Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: KUD Branislav Nusic  (Read 21642 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

29 Jun, 2008, 14:53:24
Reply #40
  • Guest
Ovo su slike prve generacije clanova KUDa koji su poceli da rade 1983. godine.
30 Jun, 2008, 18:33:35
Reply #41
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Amatersko KUD "Branislav Nušić" iz Vladičinog Hana

Amatersko kulturno-umetničko društvo "Branislav Nušić" u Vladičinom Hanu nizom koncerata tokom protekle nedelje održanim u tom mestu, obeležilo je 25 godina rada. Anasambl je povodom obeležavanja značajnog jubileja od Skupštine opštine Vladičin Han dobio Povelju kneza Lazara, koju je predsednik opštine Slađan Marinković uručio koreografu Nenadu Jakovljeviću.

- Naše društvo datira još od 1929. godine, ali je decenijama samo povremeno radilo. Od 1983. godine pa do sada, radimo neprekidno i za to vreme osvojili smo brojne nagrade i priznanja u zemlji i inostranstvu. Folklorni ansambl broji oko 200 članova u četiri selekcije - kaže Nenad Jakovljević, umetnički rukovodilac i koreograf.

Vladičin Han, Novosti, AVP, ponedeljak, 30. jun 2008.

Izvor: Agencija VranjePress
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
25 Jul, 2008, 22:22:55
Reply #42
  • Guest
U utorak 5. avgusta, članovi KUD-a putuju na Međunarodni festival folklora Csángó Festival u Mađarskoj u gradu Jászberény, u organizaciji CIOFF-a. Grad se nalazi oko 80 km istočno od Budimpešte. Festival počinje 07. avgusta i traje sve do 11. avgusta. 06. avgusta članovi KUD-a će održati koncert u gradu Eger u Mađarskoj (oko 150 km severoistočno od Budimpešte).
« Last Edit: 25 Jul, 2008, 22:27:06 by ericviking74 »
25 Jul, 2008, 22:38:33
Reply #43
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
KUD "Branislav Nušić" je jedino lepo i vredno u Vladičinom Hanu i na pravi način prezentuje ne samo Vladičin Han, već i celu Srbiju u svetu. Ako se za nešto kajem u životu, to je što sam ostavila folklor, ali se uvek radujem njihovim uspesima na takmičenjima i festivalima.
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
26 Jul, 2008, 01:25:47
Reply #44
  • Guest
U pripremi je online foto-album KUD-a Branislav Nušić. Slike su urađene u 1024 X 768 px. Foto album možete pogledati OVDE.
« Last Edit: 26 Jul, 2008, 01:28:45 by ericviking74 »
27 Jul, 2008, 22:28:54
Reply #45
  • Guest
Završio sam Online Foto Album KUD-a ''Branislav Nušić. Adresa je http://kud-branislav-nusic.magix.net. Ima dosta fotografija sa raznih koncerata i putovanja članova društva. Slike su postavljene u rezoluciji 1024x769 px i postoji opcija za download-ovanje, tako da svako može skinuti slike.

UŽIVAJTE!!!!         cvetpoklon                                  drinking2               

KUD BRANISLAV NUŠIĆ FOTO ALBUM

kolcesr
03 Avgust, 2008, 23:56:34
Reply #46
  • Guest
U utorak 5. avgusta, članovi KUD-a putuju na Međunarodni festival folklora Csángó Festival u Mađarskoj u gradu Jászberény, u organizaciji CIOFF-a. Grad se nalazi oko 80 km istočno od Budimpešte. Festival počinje 07. avgusta i traje sve do 11. avgusta. 06. avgusta članovi KUD-a će održati koncert u gradu Eger u Mađarskoj (oko 150 km severoistočno od Budimpešte).

U Eger-u KUD nastupa sa još 5 ansambala i to ansambli iz Bugarske, Rumunije, Slovačke Turske i Indije. Na koncertu će biti i 2 ansambla domaćina.
U Jászberény-ju nastupa sa još 4 ansambla i to Španija, Indija, Škotska i Turska, i još mnogo Madjarskih igrača i pevača i muzičara iz Transilvanije.
04 Avgust, 2008, 11:41:17
Reply #47
  • Guest
Fotografije sa koncerta KUD-a ''Zlatne Ruke'' - Vlasina 2008. na Sv. Iliju možete videti u Foto albumu KUD-a Branislav Nušić.
 drinking2
UŽIVAJTE...
10 Avgust, 2008, 12:04:15
Reply #48
  • Guest
Evo nekoliko fotografija iz Madjarske.
11 Avgust, 2008, 04:08:42
Reply #49
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +1/-1
ljuuuudiiiii. . . . . . . cao evo ja sam na netu pa reko da vam se javim ovi ostali su na zuraju s bracu po krvi-turci extra nam je al i veoma zao sto sutra dolazimo al ipak mora se sve sto je lepo kratko traje aj veliki pozdrav od andree mence nikole i magija cao veliki pozdrav i poljubac :) ;) :D :D >:( ;D :( :o 8) ??? ::) :-[ :-X :-\ :-* :'( >:D ^-^ O0 :angel: :police: :laugh: drinking2 banana1 banana2 drinking3 sholja rules2 baby2 sadotenis tvrdzid okkoral cvetpoklon ljubdupe lol pobedasmajli tenissmajli whiteflag oreolsmajli       i tako mislim nemo se ljutite z a j e b a l i  s m o  v e k   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!caoooooooo00000000000000000000000000000000000000sssssssssssssssssss
13 Avgust, 2008, 18:54:04
Reply #50
  • Guest
Postavljene nove slike sa festivala u Madjarskoj, POGLEDAJTE OBAVEZNO.

http://kud-branislav-nusic.magix.net
16 Septembar, 2008, 00:18:50
Reply #51
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Zamislite, s obzirom da na kablovskoj televziji imam vise madjarskih kanala od srpskih, pre neki dan ukljucim madjarsku nacionalnu televiziju da slusam vremensku prognozu (kazu da oni bolje to vide od nas), i ostao mi tako program, kad odjednom poznati zvuci!
Okrenem se i vidim moje Hancane! Nisam mogla da verujem!  :) :) :)
10-tak minuta su pricali o nama, o nasim lepim hancanima, na zalost nisam uspela sve da razumem, ali u nacelu sam shvatila da je sve naj, naj...
Tako se isto desilo i sa svadbom Marka Markovica, imao je svojih dobrih pola sata na nasionalnoj televiziji. Picali su o Hanu, o Vranju...
Ali dobo, on je ipak jednim delom njihov "stanar"....
Ali u svakom slucaju, prija mi kad vidim tako nesto....i to jako...verijte mi...  :) :) :)
Pozzzz

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
26 Decembar, 2008, 21:21:54
Reply #52
  • Guest
Postavljen mini-chat na sajtu KUD B Nušić... Pogledajte...

http://kudbnusic.50webs.com/
21 Januar, 2009, 12:59:16
Reply #53
  • Guest
Tradicionalni Svetosavski koncert KUD-a ’’Branislav Nušić’’ iz Vladičinog Hana ove godine je i humanitarni koncert, i sav prihod od ulaznica biće namenjen završetku izgradnje hrama Sv. Lazara. Celu vest možete pročitati OVDE.
30 Januar, 2009, 17:19:17
Reply #54
  • Guest
Evo još nekoliko fotografija naših najmladjih članova

26 Maj, 2009, 00:01:07
Reply #55
  • Guest
Naš najmlađi ansambl je u subotu bio u Ratini na republičkoj smotri dečijeg folklora i još jednom pokazao skeptičnim građanima Vladičinog Hana (koji verovatno ovo i ne čitaju a komentarišu samo) koliko KUD ''Branislav Nušić''  znači gradu.

Naime, naša deca su učestvovala na toj smotri kao najbolji ansambl koji je pobedio na regionalnoj smotri u Vranju.

Evo i nekoliko fotografija:

26 Maj, 2009, 00:22:34
Reply #56
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Wow, bas su nam medeni....Medeni  swatkisi...    :) pobedasmajli

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
26 Maj, 2009, 09:38:04
Reply #57
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +12/-2
   Nemogu da opisem svoju srecu sto je i moje dete ucestvovalo na tom takmicenju. . .. prosto neopisivo. . .

zelim da porucim svim gradjanima Hana da podrze rad KUD-a jer je to zasad jedino lepo sto se desava kod nas . . .
26 Maj, 2009, 15:06:51
Reply #58
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +54/-27
Bravo za mališane. Pokažite odraslima kako treba predstavljati grad u kome živimo.
Ne idi ispred mene, mogu da te sledim.
Ne idi iza mene, mogu da te ne vodim.
Prosto, idi pored mene i budi moj prijatelj.
27 Maj, 2009, 22:50:44
Reply #59
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2
Od uvek su bili jaki, bas sam skoro imao prilike da razgovaram sa ljudima koji se aktivno bave folklorom sa zapada Srbije i koji kazu da koreografije i igre sa juga su nesto fenomenalno. Cak smo jako cenjeni i superiorni i na internacionalnim takmicenjima, Bugari su tu negde - imaju dobar folklor, a sve ostalo je daleko manje interesantno i temperamentno u odnosu na nas. Svaka cast.