Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: PLA/PRA  (Read 3285 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

26 Februar, 2009, 09:56:43
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +15/-1
PLA/PRA je metod participativnog učenja i delovanja (procena na bazi učešća) gde se prilikom neke analize uključuje veći broj ljudi koji aktivno rade na izradi te analize, polazeći od pretpostavke da su predstavnici lokalnih zajednica najbolji stručnjaci za njihovu socijalnu, zdravstvenu i privrednu situaciju kao i prirodno okruženje (netaknuta priroda i poljoprivreda- antropogeni uticaj).

Koristeći ovaj metod a u okviru projekta Ministarstva poljoprivrede - Izgradnja mreže za podršku ruralnom razvoju, urađena je ID karta sela Žitorađe, Prekodolce i Vrbovo. Sobzirom da su veliki dokumenti nemogu ovde da ih postavim ali se mogu videti na sajtu Mreže za podršku ruralnom razvoju, za sada samo sela Žitorađa, a ubrzo će biti postavljene i ID karte sela Prekodolca i Vrbova.

http://www.ruralinfoserbia.rs/rc.php?id=rcvr_latinica.php

26 Februar, 2009, 10:26:00
Reply #1
  • Novajlija
  • *
Sobzirom da se projekat Ministarstva poljoprivrede nastavlja i u 2009. godini i da će projektom biti predviđena izrada ID karate bar za još 2 sela, molim sve zainteresovane meštane sela opštine Vladičin Han da mi se jave kako bi mogli zajednički da odradimo ID kartu njihovog sela i postavimo je na sajt Ministarstva poljoprivrede odnosno Mreže za podršku ruralnom razvoju.
Mislim da na ovaj način možemo uspešno vršiti prezentaciju naših sela i svih potencijala koje poseduju.
26 Februar, 2009, 10:38:45
Reply #2
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Da li mogu da iskoristim,naravno uz navođenje izvora, podatke koji se nalaze na pomenutom sajtu za prezentaciju sela koju radim. Ili možda treba da kontaktiram nadležne i odgovorne za sajt ruralinfoserbi.rs.
Hvala
26 Februar, 2009, 10:46:18
Reply #3
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Ja se izvinjavam što sam odmah pojurio za podacima, prvo sm svakako trebao da pohvalim incijativu i realizaciju projekta i ponudim zajednički rad na prezentaciji prikupljenih podataka.

Trebalo bi da se isprati svaka inicijativa za razvoj sela i suzbijanje siromaštva i ja sam otvoren za saradnju po tom pitanju.
26 Februar, 2009, 10:48:41
Reply #4
  • Novajlija
  • *
Da li mogu da iskoristim,naravno uz navođenje izvora, podatke koji se nalaze na pomenutom sajtu za prezentaciju sela koju radim. Ili možda treba da kontaktiram nadležne i odgovorne za sajt ruralinfoserbi.rs.
Hvala

Svakako da može i cilj projekta Ministarstva je promocija rurala a autori ID karata smo ja i moje kolege iz Područnih centara za ruralni razvoj, ukoliko želiš mogu na mail da ti pošaljem i druge dve ID karte odnosno za sela Prekodolce i Vrbovo koje će isto tako biti postavljene na sajt Mreže.

Isto tako ukoliko imaš mogućnosti možeš sve tri ID karte da postaviš na ovaj sajt
« Last Edit: 26 Februar, 2009, 10:58:58 by dejan.nikolic »
26 Februar, 2009, 11:09:02
Reply #5
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Možeš da mi proslediš na info@vladicinhan.com.
Naravno da mogu, postaviću ih ovde na forumu, a i biće na posebnom delu sajta koji se bavi selom. Hvala
26 Februar, 2009, 12:36:37
Reply #6
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Odlično je ovo za Žitorađe. Ima tu dosta naučno-istraživačkih podataka koja za prezentaciju ostalih sela i nećemo moći baš u tolikom obimu da prikupimo. Ali da se za sva ostala prikupi i 10% od ovog za prezentaciju na vladicinhan.com biće odlično
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.