Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: "Radoholik"  (Read 3422 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

23 Januar, 2009, 00:17:08
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Koji je to posao po vama koji vam najvise lezi, kojim bi ste zeleli da se bavite....?
Da li je to posao koji trenutno radite ili postoji neki drugi, bolji......

Takodje me interesuje:

Koji posao je po vama najtezi?
A koji najplaceniji posao?

Ajde da cujem moje radoholicare.... ;)
« Last Edit: 23 Januar, 2009, 00:18:55 by Maja S. »

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
23 Januar, 2009, 00:54:37
Reply #1
  • Starac Focho
  • Ocena: +75/-5
  • Samo vas gledam....
Voleo bi da radim,isto sto i moj cale,u policiji,a po meni najtezi posao imaju rudari,po cel dan ne iszlaziv iz rudnik,ne znv kad ce gi se srusi na glavu.......
Bolje da me mrze zbog onoga sto jesam,nego da me vole zbog necega sto nisam!
23 Januar, 2009, 01:03:29
Reply #2
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +70/-2
Ja bih volela da se bavim ovim sto i studiram. Al ne bi da budem top menadzer, mnogo zivaca i odgovornosti za to treba, ja bi nesto kreativnije, recimo, neki marketing menadzer nizeg nivoa. Skromno zar ne? 
"Kako se gde sastanemo,drugima kape krojimo i svakome manu nalazimo,a sami smo sebi cisti i neporocni kao da smo danas od majke rodjeni"
23 Januar, 2009, 15:11:18
Reply #3
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
kada si mlad, onda nije tesko da se radi neki fizicki poso-rudar,dundjer.. ali kad se ostari, svi bi u kancelariju. pa ne moze.zato sam se odlucio da studiram. i umni raD nije nista laksi od fizickog. nosi veliku odgovornost. kod lekara posebno
poso kojim cu ja da se bavim je dosta dobro placen. jedino su menadzeri bolje placeni
23 Januar, 2009, 15:16:09
Reply #4
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +70/-2
pa nisam ja dzabe birala FON  wassat
"Kako se gde sastanemo,drugima kape krojimo i svakome manu nalazimo,a sami smo sebi cisti i neporocni kao da smo danas od majke rodjeni"
23 Januar, 2009, 15:36:53
Reply #5
  • Deda meraklija
  • .
ma opasna si ti  ;D extra ti je fax
25 Januar, 2009, 02:25:57
Reply #6
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!
Ne postoji težak posao, već samo postoje loši radnici... rules2

Ja mislim da ćemo ja i Popović da zgrnemo opasne pare! :laugh:  25r30wi
Dobro prvo ćemo da pustimo menadzeri da uzmu svoj deo... :laugh:

I ja mnogo volim geodeziju i će postanem geometar! banana2
Prava pravda je SAVEST!
25 Januar, 2009, 04:14:14
Reply #7
  • Deda meraklija
  • .
ja bi acko da prvo mi zgrnemo nash tal, pa onda da pustimo ostali da zgrtjav  drinking2
25 Januar, 2009, 15:27:23
Reply #8
  • Deda meraklija
  • Ocena: +44/-2
  • Kosovo je Srbija
   Nakon 14 godina radnog staza ja poslove delim na bolje i slabije placene.
Licno mislim da je najtezi posao rudara(zbog opasnosti koji taj posao nosi a i nije nekako prijatno raditi pod zemljom).
Najbolji posao je po meni posao pronalazaca.Velika je stvar izmisliti neki proizvod
koji ce pomoci ljudima da bolje zive.Sa druge strane oni mogu da zastite svoj proizvod i da od toga zive do kraja zivota.
Ja se u zadnje vreme trudim da budem sto bolje placen po satu i da sto manje radim
kako bih imao sto vise slobodnog vremena za sebe.
Trenutno u firmi moram da radim 160 sati mesecno .
Zelja mi je da prestanem da radim za druge i otvorim neku svoju firmu i radim za sebe.Jos kad bih to otvorio u Hanu  bilo bi prelepo.
25 Januar, 2009, 16:09:44
Reply #9
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +336/-74
Najtezi poso je kad vodis ljubav s devojku koja ti se ne svidja 25r30wi
Salim se. O0
Po meni, najlpaceniji posao je poso agenta osiguranja (bar je tako u svet).Kad si obrnes krug,samo kape.
A i tezak je isto tolko.
Ali i tezak poso je svaki poso koji radis silom,kad ne volis to da radis.
25 Januar, 2009, 22:19:10
Reply #10
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
Pa sad... Najtezhe poslove delim na one koji su teshki fizichki i psihichki... Bogu hvala snageimam, a i "shatro" sam mlad pa mogu da radim shta hocu, ali npr posao livnichara (u machkatici) ili rudara(blagodat) jok... Josh kad pomislim na likove kao shto je moj drug Boban Petrovic koji radi sa mentalno zaostalom decom, ljudi ja nishta muchnije nisam mogao da zamislim. Realno, to je po meni najgori posao.
Najlakshi ti je onaj posao koji volish, pa jednostavno predje u rutinu... Ja odmaram mozak uz kompjutere(harware-ski). To bih mogao da radim po vazdan...
A inache trenutno najplaceniji a najblesaviji posao u Srbiji odradjuje policija... Nishta zhivo ne rade, a plate im super... Josh se dzaba voze, ulaze na koncerte i svirke, zhurke... lepota... gde mi je bila pamet kada sam upisivao Vojnu shkolu???

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
05 Septembar, 2009, 18:20:06
Reply #11
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Tehnologija nije kriva za radoholizam, kao što ni supermarket nije kriv za nečiju zavisnost od hrane, kao što ni diskont sa alkoholnim pićima nije kriv za nečiji alkoholizam. Razlozi su drugačije prirode. Takođe, ne mora naporan posao i laka dostupnost posla nekoga oterati u radoholizam.

Važno je pogledati kontekst. Ako se zbog posla povlačite od porodice i romantičnih veza, a vaš život je izgubio balans, kada posao ima prioritet u odnosu na sve drugo - treba da se zapitate imate li problem.

U jezgru radoholizma stoji zapravo preokupiranost poslom. Razlika između vrednog poslovnog čoveka i radoholičara može se opisati na sledeći slikovit način: radoholičar na letovanju mašta o povratku na posao, a vredan čovek na poslu mašta o letovanju.

Ova vrsta zavisnosti na neki način podseća na alkoholizam. Kao što alkoholičar krišom ostavlja flaše po kući da bi mu bile uvek dostupne, tako se radoholičar krišom iskrada i odlazi u kancelariju, ili čak krije poslovna dokumenta u tajnoj pregradi kofera kada sa porodicom ide na letovanje.

Ostali ključni znaci da je neko radoholičar:

Ne želi da se osloni na druge, već hoće najbitnije stvari da uradi sam. To je povezano sa preteranom potrebom za kontrolom.

Potcenjuje životne aspekte koji nisu povezani sa poslom. Primer je otac koji nikad ne stiže da dođe na ćerkinu priredbu ili sinovljevu utakmicu.

Meša druge aspekte života sa poslom. Na primer, pokušava da pretvori svoj hobi u novi biznis.

Radoholičari su zapravo san svakog šefa: dolaze rano na posao, ostaju do kasno, ne uzimaju godišnji odmor i preuzimaju na sebe gomile posla. To su kvaliteti, ali radoholičari imaju i mana u očima šefa: uvek imaju više posla nego što mogu efektivno da urade, nisu timski igrači jer se oslanjaju samo na sebe i vole sve da urade sami, nisu onoliko organizovani koliko to jesu njihove manje vredne kolege.

Može li radoholizam da ugrozi zdravlje?

Kao i ostali oblici zavisnosti, i zavisnost od rada takođe može proizvesti bes, depresiju, anksioznost, bol u stomaku ili glavobolju.

Uprkos simptomima, radoholičari često poriču sopstvenu zavisnost.
http://zdravlje.krstarica.com/l/stres/da-li-ste-radoholicar-2/
Može li radoholizam da ugrozi zdravlje?

Kao i ostali oblici zavisnosti, i zavisnost od rada takođe može proizvesti bes, depresiju, anksioznost, bol u stomaku ili glavobolju.

Uprkos simptomima, radoholičari često poriču sopstvenu zavisnost.
Najteze je priznati istinu sebi.
« Last Edit: 05 Septembar, 2009, 18:21:56 by Dina »
06 Septembar, 2009, 01:41:05
Reply #12
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +24/-1
Ja sam ekonomista silom prilika.Radila sam za Opštinu u odeljenju za društvenu brigu o deci(roditeljski i dečji dodaci,porodiljska bolovanja).I bilo mi je dosadno.I lepo odem,iako sam mogla da ostanem.Nisam se pronašla u poslu.I tako,sad ne radim,ali biće uskoro nešto.Opet,to neće biti nešto što volim.Takav je život.Najviše bih volela da fotografišem.Uživam u tome.Ne volim da me slikaju,ali zato uživam da slikam sve što stignem :).Najteži posao imaju hirurzi.Najplaćeniji su-sportisti,pevači...
PANTA REI....