Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Ve?e starih Han?ana  (Read 4295 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

25 Novembar, 2008, 23:07:27
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Da ne kažu hančani kako se samo mi forumaši okupljamo. Evo ispred mene je pozivnica za zakazano druženje ''Straih Hančana'' u hotelu ''Turist''i to za dan 29.11.2008. godine (subota). Pozivnica inače nije za mene lično, nego sam je uzeo zbog podataka iz nje. E sad ko je organizator toga, čija je to ideja i šta će tamo od programa biti nemam pojma. Samo vidim da pored ''Veče jedinaca'',  ''Veče forumaša'' imamo i ''Veče starih hančana''. Ovo već počinje da liči na onaj stari Han. Bravo za ideju, bilo čija da je.... Harkonikaš  drinking3  kolcesr 
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
26 Novembar, 2008, 08:23:15
Reply #1
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Da ne kažu hančani kako se samo mi forumaši okupljamo. Evo ispred mene je pozivnica za zakazano druženje ''Straih Hančana'' u hotelu ''Turist''i to za dan 29.11.2008. godine (subota). Pozivnica inače nije za mene lično, nego sam je uzeo zbog podataka iz nje. E sad ko je organizator toga, čija je to ideja i šta će tamo od programa biti nemam pojma. Samo vidim da pored ''Veče jedinaca'',  ''Veče forumaša'' imamo i ''Veče starih hančana''. Ovo već počinje da liči na onaj stari Han. Bravo za ideju, bilo čija da je.... Harkonikaš  drinking3  kolcesr 

A koji su to stari Hančani? Pa na one slike vidimo kolko je Han imao kuća nekad. Koji se to računaju u stari Hančani? Možda kome je deda došo u Han? Možda?
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
26 Novembar, 2008, 10:41:06
Reply #2
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
  I ja sam razmišljao na isti način, kao mrka... Pe neku godinu sam video plakatu na koju je pisalo da se u organizaciju učlanjuju "stari hančani" i da dobijaju neke kartice itd. Meni je tad to delovalo suviše fašističi i šovinistuički, jer je pisalo da se starim hančanim smatraju oni kojima su se porodice doselile u Han do 196... i neke čini mi se... Što baš taj godina i ko je izvršio kategorizaciju. Glupost velika!!!  Bez obzira što po jednu liniju i ja tj. moj porodica može da upadne tuj meni je ovo mnogo glupo... Ovo kao Hitler kad je pravio podelu na arijevci i ostali... Ovo mu dođe "stari hančani" i ostali...
  Ja takve predrasude nemam, i za mene je hančanin i onaj ko je u Han došo i juče da živi - ako ovaj naš gradić stvarno voli... I ovakva manifestacija, ovakvog zatvorenog i ograničenog tipa mi je skroz bzvz....
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
26 Novembar, 2008, 11:30:27
Reply #3
  • Guest
Možda se misli na stvarno stare Hančane, mislim, starije od 80 godine.  25r30wi
27 Novembar, 2008, 19:28:46
Reply #4
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +30/-2
Mislim da je Alex stvarno preterao. Nije bitno kako će da dadu naziv večeri, već je važno što kaže Police da se nešto dešava. Valjda je dosta učmalosti ovom gradu. Krstite neko veče kako hoćete, pozovite koga hoćete, opet je bolje nego ne družiti se. Može i veče novih Hančana. Neznam koji će biti zgodan datum  wassat
@ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @
27 Novembar, 2008, 19:55:32
Reply #5
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
I ja se slažem sa ''komšinicom''. Mislim da se pod ''starim hančanima'' smatraju starosedeoci, čije su porodice po 3-4 generacije na području Hana. Han je proglašen za varošicu 1921 godine. Mišljenja sam da bi one porodice koje su se doselile u to vreme i njihovi pretci trebali da budu pozvani na ovu manifestacijujer imaju status ''starosedeoca''. Na ovo veče su pozvani i po godinama stariji Hančani (valjda?). Bez uvrede prema bilo kome, ali onaj ko se juče doselio u Han, ne može da bude hančanin. Kako što nisu Beograđani oni koji odu tamo da studiraju. Može hančanin da bude onaj ko se juče rodio u Hanu i tu planira da živi. Ovo svakako nije mesto da raspravljamo o tome. Ako bi na tu zabavu trebalo pozvati sve ''stare hančane'' računajući i nas koji smo ovde rođeni pre 35-40 godina i ovde živimo, onda je sala hotela ''Turist'' premalena...
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
27 Novembar, 2008, 20:24:05
Reply #6
  • Guest
A šta je sa onim hančanima koji su direktni predaci Stefanosa Stefanopolusa, grka koji je napravio Han?
27 Novembar, 2008, 20:35:01
Reply #7
   Po meni taj skup je pomodarski. Ej kao ja sam stari Hančanin a vi ste Došljaci.
27 Novembar, 2008, 21:09:31
Reply #8
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +30/-2
Možda i jeste. Ali i svako organizovano veče tipa: veče lovaca, veče lekara, veče šofera (nekada organizovano) može da se tumači na razne načine. Zato, družite se ljudi bez obzira kako to nazvali.
P.S. Pa i veče forumaša može da ispadne pomodarstvo.
@ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @
27 Novembar, 2008, 21:14:35
Reply #9
Komšike u pravu si ti to sve, al mi ovo nekako zvuči fašistički.
27 Novembar, 2008, 21:30:19
Reply #10
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +12/-4
ali ipak su oni stari hancani da znate samo sta su oni sve uradili za ovaj grad sobzirom na to da su najduze ovde ma da se rasplaces.
27 Novembar, 2008, 21:59:04
Reply #11
  • [Global Moderator]
  Kriterijum koji sam ja video tad na plakatu, a to je 196... (i neka godina) je smešan. U redu je da treba naći neki povod za okupljanje, ali ovakav način je skroz diskriminišući, bar ga ja tako vidim... I niko ne može postaviti neku godinu za graničnu jer se ta teza uvek može obarati tj. uvek će neko imati ovakve argumente kao što je eric u šali naveo za grka stefanopulosa i njegove potomke... A suština je da su se pre ili kasnije svi doselili u Han... Pitanje je samo koliko pre je granica za "stari hančani"... To niko ne može utvrditi jer će svaka odluka po ovom pitanju biti subjektivna... Zato ovakve podele ili nazive i ne treba praviti, nego smisliti neki pametniji povod za okupljanje gde je mnogo lakše i bez ovolike diskusije na forumu utvrditi ciljnu grupu...

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
27 Novembar, 2008, 23:04:21
Reply #12
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Mislim da nije pomodarski. Ma dajte ljudi, pa veče lovaca, ribolovaca, veče lažova, veče jedinaca...sve je to pomodarski?. Pa odakle vam ta ideja da je ''fašistički'' Čitaj FAŠIZAM. Dajte, oladite malo. Neka se druže ljudi bilo stari ili mladi hančani....umesto da to podržite ovu manifestaciju vi je nazivate fašističkom....Ovo ne liči na forumaše...pa i na veče lovaca ne dolaze samo lovci, nego i ljubitelji lova i da ne nabrajem više. Pa kolikio puta na ''Romskom balu'' ima nas Srba? Ne podržavam vas u ovome. Niste u pravu!!!
28 Novembar, 2008, 11:25:00
Reply #13
  • [Global Moderator]
  Ajde i da sam prenaglio sa to "fašistički", ali to da li je neko lovac ili ne može jasno da se definiše, da li je vozač ili ne takođe... A šta znači "stari hančani"? Na svaku tvrdnju bilo koga imaću dodatno pitanje. Tj. ako neko kaže da su to oni čije su porodice stigle u Han do 1965. kao što je bilo na toj plakati, ja mogu da pitam a zašto ne neka druga godina, npr. 1970. ili 1960. itd. Dakle radi se o tome da je termin "stari hančani" skroz neodređen, i ako ga neko odredi to je subjektivno! Za razliku od svih pobrojanih okupljanja lovaca, vozača i drugih kod kojih se objektivno može utvrditi pripadnost.
  E sad da napišem zašto je neko morao da smisli ovo "stari hančani"... To je pre svega odličan markentiški trik. Zašto? Pa eto neko je smislio da organizuje neko okupljanje, i sad kad bi poslao pozivnicu "Dođite na veče hančana" - ništa posebno, ali kad nekom pošaljete "Dođite na veče starih hančana" učinite da se taj neko oseti važnim. Dobijate situaciju da vam mnogo veći procenat dođe na skup, jer se osetio važnim i počastvovanim time što je pozvan. I namera postojanja takve organizacije je čisto markentiške prirode, i ajde da i ne postoji ni trunka šovinizma prema ostalima, ali nepostojanje jasnog kriterijuma za to ko jeste, a ko nije "stari hančanin" malo upada u oči...

28 Novembar, 2008, 19:37:11
Reply #14
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Alex, ovo je jako lepo i kulturno napisano. Krajnje obrazovanim jezikom i ljudski. Tako treba!! A što se marketinga tiče, mislim da organizator nije hteo to. Evo zašto...Pa nikome nije naplatio dolazak. Jeste da je sam izabrao kome je poslao pozivnicu, ali mislim da je hteo da organizuje nešto originalno (kunem se da i dalje ne znam ko je organizator ovog skupa i da ne pokušavam nikoga ovde da zastupam). Pa i ako je pogrešio u izboru hančana za koje je smatrao da su ''stari'' ne treba mu zameriti. I da je dao pozivnicu bilo kome i rekao mu da može da dođe u Turist gde će da jede, pije i provede se bez para-svako bi došao. Zar ne? A kako kometarišete ''Hansko veče'' koje se već tradicionalno održava u Beogradu i na kome takođe idu samo odabrani. Ne idemo svi, jel tako? A možda bi trebalo. Pa svi smo hančani...
28 Novembar, 2008, 19:54:38
Reply #15
  • [Global Moderator]
  Ajd prvo za ovo u Han da napišem da je možda i to što je prve godine besplatno takođe markentiški trik... Videćemo šta će biti naredne godine.
  A ovo u Beograd bi trebalo da se odnosi na one hančane kojima u ličnu kartu sad stoji (mali mokri lug, krnjača, borča ili pak krug dvojke), mala šala. Dakle jasno određena ciljna grupa, a postoje i večeri vranjanaca, krajišnika itd. Ali mislim da na te večeri idu i ljudi koji su samo privremeno u BG tako da ni to nije baš onako kako je zamišljeno.

28 Novembar, 2008, 20:47:31
Reply #16
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +12/-4
police posto si napisao da neznas ko su organizatori evo ja cu da ti kazem  organizatori su Bata Grk, jedna zena koju zovu Keti ja je ne poznajem od skora je vidjam u hanu, Vesna (jevrejinova majka),Dragan (prvi maj) i Stana Zune ja stvarno neznam kakve veze ima Stana sa starim hanom kad je po  mojim informacijama ona iz Surdulice zar ti se ne cini malo glupo da surdulicani organizuju vece "starih hancana" ?
28 Novembar, 2008, 22:31:12
Reply #17
  • Deda meraklija
  • Ocena: +97/-26
  • Carpe diem
  .... ali kad nekom pošaljete "Dođite na veče starih hančana" učinite da se taj neko oseti važnim. Dobijate situaciju da vam mnogo veći procenat dođe na skup, jer se osetio važnim i počastvovanim time što je pozvan. I namera postojanja takve organizacije je čisto markentiške prirode, i ajde da i ne postoji ni trunka šovinizma prema ostalima, ali nepostojanje jasnog kriterijuma za to ko jeste, a ko nije "stari hančanin" malo upada u oči...
Alex, nemam neku posebnu potrebu da se bavim ovom temom, nisam ''stari hančanin'', niti imam nešto protiv okupljanja ''starih hančana'' - šta više, drago mi je da se ljudi okupljaju i druže, ma koji razlog da je u pitanju,...

Ali, podsetio si me na moje ne tako skorašnje studentske dane - kraj 80-tih i početak nesrećnih 90-tih prošlog veka,...
Konkretno, setio sam se nekih ''situacija'' iz mog petogodišnjeg studiranja u BG. Setio sam se nekih zemljaka sa teritorije opštine Vladičin Han  koji su studirali u vreme kad i ja i koji su imali, kako se to kaže ''dvostruki aršin'' u ophođenju prema meni i meni sličnima. Naime, dok smo u BG svi bili ''zemljaci i hančani'' i srdačno se pozdravljali i ''družili'' na uglavnom spontanim žurkama po sobama ''Patrisa'', ''Karaburme'', ''Studenjaka'', ''4 Aprila'', kad bi se sreli ovde u Hanu, na ''korzou'' u Svetosavskoj ili kafićima (a kafići su u to vreme u Hanu bili jednina i zvali su se ''Bonus''  ;D) u najboljem slučaju jedno nakiselo i hladno ''zdravo'' im je bilo dovoljno.... E sad, zašto sam se setio ovoga,...zato što smo  ja i meni slični uglavnom bili iz seoskih sredina opštine Vladičin Han a ovi drugi uglavnom (čast izuzecima  notworthy) ''gradska deca''...
Dakle, Alex, poenta je u tome da je provincijalizam karakterna ljudska osobina a ne geografska odrednica, zato provincijalaca najviše i ima u BG, .... ajd' uzdravlje! Harkonikaš
Ja im reko': ako vlast postoji zbog onih koji je vrse onda meni tamo  nije mesto..... i  oni me smeniše !!! 
29 Novembar, 2008, 17:57:54
Reply #18
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
police posto si napisao da neznas ko su organizatori evo ja cu da ti kazem  organizatori su Bata Grk, jedna zena koju zovu Keti ja je ne poznajem od skora je vidjam u hanu, Vesna (jevrejinova majka),Dragan (prvi maj) i Stana Zune ja stvarno neznam kakve veze ima Stana sa starim hanom kad je po  mojim informacijama ona iz Surdulice zar ti se ne cini malo glupo da surdulicani organizuju vece "starih hancana" ?

E pa u Hanu je najteže biti hančanin!! Stana Zune je stvarno iz Surdulice, a Vesna i Dragan su brat i sestra i iz Hana su. Možda je Bata Grk, (sin od Đoku Krečara) poreklom od onog grka što ga je spomenuo Ericviking  Stefanosa Stefanopolusa.... 25r30wi.  Milane hvala za informaciju, mada mi uopšte nije bila bitna i samo nek bude veselo  Harkonikaš
29 Novembar, 2008, 18:07:22
Reply #19
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Kuca mog pokojnog pra-dede Stojana Stajkovica je jedna od najstarijih u Hanu. Cuvamo je kao relikviju, a nalazi se kod Doma Zdravlja, pored Markosa.

Na kontu toga su izgleda moji keva i cale i dobili pozivnicu za doticno okupljanje.

Samo da mogu da vidim kad bude nesto za ples tamo i Daneta (caleta) kako tancuje... 25r30wi
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han