Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Kako je propao Rock & Roll  (Read 21124 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

11 Mart, 2009, 21:44:39
Reply #120
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT

Bio je danas snimak koncerta na KCN, mogli smo i mi koji nismo mogli prisustvovati (nažalost) da vidimo kakva je atmosvera bila. Bilo je kolko sam mogo da vidim fantastično. Definitivno ima mesta ovakvim dogadjajima u našem gradu i to češće. Barem jednom mesečno. Samo treba neko sve to organizovati. A i prostor baš nije adekvatan al šta je tu je.....Biće valjda još RnR u našem gradu...
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
13 Mart, 2009, 11:56:44
Reply #121
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Nenad Čanak zaključio
Brega je krivac za turbo folk u Srbiji

Političar Nenad Čanak istakao je pre neko veče da ima odgovor na večito pitanje „Zašto je propao rokenrol?”. Prema njegovom mišljenju, glavni krivac za to je popularni muzičar Goran Bregović koji je, kako tvrdi Čanak, u rok ubacio primese turbo folka i tako zauvek izmenio muzičku scenu našeg regiona.

Čanak, koji se muzikom bavi od svoje dvadesete godine, otkrio je preksinoć tokom noćnog razgovora sa Gruom da Bregovića smatra krivcem zašto se rokenrol, koji je bio statusni simbol osamdesetih, krajem tih godina pretočio u isprazni turbo folk koji je postao jeftina zabava za mase.
- Vidi, godine 1975. Brega je sa „Bijelim dugmetom” uradio ploču „Kad bi bio bijelo dugme”, i tada je na muzičku scenu uveo taj pastirski rok. Tada je na instrumentariju u roku obavezan deo bio gitara, električna gitara, bubnjevi… U to vreme si čim čuješ prvi akord znao o kojoj se muzici radi. A onda je Brega uradio pesmu „Kupiću ti top”, gde imaš deo gde otkidaju na gitari, a pevaju na folkloran način. Pa tako je slično zvučala i pesma „Kad bi bio bijelo dugme”, koja ima veoma kreativan tekst, ali je to bio taj pastirski rok. I tako, korak po korak, muzika se menjala, a poklopac na celu tu priču propadanja rokenrola svakako je bila smrt Milana Mladenovića, iz grupe EKV - pričao je Čanak objašnjavajući da ukus publike mora da se neguje, a ne uništava. Ubrzo je kamera prešla na mušku spavaću sobu, te gledaoci nisu imali priliku da njegovo obrazloženje saslušaju do kraja.

Izvor: Blic
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
13 Mart, 2009, 13:07:19
Reply #122
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
Baš mi je žao što nisam mogla da idem na koncert. Ako neko ima snimak, neka postavi. Tetka moja je bila, kaže da je bilo fenomenalno, super se provela.
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
15 Mart, 2009, 15:24:50
Reply #123
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
Pa i ja sam mislio da je Bregovic kriv za propast rock&rolla i svi oni koji su pokushavali da etno stavke potrpaju u Rock(Stefanovski, Tochak, Zlatko Manojlovic, Idoli...). Samim tim dolazite do logichnog zakljuchka da je Rock ubio Rock. Inache, skoro sam prochitao da je izraz "Turbo Folk" smislio Rambo Amadus... A juche sam shvatio da je Rock & Roll totalno mrtav...

<a href="http://www.youtube.com/v/uKNePXkXrhk&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/uKNePXkXrhk&amp;hl=en&amp;fs=1</a>

E, to se deshava, kad postoji demokratija...

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
15 Mart, 2009, 16:18:36
Reply #124
  • Deda meraklija
  • Ocena: +49/-6

Stanislawe !, ne se sekiraj zbog želimira ( želimir se piše malim slovom )

Čovek ne deluje tupavo, tačno i svesno ide na određen tip publike.

I veruj mi da neće da omane

S' obzirom na spot, čini mi se i da je pri lovi .

Neka on animira 9 od 10 ljudi.

Srbija ima 6 000 000 ljudi.

Dakle neka 600 000 ljudi sluša rock i onda je to puna kapa.

Dovoljno je brate !....... nemoj da te ovakvi razočaraju,... prosto ignoriši.....

Nemoj da nam kloneš duhom...
18 Mart, 2009, 01:31:18
Reply #125
  • Starac Focho
<a href="http://www.youtube.com/v/xLzGpttuATk&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/xLzGpttuATk&amp;hl=en&amp;fs=1</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/Cwvj8bbaZk0&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/Cwvj8bbaZk0&amp;hl=en&amp;fs=1</a>

18 Mart, 2009, 10:21:44
Reply #126
  • Deda meraklija

Stanislawe ! , ako će mo pošteno.....

Momci izedoše pesmu.

Alal neka im je !

Nego, kako uspeš da nagaziš  ove likove..

De ih nađeš...

19 Mart, 2009, 00:59:23
Reply #127
  • Starac Focho
ne nagazim ja njih, nego oni mene... Vecina mojih je preko reke...Pa eto... Inache pesme nisu njihove, naravno...
Prva je sinan sakic a druga je baja mali knindza

19 Mart, 2009, 01:29:48
Reply #128
  • Deda meraklija

Ali plakar im je prva liga....

Dobre su im fore sa kosama...

Miriše dobro na parodiju...

Nego da te pitam... kada se održava Rock Garden u Surdulici.

Jel to neki fiksni ili klizni datum.
19 Mart, 2009, 16:27:10
Reply #129
  • Starac Focho
Pa to je ono shto ja pokushavam da objasnim kolegama iz Hana. Mora da postoji fixni termin bar mesec dana unapred, kao i da se prijavi opshtini i policiji. Proshle godine je bila 15-og avgusta, ali to se desilo jer su proshle godine bili izbori. Kako mirishe da ce biti izbora i ovde, pitanje je shta ce biti, a i da li ce biti, jer nam je politichka scena otishla u Honduras. Inache svirke su se uvek odrzhavale poslednje nedelje jula, odnosno prve nedelje avgusta, jer nam nikada nije bilo dozvoljeno da menjamo datum zbog Vlasinskog leta. Uglavnom je oko Svetog ilije, dakle. Dakle, klizno...

20 Mart, 2009, 13:43:32
Reply #130
  • Deda meraklija

Stanislawe !

Kaži mi samo pa da te ne davim više,

Kaži mi u kratkim crtama kakav je sadržaj bio prošle godine..

Prostor..

Koliko je trajalo ?

Koji su bendovi bili ?

Posećenost..
20 Mart, 2009, 23:47:18
Reply #131
  • Starac Focho
Svirka je bila na otvorenom, na shetalishtu. Neznam koliko ih je bilo, jer je bilo njih shto ispred bine, shto na keju, ali ih je bilo dosta. Svirka nije bila losha.

Bilo je 5 benda sve ukupno... 3 iz Surdulice(Rista je odbio da svira, i Zbrisao u vojvodinu), 1 iz Vladichinog Hana, i jedan iz Kumanova. Svirka je trajala od 19h do 1 preko noci. Moje bilo incidenata.

Evo ti neshto slichica:

22 Mart, 2009, 22:36:10
Reply #132
  • Deda meraklija
  • Ocena: +15/-3
Bio sinoc u Domu omladine na svirci, pa reko da reknem par reci  Harkonikaš

Prvo, onaj bend iz Sur. na T., i oni su bili ok, s tim sto sam im repertoar naucio napamet jos pre jbm li ga i ja kolko.

A onda, nasi Hancani, sa njihovim "bendom" . Raspad, ljudi, raspad.. ajde sviranje i tako i tako.. ali vokal(i), pa ono je smesno. Kapiram ja da oni nisu ozbiljno shvatili nastup, ali ako nemas uslova za svirku, nemoj da je pravis.. 
22 Mart, 2009, 23:15:27
Reply #133
  • Deda meraklija

Djole !

Šta je to bilo i u kom domu omladine ?

U Hanu ili Surdulici ?

I koji je  to bio Hanski bend  ?

Da li su to ti mladi momci što su HM fazonu koje je Eric pomenuo ?
23 Mart, 2009, 00:39:59
Reply #134
  • Deda meraklija
Dom omladine u Hanu, razume se.  ;)

Hancani su bili u mladjem sastavu, uglavnom. Ne znam na koje momke mislis, ali sinoc definitivno nisu bili u tom fazonu. Svirali su uglavnom neke zajebancije, uz par dobrih pesama, koje ponovo nisi mogao lepo da razumes zbog vokala.

Bend se sastojao od sledecih: Igor (gitara), Gale (druga gitara, ako je to bio on, posto coveka ne poznajem), Ivica (bas) i Tomica (bubnjevi) .
23 Mart, 2009, 16:50:35
Reply #135
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
Djole i ja sam bio, bila neka zajebancija, bolje ishta nego nishta. Nel' nosish naochare, mislim da sam video neke starije likove. Znash li ti mene?
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
23 Mart, 2009, 19:48:55
Reply #136
  • Deda meraklija

Reče mi Gale da je bio na svirci , ali nije bio siguran da će da svira, nije ni gitaru
                   poneo .
                   Šteta što nisam znao.
                   Bilo bi lepo da to postane pravilo jednom nedeljno - subota veče rock u Hanu.
                   I nema šta da te ko obaveštava....Subotom  će uvek neko svirati, onako za
                   svoju dušu bez love...
                   Hančani, Surduličani, Vranjanci ili miksovani, to je takođe jedan od načina da se
                   promoviše ta vrsta muzike.
                   Em se bendovi uvežbavaju, em publika uživa.
                   Erik viking sprema bend, klinci ga već imaju , Gale i ja spremamo pravi autorski bend i
                   to su tri benda sa teritorije Hana , i Surdulica ima 4 benda i Vranjanci sa nekim bendom
                   i to je sasvim dovoljno za početak...
                   Pojaviće se sigurno još neki novi klinci ili solo izvođači.
                   I to je to...
                   Treba imati dobru komunikaciju sa direktorom doma omladine i bendovima i
                   stvar je rešena.
                   I to bude pravilo.... subotom rock veče u Hanu.
                   Pa ko voli.... izvolte..!

23 Mart, 2009, 20:34:38
Reply #137
  • Deda meraklija
Pa dobro, i to sto kazete, bolje ista nego nista  ;) ZZ, ja sam bio samo na 15 min, cuo par pesama, i morao da idem, ne nosim naocare, i znam te iz vidjenja :)

Definitivno bi bilo dobro kad bi svake subote bilo ovako nesto .
23 Mart, 2009, 20:44:06
Reply #138
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
ZZ, ja sam bio samo na 15 min, cuo par pesama, i morao da idem, ne nosim naocare, i znam te iz vidjenja :)

Nemoj ti se sledeci put desi da se ne javish kad ima neko pijenje, k'o shto je bio sluchaj kod nas. A i da ne budemo sajber-kurajber drugovi   Aj drinking2
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
24 Mart, 2009, 19:28:13
Reply #139
  • Starac Focho
Neznam shta da kazhem... Mogu misliti kako je bilo. Ko je pevao u hanskom bendu?