Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Sre?ivanje sportskog centra Kunjak  (Read 9137 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

07 Mart, 2009, 21:37:39
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Na ideju i inicijativu par ludi sa foruma, a na moju radost i neizmernu podršku u tome, pokrećem ovu temu kako bi se probudio duh zajedništva u postizanju velikih ciljeva malim pojedinačnim naporima, a sve u cilju poboljšanja kvaliteta svakodnevnog života.

Nek prvo ovo bude mesto za javnu raspravu koja će se nadam se završiti akcijom u trajanju od par sati na osposobljavanju barem jedne sprave za igranje na SC Kunjak.

Voleo bih da se u raspravu uključe i predstavnici vlasti u svojstvu dozvole da grupa entuzijasta uradi nešto dobro i korisno. Ipak SC je pod upravom SO i ne bih želeo da ni sebe ni ostale eventualne učesnike uvučem u npr. uzurpiranje društvene imovine ili sl. (nisam pravnik, ne znam da li je s pravne strane u redu da se sprovede ovakva akcija).

Dolazi proleće, mora se misliti na vreme.
Dajte predloge, sugestije, proračune troškova...
Ova akcija bi bila iskjučivo neprofitna i na dobrovoljnoj bazi, možda i ne bude ništa od nje, ali mislim da će se ipak sprovesti.
Pozdrav svima!
07 Mart, 2009, 21:42:32
Reply #1
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
  Pa mogli bi mi koji smo u Hanu da se krajem marta - početkom aprila sakupimo, i ofarbamo neku igračku, naravno da farbu kupimo o svom trošku, ili ako uspemo da nabavimo daske da osposobimo bar jednu klupu za sedenje.
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
07 Mart, 2009, 21:49:50
Reply #2
  • Guest
Ideja je odlična. Pa sam sportski centar je i napravljen od para koje su izdvajane od plata naših roditelja, pa zašto i mi ne bi isto tako napravili jednu sličnu akciju za oživljavanje sportskog centra.

Ako su se naši roditelji žrtvovali da mi imamo gde da odrastamo, zašto i mi ne bi svojoj deci isto ili makar slično ponudili.
07 Mart, 2009, 23:04:19
Reply #3
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
Pa ako je dotle došlo da mi sređujemo SC, a to nam nije ni obaveza ni dužnost, kakvu mi onda lokalnu vlast imamo i zašto oni koji bi trebalo da rešavaju ovo pitanje, primaju platu? Ovim ne kritikujem forumaše voljne da pomognu, za njih je to samo veliki plus jer se zalažu za prosperitet i lepši izgled naše opštine, ovo je kritika upućena lokalnoj vlasti. Stvarno je sramota da imamo formiranu skupštinu i ostale institucije koje su zadužene za rešavanje sličnih problema, a da mi, građani, sami radimo posao za koji oni primaju pare? Zar je dotle došlo?
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
07 Mart, 2009, 23:16:27
Reply #4
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Ja sam lično sa drugom kupovao letos mrežicu za koš da možemo normalno da igramo basket. Izgleda da će za leto moramo opet to da uradimo. Kakva je trenutno situacija mislim da će sredjivanje SC da sačeka do sledeće predizborne kampanje...
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
07 Mart, 2009, 23:22:53
Reply #5
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
Pa ako je dotle došlo da mi sređujemo SC, a to nam nije ni obaveza ni dužnost,

moze to i drugacije da se kaze...skupimo se jedan dan, ponesemo nesto za has, odradimo to farbanje i daskanje jedan dan, posle zasednemo na travu, popijemo nesto, proslavimo sredjivanje,druzimo se malo...

time samo mozemo da pokazemo lokalnoj samoupravi kolko smo bolji od njih, neka nauce nesto od nas!

vikend krajem marta
07 Mart, 2009, 23:42:02
Reply #6
  • Starac Focho
Pa ako je dotle došlo da mi sređujemo SC, a to nam nije ni obaveza ni dužnost,

moze to i drugacije da se kaze...skupimo se jedan dan, ponesemo nesto za has, odradimo to farbanje i daskanje jedan dan, posle zasednemo na travu, popijemo nesto, proslavimo sredjivanje,druzimo se malo...

time samo mozemo da pokazemo lokalnoj samoupravi kolko smo bolji od njih, neka nauce nesto od nas!

vikend krajem marta

To me podseća na nekadašnje radne akcije... Trebalo bi malo da čelnici opštine da pogledaju ovu temu, možda im dođe pamet u glavu pa sami zasuku rukave...
08 Mart, 2009, 20:09:54
Reply #7
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
Ja sam za da o svom trošku adaptiram polomljene obruče na košarkaškim terenima (zavarivanje, farbanje...), samo da ih pronađemo  ???
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
09 Mart, 2009, 18:47:12
Reply #8
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Evo da krenemo od konkretnog slučaja, možda sam izabrao najlakši za sređivanje, ali važno je početi od negde.

Da ne bi menjali (možda ne smemo) kombinaciju boja na ovom voziću očigledno je da nam treba 3 boje (plava, crvena i žuta), šmirgle, zaštitna boja i dobra volja. Molim nekog ko se više razume da me dopuni i da eventualno doda količine i cene kako bi imali neku konkretnu sliku o ceni i procesu osposobljavanja.

Treba proveriti u kakvom su stanju daske u vouiću i da li treba da se iste zamene.
Avako ćemo obraditi svaku igračku i videti koliko i kad možemo.
10 Mart, 2009, 11:44:59
Reply #9
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT

Ovako, ja sam da se ova akcija sprovede, ali prvo da pustimo one koji trebaju to da rade. Dajmo gospodi iz lokalne vlasti rok da se izjasne i da krenu sa radovima. Ako oni nemogu onda moramo mi nema nam druge. Da li ste Vi za ovaj moj predlog i koji je rok optimalan da čujemo glas opštinskog čelstva?
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
10 Mart, 2009, 12:10:07
Reply #10
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12

Ovako, ja sam da se ova akcija sprovede, ali prvo da pustimo one koji trebaju to da rade. Dajmo gospodi iz lokalne vlasti rok da se izjasne i da krenu sa radovima. Ako oni nemogu onda moramo mi nema nam druge. Da li ste Vi za ovaj moj predlog i koji je rok optimalan da čujemo glas opštinskog čelstva?
Krajnji rok je onaj kada deca počinju da izlaze na Kunjak i tamo se igraju a to će biti čim se vreme prolepša. Ajde da im damo rok mesec dana od danas a?
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
10 Mart, 2009, 12:11:22
Reply #11
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Slažem se. Nije problem da se mi sakupimo i ofarbamo igračke, ali da ne bude da su i oni planirali sanaciju i rekonstrukciju. Ako se nešto dešava pozitivno što planira rukovodstvo opštine i SC-a onda da mi ne pokušavamo. Ali ako od toga nema ništa onda možemo da ofarbamo neke igračke.

I glupo je da kažemo da dajemo rok. Nismo u poziciji da uslovljavamo i dajemo rokove. Jednostavno čekaćemo da vidimo ima li nekih pozitivnih pomaka, ako nema onda možemo da uradimo bar malo za dobro SC-a i dece!!!
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
10 Mart, 2009, 12:19:30
Reply #12
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +70/-2
Ali i to cekanje mora da bude do neko odredjeno vreme, prvo sto nije jednostavno ni okupljnje svih zainteresovanih forumasa za akciju, a drugo sto ako im se kaze: "dobro cekacemo da vidimo" to moze da bude da kad uzmu forumasi cetke u ruke oni kazu: "E, a mi bas ove nedelje planirali rekonstrukcijhu"
"Kako se gde sastanemo,drugima kape krojimo i svakome manu nalazimo,a sami smo sebi cisti i neporocni kao da smo danas od majke rodjeni"
10 Mart, 2009, 12:29:01
Reply #13

Pod tim "dajemo rok" nisam mislio da nikog ucenimo, jednostavno sam želo da damo neki vremenski period da vidimo da li su "vlastodršci" zainteresovani da rade nešto na SC ili ne. Mi svakako nemožemo da uradimo to sami, ali možemo da im pokažemo da oni mogu, samo ako žele. A i deci nemožemo da objasnimo da kad dođe lepo vreme nesmeju da se igraju na pojedinim spravama jel je to opasno po njih. Možemo gospodi da damo primer. Naprimer obnova ovog vozića koju čija fotografija je ovde ne bi trebalo više da košta od 2 000 dinara. Samo je potrebna dobra volja.
10 Mart, 2009, 13:40:53
Reply #14
  • Deda meraklija
  • Ocena: +97/-26
  • Carpe diem
..... da li su "vlastodršci" zainteresovani da rade nešto na SC ili ne...... .

Poštovani forumaši, pošto inače i životu ’’triput merim pa jednom sečem’’, sačekao sam pravi trenutak da se ’’umešam u raspravu’’.

Dakle, PRVO, o čemu se ovde radi,... ? Nećete mi madam se zameriti zbog narednih redova,...

Filantropija
U najširem smislu filantropija podrazumeva davanje novca ili dobara za različite dobrotvorne aktivnosti. Najčešće se razume kao način da se direktno utiče na pozitivne promene bez gubljenja vremena i resursa u komplikovanim birokratskim mehanizmima, kakvi su n.p.r. državni. U početku je termin filantropija korišten da opiše bllagonaklonost prema zajednici (originalno značenje je “čovekoljublje”). Međutim, značenje se menjalo kroz istoriju i danas je relativno široko prihvaćeno da je Filantropija naziv za dobrovoljnu akciju za opšte dobro.

Filantropija i dobročinstvo — ima li razlike?
Danas, termin filantropija se najčešće koristi da opiše davanje od strane organizacije (bilo profitne ili neprofitne), dok se davanje od strane pojedinaca naziva “individualnom filantropijom”. Drugi termin koji se pojavljuje je “dobročinstvo”, koji se često koristi umesto termina filantropija. Da bi se napravila razlika između ova dva, dobročinstvo se opisuje pre svega kao humanitarna pomoć, dok se izraz filantropija koristi za davanje koje podrazumeva šire i razvojne potrebe, kao što je podrška kulturi, nauci, zaštiti životne sredine ili civilnom društvu i razvoju demokratije.

Razlika između filantropiie i sponzorstva
Osnovna razlika između sponzorstva i filantropije je u nivou očekivanog publiciteta. To ne znači da oni koji daju filantropski ne očekuju publicitet uopšte, ali to nije glavni motivišući faktor i obična naznaka o izvoru sredstava će često potpuno zadovoljiti donatora.
Source: Robert Payton, in Philanthropy as a Concept, 1987 (PaytonPapers.org)

E sad, moje mišljenje kao običnog građanina i forumaša:

Apsolutno podržavam predlog i spreman sam da  lično učestvujem,...  novcem i  svojim ličnim radom, zajedno sa svima koji  mogu i žele da učestvuju,...

A moje miljenje kao člana OV odnosno ‘’predstavnika vlasti’’:....

Moram da se obratim direktno Mrki72,.... Mrko, nema potrebe da se ustežeš, vidim da te ‘’nešto muči’’, hteo bi da sačekaš,... a znam i zašto.  Daleko od toga da mislim da mi ne veruješ, ali ako misliš ‘’da mi je slaba rakija....’’, onda mogu da te razumem,... jer i ja sam u sličnoj situaciji, znam šta hoću,... a da li ću to ostvariti...videćemo. U svakom slučaju, 1. juna ove godine otići ću na sportski, sa digitalcem, kako sam ti obećao (pre mesec dana - tačnije 6 februara), napraviti slike i postaviti ih ovde na forumu,… i dati svoj komentar u skladu sa onim što bude bilo na slikama.

PS: Kao iskusan forumaš, ne mogu da ne primetim da se u postovima nekih forumaša ‘’između redova’’ u kojima kritikuju vlast (i na ostalim temama) više nego očigledno ‘’oseća’’ pristrasnost i naklonost nekim pretendentima na vlast koji su trenutno u senci, nije da mi smeta,… ne mislim da to ne treba da rade, …. samo kažem da se to vidi,…..
« Last Edit: 10 Mart, 2009, 13:47:47 by hawk »
Ja im reko': ako vlast postoji zbog onih koji je vrse onda meni tamo  nije mesto..... i  oni me smeniše !!! 
10 Mart, 2009, 14:25:33
Reply #15
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Ne bih želeo da cela akcija poprimi pogrešnu konotaciju sem one jedine ispravne koju ja kao Boban Stojković podržavam, to je "kako bi se probudio duh zajedništva u postizanju velikih ciljeva malim pojedinačnim naporima, a sve u cilju poboljšanja kvaliteta svakodnevnog života" ovde isključivo mislim na trenutni veliki cilj (koji je silom prilika toliko veliki) obezbeđenje adekvatnih uslova za igru dece.

Iz Hawk-ovog posta mogu shvatiti da je od strane OU postavljen neki datum (1. jun) kao rok za završetak sređivanja SC, možda grešim.

U koliko je dozvoljeno (vraćam se na pitanje iz mog prvog posta) mi bi pomogli u tom sređivanju tako što bi "sredili" par sprava za igru. Mi bismo krenuli malo ranije. Ne tražimo ništa za uzvrat razočarao bih se ako je barem neko pomislio drugačije. Samo po sebi ovo je već izazvalo medijsku pažnu jer je forum dostupan svima tu ne možemo ništa.

10 Mart, 2009, 14:53:24
Reply #16
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +5/-1
Hmm, 1. jun - mislim da je krajnji rok bash daleko. Znajuci nashe ljude, posao ce odraditi poslednje nedelje maja, a to je vec kasno. Sportski centar je najlepsi kad pocne i u toku proleca, kad josh nisu velike vrucine! Posle 1. juna, pa tad je manje ljudi na sportskom (guzva je tek od 19h). Ako vec postoji volja celnika da srede i ulepsaju sportski, neka krenu odmah sa sredjjivanjem, da pocetak proleca deca i mladi docekaju sa terenima i igralistima u novom ruhu!
Naravno, kao sto je par puta receno u prethodnim postovima, nismo u mogucnosti da bilo koga ucenjujemo, ali trazimo iskrenost. Bolje je ako nam neko na vreme kaze "Nismo u mogucnosti da ulozimo novac u sportski zbog tog i tog razloga...", nego da cekamo kraj maja i vidimo dal ce se krenuti sa radovima.
Ima u Hanu ljudi koji mogu i zele da uloze novac i rad i ucine da bar jedan segment ionako vec tmurnog Hana zasija u novim i veselim bojama!
Just one great idea can completely revolutionize your life!
10 Mart, 2009, 14:57:26
Reply #17
  • Deda meraklija
  • Ocena: +97/-26
  • Carpe diem
Ne bih želeo da cela akcija poprimi pogrešnu konotaciju sem one jedine ispravne koju ja kao Boban Stojković podržavam, to je "kako bi se probudio duh zajedništva u postizanju velikih ciljeva malim pojedinačnim naporima, a sve u cilju poboljšanja kvaliteta svakodnevnog života" ovde isključivo mislim na trenutni veliki cilj (koji je silom prilika toliko veliki) obezbeđenje adekvatnih uslova za igru dece.

Iz Hawk-ovog posta mogu shvatiti da je od strane OU postavljen neki datum (1. jun) kao rok za završetak sređivanja SC, možda grešim.

U koliko je dozvoljeno (vraćam se na pitanje iz mog prvog posta) mi bi pomogli u tom sređivanju tako što bi "sredili" par sprava za igru. Mi bismo krenuli malo ranije. Ne tražimo ništa za uzvrat razočarao bih se ako je barem neko pomislio drugačije. Samo po sebi ovo je već izazvalo medijsku pažnu jer je forum dostupan svima tu ne možemo ništa.

Ponavljam,  Bobane
Apsolutno podržavam predlog i spreman sam da  lično učestvujem,...  novcem i  svojim ličnim radom, zajedno sa svima koji   mogu i žele da učestvuju,...

i pozdravljam tvoj predlog a naročito jasno definisanje cilja: obezbeđenje adekvatnih uslova za igru dece.,... i to što si taj cilj nazvao velikim.

1.jun nije nikakav zvanični rok, već moje neformalno obećanje Mrki (a sada i tebi i ostalima) da ću uložiti napor da se do kraja marta definiše - detaljno i sistematski šta je sve potrebno za ostvarenje velikog cilja - da se definiše kako to treba da izgleda sportski centar ? a da do kraja maja - za dva meseca pokušamo da to i uradimo.

Pozdrav.
Ja im reko': ako vlast postoji zbog onih koji je vrse onda meni tamo  nije mesto..... i  oni me smeniše !!! 
10 Mart, 2009, 20:40:02
Reply #18
  • Starac Focho
Možda nismo u situaciji da postavljamo rokove i uslovljavamo bilo koga da počne da radi na sređivanju SC-a, ali, šta su dosad čekali? Iskreno, kad god počnu radovi dobrodošli su, samo da se što pre završi. A ako već samo OV postavlja rok, onda bi bilo red da ga ispoštuje. Nije u pitanju samo izgled SC-a, niti Hana uopšte, u pitanju je bezbednost dece. Nadam se da će ovaj problem ubrzo biti rešen. Hawk bi mogao da postavi taj plan i program kako će SC izgledati, naravno, kad bude gotov.
10 Mart, 2009, 21:41:09
Reply #19

Nadam se da ćeš uspeti da ispuniš dato obećanje g. Hawk. U tom slučaju ću i ja ispuniti moje obećanje drinking2.

To ne znači da odustajemo od planiranog (mislim na forumaše). Mi ćemo svemu tome dati svoj skromni doprinos.