Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Klizalište u Hanu, da ili ne?  (Read 3985 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

18 Januar, 2009, 12:29:42
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
U Vranju i Surdulici su ove godine po prvi put otvorena klizališta koja su posećena veoma dobro. Dobra zabava za građane pomenutih okolnih mesta.
Raspitao sam se malo i saznao da dvomesečni zakup jednog takvog klizališta košta oko 2 100 000,00 dinara, dok od prodatih ulaznica ista naprave dnevni prihod od oko 60 000 - 70 000 dinara. Provod zagarantovan a ujedno i finansiska dobit za budžet opštine.
Da li bi u Hanu moglo da radi klizalište i da li bi to bilo finansiski isplativo za opštinu?
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
18 Januar, 2009, 12:37:08
Reply #1
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
  Sad je kasno, ali o tome je trebalo da se razmišlja u septembru ili u oktobru mesecu. Da se raspiše javni poziv i da se uzme od najpovoljnijeg ponuđača. Napisao sam na nekoj temi da je mesto u centar gde je srušen polet idealno, jer je u samom centru i mislim da bi bilo posećenije nego klizalište na sportskom. Ovako evo im prilike da prepišu nešto od susedne opštine i da razmišljaju o tome za narednu godinu.
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
18 Januar, 2009, 12:42:52
Reply #2
  • Deda meraklija
  • Ocena: +33/-22
Naredna sezona je za nekih desetak meseci.
Tako da je pravo vreme da se pokrene ova tema, proveri koliko su Hanacani zainteresovani za ovako nesto i onda izvrsi uticaj na nadlezne da se realizuje ideja o klizalistu.
18 Januar, 2009, 12:45:27
Reply #3
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
 Koliko sam čuo da su ljudi iz opštine zainteresovani da za narednu godinu urade to baš kako ti kežeš Aleks, tj da razmišljaju o lokaciji koju si ti naveo, na mestu srušene zgrade Poleta. Mislim da hoće taj deo da asvaltiraju i da služi zimi u te svrhe a leti za neke druge namene(za sada dok se ne poboljša finansiska situacija). Ali zašto moramo uvek da kasnimo? To je moglo tako da se uradi i ove godine. Ljudi iz sa rukovodećih mesta moraju da gledaju malo napred, da oko sebe okupe mlad i perspektivan tim koji bi uradio nešto za ovaj grad a ne tim koji zadovoljava stranačke apetite, onih koji se poilitikom bave samo zarad lične koristi....
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
25 Januar, 2009, 23:03:45
Reply #4
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
More, kakvo klizalište, ljudi nemaju leba da jedu, a mi tolke pare da bacamo za klizalište. Klizalište svaku zimu od novembar do februar (zavisi kakve su vremenske prilike) niz Poljanu, Kulu, Rosulju, Kalimance, imate da birate, koje vam se više sviđa i koja vam nadmorska visina više odgovara. Kakvo crno klizalište, bolje bi bilo da se te pare upotrebe u izgradnju hrama ili da se da u dobrotvorne svrhe, a kad nam i ako nam, daj Bože, jednog dana pođe nabolje, za klizalište ćemo lako.
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
25 Januar, 2009, 23:22:37
Reply #5
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +70/-2
Klizaliste jeste u startu zahteva dosta novca za koji ti kazes da bi mogo da se upotrebi na bolji nacin,ali ulaganjem u klizaliste moze da se povrati ulozeno i pri tom zaradi, a onda taj novac treba iskoristiti na pametniji nacin. Ako se moze preko necega makar i neki procenat zaraditi, zasto da ne.
Slazem se da treba pomoci ljudima i treba delovati kako bi se hram sto pre zavrsio, ali klizaliste em donosi prihod,em mladi mogu da vide nesto novo jer je Han tolika tuga da omladina utehu nadje samo u akoholu i na zalost samo na taj nacin se provodi. A zar nije bolje dati na kljizanje 200dinara i druziti se nego li izlaziti svako vece, gutati dim i nalivati se akholom,a pri tom potrositi vise od 200din.
"Kako se gde sastanemo,drugima kape krojimo i svakome manu nalazimo,a sami smo sebi cisti i neporocni kao da smo danas od majke rodjeni"
25 Januar, 2009, 23:39:48
Reply #6
  • Starac Focho
Slažem se s Mariče s ovo za omladinu,, ali kako ti na proste hanske mase (izuzetak su forumaši, naravno) da objasniš šta je uopšte klizalište? To kod nas neće dugo da se održi, a ne verujem ni da će te pare tako lako da se povrate. Što se mene tiče, ja nemam ništa protiv, samo mislim da te pare mogu da se iskoriste na drugačiji, bolji i humaniji način.
25 Januar, 2009, 23:48:08
Reply #7
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Slažem se s Mariče s ovo za omladinu,, ali kako ti na proste hanske mase...

Sto rece be dete, ne te razbra bs najbolje... slamkauusta
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
25 Januar, 2009, 23:50:41
Reply #8
  • Stariji meraklija
Pa upravo je to problem Hancana sto ne mrdaju dalje od Hana i nisu u prilici da vide i probaju nesto drugo, pa kad dodju da studiraju onda krene izivljavanje (ne mislim ovde na klizanje). Klizaliste je jedna novina i pri tom lepa stvar da se omladina zabavi,a kad bi probali, dopalo bi im se, bar ja tako mislim,jer mladi prosto vole nesto novo. Ja bi se odusevila da je ideja za otvaranje klizalista bila dok sam jos bila u han. TAmo sam imala vreme i mogla sam da idem,a sad u Bg pored klizalista na svaki korak, ne stizem.
"Kako se gde sastanemo,drugima kape krojimo i svakome manu nalazimo,a sami smo sebi cisti i neporocni kao da smo danas od majke rodjeni"
26 Januar, 2009, 00:00:42
Reply #9
  • Starac Focho
I kako rekoh, na proste hanske mase sve brzo dosadi! Merak im prođe posle mesec dana. I šta posle kad se to klizalište otopi, kad se napravi bljuzgavica? Ja nemam ništa protiv, nek se naprave dva, bilo bi lepo stvarno, samo sto to kod nas neće da opstae.
26 Januar, 2009, 00:05:08
Reply #10
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
I kako rekoh, na proste hanske mase sve brzo dosadi! Merak im prođe posle mesec dana. I šta posle kad se to klizalište otopi, kad se napravi bljuzgavica? Ja nemam ništa protiv, nek se naprave dva, bilo bi lepo stvarno, samo sto to kod nas neće da opstae.

Ma kad se otopi ce ripnemo da se banjamo...prsno, delfin, ajkula... 25r30wi
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
26 Januar, 2009, 00:06:52
Reply #11
  • Starac Focho

Ma kad se otopi ce ripnemo da se banjamo...prsno, delfin, ajkula... 25r30wi

A možemo da napravimo i ribnjak, na primer, pa da izvozimo ribe...
26 Januar, 2009, 00:16:27
Reply #12
  • Stariji meraklija
I šta posle kad se to klizalište otopi, kad se napravi bljuzgavica?
Ne topi se to tako jednostavno. Kako li se onda ne zasitise alkohola? MIslim da ne treba tako negativno da razmisljas, mora nesto da se uradi da bi uspelo. Ne moze da se sedi skrstenih ruku i prosto kaze "ma nece to da uspe,Hancani su prosti". Pa mozda i jesu, al zato sto im se nista ne pruza. Kako kad dodju u Beograd, Nis, svi se promene? Bila je tuga i dok sam ja bila srednjoskolka (aj da ne bude sad sam kao mnogo matora, pre dve god je to bilo), ali sad je stvarno strasno, meni je zao omladine. Kako vi provodite najlepse dane zivota? Sem bazena koji imamo leti, sportske terene, koji se kao jos drze, i dva kafica nista vise. Pa vi treba da se radujete da vam se pruzi i otvori nesto, a ne tako pesimisticki da gledate. Slazem se da ima i mnogo gorih stvari kojima treba finansijska pomoc, ali i vasi srednjoskolski dani su samo jednom u zivotu.
« Last Edit: 26 Januar, 2009, 00:19:20 by mariche »
26 April, 2009, 12:43:44
Reply #13
  • Starac Focho
  • Ocena: +101/-19
  • Revolucija
stvarno li kupis kucu povoljno na kulu i za 10 dana u centar?
Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam
26 April, 2009, 19:43:57
Reply #14
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Toj je klizište, a ne klizalište   smajli662
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
26 April, 2009, 19:53:02
Reply #15
  • Starac Focho
Pa i to je neka vrsta klizališta. Ispada da je ceo Han jedno veliko klizalište...  funnysm