Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Kako je propao Rock & Roll  (Read 21014 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

28 Januar, 2009, 22:56:25
Reply #40
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Legendarna pesma legendarne grupe... hessam

ELEKTRICNI ORGAZAM - Igra rock 'n' roll cela Jugoslavija

<a href="http://www.youtube.com/v/EBl_n6SPRD4&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/EBl_n6SPRD4&amp;hl=en&amp;fs=1</a>
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
29 Januar, 2009, 15:48:07
Reply #41
  • Deda meraklija
  • Ocena: +49/-6
Nije crko Rock ljudi, samo smo ovih zadnjih 15 godina imali neka druga posla.
Ono što me je oduševilo u Hanu je koncert Borin u diskoteci gde su mladi momci i devojke pevali iz sveg srca.Ja bi da vas potsetim da se mnogi od njih nisu rodili u vreme "Lutke sa naslovne strane " a pevaju je deca da sve puca.
E to može ljudi da nam da nadu.
Tvrdim da je rock i dalje najbolji oblik komunikacije i razmene emocija između publike i muzičara i to je jedna od retkih stvari koja nam je stigla od anglosaksonaca a da mi se dopada( iako su oni imali neke druge namere sa tim , ali su im se stvari otele kontroli )
Grand produkcija može da gura još mnogo godina ali sve ima svoj rok trajanja, i kao i sve imperije i ta će jednog dana da počne da kleca.
Prave vrednost nikada ne umiru.
Nikad.
Živi mi bili rokeri hanski!!!!
29 Januar, 2009, 21:22:16
Reply #42
  • Deda meraklija
  • Ocena: +15/-3
S tim sto je Bora "pevao" samo kultne pesme, koje, ja mislim, i da zivis na grani, pa si morao negde da cujes.  ;)
29 Januar, 2009, 21:59:06
Reply #43
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
S tim sto je Bora "pevao" samo kultne pesme, koje, ja mislim, i da zivis na grani, pa si morao negde da cujes.  ;)
sushta istina... Bora je nekada bio No.1 roker u Jugoslaviji i Srbiji... Sada je matori prdonja koji lupa svashta i peva na matricu ili playback.

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
29 Januar, 2009, 23:30:32
Reply #44
  • Deda meraklija
Opet vas dvojica !

U pravu ste  !
            Ipak je olinjala mačorčina i malo je vulgarniji za moj ukus, ali to je Bora.
            Stičem utisak kao da ga poznajem od kako sam se rodio.
            Dođe mi ko malo dalji čiča.
            O svom učitelju ne mogu ništa loše...           
            Deluje mi kao mudri starac na brdu
            Srpski  rock poglavica

Mnogo je braćo tu bilo dooooobrih pesama !

29 Januar, 2009, 23:40:01
Reply #45
  • Starac Focho
Pazi, rispekt za staru kosku, ali od stare slave se ne zhivi... A od politike tek posebno... Baci se na debelu rabotu, budi fer prema mladjima...
Inache lichno smatram da je bilo vishe ljudi kojih se danas mozhda slabo ko seca, a rock'n'roll nikada ne bi(bar srpski) bio takav kakav jeste...prvenstveno 3 lika:
Djordje Marjanovic
Mile Lojpur
Vlada Jet

tek onda idu bora chorba, dzindzer, bajaga, cukic, milan mladenovic, koja, srdjan sharper, Gile Gojkovic, Cane, Viktorija, Sladjana Miloshevic, Gorica popovic, bilja krstic... I gomila likova koji su na osnovama ove trojice potavili rock na noge...

30 Januar, 2009, 01:00:32
Reply #46
  • Deda meraklija
Perice !

Sigurno da je tako..Bio sam mali mršavi klinac sa retkom dugom kosom i gledao sam DŽetovu grupu "tunel" da te
         ne slažem bar jedno 5-6 puta.On je kompletno živeo rock,celim svojim bićem.
         Non stop smo visili na "Hitu nedelje" i borili se protiv šminkera urlanjem, a Vlada DŽet ga je dugo vodio
         Ko da mu sada čujem glas , urezao mi se u uši. Pankere smo respektovali.
         Za Đorđeta mileta znam samo iz istorije ali sigurno je da su utemeljivači.

Ali ne slažem se u onom delu za politiku
         Sećaš se šta je Džoni Štulić uradio sa ondašnjom politikom
         Preslušaj ponovo " Kad fazani lete ," Kurvini sinovi ",ne mogu da verujem da je to i danas tako aktuelno.
         Kao da je seo i juče je napisao.

Ne bi trebalo baš pevati samo tra la la ,vole ljudi politiku posebno antivladinu jer na žalost ima mnogo, mnogo više
         nas nego onih što su dobro prošli , naravno ne šibati samo politiku ali ne biti baš ni "srebrna krila" ili "Hari mata hari"
         Šarenilo tema privlači raznovrsniju publiku a ja bi ipak voleo da se radi nešto komercijalno.
         Pozdrav!
30 Januar, 2009, 01:30:58
Reply #47
  • Starac Focho
Nisi u pravu! Politika i muzika nesmeju da se meshaju. jedno je umetnost a drugo je razbibriga za stoku...
A shto se tiche Dzonija, slazhem se da su mu pesme ok, ali su vishe socijalne nego politichke, shto mislim da bi trebalo da preslushash ponovo, jer ih ochigledno nisi ukapirao...
u svakom sluchaju, rispekt tebi, drago mi je da josh uvek ima rokera... Trebalo bi da se nadjemo, uprilichimo po neku kriglu razgovora... Shta kazhesh, a?

30 Januar, 2009, 01:35:32
Reply #48
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
Trebalo bi da se nadjemo, uprilichimo po neku kriglu razgovora... Shta kazhesh, a?
I ja sam za. Bash bi' voleo da upoznam Pecu (Stubal, ovog Pericu vec znam ;))...ako ga do sad nisam upozn'o
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
30 Januar, 2009, 01:49:06
Reply #49
  • Starac Focho
onda? konspiracija?

30 Januar, 2009, 02:05:53
Reply #50
  • Deda meraklija
            Pa ajde ljudi da udarimo jednu mobilizaciju Han i Surdulica,sve što je staro i mlado od 18-55 a voli da svira rock i da  upoznamo jedni druge i oni koji imaju bendove i oni koji nisu kompletirani i soleri ,napravimo neku rock sesiju isporazmenjujemo umobolne telefone svako odsvira po 2-3 pesme za upoznavanje, olešimo se malo od alkohola,odemo dom pa sledećeg četvrtka
opet u tekilu ili piramidu turist ili šajkaču,gde se dogovorimo ,u stvari tamo gde daju najveći popust.Ko ne donese sledećeg četvrtka novi aranžman,za kaznu da čisti drugima instrumente.Pa za jedno tri - četiri godine "od rock četvrtka" napravimo  neku  "rock Guču" na čijem zatvaranju dvesta gitara,baseva i  bubnjeva,svira "SMOKE ON THE WATER"
             To je cela koncepcija
             Lepo spavajte ljudi

30 Januar, 2009, 08:37:43
Reply #51
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Cek malo, a mi sto volimo rock, a ne sviramo ili pevamo?
D i s k r i m i n a t o r i     j e d n i  oklagija
30 Januar, 2009, 09:32:18
Reply #52
  • Deda meraklija
Vi ostali ljubitelji ste zaduženi da padate u masovnu histeriju kad se pojavimo na bini.
I molimo da bude uverljivo.
30 Januar, 2009, 22:34:15
Reply #53
  • Deda meraklija
           Da ne bi upropastio temu svojim "duhovitostima",idemo dalje sa pitanjem ,koji je potencijal rock publike u
           Vladičinom hanu sa obzirom da opština broji "stabilnih" 20 000 stanovnika ?
           U rasponu od 15 do 40 godina ima po gruboj proceni oko 5 000 ljudi i ako je svaki deseti "mladi čovek"
           prijemčiv za ovu vrstu muzike i prati dešavanja, dolazimo do broja od 500 ili oko 2.5 % "vernika" što je po     
           mom mišljenju za jednu varoš koja je udaljena od centra dešavanja sasvim dovoljan broj.
           Ja vam mogu reći svoje zapažanje što se tiče mog sela Stubal, da je primetno interesovanje kod mladih ljudi
           za tu vrstu muzike i da ono prelazi taj procenat.
           Erik viking je rakao da su prodavali svojevremeno po 900 karata+ oni što uđu "onako"- bilo je dakle oko 1000
           ljudi.
           Zanima me vaša procena današnjeg stanja i stavovi.
           Koliko je rock prisutan u vašoj generaciji ?
           Kakva je situacija u Hanu a  kakva u Surdulici ?
           Da vidimo sa koliko divizija raspolažemo.

30 Januar, 2009, 23:09:50
Reply #54
  • Starac Focho
Cek malo, a mi sto volimo rock, a ne sviramo ili pevamo?
D i s k r i m i n a t o r i     j e d n i  oklagija

nismo mi diskriminatori, uvek ima mesta za obozhavateljke i "grupi girls"   25r30wi

30 Januar, 2009, 23:19:20
Reply #55
  • Deda meraklija
More, nemoj ja da zapevam, pa ce vis sto je "grupi"  25r30wi
30 Januar, 2009, 23:51:19
Reply #56
  • Deda meraklija
Ako dobro pevaš, odosmo I ja i Perica a boga mi i Erik u "Grupi Boys"
Nego reci maco kako stoji stvar u tvojoj generaciji, kako tu procentualno stojimo sa "odanim trupama" ?
30 Januar, 2009, 23:57:33
Reply #57
  • Guest
Peco, u Macinoj generaciji trupe si 100% odane. Može Maca u naš bend i bez audicije.    drinking2
31 Januar, 2009, 00:15:53
Reply #58
  • Deda meraklija
Kako smo svi " lepuškasti i atraktivni " stvarno nam treba neki balans da ne razmavamo i ono malo ljudi a to što su odani u tolikom procentu to me zaista raduje.
Gde su cure eto za njima momaka pa za tim momcima neke druge cure jure,za njima opet neki drugi momci i eto nama publike," utepaš se svirajeći " a niko te ne sluša ali bar iniciraš najmanje dva braka za veče.
Dobro je ime za bend "Provodadžije" ili " Prirodni priraštaj "
Maco ! izjasni se o svojoj generaciji ne mogu da poverujem da su 100% naši nemoj da je ;96 godište.
Mada dok se mi opravimo sa bendom taman će da "stašev"
31 Januar, 2009, 00:19:10
Reply #59
  • Deda meraklija
Eeee, Maca je '80. godiste. Ne mogu da kazem da su trupe nase 100%, ali 90% bi trebalo.
Pozdrav Eriku  drinking2