Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Voza? bez dozvole izazvao udes  (Read 7272 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

27 Septembar, 2008, 11:01:04
Reply #20
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Da, trebalo bi se ugledati na Ameriku, kao što je Alek poslao. Prijave bi verovatno u početku bile jako učestale i služile bi za komšijska razračunavanja, ali bi se na kraju iz toga izvukla neka korist. Ili da se uvede civilno hapšenje? Mislim da se ta stavka uvrsti u zakon.
Sve male sredine su postale jako slične Divljem Zapadu, određeni ljudi se ponašaju kao da su Bogovi i da im niko ništa ne može. Obično se dobro poznaju sa pripadnicima MUP-a koji su na dužnosti, tako da im se gleda kroz prste.
Ja uvek kad dođem u Han računam na "zaustavljanje za dobrodošlicu" , rutinska provera ili šta već nije ni važno. A sa druge strane se dozvoljavaju trke po novom mostu i po Svetosavskoj ulici.

Moj predlog je da tema proširi tako što ćemo "prijavljivati" nesavesne vozače. Policija i ne mora da reaguje na ovakve "prijave" mislim da neće biti ni potrebno jer je javno prozivanje jako dobar lek protiv usijanih glava. Ukoliko mislite da je ovo potrebno pišite ovde, ja ću napraviti anonimni forum (neće biti neophodna registracija) npr. "prijave građana" ili tako nešto.

Šteta i tuga za još jedan izgubljeni život , ne dozvolimo da se ovakve stvari dešavaju.
27 Septembar, 2008, 15:26:47
Reply #21
  • Guest
To sa anonimnom prijavom je odlična stvar, samo što to ovde u Hanu nikada ne može da profunkcioniše, iz razloga što kada neko hoće da prijavi nešto, recimo, uznemiravanje, remećenje javnog reda i mira, policija insistira na identitetu onog koji prijavljuje, ako ne dobiju identitet onda ne izlaze na lice mesto. Pa gde je tu anonimnost? Ljudi se plaše da prijave u policiju remećenje reda zato što se plaše osvete od osobe koja remeti mir. Kada policija ne bi insistirala na otkrivanju identiteta prijavljivača, verovatno bi bilo dosta mirnije. Neznam kako je u drugim Opštinama ali u Hanu je ovako.
27 Septembar, 2008, 16:01:48
Reply #22
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Ovaj tvoj post me je zainteresovao pa sam odlučio da proverim i pozvao sam ljude sa kojima sam nekad radio i dobio odgovor da oni postupaju po bilo kojoj prijavi, čak i anonimnoj, dužnost dežurnog je da pita za indetitet onog ko prijavljuje ali ako on to odbije registruje se u dnevnik događaja i postupa se po toj prijavi, zaduženi policajac razdužuje slučaj tako što piše belešku ili izveštaj o slučaju a gde ima osnova podnose se prekršajne ili krivične prijave.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
27 Septembar, 2008, 17:34:34
Reply #23
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Ovaj tvoj post me je zainteresovao pa sam odlučio da proverim i pozvao sam ljude sa kojima sam nekad radio i dobio odgovor da oni postupaju po bilo kojoj prijavi, čak i anonimnoj, dužnost dežurnog je da pita za indetitet onog ko prijavljuje ali ako on to odbije registruje se u dnevnik događaja i postupa se po toj prijavi, zaduženi policajac razdužuje slučaj tako što piše belešku ili izveštaj o slučaju a gde ima osnova podnose se prekršajne ili krivične prijave.

Jeste, ja sam jednom prijavljivala anonimno neko divljanje ispred zgrade i dosli su  :police:
27 Septembar, 2008, 18:31:08
Reply #24
  • Guest
Ahaaa znači ti si ta..... hmmm.. 
27 Septembar, 2008, 18:33:01
Reply #25
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Ahaaa znači ti si ta..... hmmm.. 

A znaci ti si taj...... okkoral
27 Septembar, 2008, 23:12:10
Reply #26
  • Deda meraklija
  • Ocena: +33/-22
Znaci sledeci put kad vidim da Dzudi ~protutnji~ s neku novu besnu limuzinu naravno bez tablice, da ga prijavim i da budem siguran da nece da mi baci bombu na terasu ili kroz prozor.
 banana2 banana2 banana2
28 Septembar, 2008, 01:58:27
Reply #27
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
a kome je on to dosad bacio bombu, a ima zatvora skoro kolko ti godina (predpostavljam)?
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
26 Oktobar, 2008, 12:44:27
Reply #28
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
... Ili da se uvede civilno hapšenje? Mislim da se ta stavka uvrsti u zakon...

Moj predlog je da tema proširi tako što ćemo "prijavljivati" nesavesne vozače. Policija i ne mora da reaguje na ovakve "prijave" mislim da neće biti ni potrebno jer je javno prozivanje jako dobar lek protiv usijanih glava. Ukoliko mislite da je ovo potrebno pišite ovde, ja ću napraviti anonimni forum (neće biti neophodna registracija) npr. "prijave građana" ili tako nešto...

U čl.230 Zakona o krivičnom postupku, predviđeno je "civilno" hapšenje i kod nas u Srbiji. Naime svaki gradjanin može lišiti slobode lice koje zatekne u vršenju krivičnog dela koje se goni po službenoj dužnosti. To hapšenje se odmah mora prijaviti policiji ili nadležnom istražnom sudiji (pa koliko puta ste čuli da je neko uhvaćen u krađi robe u prodavnici. uhapsi ga prodavac i zove policiju) A što se tiče prijavljivanja mogu da kažem da sam dovoljno kompententan da o tome komentarišem. Naime radio sam u dežurnoj službi 8,5 godina. Slobodno pozovite 92 (možete i sa govornice, poziv je besplatan i ne treba vam kartica) i policija će intervenisati na svaki ozbiljan i dobronameran poziv. A što se tiče Džudija, policija je protiv istog podnela veliki broj prijava i isti ima mnogo zatvorskog staža iza sebe. Moram i da vam objasnim da od onog trenutka kada prijava dospe u ruke Tužilaštva i nadležnog suda, policija sa tom prijavom više nema dodira. I za izvršenje sankcija (slanje u zatvor) jurizdikciju ima Ministarstvo pravde, a zatvori su u njegovoj nadležnosti. Na zapadu je kaznena politika za povratnike veoma stroga, pa se za 3 kažnjiva dela učinjena u odredjenom roku, dobija 15 godina zatvora. Pa ti izvoli!! Da naša država stvarno želi to da sredi i da ima dovoljno volje i snage, i to bi se rešilo. Vidite li kako su Englezi smirili naviče-dobrim zakonima!!! I meni je jako žao pokojnog Branka. Bio mi je kućni prijatelj, Bog da mu dušu prosti.
« Last Edit: 26 Oktobar, 2008, 12:46:07 by police »
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
26 Oktobar, 2008, 15:17:18
Reply #29
  • Guest

......U čl.230 Zakona o krivičnom postupku, predviđeno je "civilno" hapšenje i kod nas u Srbiji. Naime svaki gradjanin može lišiti slobode lice koje zatekne u vršenju krivičnog dela koje se goni po službenoj dužnosti. To hapšenje se odmah mora prijaviti policiji ili nadležnom istražnom sudiji .......

A ako se opire hapšenju, pa moram da primenim ''prekomernu'' silu, može li on posle da me tuži zbog toga?
26 Oktobar, 2008, 15:39:41
Reply #30
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!

......A ako se opire hapšenju, pa moram da primenim ''prekomernu'' silu, može li on posle da me tuži zbog toga?

Udaljili smo se od teme. Morao bih da odgovorim šta je to "prekomerna sila", da to opet čitam po udžbenicima i stručno o tome prodiskutujemo. Ako je neko fizički jači od vas i pruža vam otpor, bolje ga pustite i slučaj prijavite policiji. Ako ga vi uhvatite na delu, znači da ste ga na jedan način sprečili da učini delo, da nije baš potrebno da se sa njih bijete oko njegovog bežanja. Od kada je kod nas ukinuta smrtna kazna svi zakoni nisu usklađeni sa ustavom...ima tu mnogo polemike i tema je opširna. Ti samo pozovi police i ne sekiraj se.... :police:
« Last Edit: 26 Oktobar, 2008, 15:45:56 by ericviking74 »
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
26 Oktobar, 2008, 17:45:41
Reply #31
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Neznam kako je u drugim Opštinama ali u Hanu je ovako.

Meni se desilo pre 2 godine, oko 20h da kada sam se vracala kuci za Kanjizu da sam naisla na dva tipa, jedan je stopirao a jedan je lezao pored puta. Prosla sam ih pa sam se vratila da vidim sta nije u redu, jer sam na momenat pomislila "jao, mozda ga je neko udario".
Medjutim, kako mi je prisao pored prozora, osetila sam alkohol.
Tada nisam tako dobro razumela madjarski, ali sam shvatila da "kao trazi da se njegov drug preveze do hitne pomoci".
Rekla sam da cu odmah nazvati hitnu pomoc, ali sam umesto toga odmah nazvala policiju. Na poziv 92, ne dobijam kanjisku policiju, vec policiju u Subotici. I to nisam znala.
Naravno da sam objasnila sta se desilo, i na kraju su ipak trazili da se predstavim.
Policija je izasla na teren posle 5 min. i sutra dan  ispostavilo se da su bili razbojnici.
Ali svakako mislim da prijave policiji TREBAJU biti anonimne!

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
26 Oktobar, 2008, 18:33:31
Reply #32
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!

...Policija je izasla na teren posle 5 min. i sutra dan  ispostavilo se da su bili razbojnici.
Ali svakako mislim da prijave policiji TREBAJU biti anonimne!

Ma u pravu si što tako razmišljaš. Trebaju da budu anonimne i MOGU. Ali dešavalo se hiljadu puta da nas neko pozove na 92 i to mobilnim telefonom (besplatan poziv), pa nas namerno uputi na neku adresu bez potrebe. a to vreme, oni "operišu" u drugom delu grada. Zato je policija skeptična, ne veruje baš svakome, vrši proveravanje itd. Taj slučaj koji si opisala je možda bio njima sumnjiv, pa su ti tražili podatke. Možeš da kažeš i neko ime koje nije tvoje i lažnu adresu ako baš želiš da ostaneš anonimna. Ali ti si prijavila razgojnike!!! Možda si nekome spasila život?
01 Novembar, 2008, 23:19:00
Reply #33
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +12/-19
Da ne pogresim ,ali Dzipsi je izaso iz zatvora posle  30 dana . Svaki dan ga vozi taxi ( Pivce itd.), auto mu je na popravku i pouzdano tvrdim da je rodjaku pokojnog Branka  ( Zoran Zajko ) kada mu je ovaj pretio , rekao da ce i njega zgaziti .., ili tako nekako. Moze li mi neko reci odakle mu toliko novca ,ko stoji iza njega i da li je moguce da
ce se dozvoliti da za koji dan usmrti jos nekog ?
02 Novembar, 2008, 14:42:24
Reply #34
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Da ne pogresim ,ali Dzipsi je izaso iz zatvora posle  30 dana . Svaki dan ga vozi taxi ( Pivce itd.), auto mu je na popravku i pouzdano tvrdim da je rodjaku pokojnog Branka  ( Zoran Zajko ) kada mu je ovaj pretio , rekao da ce i njega zgaziti .., ili tako nekako. Moze li mi neko reci odakle mu toliko novca ,ko stoji iza njega i da li je moguce da
ce se dozvoliti da za koji dan usmrti jos nekog ?

Pa Bobe, sudija koji ga je saslušavao i koji vodi njegov slučaj, smatrao je da Džipsiju ne treba produžavati pritvor i on je izašao. Ima već dovoljno svedoka i dokaza za to što je učinio. Policija je tu odradila odličan posao. On je dobio zabranu sticanja prava na upravljanje i pravo na polaganje vozačkog ispita, a do kada će ta zabrana trajati-ne znam. Dobro je što ga voze taksisti. Nije pitanje da li čovek ima para ili ne. Osudjivani su i mnogo bogatiji. A to, što je nekome navodno pretio, bilo kako, to je neko novo kriv.delo-ugrožavanje sigurnosti, ozbiljna pretnja i td. Ipak najveća kazna će mu biti što će jednog nevinog čoveka nositi na duši. A ako, pak on nema dušu, kao što mnogi od vas misle, to bi bila još gora kazna za njega!! Zamolio bih admin-a da zaključa ovu temu, jer smatram da smo iscrpli sve umesne i zakonske komentare i trebalo bi Džipsija ostaviti da pati svoju patnju, a Branka da na miru počiva. Hvala..