Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Najbolji Srpski proizvod  (Read 6084 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

20 Januar, 2009, 12:42:41
  • Moderator
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Pošto već imamo temu, "najgori Srpski proizvod" da vidimo šta su ili koji su po Vama najbolji Srpski proizvodi

Ja bi reko da su najbolji Srpski brend Ljudi, dobri su takodje Eurokrem, Mančmelou, Jafa, Šljivovica naravno, burek kao Srpski brend, ajvar......
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
20 Januar, 2009, 13:00:07
Reply #1
  • Deda meraklija
  • Ocena: +44/-2
  • Kosovo je Srbija
          Srpski kajmak je neprevazidjen,malina takodje zauzima visoko mesto,jaki smo u mineralnim vodama imamo i dobre guste sokove,bambi plazma npr.je takodje dobar proizvod itd.
20 Januar, 2009, 13:01:52
Reply #2
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +4/-16
Pošto već imamo temu, "najgori Srpski proizvod" da vidimo šta su ili koji su po Vama najbolji Srpski proizvodi

Ja bi reko da su najbolji Srpski brend Ljudi, dobri su takodje Eurokrem, Mančmelou, Jafa, Šljivovica naravno, burek kao Srpski brend, ajvar......

Ma, INAT, bata Mrko, tolko smo jaki da ne moramo ni da ga zaštićujemo, nikem neće padne na pamet da nam konkuriše,...
Istina je najjace oruzje !!!
20 Januar, 2009, 15:36:15
Reply #3
  • Guest
Ja mislim da je najbolji srpski brend PAMET.  Toliko smo pametni da bi trebalo malo i da izvozimo tu pamet. A što je veoma interesantno, pamet se najbolje razvija u najnerazvijenijim krajevima Srbije. Tako da, recimo, u Vladičinom Hanu žive najpametniji ljudi u celoj Srbiji, pa i Evropi. Uglavnom se bave filozofijom, razmišljanjem, filozofiranjem, politikarenjem... i ostalim proizvodnim delatnostima. Možda bi svaki grad u Srbiji trebao da izvozi svoju pamet u neke druge razvijenije gradove po Srbiji i Evropi.
20 Januar, 2009, 18:49:36
Reply #4
  • Deda meraklija
  • Ocena: +97/-26
  • Carpe diem

...  Toliko smo pametni da bi trebalo malo i da izvozimo tu pamet...

Ne verujem da si neinformisan,... ipak,... nedavno sam na TV-u, od ozbiljnih ljudi u ozbiljnoj emisiji (ne mogu da se setim kojoj...) čuo podatak da je Srbija u poslednjih 20 godina ''izvezla'' svojih 70000 ( sedamdeset hiljada ) mladih, pametnih, stručnih građana po belom svetu. Njihovo školovanje je, po nekoj proceni koštalo državu Srbiju 10 - 15 milijardi eura !!!
Iako razumem tvoju ironiju i sarkazam u nastavku tvog posta, složičeš se samnom da ''pametnim'' Hančanima ponekad ostaje samo da pametuju i filozofiraju, jer su u manjini izgleda,... ''izvozilo'' se mnogo poslednjih godina. Inače, kad odu u tu Evropu, tamo rade,... i ne žale se,... da im je loše, vratili bi se da ponovo filozofiraju i pametuju u svom rodnom gradu...  drinking3
« Last Edit: 20 Januar, 2009, 18:53:05 by hawk »
Ja im reko': ako vlast postoji zbog onih koji je vrse onda meni tamo  nije mesto..... i  oni me smeniše !!! 
20 Januar, 2009, 18:55:05
Reply #5
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Evo opet primera kako politika i sve što je vezano za nju ulazi u svaku temu. Vratite se temi!!!

Mislim da je najbolji srpski proizvodi: suva šljiva, domaća rakija (šljivovica o šljive džanarike!!) i svinjsko meso od svinja ''mangulica''....
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
20 Januar, 2009, 19:16:00
Reply #6
  • Deda meraklija
  • Carpe diem
Evo opet primera kako politika i sve što je vezano za nju ulazi u svaku temu. Vratite se temi!!!

Mislim da je najbolji srpski proizvodi: suva šljiva, domaća rakija (šljivovica o šljive džanarike!!) i svinjsko meso od svinja ''mangulica''....
Izvini Police, ako sam te iznervirao, ... poslednje što želim je da na forumu budem sininim za politiku,...

ali ako ćemo ozbiljno o tome šta je dobar proizvod, onda mora da se kaže da se prevashodno misli na komercijalno dobar proizvod - dakle na nešto što možemo da prodamo belom svetu i da od toga imamo dobru zaradu ( ja bar tako razumem temu Najbolji Srpski prizvod - možda grešim,...

Inače, na listi prvih 100 proizvoda u izvozu Srbije u novembru na
prvom mestu bio je kukuruz sa 23 miliona dolara,
na drugom mestu izvozne liste bio je rafinisani šećer sa 21 milionom dolara,
treće mesto zauzimaju delovi za mašine sa 17 miliona dolara i maline sa istom vrednošću izvoza. 
Slede valjani proizvodi prevučeni kalajem sa 13 miliona dolara,
na šestom mestu su lekovi za maloprodaju sa 11 miliona dolara izvoza i hula hop čarape sa istom cifrom.
zatim slede nove spoljne gume za putničke automobile sa 10 miliona dolara i TV prijemnici u boji takođe sa 10 miliona dolara izvoza, a električnu energiju Srbija je izvezla za 9 miliona dolara.
Ja im reko': ako vlast postoji zbog onih koji je vrse onda meni tamo  nije mesto..... i  oni me smeniše !!! 
20 Januar, 2009, 19:21:29
Reply #7
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Temu smo dobro razumeli svi. U pravu si što kažeš za te proizvode koje si naveo-kukuruz, šećer, delovi...itd. Tu si potpuno u pravu. Ono što se dobro prodaje, to bi trebalo i proizvoditi, naravno. Ja sam ovu temu razumeo kao:najbolji IZVORNI srpski proizvod...ono što potiče baš iz Srbije. Zbog toga sam i naveo ona tri proizvoda. Mislim i da bi naše oružje iz ''Zastave Kragujevac'', kao i gume iz pirotskog ''Tigra'' trebalo ovde spomenuti....
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
20 Januar, 2009, 20:11:01
Reply #8
  • Deda meraklija
  • Carpe diem
.... Ja sam ovu temu razumeo kao:najbolji IZVORNI srpski proizvod...ono što potiče baš iz Srbije. Zbog toga sam i naveo ona tri proizvoda. Mislim i da bi naše oružje iz ''Zastave Kragujevac'', kao i gume iz pirotskog ''Tigra'' trebalo ovde spomenuti....

Slažem se i ja sa tobom, i kad si već pomenuo suve šljive,... Prvi izvozni posao Srbije u SAD 1897. godine bio je izvoz 40.000 tona suvih šljiva u vrednosti 30 miliona dolara. Taj posao Srbiju je izbavio iz krize!

ali, da ne pametujem ja mnogo, pročitaj ovaj fantastičan tekst,... koji sve govori,....

http://www.agropress.org.rs/index.php?strana=clanak&tekstID=928
20 Januar, 2009, 20:20:15
Reply #9
  • Moderator
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Koliko sam juče čuo razgovor u jednoj trgovini Srbija trenutno uvozi suve šljive iz Turske duplo jeftinije po kilogramu, i ko je sad tu kriv? Država naravno, gde su subvencije poljoprivrednicima kao u svim normalnim zemljama, nego to je druga tema ne bih da "prljam" ovu temu politikom.....
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
20 Januar, 2009, 21:01:48
Reply #10
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Najbolji srpski proizvod moze biti proizvod koji se najvise izvozi, ali takodje i proizvod koji se obreko u svet, a koji mi najvise volimo....
Tako da je po meni, sljivovica definitivno najpoznatiji srpski brend u svetu..
Nisam gledala statistiku koliko smo profitirali na osnovu nje, to govorim iz svog nahodjenja, na osnovu mog slobodnog zapazanja....
Pravi se po originalnoj recepturi iz sela Sljivovica… Ljudi iz tog sela ni ne znaju sta je brend, ali im se svidja…
Inace ko god je dosao u Srbiju najvise mu se dopala sljivovica i lepe srpske devojke…  :)
Pa i nas muskarac ne bi bio muskarac da nece ostati dominantan, pa zbog toga postoji jedna narodna uzrecica koja kaze:
” Nema ruznih zena, ima samo malo rakije. “
Na drugom mestu (a meni drag zato sto je iz mog kraja) je ajvar, i to leskovacki, koji je dobio certifikat i spreman je za svoju prvu destinaciju izvoza, a to je Italia. 

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
20 Januar, 2009, 23:01:42
Reply #11
  • Starac Focho
  • Ocena: +141/-17
  • Peace,love and prosperity!
    • http://reload.vladicinhan.com/
deliseski krastavciki su najbolji srpski proizvod!  Dnevno izedem po jednu teglu  rastaman2

cipi ripi, zele zeka i mentol bombonke....
« Last Edit: 20 Januar, 2009, 23:05:17 by Ceka »
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

http://reload.vladicinhan.com
FACEBOOK: Reload festival - Vladicin Han
21 Januar, 2009, 02:29:51
Reply #12
  • Deda meraklija
  • Ocena: +49/-46
.... Ja sam ovu temu razumeo kao:najbolji IZVORNI srpski proizvod...ono što potiče baš iz Srbije. Zbog toga sam i naveo ona tri proizvoda. Mislim i da bi naše oružje iz ''Zastave Kragujevac'', kao i gume iz pirotskog ''Tigra'' trebalo ovde spomenuti....

Slažem se i ja sa tobom, i kad si već pomenuo suve šljive,... Prvi izvozni posao Srbije u SAD 1897. godine bio je izvoz 40.000 tona suvih šljiva u vrednosti 30 miliona dolara. Taj posao Srbiju je izbavio iz krize!

ali, da ne pametujem ja mnogo, pročitaj ovaj fantastičan tekst,... koji sve govori,....

http://www.agropress.org.rs/index.php?strana=clanak&tekstID=928

Баба има сушару! Ако сте расположни за сушење само изволте драги моји!

А ја мислим да је и српска "ћилимара без филтер" добар производ!
21 Januar, 2009, 15:57:05
Reply #13
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
21 Januar, 2009, 18:06:22
Reply #14
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +71/-36
Ja mislim da je najbolji srpski brend PAMET.  Toliko smo pametni da bi trebalo malo i da izvozimo tu pamet. A što je veoma interesantno, pamet se najbolje razvija u najnerazvijenijim krajevima Srbije. Tako da, recimo, u Vladičinom Hanu žive najpametniji ljudi u celoj Srbiji, pa i Evropi. Uglavnom se bave filozofijom, razmišljanjem, filozofiranjem, politikarenjem... i ostalim proizvodnim delatnostima. Možda bi svaki grad u Srbiji trebao da izvozi svoju pamet u neke druge razvijenije gradove po Srbiji i Evropi.

Ima mnogo pametni ljudi u Han, što jes jes, ali što ima budale može cela vasiona da nam pozavidi!!!
21 Januar, 2009, 18:09:40
Reply #15
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +71/-36
Burek

Dali je burek srpski proizvod ?

Za mene najači srpski proizvod ti je leskovačko roštilj meso i pljeskavice i ćevapi što se prave od njega
21 Januar, 2009, 18:47:32
Reply #16
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!
Mislim da smo mi jako zaostala zemlja u pogledu tehnologija, čast izuzecima, tako da u ovom trenutku i jeste realno da imamo najbolje proizvode i brendove u poljoprivredi... (suva šljiva, rakija, kukuruz, ajar....)
Voleo bi da smo poznati po ‚‚izvozu‚‚ softvera i tako neke ‚‚lake opreme‚‚ da na taj način izvozimo znanje, ali to je za sad samo mašta...

‚‚Glasam‚‚ za ajvar!
Prava pravda je SAVEST!
21 Januar, 2009, 19:37:50
Reply #17
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Burek

Dali je burek srpski proizvod ?

Za mene najači srpski proizvod ti je leskovačko roštilj meso i pljeskavice i ćevapi što se prave od njega

Mislim da je i burek i roštiljanje ostalo u Srbiji zahvaljujući Turcima. Možda je pita od kopriva naš proizvod?
21 Januar, 2009, 20:15:23
Reply #18
  • Deda meraklija
  • Ocena: +32/-3

Nisam sigurna, ali mislim da su Bugari "prisvojili" odnosno brendirali Šljivovicu, a Slovenci ajvar. Nadam se da grešim  tvrdzid

Prvi izvozni posao Srbije u SAD 1897. godine bio je izvoz 40.000 tona suvih šljiva u vrednosti 30 miliona dolara. Taj posao Srbiju je izbavio iz krize!

U to vreme je 1 dinar vredeo 4 dolara, čini mi se. Pročitala sam taj podatak negde  sm169
Cvece je ukras baste, leptir je ukras cveta, a deca puna maste - deca su ukras sveta!
26 Mart, 2009, 14:08:42
Reply #19
  • Deda meraklija
  • Ocena: +48/-4
Mesiste li vi taranu ovuj godinu?