Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: ``Zenske mane``  (Read 14448 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

20 Januar, 2009, 22:20:03
Reply #40
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Valeri Džaret biće Obamin savetnik u
Beloj kući .Manco,o cemu da ti govorim,sve su vise uspesnije.Ne osecas li kako je i Maja S. koristila ovde negativnu psihologiju kao uspeh?
Nema ti druge,tebi i tvojim drugarima,ponovite samo sto vas lepo molim.Ju.... bojim se sto se skriva u tvojim upisima ispod plavih slova,maco,manco,crna dusice...... srecko1
20 Januar, 2009, 22:28:30
Reply #41
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Beloj kući...
                                                          funnysm
Valjda nije i ona feministkinja, inace ce vu bude povredjen ``ponos`` ko na Moniku...nekad
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
21 Januar, 2009, 09:02:06
Reply #42
  • Deda meraklija
Beloj kući...
                                                          funnysm
Valjda nije i ona feministkinja, inace ce vu bude povredjen ``ponos`` ko na Moniku...nekad

Manco,progresivni feminizam nema tu konotaciju,koju mu je Perica dao.
Monika je prica koja zadire u podrucje,poslovnog i druge vrsta morala.
21 Januar, 2009, 22:51:41
Reply #43
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"

Nego? Daj bre, pre 5 godina lika u surdulici silovale tri zhene srednjih godina, pokidale ga jadno, nashibale vijagrom i izhivljavale se na njemu cele noci na redaljku... Kada je ujutro kolabirao, jedna od njih ga odvezla u bolnicu, a kada su ga pitali shta se desilo, prvo ga bio sramota, a posle kada je isprichao sve jednom inspektoru iz SUP-a on se chovek upishao od smejanja, i ubio ga od zajebavanja... A ti kao Surdulichanka odlichno znash o kojim zhenama je rech i ko je jadnik...

Choveche, video sam ga pre neki dan u gradu, vuche se jadnik, kao da ga je neko tukao, a ima ludachki pogled... Eto ti ga tvoj feminizam progresivni...

+

chinjenica, da je od 750 policajki koje su zavrshile kurseve od 2002 do sada, 420 napravilo, krivichne prekrshaje ili uvrede na polnoj ili sexualnoj bazi od 2002 do danas...
Najgore je proshao lik, koji je pljachkao piljaru, policajka ga zaustavila i shutnula u medjunozhje pa je jadnik ostao dozhivotno nesposoban... Ako se tako feminizam pojavljuje i marshira ka buducnosti, ja se selim u gvadalaharu.

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
21 Januar, 2009, 23:11:34
Reply #44
  • Deda meraklija

Nego? Daj bre, pre 5 godina lika u surdulici silovale tri zhene srednjih godina, pokidale ga jadno, nashibale vijagrom i izhivljavale se na njemu cele noci na redaljku... Kada je ujutro kolabirao, jedna od njih ga odvezla u bolnicu, a kada su ga pitali shta se desilo, prvo ga bio sramota, a posle kada je isprichao sve jednom inspektoru iz SUP-a on se chovek upishao od smejanja, i ubio ga od zajebavanja... A ti kao Surdulichanka odlichno znash o kojim zhenama je rech i ko je jadnik...

Choveche, video sam ga pre neki dan u gradu, vuche se jadnik, kao da ga je neko tukao, a ima ludachki pogled... Eto ti ga tvoj feminizam progresivni...

+

chinjenica, da je od 750 policajki koje su zavrshile kurseve od 2002 do sada, 420 napravilo, krivichne prekrshaje ili uvrede na polnoj ili sexualnoj bazi od 2002 do danas...
Najgore je proshao lik, koji je pljachkao piljaru, policajka ga zaustavila i shutnula u medjunozhje pa je jadnik ostao dozhivotno nesposoban... Ako se tako feminizam pojavljuje i marshira ka buducnosti, ja se selim u gvadalaharu.
Ocito,da se egocentricno obracas javnoscu u svojim postovima.Ja sam se odmah ogranicila od nastranog feminizma,ja sam za progresivni feminizam.Ja jesam surdulicanka,jer sam rodjena u Surdulici,ali ne zivim,i nikad se nisam sretala s takvim deliktima.Ali zar nije bilo silovanih zena u istoriju uvek vise od muskaraca,pa se mnogi tzv.emancipirani muskarci,nisu niti udostjili,odbraniti cast takve zene,nego su je cak i osudjivali,barem je nasa patrihjahalna sredina,bila puna takvih primera.
Feministkinja i emancipirana zena,ne znaci vugljati se po kafanama i opijati se,ponasati se razvratno,nego znaci biti samosvesna i negovati visoke vrednosti dostojanstva coveka,a u kategoriju covek spada i muskarac.
Feminizam spada u dovrsetak gradjanskih sloboda,to sto balkanski mentalitet,to ne moze prihvatiti i sazvakati leze uzroci u necemu drugom.
Treba videti kako se ponasa drustvo pod muskim birokratizmom,i pod zenskom administracijom.Muski birokratizam izmisljava kartu herojstva,i junaci se sam pred sobom,a u konkretnim stvarima prebacuje lopticu dalje.
Manco,sorry,nas dijalog u harmoniji razlika nastavljamo,samo dok Perica shvati,da covjek ima vise dimenzja,koje moze usmeriti ka dobru.
« Last Edit: 21 Januar, 2009, 23:14:46 by Dina »
21 Januar, 2009, 23:14:22
Reply #45
  • Starac Focho
Dina, prijateljice, ti si chula neshto, ali pojma nemash o tome... Bolje se batali toga, bar ovde na jugu, jer svetlosti videti necesh...
A je jesam egocentrichan, ali egocentrichno da se ponasham ne mogu... Proveri Vijakliju...

21 Januar, 2009, 23:22:11
Reply #46
  • Deda meraklija
Dina, prijateljice, ti si chula neshto, ali pojma nemash o tome... Bolje se batali toga, bar ovde na jugu, jer svetlosti videti necesh...
A je jesam egocentrichan, ali egocentrichno da se ponasham ne mogu... Proveri Vijakliju...
Sine Perice,nisam ja samo cula,nego sam prozivela,poraz upravo takvog juga.Nema svetlosti,bez potpunog prihvacna drugog i drugacijeg.A ima i boljih recnika od Vujaklije.
Prema tome,casno je i posteno i muski dostojno reci ,svi ljudi imaju prava na lep i srecan zivot,i netrebam ja nikome zagorcavati lepotu zivota.
Sav zakon i proroci su ti u tome,cini dobro i dobit ces dobro.
22 Januar, 2009, 00:10:33
Reply #47
  • Starac Focho
Znachi ti stvarnonemash pojma o zhivotu? Gde zhivish? Kako? Ne shvatam tvoje rezonovanje, ali uopshte... Ti smatrash da smo mi neki debili? Porushila si mostove za sobom, opanak stao na asvalt i pretvorio se u Italijansku cipelu, ili shta?

Da li ti stvarno mislish da smo nepismeni? Da li stvarno mislish da smo toliko nepodesni za okolinu, da nam jedino feminizam mozhe otvoriti ochi... Ja sam za svojih 29 godina, ne hvalim time shta sam proshao, niti nekoga nazivam "Sinom". Ti meni majka nisi. Mozhda nisam imao neku ni ja, ali od tebe bih se odrekao. A mozhda i imash nekih drugih frustacija pa ovde glumish gospodju a u stvarnom zhivotu ko zna shta radish? Svet je surov, znam to ja odlichno, ali mi sigurno nece trebati neko kao ti da mi to predochi.
Izadji iz ljushture '90ih, "tetka", i sjashi sa tog kompa, pa nadji neshto feminizirano mushko, pa mu soli pamet. Zato nisam ni hteo da u prvom sluchaju komentarishem ovu temu. Nismo mi, Srbi, josh uvek spremni za evropu, treba nama josh jedno 2 bombardovanja i 7-8 gay parada, kao i asocijacija zhena koje ce da sve drzhi u svojim sigurnim rukama.

Znash koje je prvo pravilo udruzhenja zhena srbije? potchini mushkarca, jer su nesavrsheni... Vidish mi imamo XY hromozome a vi imate XX, tako da mozhete samostalno da se razmnozhavate, kao i da se genetski ukrshtate stvarajuci samo zhene... Pa, srecno vam bilo.... Ne komentarishem, i ne ulazim u ovu temu vishe.BOK TETKA!

22 Januar, 2009, 08:27:22
Reply #48
  • Deda meraklija
Znachi ti stvarnonemash pojma o zhivotu? Gde zhivish? Kako? Ne shvatam tvoje rezonovanje, ali uopshte... Ti smatrash da smo mi neki debili? Porushila si mostove za sobom, opanak stao na asvalt i pretvorio se u Italijansku cipelu, ili shta?

Da li ti stvarno mislish da smo nepismeni? Da li stvarno mislish da smo toliko nepodesni za okolinu, da nam jedino feminizam mozhe otvoriti ochi... Ja sam za svojih 29 godina, ne hvalim time shta sam proshao, niti nekoga nazivam "Sinom". Ti meni majka nisi. Mozhda nisam imao neku ni ja, ali od tebe bih se odrekao. A mozhda i imash nekih drugih frustacija pa ovde glumish gospodju a u stvarnom zhivotu ko zna shta radish? Svet je surov, znam to ja odlichno, ali mi sigurno nece trebati neko kao ti da mi to predochi.
Izadji iz ljushture '90ih, "tetka", i sjashi sa tog kompa, pa nadji neshto feminizirano mushko, pa mu soli pamet. Zato nisam ni hteo da u prvom sluchaju komentarishem ovu temu. Nismo mi, Srbi, josh uvek spremni za evropu, treba nama josh jedno 2 bombardovanja i 7-8 gay parada, kao i asocijacija zhena koje ce da sve drzhi u svojim sigurnim rukama.

Znash koje je prvo pravilo udruzhenja zhena srbije? potchini mushkarca, jer su nesavrsheni... Vidish mi imamo XY hromozome a vi imate XX, tako da mozhete samostalno da se razmnozhavate, kao i da se genetski ukrshtate stvarajuci samo zhene... Pa, srecno vam bilo.... Ne komentarishem, i ne ulazim u ovu temu vishe.BOK TETKA!
Ovoliko uvreda bas inisam zasluzila,ako ima ovde bar nekog malo postenog.Ostao si na nekoj svojoj licnoj definiciji feminizma,ali to je tvoja privatna stvar,i po ko zna koji put se ogranicavam da nisam pristalica fundamentalnog feminizma,nego idem korak dalje.Nisam i ne zelim iz pristojnosti analizirati niciji privatni zivot, i ne zadirem u privatnost nikoga.Mislim da si pomesao zabe i babe,kad si ti bio pod bombama,ja sam krvarila u njima,ljudi koji su poginuli u Drinskim divizijama su bili ljudi s kojima sam odrastala,igrali smo se zajedno,malo sam se htela nasaliti s onim sine-izvini,ali ti ocito nemas sluha,prihvatiti nesto sto je drugo osim svoga.Mislim da u pravilima foruma stoji,da se nema prava nikoga licno napadati zbog drugacijeg uverenja,pa necu niti ja tebe.
I nebrigaj se niti u jednom svom upisu nisam niti mrvice ponizila kraj iz koga poticem,to se moze pokazati iz ostalih mojih upisa,upravo sam graditelj mostova prijateljstva,medjusobnog postivanja,i uzdzanja coveka na pijedestal dobrote i svega onoga sto je lepo u njemu i to u treznom stanju.
Izvini ako sam te bilo cim povredila,ali niti sam imala nameru,niti to zelim bilo kome napraviti.
Ne zive samo Srbi u Srbiji,i nisu samo Srbi oni koji govore Srpski.Trebas doziveti i nesto drugo,pa ces onda videti koliko si ono sto jesi.
Retorika kojojm se sluzis i bas nije prihvatljiva izazovima 21 veka.ali to je tvoja privatna stvar.
Zao mi je nametnuo si ovoj temi svoje frustracije,Maja S.izvini barem s moje strane,ali verujem da ce se u sledecem upisu javiti neko s kojim se moze u finom tonu replicirati.
22 Januar, 2009, 20:07:07
Reply #49
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Draga Dina i Perice,
Zao mi je sto nisam stigla da ranije propratim ovu temu.....
Nas forum se rasplamsava i ne moze se na sve strane.... :-[
Ja sve svoje teme postavljam iz razloga da se svi malo opustimo, i da pustimo masti na volji...
Ali, desava se da se ponekad i rasprava otrgne kontroli.
Naravno, da pravila foruma nalazu, ma koliko da se situacija otrgne kontroli, ne smemo nikog vredjati ili jos manje zadirati u njegovu  privatnost.
Tako da apelujem na sve forumase koji zele da nastave da udeluju u temi, da procitaju pravilnik ponasanja na forumu ovde...
http://www.vladicinhan.com/forum/index.php?topic=549.0
pa da tek onda krenu sa polemikom....
Poznajem dovoljno tebe Dina, a i Pericu, tako da znam da vam nije bila namera da idete u krajnost....
Ali nije na odmet i preseci raspravu... ;)
Ma koliko da su "zenske mane" velike ili male, cinjenica je da ne mozemo ziveti jedni bez druge...
Vas dvoje ste dve nama drage osobe iz istog mesta, i trebate da se drzite jace nego ikad, a mi hancani smo tu da vas maksimalno podrzimo u tome...Jer cinjenica je da se hancani i surdulicani ipak vole... ;)
Ako se budete vratili temi, znacemo da ste se izmirili ( a to je vas sledeci zadatak ;)), i da krecemo u nova osvajanja i u osmisljavanju novih ideja za razne teme...
Pozdravljam vas.... cvetpoklon
               Vasa Maja S.

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
22 Januar, 2009, 22:33:54
Reply #50
  • Deda meraklija
Daga nasa Maja S.
ne sekiraj se,bit ce sve uredu.Perica mene pokusava staviti u neki svoj klise,o onima koji ne zive u Surdulici i o onima koji
drugacije razmisljaju,ali to nije problem,mi se nemoramo slagati u misljenjima,ali nemoramo biti neprijatelji.Mi cemo jos na ovoj temi biti najbolji prijatelji,evo kad Manca nadje novu manu,a ja to pokusam pretvoriti u vrlinu Perica ce biti na mojoj strani garant.No sikiriki Majice S.Ja se nisam naljutila na Pericu ali granice pristojnosti moraju postojati. cvetpoklon cvetpoklon cvetpoklon
22 Januar, 2009, 23:20:54
Reply #51
  • Starac Focho

...Retorika kojojm se sluzis i bas nije prihvatljiva izazovima 21 veka.ali to je tvoja privatna stvar.
Zao mi je nametnuo si ovoj temi svoje frustracije,Maja S.izvini barem s moje strane,ali verujem da ce se u sledecem upisu javiti neko s kojim se moze u finom tonu replicirati.

Mogu li ja opet moja retorika je prihvatljiva u svim temama i odgovara svim razdobljima... slamkauusta
22 Januar, 2009, 23:37:39
Reply #52
  • Deda meraklija

...Retorika kojojm se sluzis i bas nije prihvatljiva izazovima 21 veka.ali to je tvoja privatna stvar.

Mogu li ja opet moja retorika je prihvatljiva u svim temama i odgovara svim razdobljima... slamkauusta
Ma kako da ne,i sva vremena i svi jezici ,bravo manco  Harkonikaš Harkonikaš Thankyou Thankyou
22 Januar, 2009, 23:48:55
Reply #53
  • Starac Focho

Ma kako da ne,i sva vremena i svi jezici ,bravo manco  Harkonikaš Harkonikaš Thankyou Thankyou

Eh bre teta dince, steta je sto si feministkinja...ne bi ni godine ni bore gledao, kad mi padne mrak na moje lepe oci...

Za..ba se, pa obrisa i donji [quote... Nema veze zna se od koga je poruka...autenticna je... 25r30wi
« Last Edit: 22 Januar, 2009, 23:50:44 by manca »
23 Januar, 2009, 08:46:46
Reply #54
  • Deda meraklija
Manco,manco...crna dusice....ja sam dobra i ozbiljna udana i verna tetica,nemoj mi imputirati i insinuirati ono sto nisam niti mislila.A volim progresivni feminizam koji uzdize visoku kvalitetu zivota,ceni coveka kao ljudsko bice i daje prostora svim ljudima u njihovim misljenjima.Postivam razliciotosti i trazim harmoniju razlika za skladni zivot.Eto manco nije teska filozofija,vidis kako cenim tvoje misljenje kad nalazis zenskicama mane,no koja je sledeca mana?
« Last Edit: 23 Januar, 2009, 08:48:52 by Dina »
23 Januar, 2009, 14:25:45
Reply #55
  • Starac Focho
Manco,manco...crna dusice....ja sam dobra i ozbiljna udana i verna tetica,nemoj mi imputirati i insinuirati ono sto nisam niti mislila.A volim progresivni feminizam koji uzdize visoku kvalitetu zivota,ceni coveka kao ljudsko bice i daje prostora svim ljudima u njihovim misljenjima.Postivam razliciotosti i trazim harmoniju razlika za skladni zivot.Eto manco nije teska filozofija,vidis kako cenim tvoje misljenje kad nalazis zenskicama mane,no koja je sledeca mana?

Teto,teto, naterala si me da se uozbiljm...Feminizam nikako ne moze da da uzdize kvalitet necijeg zivita, a da pritom, ne srozava neciji drugi. On spada u kategoriju diskriminacije (pr. rasizam, sadizam, monopolizam...), pa kao takav nikako ne moze da se stavi u kategoriju pozitivnih ljudskih pokreta.
Mozes ti da ``mases carobnim stapicem`` i pretvaras mane u vrline (u svojoj bujnoj masti) kolko oces, ali cinjenice su jedno, a tvoje mane i vrline nesto sasvim drugo.

U osnovi svakog od gore nabrojanih sredstava diskriminacije, stoji jak strah od necega (u tvom slucaju je to strah od muskaraca), pa se zato javljaju i razlicite devijacije, koje nekima izgledaju kao vrline. Na zalost, to su samo prividne ``moci`` koje takvim ljudima pomazu da se odrze u okruzenju i iskazu se u drustvu. Ima puno slicnih tebi na ovom forumu, samo sto niko (sem tebe) nije direktno predstavio svoju ``vrlinu`` i definisao je kao takvu...

Bez obzira na sve, ja sam zadovoljan sto ti sa tvojim manama i vrlinama, ipak pristupila ovom forumu jer me povremeno uveseljavas svojim stavovima i pricicama i inspirises me... Harkonikaš

23 Januar, 2009, 17:43:04
Reply #56
  • Deda meraklija
Teto,teto, naterala si me da se uozbiljm...Feminizam nikako ne moze da da uzdize kvalitet necijeg zivita, a da pritom, ne srozava neciji drugi. On spada u kategoriju diskriminacije (pr. rasizam, sadizam, monopolizam...), pa kao takav nikako ne moze da se stavi u kategoriju pozitivnih ljudskih pokreta.
Mozes ti da ``mases carobnim stapicem`` i pretvaras mane u vrline (u svojoj bujnoj masti) kolko oces, ali cinjenice su jedno, a tvoje mane i vrline nesto sasvim drugo.

U osnovi svakog od gore nabrojanih sredstava diskriminacije, stoji jak strah od necega (u tvom slucaju je to strah od muskaraca), pa se zato javljaju i razlicite devijacije, koje nekima izgledaju kao vrline. Na zalost, to su samo prividne ``moci`` koje takvim ljudima pomazu da se odrze u okruzenju i iskazu se u drustvu. Ima puno slicnih tebi na ovom forumu, samo sto niko (sem tebe) nije direktno predstavio svoju ``vrlinu`` i definisao je kao takvu...

Bez obzira na sve, ja sam zadovoljan sto ti sa tvojim manama i vrlinama, ipak pristupila ovom forumu jer me povremeno uveseljavas svojim stavovima i pricicama i inspirises me...

Bravo manco,volim ovako konstruktivne dijaloge.I ako se ne slazemo u definiciji feminizma,mozemo mirnim tonom diskutirati.Drago mi je da si zadovoljan mojim upisima,a kako negde pre rekoh,Han je ko i moja Surdulica u mojoj dusi,to dvoje je nerazdvojivo.Ja jesam torbulentnog duha,ali sam mirne prirode i to je manco ,velika vrlina ili mana? funnysm funnysm
Nego da ne bi zacatali Maji S.temu do kraja,idem ja otvoriti temu feminizam pa da se mi na miru porazgovaramo,s tim da se uzme u obzir da nisam fundamentallna feministkinja.Verujem da ce se i drugi sa ovog foruma ohrabriti i uci u repliku.
A naravno,ovde nastavljamo govoriti o ,,manama''.
« Last Edit: 23 Januar, 2009, 17:51:10 by Dina »
04 Februar, 2009, 00:03:50
Reply #57
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
A naravno,ovde nastavljamo govoriti o ,,manama''...

Naravno, ali o muskim manama....  47b20s0
Jer muskarci, stalno teze nekom savrsenstvu, a sami su puni mana... ;)
Salim se naravno....to.. da cemo nastaviti da pricamo o muskim manama... ;)
Ali ja Dina ne verujem da ce momci uspeti da pronadju jos koju "nasu" manu...
Zato se bojim da cu ovu temu uskoro morati da zakljucam.... :-X a ne bi zelela...  ;)

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
04 Februar, 2009, 17:20:41
Reply #58
  • Deda meraklija
A naravno,ovde nastavljamo govoriti o ,,manama''...

Naravno, ali o muskim manama....  47b20s0
Jer muskarci, stalno teze nekom savrsenstvu, a sami su puni mana... ;)
Salim se naravno....to.. da cemo nastaviti da pricamo o muskim manama... ;)
Ali ja Dina ne verujem da ce momci uspeti da pronadju jos koju "nasu" manu...
Zato se bojim da cu ovu temu uskoro morati da zakljucam.... :-X a ne bi zelela...  ;)

Da,da Maja moja,to je valjda jedna od njihovih metoda.
Pocnu nam pokazivati nase mane,da bi sakrili svoje ,,vrline'' a njih imaaaaaaa na pretek. rastaman2 rastaman2
04 Februar, 2009, 17:36:38
Reply #59
  • Starac Focho
Dina, ti rece ce otvoris onu ``tvoju licnu`` temu, pa nista. Lazes bre ko ciganka... 25r30wi