Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: *Najbesmisleniji tekstovi pesama*  (Read 4148 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

13 Januar, 2009, 18:10:09
  • Deda meraklija
  • Ocena: +195/-115
Nažalost muzička scena je preplavljena takvim tekstovima.Sve je manje ,pravih kvalitetnih pesama,koje traju i slušaju se i

posle 20 godina...Takvih tekstova je dosta,najvise u narodnoj odnosno toj novokomponovanoj muzici...

Šta mislite o tome i koji bi ste tekst vi izdvojili?
13 Januar, 2009, 18:35:44
Reply #1
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Pozdrav tebi Marija.
Dobra je tema. I znam da cemo imati dosta slagvorta za pisanje.
Istina je da kod novokomponovane muzike (nase domace) tekstovi imaju malo smisla.
Ali, cini mi se da su i amerikanci u hip-hop-u, raive, rap-u, ostali nedoreceni, ili ti bez teksta.
Jedna Nasa domaca pesma mi je pala prva na pamet, ne znam ko je peva, ali reci idu ovako :
"ako imas petlju, ako imas herca pokloni mi bundu od nerca...." itd, a mislim da isti glas peva i pesmu tipa "porse, ili ferari...nesto isto banalno...."
Seticu se vremenom jos nekih.....

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
13 Januar, 2009, 18:50:55
Reply #2
  • Deda meraklija
  • Ocena: +59/-28
raive

kakva je to raive muzika leba ti?

i kako mislis ostali nedoreceni u hip hopu?

sta pricas ti?

a sto bi se iko mucio ovde i kao piskarao textove za ometene mase kad je to u nasem vaskolikom narodu postalo obelezje....

mislim da bi tema trebala da se preformulise u : najsmisleniji textovi pesama...

13 Januar, 2009, 19:21:45
Reply #3
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
"Ti imaš ćerku, ona je žensko..." Ne znam dalje, ali to je najbesmisleniji od najbesmislenijih stihova u istoriji muzike. Tekstopisca treba kamenovati! Užas!
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
13 Januar, 2009, 20:10:04
Reply #4
  • Starac Focho
raive
kakva je to raive muzika leba ti?
i kako mislis ostali nedoreceni u hip hopu?

Po tvom niku predpostavljam da bi ti trebao da znas kakva je to muzika, ali posto vidim da ne znas, evo ti link, pa poslusaj...

<a href="http://www.youtube.com/v/EnLI5UcNu5s&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/EnLI5UcNu5s&amp;hl=en&amp;fs=1</a>

Ah, da...nedoreceni, ili slabo objasnjivi tekstovi u hip hopu isto kao i "nasi" u novokomponovanoj muzici, ili turbo folku.

13 Januar, 2009, 20:49:35
Reply #5
  • Deda meraklija
hajde da pojasnimo....to sto ti mislis da se zove "raive" u stvari se zove "rave" i apsolutno nikakve blage veze nema sa tim klipom koji si postovala.

Rave je bio sveobuhvatni naziv za zurke , muziku i same ljude koji su posecivali te zurke - sve to kad spojis dobijes rave.

E sad ako gledas samo muziku kao sto rekoh,to sto si ti postovala je euro dance ili euro trance - ekvivalent nasoj estradnoj sceni.

Epitet "rave" podrazumevao je Hard Core (danas hard style) koji je bio aktuelan u toj epohi - pojavljivanje elektronske muzike.

A sto se tice hip hopa.....khm....ovo sto danas prodaju i na kvarno preko MTV-ja uvaljuju ovoj omladini u stvari i nije hip hop....Sad ako si mislila na te zlocince onda bih se tu slozio....

http://www.youtube.com/watch?v=3dl-j4QqOwQ&feature=related
« Last Edit: 13 Januar, 2009, 21:03:04 by Igor_TECH a TECH »
13 Januar, 2009, 21:20:58
Reply #6
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27

a sto bi se iko mucio ovde i kao piskarao textove za ometene mase kad je to u nasem vaskolikom narodu postalo obelezje....

mislim da bi tema trebala da se preformulise u : najsmisleniji textovi pesama...

funnysm
                             E ako im ga rece...
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
13 Januar, 2009, 21:33:39
Reply #7
  • Deda meraklija
pa ne svi nesto kao zale se kukaju - na kraju krajeva koga boli falus za neke tamo pesme...oni su tamo mi smo ovde i molim lepo...

Nisu textovi problem,a nisu problem ni textopisci koje ,kako saznajem ovde - kamenjem treba zasuti.

Ja znam coveka koji zna coveka koji pak poznaje jednu devojku koja je zavrsila muzicku srednju i ona veli da njeni profesori pisu textove za pare ovim mucenicima.

J*besh to,to kapiram,ovi njima pare ovi sloze neku glupost za masu i svi srecni.

E fazon je sto se 90% srbijanskog naroda pronalazi u tim pesmama ,pa kad ih pesma pogodi u srcanu arteriju lome se case pljuste i pesnice....

Te ljude treba posmatrati...ti, zbog kojih ti textovi i ta muzika opstaje i postaje popularnija iz godine u godinu....

« Last Edit: 13 Januar, 2009, 21:35:28 by Igor_TECH a TECH »
13 Januar, 2009, 21:55:09
Reply #8
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
Ne treba nikog posmatrati. Neka svako posmatra sebe i neka svako analizira sebe, pa kad zavrsi sa sobom tek onda neka ne pomislja da se bavi drugima. Sta, ja sad treba da ubijem moju babu i babinu ortakinju i tetke i kumove i strine i sve sto gledaju Grand?! Pa mislim... Neka svako zivi svoj zivot i neka svako tera svoju prichu, meni ne smetaju ljudi koji to slusaju i ne gledam ih kao gubave, iako mislim da je taj Grand teshko djubre.
E a ponajmanje tek treba kamenovati profesore srednjih skola i muzickih akademija koji jedva sastavljaju kraj s krajem,pa zbog toga napisu po koji text.
13 Januar, 2009, 23:00:57
Reply #9
  • Starac Focho
Naravno da ne treba osudjivati ljude koji slusaji Grand. Svako ima pravo na svoje muzicko opredeljenje.
I ja ponekad slusam neke "grandovske"  pesme. Sto da ne?  47b20s0
Ali ovde nije rec o muzici, o kojoj polemisemo.
Vec o tekstovima koji proizilaze iz te muzike.
A to je upravo iz vrste muzike koju sam navela.
Da, mislila sam na rave. Pisala sam po Vuku...sta cu....ostavio mi u amanet.  slamkauusta
I sad, nije bitno ko je pisao tekstove i zasto....bitnije je sto su ih "doticne zvezde" prihvatile u svojoj reprodukciji.
I nije ti losa ideja za novu temu "Najsmisleniji textovi pesama". Verovatno ce biti smesniji od tekstova iz ove teme.
Tako da ce pojedini na forumu moci silno da se ismeju, ako im urednici tema dozvole.

14 Januar, 2009, 13:41:54
Reply #10
  • Deda meraklija
da li ti devojko citas svoje postove?...
vuk se verovatno sada prevrce po grobu.ajde opet...Kako se to po njemu rave cita raive? srecko1
I kako ,jedan pogled, na bilo koju od tih "umetnica" ti nije dovoljan da shvatis da se one ne pitaju ,a takodje nije ih briga sta ce da pevaju dokle god joj to donosi pare.

@kojot....Slazem se da svoj nos treba drzati tamo gde mu je i mesto.
Ali ovo nije mesanje u tudje zivote, ili ne daj boze bavljenje tudjim zivotima...Ja sam samo eto tako dobrocudno primetio taj fenomen i u jednom trenutku svog zivota se zapitao zasto i kako neko moze da u svest primi tu muziku.

jer to nije neki drugi kao zanr koji je kao ok al ja ga ne volim i kao sad cu da pljujem.To je pesma u kojoj neka nepismena rospija peva o tome kako je trezna i kako joj je muka bas bas sto je trezna i kako bas bas ne voli kad je trezna....Nije da sam zeleo da znam radnju pesme.

14 Januar, 2009, 15:02:04
Reply #11
  • Starac Focho
To je pesma u kojoj neka nepismena rospija peva o tome kako je trezna i kako joj je muka bas bas sto je trezna i kako bas bas ne voli kad je trezna....Nije da sam zeleo da znam radnju pesme.

funnysm
Pije mi se pije, ni do ceg mi nije
Pije mi se pije, a to niko ne zna
Pije mi se pije, ni do ceg mi nije
Jer vec muka mi je, koliko sam trezna...
14 Januar, 2009, 15:09:13
Reply #12
  • Starac Focho
  • Ocena: +81/-8
  Sinoc sam cula pesmu,a pocetak joj je ovakav:

"Joj plitak potok,joj plitak potok
  a voda duboka a voda duboka"     funnysm
"LJUBAV KOJA NE ZNA ZA USLOVE...VERA SKOJOM ZASPIS I BUDIS SE... NADA KOJA POSLEDNJA UMIRE.... STO NE ZELIS SEBI,NE POZELI NIKOME!..."
14 Januar, 2009, 15:28:51
Reply #13
  • Starac Focho
A ova...prava pesnicka sloboda...j...es rimu  wassat

Skloni je od moga stola,nemoj vise da me brukas
Najmanje mi treba to, da nas vide zajedno
Vodi je u prvi hotel, rekla bi da nije skupa...  tvrdzid

14 Januar, 2009, 21:18:29
Reply #14
  • Starac Focho
da li ti devojko citas svoje postove?...
vuk se verovatno sada prevrce po grobu.ajde opet...Kako se to po njemu rave cita raive? srecko1

Citam, naravno da citam. Ali i pisem kao sto govorim. Vuk je tako reko, ne? ;)

14 Januar, 2009, 22:01:44
Reply #15
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
<a href="http://www.youtube.com/v/AfS7VyzRp0E&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/AfS7VyzRp0E&amp;hl=en&amp;fs=1</a>

Shta cesh besmislenije od ovoga?!?

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
14 Januar, 2009, 22:09:51
Reply #16
  • Starac Focho

Shta cesh besmislenije od ovoga?!?

Al zenska bar zna sta oce... 25r30wi
14 Januar, 2009, 22:15:36
Reply #17
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"

I to shto kazhesh... Mozhda pesma ima neku skrivenu poruku... 25r30wi

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
14 Januar, 2009, 22:18:26
Reply #18
  • Starac Focho
  • Ocena: +81/-8
Xa xa xa... Znam ovo gledala sam.. "UDJI MI DUBOKO TU U SRCE MOJE"... funnysm
"LJUBAV KOJA NE ZNA ZA USLOVE...VERA SKOJOM ZASPIS I BUDIS SE... NADA KOJA POSLEDNJA UMIRE.... STO NE ZELIS SEBI,NE POZELI NIKOME!..."
14 Januar, 2009, 22:23:44
Reply #19
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista

I to shto kazhesh... Mozhda pesma ima neku skrivenu poruku... 25r30wi
Deep Throat
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji