Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Kako je propao Rock & Roll  (Read 21005 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

31 Januar, 2009, 00:46:25
Reply #60
  • Deda meraklija
  • Ocena: +49/-6
Lepe informacije, i po pitanju procenta  i po pitanju godišta.
Dakle mogu da konstatujem da rock nije upokojen nego naprotiv, čekaju ga lepi dani.
I da Han može da mobiliše i svih 1000 ljudi ( svaki 20-ti) pa još kad pripomogne Surdulica eto ga" rock hepening " sa 2500 ljudi  + slučajni prolaznici + radoznali + nostalgičari + " gostinjke " + službena lica + strane obaveštajne službe i  Rock Revolucija može da počne......
 U to ime večeras opuštam pesmu na -opšte teme- vaše pesme, veliki budući hit:

"Kuda si krenuo sa tim pištoljem Predraže zvani DŽo "

Pa čik, neka je neko ukrade...
31 Januar, 2009, 15:31:34
Reply #61
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
Pa na Rock Gardenu u surdulici je bilo oko 600 ljudi, s'tim da ne rachunam sluchajne prolaznike... a i puno njih nije imalo pojma da se svira tog dana...
Problem je sledeci...
Slazhem se ja da ima 2500 ljudi koji vole rok, pop-rock ili bosanski rok... I svi oni mogu da se okupe na svirci. problem je mrtvilo grada... Vidish, ranijih godina, Surdulica nije bila mrtav grad, nego je funkcionisala konstantno... i to je bilo do neke 2002-3, a onda je pukao kej, pochela je droga, a i standard je nekako pao, a ekonomski faktor je ponekad presudan. uz sve to, vremenom smo postali sezonski grad koji funkcionishe 20 dana zimo(oko praznika) i 3 meseca leti(sredina juna-sredina septembra)... Tako da je to, presudno...
Takodje vadim se i na neinformisanost likova u vezi muzike, svi se tripuju da su neki mafijashi, kafici koji rade do 4(a nemaju status nocnih klubova) kao i ponovna pojava sponzorstva kod devojaka(bela prostitucija)... Shta da ti kazhem sve je povezano socijalnim faktorima koje nismo u mogucnosti da objashnjavamo a josh nikako da ne osudjujemo...

Svirke...
Svaki vikend (petak i subota) imash dve svirke u surdulici. Pop rock(malo jugonostalgicharski) ali shta je tu je... Problem su prostor, jer je Etage, koji radi samo rock svirke, relativno mali i sa dva loshe povezana nivoa(sprata) tako da je jedan deo bukvalno prazan a u drugom ne mozhesh da prodjesh... Squere, nije losh ali dok se ne aktivira letnji ulaz i bashta nema nishta od funkcionalnosti istog.
Ja npr. volim festivale, otvoren prostor ili ogromne zatvorene prostore. ne volim guzhvu, ne volim da se posle svake svirke kompletno ispiram jer mi odeca smrdi na duvanski dim. Lepo, kulturno, sednesh, slushash muziku i pijesh 'ladno pivce...

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
31 Januar, 2009, 17:34:32
Reply #62
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
  Na ovaj tvoj post nemam šta da dodam, ukratko si odradio analizu koja opisuje pravo stanje stvari. Tačno je i to za drogu i sve što si napisao.. I ja volim da bude malo više prostora, da ne moram da se "tiskam" i da se posle boravka u zatvorenom gadim samom sebi od smrada duvanskog dima...

Mislim da Reload, ukoliko obrati pažnju na sve muzičke pravce može biti pravo dešavanje u ovom delu Srbije... Nadamo se najboljem.

Ideja o bendu sa autorskim stvarima je super... Recimo da ja Pecinu ideju o bendu vidim kao nešto tipa Hladno Pivo... Jbg, oni su se prodali, počeli da pevaju ljubavne pesme itd... Mada imaju i sad neke sa socijalnom tematikom, i prodaju se... Redovno imaju svirke. Tekstovi su im kvalitetni i tako...
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
31 Januar, 2009, 19:52:40
Reply #63
  • Deda meraklija
  • Ocena: +15/-3
Pa da, sama ideja o autorskom bendu je odlicna, ali realizacija je problem. Prvo, naci clanove za bend, pa onda se uveriti da mogu da rade zajedno (vrlo bitna stavka, i vrlo teska) , pa tek onda poceti sa muzikom. Dalje, odabir muzickog zanra. Nista tipa metala ne dolazi u obzir ukoliko hoces siri auditorijum (u Srbiji) . Komercijala se podrazumeva, ali pravilo sto manje to bolje ovde vazi.

E, onda, dragi gledaoci, dolazimo do samog stvaranja.. Bice potrebne godine da taj "bend" profunkcionise kao celina i pocne da pravi kvalitetnu muziku, jer tekstovi su manji problem..

Sto se Reloada tice, da, i ja mislim da ima veliki potencijal. Pa pogledajte samo ovu godinu, uzevsi u obzir da je samo tehno muzika bila zastupljena.. mogu da kazem da je bilo i metalaca i rokera cisto da vide o cemu se radi..
Ustvari, kad bolje razmislim to je bilo jedino vece da je Han bio stvarno pun ovog zadnjeg leta. Sto je najcudnije, uglavnom su bili ljudi sa strane (jedno 50 Nislija i 50 Leskovcanina) , a Hancana najmanje. Tuzno.

31 Januar, 2009, 22:31:34
Reply #64
  • Starac Focho
ja se ne slazhem, ako hocvesh da funkcionishesh profi... samo metal... Kazhi mi ko je od srpskih bendova bio na MTV ili Viva-i? ukupno 7
Obojeni program(nekomercijalno)
Oktobar 1864(nekomercijalno)
Ana Stanic(komercijalno ali kvalitetno)
Alogia(nekomercijalno, metal)
Bloodbath(nekomercijalno, metal)
Anathema(ser)(nekomercijalno, metal)
Abonos(nekomercijalno, metal)

niko vishe...

01 Februar, 2009, 00:31:40
Reply #65
  • Deda meraklija
Perice ! Zlata vrediš za informacije..
 Niko nije kao ti dao lepši presek rock scene u Surdulici , od opisa bendova pa čak i detaljnog opisa objekata gde
 se te svirke održavaju .
 Ni Djole ne opisuje loše, a i upoznat je sa svim teškoćama oko funkcionisanja bendova.
 Ali momci, ja prosto ne mogu da iskažem svoju emociju kroz žestoke heavy ritmove.....omatorelo se.
 Dovoljan je ovlaš pogled na moje pesme, pa da se vidi da sam se zamrzo u vremenu i prostoru.
 Vrtim se oko Bore, Štulića, Balaševića,Neše iz Galije, Neleta iz pušenja.....
 Ako bend želi da izađe napolje iz Srbije, on mora da ima engleski naziv,engleske tekstove, da ima"Mrak"kvalitet    da šiba bez kompromisa , da ima dosta love jer samo tamo i jedino tamo može da puni klubove i hale.
 Ovde u zemlji Srbiji ,mogu da napune u vr,glave dom omladine i SKC u dvomilionskom gradu Beogradu.
 Senzibilitet najvećeg dela našeg naroda, ne može da primi tu vrstu muzike.
 Mene interesuje komunikacija sa publikom i njeno zadovoljstvo,da kao bend pošaljemo svoje životne , emotivne,egzestencijalne i političke poruke, da i mi i oni opušteno uživamo i zamislite još preko svega toga da odnesemo svojoj kući pare,.....lepo i pošteno zaradjene pare..a gde su putovanja, druženja i sve ostalo.
 Poštujem "Straight" ljude i lepo je primiti k,znanju da postoje ali moj ukus se zajedno sa mnom s, godinama promenio
  Heavy Metalce mogu da prestanem da slušam, ali ne i  da ih volim.
  Pozdrav Perici i Djoletu i daj da se organizujemo za vinjačić (ja sam rakijski)
01 Februar, 2009, 00:41:15
Reply #66
  • Deda meraklija
Alex the great, drago mi je da delimo mišljenje i oko "reload" festivala i oko autorskih bendova pa i  za tebe važi poziv kad dođeš u Han, pošto vidim da funkcionišeš na više lokacija,da zveknemo po piće ( sviđa mi se i ono o revoluciji).
01 Februar, 2009, 16:44:21
Reply #67
  • Deda meraklija
ja se ne slazhem, ako hocvesh da funkcionishesh profi... samo metal... Kazhi mi ko je od srpskih bendova bio na MTV ili Viva-i? ukupno 7
Obojeni program(nekomercijalno)
Oktobar 1864(nekomercijalno)
Ana Stanic(komercijalno ali kvalitetno)
Alogia(nekomercijalno, metal)
Bloodbath(nekomercijalno, metal)
Anathema(ser)(nekomercijalno, metal)
Abonos(nekomercijalno, metal)

niko vishe...

Peca prica o koncertima, a da imas veliku posecenost, i da sviras metal? Tesko. Od ovih bendova koje si nabrojao (mislim na metal) , samo Alogia moze da napuni, recimo SKC, a da ne pricam o necemu vecem. Uzmimo za primer ove vranjance i njihov death metal bend. Znas koliko je ljudi bilo pre njihove svirke (kad je na bini bio bend koji svira rock/metal (IM, Halloween..))? Oko 200-300. I onda izlaze oni na binu i ostane 50 coveka..

Stvar je u tome sto to jednostavno nije mejnstrim.. odnosno samo odredjeni profil ljudi moze da slusa death, gothic, black.. i tome slicno..
Slazem se da trash, heavy, pa i power mogu da prodju. Ali sve zavisi od pesme do pesme, svako moze da slusa Nothing Else Matters od Metallice, jer to je balada i sve to, a moze li svako da slusa FFF od Megadetha? Ne.

Da ne bude zabune, ja osvrcem na postizanje posecenosti.

I za kraj, Alogia se odaaavno prodala.

A da, Alogia se odaaavno prodala.
01 Februar, 2009, 23:47:12
Reply #68
  • Deda meraklija
   Perica će da se iznervira kad pročita da je cela moja strategija bazirana na komercijali , ali to smatram jedinom
   mogućnošću postepenog "prevaspitavanja".
   Ako naše ljude rebnemo sa nekom Alogijom ili Dargoronom će podberev uz Kukavicu.
   Polako i na tenane.... Žurimo li se negde ?
   " Rock na uvce " će biti taj pravac.
   Pa da se ljudima polako melodije uvlače pod kožu.
   Muzika ne natrpana, zvuk čist, melodičan, reči jasno čujne, tekst raznovrsne tematike , oplemenjen ženskim vokalima,
   česta komunikacija sa publikom dobro osmišljena promocija i dobijemo bend i po.
   "Južni Južni bend"
   Ratni cilj tog benda je puna "arena" godine 2014
   Ne postoji bolja promocija Vladičinog Hana, Surdulice Vranja i cele Pčinje.
   Ako nešto jako poželiš, daj sve od sebe da to ostvariš, prepreke su nešto što je neizbežno i služe da bruse tvoju
   volju i provere snagu tvoje želje .
   Od broja i težine prepreka zavisi veličina uspeha.
   Daj razmaženom i prebogatom tipu najbolje muzičare, aranžmane, najkvalitetnije spotove u udarnim terminima na
   najačim TV i radio stanicama i naravno da će da uspe, pa čak i da je klasična dileja.  Da li je on uspeo ili kupio ?
   Ako polutalentovani, totalni anonimus, neatraktivan ,bez love i iz najdalje provincije, napuni bilo gde i bilo koju halu,
   E to je bato uspeh !
   Samo vera , jasno iskristalisana želja ,sav svoj trud  i jedna po jedna vrata će se otvarati...........
   Bealive me !
01 Februar, 2009, 23:50:04
Reply #69
  • Deda meraklija
Boze, dva puta sam napisao isto...  ??? Maj bed..

02 Februar, 2009, 00:04:04
Reply #70
  • Deda meraklija
To je to djole..
Koga ne raduje istomišljenik ?
02 Februar, 2009, 00:20:28
Reply #71
  • Starac Focho
mislim da je osnovni problem propasti rock-a bas ovaj koji ovde pokazijemo Eric, djole, peca i ja... Svi imamo dodirne tachke, i svi imamo iste korene, ali sva chetvorica (mozhe i tompa) da se nadjemo na istom mestu da sviramo, potukli bi se garant, jer bi svako vukao na svoju stranu.
Sa druge strane, mogli bi da se nadjemo, i popijemo pivo(ja sam pivsko-podmornichki tip) ili vinjache uvek, i obavezno bi nashli bar 20-inu pesama koje bi sva chetvorica pevala...

Ako dobro pevaš, odosmo I ja i Perica a boga mi i Erik u "Grupi Boys"
Nego reci maco kako stoji stvar u tvojoj generaciji, kako tu procentualno stojimo sa "odanim trupama" ?

Ovde apsolutno nemam zamerki... ja sam za!  47b20s0

Mislim da Reload, ukoliko obrati pažnju na sve muzičke pravce može biti pravo dešavanje u ovom delu Srbije... Nadamo se najboljem.

Reload ima realne shanse za uspeh ali treba da se usaglasi sa Rock Gardenom za svirke(misli na to da budu blizu vremenski, i da se grupe dogovore oko dvostrukog angazhmana. Mozhda nije loshe naci sponzore, kao i aktivaciju(obezbediti lunc pakete i prevoz za muzicare, obezbedjenje, kao i reklamno potpisati ugovor sa nekom pivarom, pa da se tochi jeftinije pivo, a novac u banku i shtek, pa za sledecu godinu), bolje ozvuchenje, samostalna oprema (Mikrofoni, kablovi, bubanj, stalci, osvetljenje)...
Nijedan se festival(poshto ovo potpada pod tako neshto, jer ima vishe od 3 izvodjacha) ne pravi odjednom... A i mozhemo uzajamno da pomognemo jedni druge... Ako se slazhete dakako.

Peca prica o koncertima, a da imas veliku posecenost, i da sviras metal? Tesko. Od ovih bendova koje si nabrojao (mislim na metal) , samo Alogia moze da napuni, recimo SKC, a da ne pricam o necemu vecem. Uzmimo za primer ove vranjance i njihov death metal bend. Znas koliko je ljudi bilo pre njihove svirke (kad je na bini bio bend koji svira rock/metal (IM, Halloween..))? Oko 200-300. I onda izlaze oni na binu i ostane 50 coveka..

Stvar je u tome sto to jednostavno nije mejnstrim.. odnosno samo odredjeni profil ljudi moze da slusa death, gothic, black.. i tome slicno..
Slazem se da trash, heavy, pa i power mogu da prodju. Ali sve zavisi od pesme do pesme, svako moze da slusa Nothing Else Matters od Metallice, jer to je balada i sve to, a moze li svako da slusa FFF od Megadetha? Ne.

Da ne bude zabune, ja osvrcem na postizanje posecenosti.

I za kraj, Alogia se odaaavno prodala.

Slazhese donekle sa izlaganjem... Svako ima svoj nachim pristupa muzici... realno, neki bosanski rok bi najvishe upalio u prichi... takodje se slazhem da ne mozhe svako da slusha megadeth ali i da ptice ne grani znaju "Nothing else matters"...
slazhem se da ima puno podela ali svi slushaju metalicca-u i iron maiden. Doshao bi svako... Tvoja teorija drzhi vodu u Srbiji... Zato shto niko ne promovishe na sav glas Rock, a Dizelashi, kriminalci i gorshtaci sluchaju Cecu. Kuca se ne pravi od krova nego od temelja...
A shto se tiche Alogia-e... Odakle ti to da se prodala? Mislim odakle zakljuchak?

02 Februar, 2009, 01:30:04
Reply #72
  • Deda meraklija
Upravo tako, na Srbiju sam i mislio.. Mislim, na jedno pola rock koncerta na kojima sam bio, pola ljudi nisu znali ni jednu pesmu, ali eto, tu su.. zato se treba ograniciti na nesto sto ce svaka "budala" da dodje da slusa, pa makar i ne znajuci sta je dosla da slusa. Samo to treba uraditi tako da ponovo ostane bar malo one muzike koju volis, i koju zelis da sviras..  ;)

Ja, licno, ako bi ikada pravio bend, ne bi mogo to da radim. Zato se i ne bavim muzikom, osim, jelte, slusanja  ::) Em nisam neki talenat, em bi danas malo sutra naso pravu ekipu za pesme koje ja hocu, a to bi trebali i oni da sviraju..... i tako to ide u krug. Zato, idem na svirke kad god mogu, slusam ono sto ljudi sviraju, dokle god je u koliko-toliko mom nekom fazonu, i uzivam. I definitivno se ne bi bunio kad bi Peca oformio bend bilo kakvog tipa, sve dok nije grand-pink-sarada ili tome slicno. Kao sto bi Perica reko da pocnemo polako (od temelja) pa idemo dalje (do krova) :):)

A za Alogiu, prvo, poceli su da traze neke besmisleno velike pare za nastupe, a drugo, jedan clan benda je moj poznanik (ne bas moj, ali recimo da je moj drug njegov brat) , i kaze da su se svi uobrazili, kao da su ne znam sta. Mada, nikad nisam sudio o bendovima po takvim kriterijumima..
03 Februar, 2009, 01:15:26
Reply #73
  • Starac Focho
svaka chast za tvog druga i njegovog brata, ali nije u pravu. Ja sam veom dobar prijatelj sa prvim gitaristiom Alogia-e Vladom Zmajem. Tako da sam nekoliko puta bio u SD, upoznao celo to njihovo drushtvo, odakle sam prihvacen i izposhtovan. Ja nisam stekao mishljenje niti da su naduvani niti da imaju nerealne standarde, a da su srebroljubivi to sigurno nisu. Ok su likovi. Obrati pazhnju na moje izlaganje ovde:

http://www.vladicinhan.com/forum/index.php?topic=892.msg20601#msg20601

Vidi, npr. "neverne bebe" su za dolazak u Surdulicu proshle godine uzele 2000e(provereno) + su chashceni, "Kerber"(najda + gale+ basista i bubnjar iz Demetora) je uzeo za gostovanje na "Vlasinskom letu" 1000e... A bend koji DS svima plasira, "Denis Napast" koji svira pola stvari na matricu je dobijao po nastupu 500e. Tako da tebe pitam kao racionalnu osobu, jer vidim da si inteligentan i snalazhljiv... Da li je mnogo da se plati 500e za "Alogia-u", 700e za "PenthouseBand" ili 600e za "Nightshift"? stim shto svi dovlache svoju opremu, ozvuchenje, kablove, mikrofone i ostale zajebancije, kao i light show... Dakle?
PS. Da li je istina da je Bora chorba uzeo 300e za gostovanje u Hanu Novembra???

03 Februar, 2009, 16:28:46
Reply #74
  • Deda meraklija
S obzirom da nemam argumente, moram da se slozim.. ja sam ovde preneo ono sto sam cuo... a s obzirom da domacu scenu ne pratim uopste, necu dalje da se mesam u ono sto me u svakom slucaju ne zanima, i o cemu ne znam previse.

Za Borino gostovanje nemam pojma stvarno, ionako me razocarao svojim nastupom.

Ali ono sto mi je stvarno cudno, a to je da NB traze 2000e.. strasno, znaci strasno. Ako postoji neka ljiga od coveka, to je onaj morz, i niko ne moze da me ubedi u suprotno. Sta je on sve radio po internetu samo da izreklamira svoj voleni bend, pa to je necuveno. Svojevremeno smo mu se smejali po forumima. Ne znam za ostale, onaj gitarista izgleda pristojno, sta znam..

Na drugoj strani, mislim da Gale i kompanija imaju pristojnu cenu, uz vadjenje na staru slavu, ali to se mora, i to im oprastam.

Ako Alogia stvarno trazi 500e, to nije mnogo, Night Shift takodje sa svojih 600e nisu preskupi (s obzirom da njih volim, iz nekog razloga :) ) , a za "PenthouseBand" vec nikad nisam ni cuo..

03 Februar, 2009, 19:03:38
Reply #75
  • Starac Focho
Kako bre nisi chuo za Penthouse Band? Udri Brus Li cepaj Brus li...  To je njihovo... Oni su uglavnom klubski bend kao i nightshift samo shto oni imaju preko 300pesama u shteku... profi su 100%.

03 Februar, 2009, 19:37:15
Reply #76
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
Eve gi Penthouse band...ja bi gu zenijo ovu pevaljku, doodili su ranije chesto u Han i u Surdulicu
<a href="http://www.youtube.com/v/VsmaotBiV9o&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/VsmaotBiV9o&amp;hl=en&amp;fs=1</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/gDU80E3HY9M&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/gDU80E3HY9M&amp;hl=en&amp;fs=1</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/3Nsc8-O-B9c&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/3Nsc8-O-B9c&amp;hl=en&amp;fs=1</a>

"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
03 Februar, 2009, 19:53:14
Reply #77
  • Deda meraklija
Kako bre nisi chuo za Penthouse Band? Udri Brus Li cepaj Brus li...  To je njihovo... Oni su uglavnom klubski bend kao i nightshift samo shto oni imaju preko 300pesama u shteku... profi su 100%.

Pa tu konkretnu pesmu sam cuo, ali za njih.. ne bi reko. A cini se da nisu losi..
04 Februar, 2009, 16:51:41
Reply #78
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Bora Đorđević Čorba - Priča gluposti - 1990 - Part 1

<a href="http://www.youtube.com/v/mI7Qqiu4sf8&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/mI7Qqiu4sf8&amp;hl=en&amp;fs=1</a>

Bora Đorđević Čorba - Priča gluposti - 1990 - Part 2

<a href="http://www.youtube.com/v/w5zP28RB8Ng&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/w5zP28RB8Ng&amp;hl=en&amp;fs=1</a>
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
08 Februar, 2009, 11:17:14
Reply #79
  • Deda meraklija
Imao sam neki problem oko kompijutera, pa nisam bio aktivan zadnjih  3-4 dana.
Perice, Djole , Eriče, ZZ-i, Alexandre the Greath, Maco, Mančo i oni ostali koji nisu uzimali aktivnog učešća a koji su prisustvovali konverzaciji dajte  svoje sugestije,KAKO ZAMIŠLJATE  " JUŽNI JUŽNI BEND "?

Po pitanju; Muzičkog pravca
               Tematike
               Vizuelnog nastupa
               Taktike
               Promocije

Kako bi to izgledalo po vašem ukusu....u par rečenica.
Značilo bi nam...
Svaka revolucija mora da ima pokazatelje..
Ali ne one iz CESID-a..

" Južni Južni Bend "