Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Audicija za bend  (Read 9744 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

30 Januar, 2009, 00:30:44
Reply #20
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
wow, gajde...
retko ko zna da je to Srpski nacionalni instrument... kako ja volim da slusham gajdashe...

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
30 Januar, 2009, 00:34:43
Reply #21
  • Deda meraklija
  • Ocena: +49/-6
 Eriče "matori vikinže"

Reci mi je li Kimi u kombinaciji za akustiku pošto je on upućen u moje namere, samo stalno nešto
                          odugovlačimo, te sutra će mo te naksutra a vreme ide..
                          Takođe skokni do -opšte teme-vaše pesme- i idi na zadnju pesmu "Hoću da budem malo sam"
                          Mislim da može da prođe kao čista akustika.      
30 Januar, 2009, 00:48:29
Reply #22
  • Guest
wow, gajde...
retko ko zna da je to Srpski nacionalni instrument... kako ja volim da slusham gajdashe...

Preporučio bih ti Hevia -> http://rapidshare.com/files/137076271/Tierra_De_Nadie__No_Man_s_Land_.rar
                                   http://rapidshare.com/files/170537311/Hevia_-_Obsession__2007_.rar

onda Hevia - (2000) Al otro lado
                    (2003) Etnico ma non troppo
                              The Other Side
                     (2005) Tierra De Hevia

Eriče "matori vikinže"

Reci mi je li Kimi u kombinaciji za akustiku pošto je on upućen u moje namere, samo stalno nešto
                          odugovlačimo, te sutra će mo te naksutra a vreme ide..
                          Takođe skokni do -opšte teme-vaše pesme- i idi na zadnju pesmu "Hoću da budem malo sam"
                          Mislim da može da prođe kao čista akustika.       

Nije Kimi u kombinaciji. neko drugi je...
« Last Edit: 30 Januar, 2009, 00:51:43 by EricTheViking »
30 Januar, 2009, 01:27:07
Reply #23
  • Deda meraklija
 U svakom slučaju se vidimo u nekom od hanskih ugostiteljskih objekata, u međuvremenu signaliziraj ako ti se neka pesma učini interesantnom, pošto ide jedna dnevno.
Ima 15-20 pesama koje nemam nameru da objavljujem pošto je mreža malo zajebana za te stvari i prezentujem ih samo uživo, jer mislim da mogu biti prilično iznenađenje sa juga.
Ono što je najbitnije je da se nešto dešava, da se mrdne varoš da se snimaju neke pesme, da vide ljudi da još mrdamo.
Surdulica je , čuo sam, na tom polju mnogo aktivnija.
Upoznao sam Dalibora iz benda "DŽuboks", dečko je prva liga a i od drugih sam čuo da su baš dobar bend ali nisu autorski bend što ne znači da uskoro neće biti ako se odluče da krenu tim smerom.
Takođe sam čuo za još jedan bend koji u svom sastavu ima ženske vokale ali ne znam ništa pobliže o njima.
I još jedan mladi bend koji se okuplja samo za raspuste jer studiraju.
Pa bi zamolio Pericu koji je Surduličanin da kaže kako stoji stvar tamo.? 
30 Januar, 2009, 14:14:19
Reply #24
  • Deda meraklija
  • Ocena: +15/-3
Surdulica je definitivno mnooogo aktivnija, mada, moram da kazem, na neki nacin. Imaju bendove, imaju kvalitet (koliko sam uspeo da vidim) , ali jednostavno, ne idu napred.

Ono sto su svirali za letnje svirke, i ono sto sam slusao pre neku nedelju.... maltene pa isto, ubacene po 2-3 pesme..

Ali dobro, valjda to dolazi vremenom.
30 Januar, 2009, 22:46:30
Reply #25
  • Deda meraklija
Reci mi DJOLE da li znaš imena tih bendova i da li su te svirke bile posećene? Kakva je bila atmosfera ? ,Za nijansu mi daj malo detaljniji opis dešavanja,

Pitanje za "Erika vikinga" , koji je to mladi Hanski bend juče pomenuo ? Ko su ? kojih su otprilike godina ? i ono što je
najbitnije....Šta sviraju ?
30 Januar, 2009, 22:57:54
Reply #26
  • Guest
Peco, stvarno neznam kako se zovu, to su mladji dečaci, sa njima svira jedan momak živi u oficirske zgrade, ima dugu plavu kosu. Znaš ga sigurno. Momci imaju volje, samo treba vežba.
30 Januar, 2009, 22:59:35
Reply #27
  • Starac Focho
Reci mi DJOLE da li znaš imena tih bendova i da li su te svirke bile posećene? Kakva je bila atmosfera ? ,Za nijansu mi daj malo detaljniji opis dešavanja

Na ovo pitanje mogu ja da ti odgovorim, jer sam vishe u toku... Trenutno u Surdulici imash 2 aktivna benda, jedan je "teorica eclipsys" ili tako neshto i oni ne zvuche loshe, dosta su poseceni na svirkama... Sviraju uglavnom u kaficu Etage u Surdulici, drugi bend je "Urbana Nervoza"aka ex Stentor, sa Ristom na chelu, i oni sviraju malo zahtevnije stvari.
povremeno i mestimichno se pojavljuju josh 2 benda, jedan obradjuje alternativu, i odlichni su muzichari ali sem gitariste niko od njih nije na stalno u surdulici, a mislim da se zovu "lokalni Mehanizam". poslednji je isto iseljen, i pokushali su da sviraju, ali ih je raspalila inspekcija posle jedne svirke zbog autorskih prava (7 sekretara SOKOJ-a) sa 50.000 dinara i oni se skupljaju samo za velike svirke(dan grada, Rock garden (koji smo opet vratili na svoje mesto uz pomoc nekih dobrih ljudi), Vlasinsko leto...), inache nemam pojma kako se zovu... Ostatak radi sve i svashta, ili se prodao poput Danijela tasica i Boceta Bubnjara koji sviraju narodnjake po dizel partijima...

Neznam shta te josh zanima...

30 Januar, 2009, 23:05:29
Reply #28
  • Guest
Drago mi je da čujem da Urbana Nervoza još svira... Džafer svira li još?

Zaboravio si na Džubox, to je pretežno Surdulički band. Jeste da sviraju ''razno'', ali sviraju kvalitetno. Skidaju stvari u originalu, i za kratko vreme su dosta uznapredovali.
30 Januar, 2009, 23:07:17
Reply #29
  • Starac Focho
Drago mi je da čujem da Urbana Nervoza još svira... Džafer svira li još?

Zaboravio si na Džubox, to je pretežno Surdulički band. Jeste da sviraju ''razno'', ali sviraju kvalitetno. Skidaju stvari u originalu, i za kratko vreme su dosta uznapredovali.
da bre, dzubox je Danijel Tasic &Co...
Pesme su im ubi bozhe...

30 Januar, 2009, 23:09:08
Reply #30
  • Deda meraklija
Perice ! da li je neki od tih bendova autorski bend i malo pobliže o vrsti muzike i hvala ti na iscrpnoj informaciji, a i drago mi je da ima toliko bendova tamo, malo sam iznenađen .
Eriče ! ne reče mi koju vrstu muzike upražnjavaju ?

PS.Samo da pročitam detetu pričicu odmah se vraćam
30 Januar, 2009, 23:18:44
Reply #31
  • Starac Focho
paaaa, Rista ima one svoje pesmice sa pochetka 90-ih, koje, vidim klinci znaju i pevaju
Lokalni mehanizam ima dosta autorskih stvari, ali problematika je malo drugachija. Koliko sam  nachuo, proshle godine su predali pesmu za beoviziju, ali je zhiri(sa onom spodobom na chelu) okarakterisala pesmu kao "suvishe agresivnu"... Vecina arazhmana im je kao evanscence ili whithin temptation, a i pevachica je lujka(pozitivno)... Mladi su, oko 25 godina, i rade u bg bez gitariste a ovde se posle doshtimuju ... Inache pevachica je vishe puta uchestvovala u onoj emisiji "cao darvine" a i pobedila je proshle godine na karaoke takmichenju koje se odrzhavalo kao tribute za pesmu evrovizije... Pevala je "Marija magdalena" ... Znachi, mosh' misliti...

30 Januar, 2009, 23:43:35
Reply #32
  • Deda meraklija
Perice ti si baš obavešten čovek.
"suviše agresivni " za beoviziju u prevodu, pretpostavljam, znači sasvim pristojan zvuk.
Da li je "Lokalni mehanizam " probao da snimi te svoje autorske pesme ?

Stih: Ne reče mi Eriče kakva muzika iz hanskog benda teče ?
30 Januar, 2009, 23:47:42
Reply #33
  • Guest

... Ne reče mi Eriče kakva muzika iz hanskog benda teče ?

Izvini Peco, pa sviraju rock'n'roll, hard rock, domaći, strani... 80% onoga što sam čuo letos kad su svirali bilo je domaći rock (Čorba, Van Gogh...)
30 Januar, 2009, 23:59:56
Reply #34
  • Deda meraklija
E to je lepo za čuti.
Nema bolje muzike za iskazivanje emocija.
Još nešto me interesuje, po prirodi sam jako radoznao, jesi li ti okupio svoja dva "kompadrea" za svirku , da li se već uvežbavate ili samo vodite preliminarne razgovore i da li imate električnu artiljeriju .
31 Januar, 2009, 00:32:26
Reply #35
  • Guest
Aha, sigurno... ma još čovek nije kupio bongose. Nema šta tu da se uvežbava, dve probe i odma nastup. Bem ti svirku ako neko mora da uči pesme od nule.
31 Januar, 2009, 01:03:54
Reply #36
  • Deda meraklija
E pa stvarno si "stari kadar" odmah u bitku...
Vazdan li će se spremate...
Još dva pitanja pa da te ostavljam na miru....jesi li razmišljao da svoje  i  iskustvo svojih drugara pretočiš u nekoliko autorskih pesama, komercijalnog zvuka ,čisto za probu (nije to neka nedostižna lova) i da se šibnu na internet mrežu pa  " kom opanci, kom obojci ".?

I koliko bi trebalo bendu tvog kalibra da dobro uvežba ,na primer, jednu muzički ne preterano zahtevnu numeru ?

Još to pa da se ide na spavanjac.
 Može i sutra odgovor
31 Januar, 2009, 14:48:29
Reply #37
  • Deda meraklija
  • Ocena: +15/-3
Sinoc sam bio u Surdlulicu na svirku u Etaz, ili kako vec, i da vam kazem, nije lose, uopste nije lose. Jos kad se poredi sa Han, odlicno. Repertoar promenjen za nijansu, ali se cini da ljudima to ne smeta..

Perice, rekli su mi da sutra svira neki Znak Cudjenja u Square? Koji su sad pa ti?
31 Januar, 2009, 15:18:44
Reply #38
  • Starac Focho
Apsolutno nemam pojma... mislim da je u pitanju Rista...

31 Januar, 2009, 22:35:07
Reply #39
  • Starac Focho
Perice ti si baš obavešten čovek.
"suviše agresivni " za beoviziju u prevodu, pretpostavljam, znači sasvim pristojan zvuk.
Da li je "Lokalni mehanizam " probao da snimi te svoje autorske pesme ?

koliko ja znam ne... inache dobar sam sa basistom, a ja i pevachica smo najbolje drugarice  smajli662