Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: JKP ''Vodovod'' - Vladi?in Han  (Read 26163 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

11 Mart, 2009, 12:01:06
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +19/-7
Ovde možete postavljati pitanja vezana za JKP ''Vodovod'' Vladičin Han, a mi ćemo gledati da što konkretnije odgovorimo na sva postavljena pitanja.

Takođe možete komentarisati, hvaliti, kritikovati naš rad a mi ćemo se truditi da sve vaše sugestije i predloge odradimo pozitivno.

Izvolite....
11 Mart, 2009, 12:03:26
Reply #1
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Veoma pozitivna inicijativa, hvala i želim da imate što manje pritužbi i problema.
11 Mart, 2009, 16:25:09
Reply #2
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT

Ovo je za svaku pohvalu. Bravo!!!!Vaš primer bi trebala da slede sva javna preduzeća u našem gradu.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
11 Mart, 2009, 16:31:35
Reply #3

A sad pitanja..... Ko je dužan da izvrši sanaciju ulice posle vaše intervencije? Na pojedninim mestima nakon popravke kvara na vodovodnoj mreži godinama ostane rupa gde je bio kvar. Ulica se ne dovede u prvobitno stanje. Čiji je to zadatak?

Čija je nadležnost održavanje i čišćenje odvoda za vodu (rešetke)  sa ulice?

12 Mart, 2009, 10:17:09
Reply #4
  • Novajlija
  • *
Odgovor na pitanja

1. Sanaciju ulice posle raskopavanja i intervencija na instalacijama Vodovoda i kanalizacije je u obavezi da izvrši JKP''Vodovod''-Vladičin han.
JKP''Vodovod''-Vladičin Han ne poseduje mehanizaciju i opremu za sanaciju delova asfaltiranih ulica asfaltom, istu vrši betoniranjem.
2. Dužnost održavanja i čišćenja odvoda i rešetki za atmosferske vode sa ulica je JKP''Vodovod''-Vlad. Han a prema ugovoru sa Opštinom Vladičin Han.

Očekujemo Vaša javljanja o eventualnim problemima vezanim za Vodovod i kanalizaciju.

12 Mart, 2009, 10:37:37
Reply #5

Gospodo koliko sam ja razumeo ovde trebamo postavljati pitanja vezana za Vaš rad, da li vi to pokušavate da birate pitanja?

- Već dugi niz godina u ul Karadjordjevoj postoje mesta na kojima ste intervenisali nakon kvarova na vodovodnoj mreži, gde je na tim delovima ulica ostala razrovana i nikad nije dovedena u prvobitno stanje. Po odgovoru vidim da je to vaša obaveza. Da li planirate da izvršite sanaciju tih delova i kada?

- Čišćenje rešetki za odvod atmosverske vode je takodje vaša obaveza. U ul Karadjordjevoj postoje 2 takve  rešetke koje takodje godinama nisu čišćene. Da li imate u planu da ih ćistite i kada?
12 Mart, 2009, 14:43:54
Reply #6
  • Novajlija
  • *
čiscenje bice urađeno 13.marta,ostalo  nakon sanacije kliyišta i cele trase.
12 Mart, 2009, 15:57:39
Reply #7

Da li je to Vaš odgovor? Stvarno ne raazumem. Pa ako ste već pokrenuli temu Vi sami, niko Vas na to nije terao onda dajte valjane odgovore.

Čišćenje će biti uradjeno 13 marta, uredu videćemo!

Ostalo nakon sanacije klizišta i cele trase? Kakve veze Vi sa klizištem imate i sa kojim klizištem? O čemu pričate Vi? Najmanje 7-8 mesta ima na ulici Karadjordjevoj na kojima ste izvodili radove, gde niste ni rupe zatrpali valjano. Da li je klizište uzrok tome. Ne gospodo veća Vaša neodgovornost i nemar. To stoji godinama, ne samo u ovoj ulici već po celom gradu. To je Vaša obaveza i Vi ste dužni da to uradite.
12 Mart, 2009, 22:33:11
Reply #8
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
Vidim ja da od onog Tornada nema vajda, a pošto je ova tema direktno vezana Vodovod, ja bih da se nadovežem na ono što sam pisala u Pitanja za čelnike, valjda će Tornado da svrati, pa da pročita, vodovodhan i administratori da uvaže kao mišljenje i dobronamerni komentar jednog pojedinca.

Nisam ja direktno kritikovala ni sadašnju ni prethodnu vlast zbog problema sa vodom u visokim zonama. Postavila sam pitanje: koji je konkretno problem u pitanju? Možda je neki problem sa cevima, pa sa pumpama ili ko zna čime sve još, rekoh ne razumem se u to, ali činjenica je da u visokim zponama vode nema kad je najpotrebnija. E sad, ako ja kažem da hoću da znam plan po kome će se taj problem rešiti, to je moje individualno pravo, pa molim da mi se izloži u najkraćim crtama, ako vas mrzi da pišete, onda bar da vidim odgovor na već postavljeno pitanje: koji je problem u pitanju pa je u visokim zonama remont po mesec-dva godišnje? Ne kritikujem ja nikoga, ali je svaka vlast obećavala rešenje ovog problema, pa ništa. Ljubazno vas molim da rešite moju nedoumicu i unapred hvala na odgovoru.
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
13 Mart, 2009, 20:55:40
Reply #9

Gospodo iz vodovoda, pa zar se tako to radi? Postaviste temu, još rekoste "izvolte", mi počesmo sa pitanjima odgovora nigde. Da li to treba stručni tim da zaseda da bi smo dobili odgovore?  Koji vremenski perijod treba da prodje da bi smo dobili odgovore na postavljena pitanja? Ljudi će videti da nema svrehe postavljati vam pitanja ako Vi na njih ne odgovarate i onda ih neće biti. A onda će biti "vidiš stanje je idealno nema pitanja za nas".  Epa nije tako. Ima pitanja za vas i ako bi ste bili ljubazni da date odgovore.
Iskren pozdrav......
14 Mart, 2009, 16:35:49
Reply #10

Danas je 14 mart. gospodo iz vodovoda dali ste lažnu infoormaciju. Čišćenje nije uradjeno kao što ste rekli. Da li će biti uradjeno? Ko je odgovoran za to što nije?
14 Mart, 2009, 17:54:26
Reply #11
  • Starac Focho
Gospodin vodovodhna provodi dosta vremena na forumu, ali po svemu sudeći, ovu temu zaobilazi. Zašto ste je onda uopšte otvarali? I zašto dajete obećanja koja nećete ispuniti? Ako već niste u stanju da odgovorite na postavljena pitanja, onda biste nas mogli i obavestiti, da nebi uzaludno postavljali pitanja na koja ne dobijamo odgovore.
16 Mart, 2009, 22:19:59
Reply #12

Ova tema je đžaba otvorena. Postavljena su pitanja nema odgovora. obećali su ovde nešto nisu ispunili, nema obrazloženja zašto je to tako. pašće to u zaborav i nikom ništa.....da li će tako biti?
16 Mart, 2009, 22:25:57
Reply #13
  • Starac Focho
Onda neka se tema zaključa kad dotični vodovodhan bira pitanja na koja će da odgovori...
17 Mart, 2009, 09:16:53
Reply #14
  • Novajlija
  • *
odgovor za Mrka 72

Poprečne rešetke u ul. Karađorđevoj koje su postavljene da sakupljaju atmosfersku vodu su očišćene još 13.03. tj. ono što je moglo biti očišćeno.
Naime Poprečna rešetka koja se nalazi kod kuće Boboana Markovića ne može biti za sada u potpunosti očišćena zato što jedan deo rešetke nepostoji, postojao je ali je odnet, pa bi u slučaju da je u celosti očišćena vi imali problem sa saobraćajem. Što se tiče poprečne rešetke koja se nalazi blizu Vaše kuće očišćena je u potpunosti.
17 Mart, 2009, 09:21:08
Reply #15
  • Novajlija
  • *
Što se tiče naše ažurnosti pri odgovaranju obaveštavamo Vas da vikendom ne radimo a da odgovore možete očekivati svakog radnog dana od 8-13 časova.
Takođe moramo da naglasimo da morate da shvatite da nam forum nije jedina obaveza, već postoji niz problema sa kojima se suočavamo svakog dana.
Unapred zahvalni na razumevanju.
17 Mart, 2009, 10:47:28
Reply #16
  • Novajlija
  • *
Koji je problem u pitanju pa je u visokim zonama remont po mesec-dva godišnje? Ne kritikujem ja nikoga, ali je svaka vlast obećavala rešenje ovog problema, pa ništa. Ljubazno vas molim da rešite moju nedoumicu i unapred hvala na odgovoru.
Što se tiče  remonta, dajem sebi za pravo da Vas obavestim da pomenuti remont vrši VHE a ne Vodovod-Han.Takođe Vas obaveštavamo da u tom periodu Vodovod vrši vodosnabdevanje sa izvorišta u Lepenici.Skoro svi u Hanu znaju koliki je kapacitet izvoršta bio a koliki je sada. Iz godine u godinu mi u Vodovodu se trudimo da  uložimo maksimalna sredstva koja možemo u izvorište kako bi gradu obezbedili normalno vodosnabdevanje.
Posle završetka ovogodišnjeg remonta krenuli smo sa realizacijom planova  za narednu godinu tj. predstojeći remont, tako da se nadamo da će mo pomenute planove realizovati na vreme.
U pomenutoj realizaciji nam je potrebna  podrška i pomoć  Opštine Vladičin Han.
U jeku samog remonta od velike koristi mogu biti i sami korisnici koji do sada nisu shvatili šta znači racionalna potrošnja vode, kako bi visoke zone imale vodu. Naime neko ko je u zoni gde su prepumpne stanice ili u nižij zoni, koristi gradsku prerađenu i prečišćenu vodu u ko zna kakve svrhe a ljudi u višim zonama nemaju za najosnovnije potrebe. To je jedan od najvećih problema vodosnabdevanja u viskoim zonama a to nemože niko rešiti osim samih korisnika koji bi naterali sami sebe da shvate racionalnu potrošnju i istu primenjuju.
17 Mart, 2009, 13:02:26
Reply #17
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +4/-16
.....
Takođe moramo da naglasimo da morate da shvatite da nam forum nije jedina obaveza, već postoji niz problema sa kojima se suočavamo svakog dana.
.....

Pa ko te bre bio po uši da se uopšte javljaš ovde,.... ''dala baba banku da se fati u kolo'',....mogu bre da napišem novi ''Rat i mir'' na temu ''efikasnost, poslovnost, ažurnost,...itd JKP ''VODOVOD''

Ovo je javni medij dostupan celom svetu !!!

Sredite se malo pa se onda upuštajte u nešto što može skupo da Vas košta, samo neko treba da razveže jezik,.....

Za početak pitanje za Vas:

Da li i na koji način kontrolišete zakonom zabranjenu (zlo)upotrebu alkohola od strane Vaših radnika za vreme radnog vremena i da li je bilo u zadnjih godinu dana nekih konkretnih slučajeva i kakav je epilog ????
Istina je najjace oruzje !!!
17 Mart, 2009, 13:57:54
Reply #18
  • Novajlija
  • *
...mogu bre da napišem novi ''Rat i mir'' na temu ''efikasnost, poslovnost, ažurnost,...itd JKP ''VODOVOD''

Da li i na koji način kontrolišete zakonom zabranjenu (zlo)upotrebu alkohola od strane Vaših radnika za vreme radnog vremena i da li je bilo u zadnjih godinu dana nekih konkretnih slučajeva i kakav je epilog ????

Kad čovek želi nekog da ''ocrni'' to može kad poželi, najteže je kad neko mora da sagleda stvari sa realnošću. Na ovom svetu nema savršenih ljudi, samo je malo onih koji svoje mane priznaju.
Nikad ne polazimo od sebe, već uvek kritikujemo druge.

A sad odgovor na postavljeno pitanje

U svim Javnim preduzećima postoje lica za bezbednost, kojia su zadužena i za takve slučajeve. Kad Vi budete došli u ovom preduzeću  kao ovlašćeno lice za pomenute slučajeve budite ubeđeni da će te dobiti sve odgovore.

Veliki pozdrav.
17 Mart, 2009, 16:02:21
Reply #19
  • Starac Focho
Što se tiče naše ažurnosti pri odgovaranju obaveštavamo Vas da vikendom ne radimo a da odgovore možete očekivati svakog radnog dana od 8-13 časova.
Unapred zahvalni na razumevanju.

Prvo, zahvaljujem se na iscrpnom odgovoru.
Ne kažem da sve vreme treba da posvetite forumu, ali, koliko sam ja primetila, pošto sam često ovde, nisam baš primetila da je neko kompetentan da odgovara na pitanja u ovoj temi bio aktivan u istoj.