Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: horor  (Read 9721 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

17 Decembar, 2008, 15:22:36
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +6/-0
  • Ih al znam da slikam
volite li da gledate horor filmove?ja licno volim ali ne preterujem sa gledanjem,nisu losi: the grudge,the eye,ring...Ako znate jos koji dobar samo recite.
17 Decembar, 2008, 16:37:43
Reply #1
  • Guest
Ranije sam mnogo gledao klasične horor filmove. I sada kad imam vremena volim da pogledam dobar horor. Više gledam SF - horor (Alien, Stvor, Alien VS Predator...). Opuštaju me.
U sećanju su mi ostali legendarni horor filmovi Petak 13, Strah u ulici Brestova i Noć Veštica.

« Last Edit: 17 Decembar, 2008, 16:43:09 by EricTheViking »
17 Decembar, 2008, 21:46:07
Reply #2
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Dead end I 2003. moja preporuka, nisam odavno gledao filmove pa sam malo ispao iz štosa.
23 Decembar, 2008, 01:38:35
Reply #3
  • Deda meraklija
  • Ocena: +59/-28
http://www.imdb.com/title/tt0093177/

danas je horor istrebljen zahvaljujuci holivudu i filmovima za potpuno retardirane.
23 Decembar, 2008, 01:43:36
Reply #4
  • Deda meraklija
e da - ovo je takodje obavezna lektira :

http://www.youtube.com/watch?v=GYsotAPOJqY

.......

23 Decembar, 2008, 15:56:26
Reply #5
  • Deda meraklija
evo i neke liste klasik i trash horor (meni omiljeni) filmova......

http://www.popcultureaddict.com/movies/horror.htm

27 Decembar, 2008, 00:34:01
Reply #6
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Slazem se sa Ericom....Strava u ulici Brestova je neprevazidjen!
Ranije su pustali taj film na 3K RTS!
Nikad necu da zaboravim taj "uzas"....bila klinka, sta cu? :)

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
29 Mart, 2009, 21:52:15
Reply #7
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Sinoc sam pogledala jos jedan strasan ::)  film Ogledala - Mirrors.
Preporucujem svima onima koji NE vole da se ogledaju cesto...
Jer bojim se da ovi drugi posle filma, vise nece zeleti jedno vreme ni da mu privire.... :laugh:

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
29 Mart, 2009, 22:52:59
Reply #8
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
Slazhem se sa Majom. Mirrors je odlichan film, a Kiffer Sutherland odlichno se uklapa u nenormalnu i tamnu atmosveru filma...
Moj predlog za Horror film(iako ih u principu ne volim, mada sam obozhavatelj Kinga i Barkera, tj. njihovih knjiga) je Carantine (karantin)... Predivno bolesna pricha...

Inache, Horror filmove nije ubio Hollywood nego jedan, jedini chovek. Ed Wood. On je pocheo prvi da se sprda sa horrorom kao zhanrom.

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
29 Mart, 2009, 23:30:55
Reply #9
  • Deda meraklija
  • Ocena: +48/-8
  • Everything I'm not made me everything I am!
Retko gledam ovaj zanr, vise volim da pogledam neki dobar triler, ali ajd...Svidja mi se film ''Mirrors''(Ogledala)..a pre neki dan sam gledala ''Petak 13'', isto nije los..E sad ne mogu dalje da polemisem, kao sto rekoh ne volim horor filmove..
***What goes around, goes around, goes around comes all the way back around***
30 Mart, 2009, 16:51:31
Reply #10
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +6/-0
  • Ih al znam da slikam
Gledala sam Mirrors i svidja mi se,jedini problem je bio sto sam ga gledala pre spavanja.Pre neki dan sam odgledala Unborn-super horor, ima zanimljivu pricu.Pa ako ste ljubitelji horora pogledajte,ali danju. ;)
31 Mart, 2009, 02:51:26
Reply #11
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
horori koji su me nekad istresali iz gaća kad sam bio mali, sad su mi smešni...a i ovi novi smešni su svi! deca kukuruza...aaa iskidao sam se :laugh:
06 April, 2009, 23:47:03
Reply #12
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +7/-1
The Shining...
12 April, 2009, 15:59:00
Reply #13
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +5/-1
ne gledam horori, po meni su nezanimljivi... nije da nemaju radnju, ali kad gledam horor ne mogu da se uzivim u film, "hladnokrvan" sam... i smesni su mi horori ko da gledam komediju a ne horor film xD
25 April, 2009, 23:54:05
Reply #14
  • Deda meraklija
Inache, Horror filmove nije ubio Hollywood nego jedan, jedini chovek. Ed Wood. On je pocheo prvi da se sprda sa horrorom kao zhanrom.

Ed wood je stvarao trash horor filmove tako da to sto si reko apsolutna je neistina... Trash filmovi su filmovi B kategorije oduvek bili a i snimani da budu upravo to....Malo budzeta puno krvi i eksplicitnih scena sa izvesnom dozom sekte i okultnoga....

tako da ne uocavam analogiju izmedju ujebavanja meni nekad omiljenog zanra i ed wooda....

Holivud je taj koji je napravio sprdnju sa horor filmovima.....Svaki sledeci je sa istom tematikom gde neki lik ispizdi na nekog zatvori se u mracnu kucu ne pere prozore godinu dana i vadi machetu na sve sto mu se obrati.....Ili grupa skroz totalno ludih tinejdzera skrene levo umesto desno i onda svi poginu sem zene.

« Last Edit: 25 April, 2009, 23:55:40 by Igor_TECH a TECH »
21 Maj, 2009, 15:45:37
Reply #15
  • Deda meraklija
Cannibal Holocaust (1980)

January 21, 2006 by HorrorHR

Ako se ne varam, ovo je jedan od filmova koji je dobio najviše napada, tužbi, zabrana, cenzuriranja i ostalih sličnih društvenih kritika. Nakon što pogledate film ili samo pročitate ovaj osvrt znati ćete zašto. Ako ste ljubitelji životinja, nemojte čitati dalje, postoji mogućnost da će te me htjeti poslati u uvce radi detalja koje dijelim s vama. Nakon gledanja filma sam dosta iznenađen sa cjelopkupnom pričom. Uvijek sam mislio da je ovaj film spominjan samo i isključivo radi brutalnih scena, ali na svoju radost mogu zaključiti da se kroz film vrti jaka kritika ljudi i društva uopće. Sama završna rečenica koja išla nešto poput “Who are the real cannibals, them or us?” je savršeno upakirala ovu priču o prelasku nekih moralnih granica pri dokumentiranju nepoznate kulture.

Radnja u dvije rečenice: ekipica koja odlazi snimati dokumentarac o kanibalima nikada se nije vratila. Nakon nekog kraćeg vremena, antropolog kreće u potragu, te pronalazi njihove leševe ali i snimke. Gledajući snimke, koje izgledaju dosta realno, dolazimo do nekih gnjusnih scena uključujući:

Glumljene scene

- brutalno ritualno silovanje sa tupim predmetom, pa sa kuglom blata i kamenjem te umlaćivanje nekom toljagom
- pucanje sačmaricom direkt u lice
- čupanje djeteta iz trudnice i zakopavanje istoga pod blato
- rezanje spolnog organa te hranjenje istim
- generičke scene čupanja, rezanja, rezbarenja ljudskog tijela koje su ultra gore ali mila majka prema scenama iz donje grupe

Realne scene

- lov velike kornjače, te eksplicitno i detaljno snimanje kasapljenja, rezanja udova i hranjenja sa utrobom
- pucanje puškom u malu svinjicu
- rezanje glave malom majmunu
- kasapljenje oveće zmije, te pauka i raznih drugih životinjica

Sve u svemu, ovo je naj eksplicitniji film koji sam gledao, možda nema najviše gorea, ali scene koje su stvarne snimke su baš degutantne.

Uvijek sam mislio da je ime ovog filma onako teatralno, da je riječ holokaust uzeta jedino jer je sinonim za među ljudsku katastrofu. E pa nije, jer u filmu imamo holokaust i to ne kanibala prema ljudima, nego ljudi prema kanibalima. Dok gledaš film, zapitaš se kako zapravo snimaju neki dokumentarci. Koliko zapravo ljudi utječu na ono što mi vidimo kao finalni proizvod.

preuzeto sa --->> http://www.horrorhr.com/cannibal-holocaust-1980/

http://www.imdb.com/title/tt0078935/