu da se to zna... hessam
18 Decembar, 2008, 14:06:44
Reply #38
  • Deda meraklija
ja sad ispado neki sovinista

25r30wi  25r30wi  25r30wi

P.S. Ono moje pisanije nije bilo upuceno nikome posebno, generalno sirim ideje mira i ljubavi  rastaman2

18 Decembar, 2008, 14:12:53
Reply #39
  • Starac Focho

P.S. Ono moje pisanije nije bilo upuceno nikome posebno, generalno sirim ideje mira i ljubavi  rastaman2

Ok, al smanji malo duvan, ne valja za zdravlje...a i ce poskupiv cigare... slamkauusta