Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Omiljena radio emisija  (Read 7006 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

25 Februar, 2009, 19:45:45
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Opšte je mišljenje da radio kao medij polako odumire, ali ja se ne slažem radio ima dušu i poseban šmek. Šta mislite?
"Brakus od tri do pet" za neke malo uvrnuta emisija i voditelj, ali meni prija više od bilo kakve emisije na TV-u, ako ste u prilici poslušajte svakako svakog radnog dana od 3-5h, svakog dana je drugačija koncepcija tako da zna da bude jako zanimljivo.

Danas su Brakus i Tasa napravili besplatnu reklamu za naš forum, bio sam malo nespretan prilikom snimanja pa nije baš neki kvalitet zvuka. Čućete. Tasa inače ima neke rođake u Hanu, ali ne znam koje jer nije rekao.

reklama
« Last Edit: 26 Februar, 2009, 10:01:13 by admin »
25 Februar, 2009, 19:55:11
Reply #1
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Znam da smo ko klinci slušali "šućmur" na radio Hanu. Jeste da radio izumire ali evo ja na primer po ceo dan slušam radio na računaru. Nova vremena, novi način emitovanja...
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
25 Februar, 2009, 20:22:06
Reply #2
  • Deda meraklija
  • Ocena: +32/-3
Opšte je mišljenje da radio kao medij polako odumire, ali ja se ne slažem radio ima dušu i poseban šmek. Šta mislite?

Eh... Mislila sam da o toj temi nikada vise ne pricam, ali moram. Povuklo me ovo da radio ima dusu... Ima, admine, i te kako ima  smajli662 Ipak, i ja sam misljenja da je radio kao medij prevazidjen

Znam da smo ko klinci slušali "šućmur" na radio Hanu. Jeste da radio izumire ali evo ja na primer po ceo dan slušam radio na računaru. Nova vremena, novi način emitovanja...

NinO, ja sam bila deo ekipe koja je radila emisiju Šućmur u zemlji čuda  grouphugg Ta emisija je nastala sasvim spontano i telefon je bio usijan u vreme emitovanja, pa smo x puta ostajali posle radnog vremena zato što je slušaocima bilo zanimljivo to što smo radili. Bila su to lepa vremena...

Emisija koju nisam propustala na radiju - Ozon 202, emitovala se nedeljom na Radiju 202, na žalost više ne postoji  tvrdzid i naravno Hit nedelje, takodje 202
« Last Edit: 25 Februar, 2009, 20:26:09 by Deni »
Cvece je ukras baste, leptir je ukras cveta, a deca puna maste - deca su ukras sveta!
25 Februar, 2009, 20:31:48
Reply #3
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Pa da li radio odumire?

Klasičan radio možda da. Mada prilagođava se pa su tako  uglavnom većini stanica ciljna grupa postali vozači jer se radio u kolima sluša stalno, a uzmite samo koliko je automobila u svakom trenutku na putu. Pa i radio stanice dobijaju "drajverska" imena TDI, Roadstar...

A tu su i nove mogućnosti koje pruža internet i livesrteam, pa radio može da ima svako...

I ja sam slušao šućmura, i bio sam aktivan u to vreme kao član omladinske redakcije... Eh, lepo beše
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
25 Februar, 2009, 21:32:21
Reply #4
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Pa priznajem i ja sam slušao Šućmura mada mi to o nije bilo toliko interesntno, draže se sećam početka rada radio Hana i emisije Džungla na asfaltu i u to vreme smo mogli da odemo u radio i da puštamo muziku koju smo voleli da slušamo i da direktno utičemo na radijsku koncepciju. Tada nije bilo narodnjaka sem ujutru, nije bilo pozdrava, želja i čestitki, ali mnogo toga se promenilo od tad.
Iskreno kad dođem u Han retko pustim radio i kad ga pustim pokajem se. To je moje lično mišljenje neću da donosim sud jer nisam kompetentan jer nisam stalno u Hanu (tačnije retko sam). Koju god stanicu da namesti dočeka me isto.

Sad ne mogu da zamislim odlazak ujutru na posao bez slušanja Dizanja na radiu B92, sat vremena puta prođe za čas, takođe kad se vraćam cela gradska vreva izgleda mnogo lepše uz dole pomenutog Brakusa.

Izdvojio bih još jednu emisiju koja ide ponedeljkom uveče u 9h(to je repriza, premijera je valjda u nedelju, ali ne znam tačno) na čini mi se Top fm radio (možda grešim jer je slušam preko mp3-a pa i ne gledam koja je frekfencija), zove se ZAIR (zakon akcije i reakcije) vodi je najbolje pilot među voditeljima i najbolji voditelj među pilotima Zoran Modli (radi i kao pilot u JAT-u). Emisija je o modernim tehnologijama, i sam voditelj je jako zanimljiv sam po sebi. Nekada davno je emisija išla na Beograd 202, možda se neko seća.
Emisiju takođe možete slušati preko internet radia BeoTel radio ne znam u koje vreme.

Više o emisiji kao i snimke ranijih emisija možete videti na ZAIR
25 Februar, 2009, 21:43:40
Reply #5
  • Guest
Pa da li radio odumire?....

Mislim da nije stvar u ljudima koji slušaju, već u radio stanicama. Evo recimo odite u Vranje, u bilo koji butik, prodavnicu, radnju, pa čak i iz trafika se čuje radio. I svi slušaju istu radio stanicu. Neznam kako se zvaše, ali dobra muzika.

Nadovezao bih se i na ovaj Adminov post

Pa priznajem i ja sam slušao Šućmura mada mi to o nije bilo toliko interesntno, draže se sećam početka rada radio Hana i emisije Džungla na asfaltu i u to vreme smo mogli da odemo u radio i da puštamo muziku koju smo voleli da slušamo i da direktno utičemo na radijsku koncepciju. Tada nije bilo narodnjaka sem ujutru, nije bilo pozdrava, želja i čestitki, ali mnogo toga se promenilo od tad.
Iskreno kad dođem u Han retko pustim radio i kad ga pustim pokajem se. To je moje lično mišljenje neću da donosim sud jer nisam kompetentan jer nisam stalno u Hanu (tačnije retko sam). Koju god stanicu da namesti dočeka me isto.
...

Sećam se tog vremena, i dodao bih još dok sam radio u diskoteci onoj staroj, ako se sećate diskoteka ''Maksima'', odlično sam sarađivao sa toncima u radio Hanu. Nismo dozvoljavali ni ja ni tonci da muzika bude različita u diskoteci i na radiju. Dopunjivali smo jedni druge, i kao rezultat toga imali smo punu diskoteku ljudi, i naravno ogromnu slušanost Radio Hana.
25 Februar, 2009, 21:52:08
Reply #6
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT

ZAIR se ponedeljkom i četvrtkom emituje na OK radiju, pa ko voli nek izvoli, delim i ja Adminovo mišljenje u vezi Modlija i njegove emisije.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
25 Februar, 2009, 23:08:14
Reply #7
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Ja pamtim jednu radio emisiju koja se zvala ''Otkucaji starog sata'' i koja se emitovala utorkom od 23,00 do 01,00 na radiu ''S'' u Beogradu....a ja i moj cimer Taska to slušali redovno...to je bilo davne '95 ili 96 godine....
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
25 Februar, 2009, 23:17:09
Reply #8
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Ja pamtim jednu radio emisiju koja se zvala ''Otkucaji starog sata'' i koja se emitovala utorkom od 23,00 do 01,00 na radiu ''S'' u Beogradu....a ja i moj cimer Taska to slušali redovno...to je bilo davne '95 ili 96 godine....

Ko je vodio tu emisiju? Nije li Minimax?
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
26 Februar, 2009, 00:12:27
Reply #9
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Sad se nešto setih, na 202-ci je bio strava noćni program mislim da je bio petkom i subotom i vodila ga je neka devojka, da me ubiješ ne mogu se setim imena. To je bilo pre više od 10 godina.
Radio kao forma nikad neće nestatati samo se menjaju načini emitovanja, ali radio će i dalje biti jedan od najvećih prijatelja usamljenih vozača, radnika i putnika, a toga će uvek biti.
Ne bi bilo realno da ga poredimo sa ostalim medijima, ima mnogo "nedostataka", ali i prednosti i to značajnih.
26 Februar, 2009, 00:30:00
Reply #10
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
E da umalo da zaboravim, pa ja zahvalnost za svoje muzičko usmerenja dugujem Hit dana i nedelje 202, imam još kasete na kojima su svi hitovi nedelja za nekoliko godina.
Jaoj kako sam se nervirao kad bi ubacili reklamu u sred pesme pa ja pritiskam pauzu u snimanju pa posle nastavljam i na kraju pesma preskače kao da je na ploči ili pokvarenom cd-u. Kad su za vreme bombardovanja skenjali predajnik bio sam popizdeo samo zbog 202ke. Trebalo im je 4-5 godina da ponvo puste signal. Kad dođem u Han nema šta da se sluša. Sećam se frekfencija 105.60 je bila, posle su je nešto menjali koja je sad  ???
Da četvrtkom je čini mi se išla Demo Expres emisija to nisam propuštao i moram priznati malo sanjario.
Slušam 202 pa čujem izašao neki novi album pa trk u Niš ili zamoliš nekog ko tamo studira da ide u Kalču da mi kupi kasetu, posle su počeli da donose kasete na pijac u Han pa je bilo lakše, ai nisi imao sve da nađeš, ponovo je radio Niš ili Beograd ispred SKC-a. Ma kad se setim, nego da ne bežim od teme, radio je ipak super stvar.
26 Februar, 2009, 00:52:17
Reply #11
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Evo vam izbor radio stanica iz Srbije koje imaju live streaming LINK
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
26 Februar, 2009, 02:03:01
Reply #12
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Emisija koju nisam propustala na radiju - Ozon 202, emitovala se nedeljom na Radiju 202, na žalost više ne postoji  tvrdzid i naravno Hit nedelje, takodje 202

Jao Deni!  ;D...A secas se: Poruke licne prirode?? Najvise aforizama sam onda cula i zapisala!!!!
Da....secam se.... ugasim svetlo u sobi, lezim u krevetu i uzivam u najboljoj radio emisiji svih vremena...
I da, bio je utociste i za romanticne duse, izmedju ostalog!
Poslusaj pesmu Zan Misel Zara "Oxygen 2" i mozda ces osetiti delic te atmosfere.

Na 202-ci je takodje bilo interesantan petkom od 21h muzicki dragstor zabavne muzike, sredom od 21h Disko susret sa Kozlicom......

A i narodnog posela se secam prepodne, slucajno da ne zaboravim! Turbo folk!
Ja krecem u skolu, zurim za autobus, a Dragana Mirkovic me ispraca s pesmom "Tu na nase mesto staro"....

No, sve jedno, za mene je 202 bila najbolja radio stanica. Danas, u stanu nemam prijem nijedne (domace) radio stanice, cak ni radio BGD.
Kad vozim, retko kad slusam bilo koju radio stanicu (eventualno ponekad B92).

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
26 Februar, 2009, 02:47:05
Reply #13
  • Deda meraklija
  • Ocena: +15/-3
202 je u Han sad na frekvenciji od 100.1 mhz .
26 Februar, 2009, 08:27:45
Reply #14
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
Za live streaming radio stanica iz srbije i sa prostpra ex yu posetite www.radiostanica.com
Bilo je ranije svega, za svakog ponešto. Budio sam se uz Poselo 202, uveče slušao Ozon, takođe na 202, leti na bazenu slušao program Radio Hana, sa dobrom muzikom...Na malu slušanost radija sigurno utiče ekspanzija TV-a i veliki izbor kanala. Setite se da smo ranije imali "prvi" program, "drugi" program koji je završavao emitovanje mislim oko 22h i Treći Kanal koji je bio znatno osveženje zbog drugačije koncepcije. Zato je i radio imao značajnu ulogu.
« Last Edit: 26 Februar, 2009, 08:35:01 by charli »
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
26 Februar, 2009, 11:39:02
Reply #15
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
No, sve jedno, za mene je 202 bila najbolja radio stanica. Danas, u stanu nemam prijem nijedne (domace) radio stanice, cak ni radio BGD.
Kad vozim, retko kad slusam bilo koju radio stanicu (eventualno ponekad B92).[/color]

A sto je s 202-ku tamo kude bracu madjari??? Majo ti li vozis  ???
« Last Edit: 26 Februar, 2009, 11:41:00 by manca »
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
26 Februar, 2009, 17:17:02
Reply #16
  • Deda meraklija
  • Ocena: +32/-3
E da umalo da zaboravim, pa ja zahvalnost za svoje muzičko usmerenja dugujem Hit dana i nedelje 202, imam još kasete na kojima su svi hitovi nedelja za nekoliko godina.

I ja  notworthy

Kad su za vreme bombardovanja skenjali predajnik bio sam popizdeo samo zbog 202ke. Trebalo im je 4-5 godina da ponvo puste signal.

Joj, i ja sam se nervirala zbog toga  tvrdzid Onda sam sama napravila neku antenu i stavila na krov, pa sam hvatala signal sa frekvencije za Niš. Zvuk je bio blagi očaj, šuštalo je i krčalo povremeno, ali sam slušala moju omiljenu 202

Kad dođem u Han nema šta da se sluša. Sećam se frekfencija 105.60 je bila, posle su je nešto menjali koja je sad  ???
Da četvrtkom je čini mi se išla Demo Expres emisija to nisam propuštao i moram priznati malo sanjario.
Slušam 202 pa čujem izašao neki novi album pa trk u Niš ili zamoliš nekog ko tamo studira da ide u Kalču da mi kupi kasetu, posle su počeli da donose kasete na pijac u Han pa je bilo lakše, ai nisi imao sve da nađeš, ponovo je radio Niš ili Beograd ispred SKC-a. Ma kad se setim, nego da ne bežim od teme, radio je ipak super stvar.

@ Maja
Slušala sam u to vreme isključivo 202, sve je bilo drugačije i iskreno rečeno, nedostaje mi to vreme.

Takodje, nisam propustala Tup Tup, Minimax je bio voditelj i emisija je išla "uvek nedeljom, nikad subotom"  notworthy
i Modli je dobar voditelj, pa kad god sam u prilici slušam ZAIR
Cvece je ukras baste, leptir je ukras cveta, a deca puna maste - deca su ukras sveta!
03 Mart, 2009, 23:43:35
Reply #17
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
A sto je s 202-ku tamo kude bracu madjari???

Prodali gu na bracu srbi  ;)

Majo ti li vozis  ???

Vozim manco, vozim...

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...