Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Staniša Stoši? - IN MEMORIAM  (Read 23296 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

08 Januar, 2009, 01:28:28
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Rođen u selu Vrbovo u opštini Vladičin Han 1945. godine, Stošić je pola veka gradio pevačku karijeru nastupajući po Srbiji, republikama bivše Jugoslavije i u svetu.

Celog života bio je saradnik Televizije Beograd, Radio Beograda i Muzičke produkcije. Radio televizija Srbije se sa velikim poštovanjem i tugom oprašta od ovog velikog umetnika.

Povodom njegove smrti, muzička urednica u Radio-televiziji Srbije i dugododišnja Stošićeva prijateljica Nena Kunijević rekla je da je on bio 'vranjanski Pavaroti'.
'Staniša je za mene legenda i ambasador Vranja i vranjske pesme. Ono što je za Vranje u literaturi književnik Bora Stanković, to je u muzici Staniša Stošić'..
<a href="http://www.youtube.com/v/_7-fM-ACIwI&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;rel=0" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/_7-fM-ACIwI&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;rel=0</a>
Stošić je između ostalih objavio albume 'Antologija vranjanskih pesama' i 'Moje najlepše pesme' na kojima je otpevao 'Milkano', 'Petlovi pojev', 'Puče puška', 'Dimitrije sine Mitre' 'Koštana' i druge, a bio je naročito poznat po izvođenju pesme 'Lela Vranjanka'.

8. april 2008. posle duže bolesti preminuo je u Beogradu u 63. godini.
Stošić je sahranjen u Aleji zaslužnih građana u Beogradu.

08 Januar, 2009, 01:29:14
Reply #1
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
" align="left" border="1U znak sećanja na jednog od najboljih glasova Srbije, a zasigurno najboljeg izvornog pevača, 9. januara u Domu Kulture u V. Hanu održaće se se koncert izvorne muzike.
Početak u 20h, cena ulaznice: 200 din

08 Januar, 2009, 08:53:03
Reply #2
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
Izuzetno cenim rad i delo Staniše Stošića i o tome najbolje govori reputacija koju je imao u muzičkom svetu. Dakle neke njegove mitske pesme trajaće još dugo, dugo posle njega. Međutim ne mogu a da ne spomenem jednu stvar koja mi se nikad nija sviđala. Svi mi znamo da je Staniša Stošić rođen i da je živeo u selu Vrbovo koje je na teritoriji Hanske opštine. Međutim nijednom nisam čuo od njega u intervjuima i raznim emisijama da je on poreklom iz Hana već je uvek govorio da je Vranjanac. Neznam zašto???
Naravno da ću biti na koncertu i pozivam sve ljubitelje prave narodne pesme da prisustvuju.
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
08 Januar, 2009, 08:57:55
Reply #3
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Povodom njegove smrti, muzička urednica u Radio-televiziji Srbije i dugododišnja Stošićeva prijateljica Nena Kunijević rekla je da je on bio 'vranjanski Pavaroti'.
'Staniša je za mene legenda i ambasador Vranja i vranjske pesme. Ono što je za Vranje u literaturi književnik Bora Stanković, to je u muzici Staniša Stošić'...

Stvarno vrhunski pevač izvorne narodne pesme, što je i dokazao tako da ovo što sam reko i ne mora da stoji. Samo mu zameram jedno. Da li se je stideo svog porekla ne znam, ali se je ceo svoj život predstavljao kao Vranjanac. Nisam čuo nijednom da je izgovorio da je iz Hana tj Vrbova.To samo govori o njemu..... Za njegovu muziku kapa dole..... Legenda.....
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
08 Januar, 2009, 11:06:34
Reply #4
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
U intervjuima sa njim npr. emisija "Balkanskom Ulicom" čovek je naravno govorio o tome gde je rođen i nije bežao od toga. Pošto je svoj ugled stekao pesmama iz Vranja, svi su posmatrali kao Vranjanca, a u vreme kad je on počinjao da peva Han je bio još manja kasaba za koju niko nije čuo pa je verovatno zbog bolje komunikacije koristio Vranjanac umesto Hančanin.

U svakom članku koji govori o Staniši Stošiću se pominje Han, e da nam je više takvih ko što je bio on gde bi nam bio kraj.
10 Januar, 2009, 02:27:18
Reply #5
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
Koncert je održan pred punom salom Centra kulture. Nastupali su Lepa Lukić, Rade Krstić, Marija Manasijeva, Dejan Stanković Krempi, Dragan Stanković, glumac vranjskog pozorišta naravno uz pratnju odličnog orkestra Saše Cvetkovića pojačanim klarinetistom Nešom iz Niša i violinistom takođe iz Niša. Koncert je trajao čitava tri sata i mislim da je osvežio građane Hana i makar malo im skrenuo pažnju sa svakodnevnih problema a ujedno i ispunio i cilj zbog koga je organizovan. Hančani su pokazali humanost na delu.
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
10 Januar, 2009, 04:57:34
Reply #6
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Nije Marija nego Maja Manasieva.
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
10 Januar, 2009, 14:45:16
Reply #7
  • Guest
Koncert je bio odličan. Kopernikus je prenosio direktno na lokalnom kanalu. Samo šteta što su radili sa amaterskom opremom ili pak nisu znali kako da podese ton, pa je gledanje prenosa bilo užasno. Stalno se čuo neki brum, i povremeno se gubio ton.   Čist promašaj što se prenosa tiče.