Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Prvi solo album Kojota(eyesburn)  (Read 3191 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

03 Avgust, 2007, 20:10:17
  • Moderator
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +4/-4
  • tebraman

Ovo je prvi solo album Kojota(EB), nadam se ne i zadnji...
Prica se da je extra uradjen i da dobro zvuci...ce vidimo
Izaso je pre oko mesec dana a jos ga nema u nijedan musicshop u gradu...istina
Jel neko cuo nesto o tome, mozda ga neko od vas i ima a? Ako ima da mi nekako prosledi da prebacim na comp pa vracam...mozda  :D. btw Preso sam ceo Nis da ga nadjim i svi kazu ma nemamo pojma,kad je izaso??? ???
« Last Edit: 03 Avgust, 2007, 20:12:14 by Dzogi »
stavljam dzidzu u sarmu kad fali zacin C
03 Avgust, 2007, 23:37:14
Reply #1
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Tražio sam na netu da skinem album, ali ništa za sad.

Evo intervjua sa StudioB:

U ovonedeljnoj emisiji "Kreni" gost nam je bio Nemanja Kojić - Kojot ili Coyote iz sastava Eyesburn. Predstavili smo novi, instrumentalni reggae projekat "Terortone Sound Production" koji je nastao tokom njegovog boravka u Londonu. Numere su snimljene u studiju Jerrya Lionsa a Jerry je aktivno učestvovao i u nastajanju zabeleženih instrumentala. Ideja je da se za britansko tržište ovo izdanje pojavi u vokalnom obliku, Jerry će okupiti mlade raggae vokale i snimiti vokalnu verziju koja bi trebala izaći u obliku vinila.

"Terrortone Sound Production" predstavlja Coyotea kao izuzetnog instrumentalistu, način na koji svira trombon čini ga specificnim i podjednako prepoznatljivim kao što je to njegov glas u grupi Eyesburn. Prilikom gostovanja u emisiji "Kreni", Kojot je saopštio i nekoliko ekskluzivnih vesti.

Prva se tiče njegovog matičnog benda. Eyesburn će ubuduće biti na kraćoj pauzi a Nemanja će se fokusirati na promociju i više se angažovati oko ovog instrumentalnog projekta. Paraleno će raditi na novom albumu ad hoc sastava Shappa čiji je singl "Against The Low", podsećamo, bio No.1 domaće godišnje Diskomer liste za 2005. godinu. Druga vest vezana je za pevačicu engleske postave Kojinog benda Disciplin A Kitschme. Gofie Babe se sprema za veću pevačku angažovanost, izvesno će joj u tome pomoći Nemanja.

"Coyote meets Terrorstone Sound Productions" biće prvi put predstavljen uživo, drugog dana Reggae Festivala u SKC-u u sa prijateljima iz matičnog sastava Dušanom Petrovićem i Vukašinom Markovićem.
03 Avgust, 2007, 23:57:43
Reply #2
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Reč je o ploči snimanoj u Londonu koja je nastala kao plod saradnje Kojota i Jerryja Lionsa, najpoznatijeg po saradnji s reggae veličinom Twinkle Brothers. U nešto više od pola sata muzike predstavljeno je devet žanrovski koherentnih tema: Lionsovi riddimi, muzički na pola puta između dub tretmana i dancehalla, predstavljaju osnovu na koju se kao nadgradnja prelivaju Kojotove harmonije i improvizacije na trombonu.
COYOTE HORNSMAN: Coyote Meets Terrortone Sound Production
Oko ovog instrumenta vrti se ceo album; svi tonovi su u funkciji isticanja Kojićevog tretmana ovog instrumenta. Njegove uzvišeno-tužne melodije dočaravaju nam miris juga i organski reggae ugođaj živog analognog zvuka. One su fin kontrapunkt Lionsovom digitalnom izrazu, koji inspiraciju crpi sa istog izvora. Zajedno, njih dvojica tvore neobičan album koji se ne može svesti na samo jedan (pod)žanr, pokušavajući da osveže okoštale kanone reggae produkcije, koja, izuzimajući pojedina dub ostvarenja, već decenijama beleži manjak relevantnih izdanja.
Rezultat je ploča bez većih uspona, ali i bez padova, koja je korektna i u razmerama recentne svetske ponude ovakve muzike. Potentni ritmovi su bogomdani za časove opuštanja, recimo na nekoj terasi blizu obale na kojoj poveće društvo uživa u suncu i neobaveznom razgovoru. S obzirom na to da su meteorolozi najavili pakleno leto, Kojotov susret sa TerrorTone Sound Productions može biti i vaš izbor.
04 Avgust, 2007, 00:19:36
Reply #3
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
I pronašao sam!!! >:D
Download Coyote meets Terrorstone Sound Productions na:
http://www.myspace.com/hornsmancoyoteeyesburn
ima samo 4 pesme ali bolje išta nego ništa.
05 Avgust, 2007, 18:52:43
Reply #4
  • Moderator
  • Stariji meraklija
  • tebraman
Odlicno... :D
Trudis se i to je super...zna se ko je admin ovog 4uma... ;)
08 Septembar, 2007, 21:25:50
Reply #5
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +1/-0
  • One Tribe
DAj bre kad ce stigne to u moj komp a dzogi
I samo da  sve je u redu i svaki dan siguran  i svi da su tu jer nemogu sam...
08 Septembar, 2007, 21:34:27
Reply #6
  • Moderator
  • Stariji meraklija
  • tebraman
neam pojma...tad kad doneses hard pun sa igrice... ;D
09 Septembar, 2007, 18:25:45
Reply #7
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +1/-0
  • One Tribe
I samo da  sve je u redu i svaki dan siguran  i svi da su tu jer nemogu sam...
09 Septembar, 2007, 18:31:27
Reply #8
  • Moderator
  • Stariji meraklija
  • tebraman
09 Septembar, 2007, 21:58:22
Reply #9
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +7/-0
  • dal valja ovo a?
Dzogi aj da te obavezem da probas da nadjes negde novi album grupe Irie FM.  Unapred hvala
imam samo jedan grad,porodicu,jedan hram i silno se trudim da ih mnogo ne brukam
10 Septembar, 2007, 00:19:12
Reply #10
  • Moderator
  • Stariji meraklija
  • tebraman
E Bolicu imam 4 pesmice od Irie FM... :P
Dobri su, peva im Vukasin(Beban)...svidjaju mi se
E ja skinuo te 4 pesme od www.myspace.com/iriefmbgd
Overi temu "Skidanje MP3 sa MySpace".... tu ti je sve lepo objasnjeno kako da skidas od myspace...
btw. preporucujem i BlackArkCrew,Drum'n'Zez,Smoke'n'Soul, Dub Rebellion, FC Apatride Utd, Mashta Bashta...
Ako si zainteresovan mogu da ti ostavim linkove i to da skines, ali pazi tu nemas puno pesme...po 3,4 od svake grupe...ali i to je super ;)
Ae pOz

10 Septembar, 2007, 01:10:56
Reply #11
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +7/-0
  • dal valja ovo a?
 ma znam miki,neke od njih sam slusao na rege festu prosle i ove godine u SKC. aj leba ti ostavi mi te linkove
imam samo jedan grad,porodicu,jedan hram i silno se trudim da ih mnogo ne brukam
10 Septembar, 2007, 01:57:54
Reply #12
  • Moderator
  • Stariji meraklija
  • tebraman