Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Dijete  (Read 6399 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

13 Mart, 2009, 21:14:04
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Evo jedne dosta dobre dijete za skidanje kila,mozda vi znate jos i bolje i zdravije?A mozda ste i zadovoljni svojom idealnom tezinom!?

Cilj ove dijete je, pored skidanja viška kilograma, da dovede do promene u metabolizmu, čime se garantuje da se izgubljeni kilogrami neće vratiti.

Dijeta traje 90 dana i za to vreme se izgubi 18 do 25 kg. Ako je potrebno skinuti manje kilograma, dijeta se može prekinuti, ali onda neće doći do promene u metabolizmu.

Doručak je isti svih 90 dana V O Ć E. Jede se uvek voće u paru: dve jabuke, dve kruške, dve narandđe ili šaka sitnog voša.

Dijeta UVEK POČINJE proteinskim danom i posle voćnog dana opet ide proteinski dan. Redosled se NE SME menjati.

PRVI DAN - "PROTEINSKI DAN"
ručak: kuvano ili pečeno meso u količini od tri hotelske šnicle, jedno parče hleba, salata u neograničenim količinama, na kraju popiti 2 dcl supe bez rezanaca. Umesto mesa mogu se jesti 3 barena ili pečena jajeta. Mleko i sir mogu se jesti samo na ovaj dan. Supa se mora obavezno popiti.
večera: isto što i za ručak samo bez supe. Treba voditi računa da ako je za ručak bilo meso da i za večeru bude meso. Isto važi i za jaja. Ako se dodaje sir, količina mesa ili jaja se smanjuje za količinu sira.

DRUGI DAN - "SKROBNI DAN"
ručak: pasulj, grašak, sočivo, pirinač ili krompir. Obavezno kuvano uz dodatak samo začina(so, biber, vegeta, kečap, kuvani paradaz, origano). Pojesti jedno parče hleba i salatu.
večera: isto što i za ručak samo u manjoj količini (količina svega što se jede treba da bude jedan pun duboki tanjir, a za večeru pola tanjira).

TREĆI DAN - "UGLJENO-HIDRATNI DAN"
ručak: kuvano testo uz dodatak začina, pica sa kečapom ili bilo koje slano testo u količini 1 pice u piceriji.
večera: 2 manja parčeta torte ili 2-3 parčeta kolača ili 3 kugle sladoleda i obavezno 1 rebro čokolade za kuvanje.

ČETVRTI DAN - "VOĆNI DAN"
ručak i večera: mešano voće
Tri puta za vreme držanja dijete (jednom mesečno) treba držati "vodeni dan", koji uvek ide posle voćnog dana, a posle njega se nastavlja sa proteinskim danom.

Kafa i čaj se mogu piti u neograničenim količinama, a l i b e z š e ć e r a .

Posle završene dijete, jede se normalno, s tim da voće ostaje stalno za doručak još 90 dana. Ako se u naredna 3 meseca dijete izgube još 3 kg, znači da je došlo do promene u metabolizmu.
Ako se ne izgube, dijetu treba ponoviti. Ako je potrebno skinuti još kilograma, dijeta se sme ponoviti tek kroz 3 meseca.

Deluje komplikovano, ali nije. Količina hrane je veća od one koju svakodnevno jedemo, a kilogrami se gube.
Ne treba gubiti nadu i volju, jer se dešava da prvih 10 dana težina ne pada, ali se onda skida 3-4 kg. Ako ponekad popijete sok, neka bude gazirani (sadrži manje šećera). Ništa se ne sme preskakati, svaka namirnica ima svoju namenu i organizam ne sme ostati bez nje. Nije uobičajeno da se jede voće za doručak, ali organizam iz njega najpre iskoristi integralni šećer, koji hrani nervni sistem ili čokoladu - ona sprečava alergiju, koja je često prisutna kod držanja dijeta.

Poželjno je na polovini dijete kontrolisati krvnu sliku. Oni koji su držali ovu dijetu, izgubili su najmanje 10 kg, bez ikakvih zdravstvenih problema. Osobe koje pate od povišenog krvnog pritiska, posle par nedelja nemaju više potrebe za lekovima.

PROBAJTE, NEĆETE SE POKAJATI.
http://www.narodnilijek.com/index.php?name=news&op=view&id=231
« Last Edit: 13 Mart, 2009, 21:16:23 by Dina »
13 Mart, 2009, 21:34:28
Reply #1
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +65/-1
ja strogo drzim dijetu 2dana unedelji treniram fudbal jedan dan odbojku a nedeljom obavezno sudim utakmicu.a ono sa parovima jabuke-----kruske----banane i ostalo voce ikoje kakve travke a moze li to u parovima sa 2 z--e da bi se brzo doslo do zeljenog cilja.
13 Mart, 2009, 22:20:31
Reply #2
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
Ja sam izbacio iz upotrebe hleb i za 6. meseci izgubio 6kg a slatkishe i gazirani sokovi sam smanjio na minimum...te 3. stvari su dovoljne za izgled "manekena" k'o shto sam ja. Dijete se ne drze da bi neko gladovao k'o shto rade dosta danashnih devojchica, jednostavno postoje vitamini koji sagorevaju kalorije, a ti vitamini se nalaze, gde drugo, nego u hrani, tako, ljudi moji, cepite shto vishe da biste mrshavili (k'o da studiram medicinu, jeeee..te)...ali bez ona 3. gore navedena. Eto jedan savet "trenera"...i da, mushkarci,izbacite pivo...jes da je teshko...al'...
 drinking2
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
13 Mart, 2009, 22:28:11
Reply #3
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
a ono sa parovima jabuke-----kruske----banane i ostalo voce ikoje kakve travke
Kol'ko sam ja chuo, sa vocem se ne mrshavi vec voce goji, Etkinsonova dijeta je dosta napredna, ali se sastoji u tome da se cepi po cel dan samo meso i povrce (nikako voce, jer sve ode u propas')...al' ko sad moz da drzi deda Etkinsonovu dijetu? Meso skupo, a pored toga je i najveci izazivach raka debelog creva...
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
14 Mart, 2009, 18:17:08
Reply #4
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
Najveća greška je gladovati, zato što gladovanje usporava metabolizam, mršavljenje je sporo i mučno ili ga uopšte nema, a gube se vitamini i organizam se lako razboli. A sve zavisi od metabolizma. Džabe neko drži dijetu ceo život, kad se i voda lepi za njega. Dok, opet, postoje osobe koje mogu da jedu sve, a ništa im se ne vidi.

Ja sam na leto imala 68kg, išla sam u teretanu, odradila za mesec ipo dana individualni trening i za to vreme skinula 12kg, tako da danas i dalje imam 56kg, a jedem sve. Da li je u pitanju teretana ili se moj metabolizam promenio, ne znam. Količinski jedem manje, ali je moj organizam navikao na tešku i hranu punu kalorija, tako da ne izbegavam ni beli hleb, ni meso, niti bilo koju namirnicu koja je u svakoj dijeti strogo zabranjena, a kilogrami mi se još nisu vratili.
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
14 Mart, 2009, 18:28:45
Reply #5
  • Guest
Nije stvar u dijeti. Džaba dijeta kad za mesec ili dva kilaža se ponovo vrati. Cilj je promeniti metabolizam. Ubrzati ga. Da se organizam brže oslobađa štetnih i masnih materija iz tela.

Evo jedna dijeta, brza, efikasna, nema gladovanja, jedeš meso samo, kad hoćeš i koliko hoćeš. Za 20 dana može se smršati oko 15 kg, i težina se ne vraća naredne 2 godine.

Atkins dijeta / Atkinsonova dijeta

( dijeta bez ugljenih hidrata / proteinska dijeta)
Ova dijeta se sastoji u tome da se isključi unos ugljenih hidrata u organizam kako bi pomogli telu da se očisti od naslaga sala. Sa ovom dijetom nećete biti gladni, ne morate jesti samo tri puta na dan, ne trebate hranu meriti i posebno spremati obroke, ne morate piti čajeve i tablete protiv pojačanog apetita, ne morate trčati ili ići na akupunkturu.
KAKO DELUJE:
Sa potpunim isključenjem unošenja ugljenih hidrata, naše naslage sala počnu se topiti. Sa prvih 6 dana gubite 5 kg, svaki sledeći dan lakši ste za 1 kg. Za 24 dana možete izgubiti do 20 kg.
ALI OPREZ! Ako samo jedan dan samo jednom pojedete komadić hleba ili bilo kakvu sitnicu koja sadrži ugljene hidrate organizam će blokirati topljenje masnih naslaga.
NE SME SE JESTI HRANA KOJA SADRŽI UGLJENE HIDRATE
ZABRANJENO:
•   HLEB, KROMPIR, BRAŠNO, PIRINAČ, SOJA, GRAŠAK, PREZLE, POHOVANO MESO, TESTENINE, KIKIRIKI, MUSMULE, LEŠNIK, VIRŠLE, ZAPRŠKA...
•   margarin, šlag, šećer, čokolada, razne grickalice slane i slatke, sladoled, ni jedna vrsta sira, ništa od voća.
OGRANIČENO:
•   MLEČNI PROIZVODI – mleko, puter, kiselo mleko i pavlaka, jogurt
Da bi nadoknadili potrebu za gore navedenom hranom uzimajte vitamine i to: C, E, A, B, kalcijum, magnezijum...
Ovu dijetu mozete držati onoliko dana koliko želite smršati. Kada postignete željenu težinu, organizam neće dobijati na kilaži izvesno vreme, čak i godinu-dve.
Pažnja: Ova dijeta nije za svakoga! Zbog obilja proteina, ljudi sa zdravstvenim problemima, trebalo bi da konsultuju lekara pre početka dijete.
HRANA KOJU MOŽETE JESTI
•   SVE VRSTE MESA:
Junetina, piletina, teletina, svinjetina, jagnjetina, guska, patka, ćuretina, sve vrste iznutrica, divljač na sve načine-osim pohovana- kuvano, pečeno, roštilj, možete jesti i čvarke ali bez hleba, sušeno meso, kobasice osim viršli, sve vrste narezaka.
•   SVE VRSTE RIBE:
Morske ribe, slatkovodne ribe, sve vrste ribljih konzervi.
•   SVE VRSTE SALATA:
Sveža zelena, paprike, sveže ili pečene, paradajz, krastavci, sveže zelje ili kiselo, cvekla, salata od morskih plodova,salata od luka,sveži spanać. Sve salate začiniti sa uljem, sirćetom, solju, biberom,. ajvarom - po želji. Možete jesti jaja na sve načine.
•   SVE VRSTE POVRĆA:
Karfiol, blitva, spanać, praziluk, kelj, luk, zelje, artičoke, patlidžan, šargarepa, peršun, celer, rotkvice, pečurke.
•   Mleko i mlečne proizvode pod uslovom da količina ugljenih hidrata u ukopnom zbirnom unosu ne bude veća od 15 gr dnevno
•   MOŽETE PITI:
Mineralna voda, limun, crna kafa, sve vrste čaja bez šećera, pola litre belog vina ili 1 litar gemišta ali nakon 6. dana dijete. Umesto šećera-natreen.

14 Mart, 2009, 20:05:14
Reply #6
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
najbolja dijeta je post. ocistis organizam fino. a ne mora da se drzi nikakva posebna dijeta, jednostavno treba izbegavati slano, slatko, jesti crni hleb, izbegavati pekare i fast foodove, dosta vode, voca i povrca, gazirani sokovi nikako i to je  to! jesti vise belo, manje crveno meso. nikakva posebna filozofija nije potrebna. svaka druga dijeta nije zdrava i gubi se telesna tecnost, a ne masnoca. fizicka aktivnost je jedini najbolji i zdravi nacin da se dodje do zeljene tezine i izgleda
14 Mart, 2009, 21:39:08
Reply #7
  • Starac Focho
  • Ocena: +81/-8
    Muka mi je kad neko pocne da prica o dijeti! Tad ti je psiha opterecena hranom,i samo mislis na hranu,i na to  sta ne smes da jedes ,i samo jos gore. Ja nikad nisam drzala dijetu,niti cu,jer znam da nikad ne bi izdrzala da ne pojedem nesto sto mi se u tom trenutku prijede . Pa jeste culi za onu mesecevu dijetu? Jedan dan u mesecu (ima to sve unapred odredjeno koji su to dani),pijes 24 sata samo vodu,a narednih 30 dana u mesecu jedes sta god i koliko hoces. Stvarno mi nikad nije bila jasna ta dijeta. Koja je svrha kad se ti izgladnis,a onda "napucas ko stoka"?
   Ok,mozda ima dijeta koje su stvarno efikasne,ali sto se mene licno tice ja sam predrasudna po tom pitanju. Doduse,da bi i neka dijeta delovala efikasno moras se konsultovati sa lekarom (nutricionistom),jer ne deluje jedna dijeta isto kod svih ljudi.
    Mislim da je fizicka aktivnost najbolja dijeta! Naravno uz to ulazi,da se ne prejedete,da se uzima vise voca,povrca i tecnosti,i da se ne jede kasno. Ali bez fizicke aktivnosti nista!
"LJUBAV KOJA NE ZNA ZA USLOVE...VERA SKOJOM ZASPIS I BUDIS SE... NADA KOJA POSLEDNJA UMIRE.... STO NE ZELIS SEBI,NE POZELI NIKOME!..."
14 Mart, 2009, 22:01:46
Reply #8
  • Guest
.... treba ..... jesti crni hleb, izbegavati pekare ......
25r30wi

Znaš li Popoviću, kako naši pekari prave crni hleb?

Isto kao i beli, samo što umešaju i kakao u belo brašno, pa ispadne crni.

15 Mart, 2009, 00:50:11
Reply #9
  • Starac Focho
Ne postoji nijedna dijeta koja odgovara svačijem organizmu. Najidealnije je konsultovati se sa nutricionistom ili prosto izbaciti one standardne namirnice koje goje poput belog hleba, crvenog mesa, a povećati unos svežeg voća i povrća, belog mesa i ribe, na primer. Kao i fizička aktivnost koja je veoma bitna.
15 Mart, 2009, 01:56:15
Reply #10
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
najbolja dijeta je post. ocistis organizam fino. a ne mora da se drzi nikakva posebna dijeta, jednostavno treba izbegavati slano, slatko, jesti crni hleb, izbegavati pekare i fast foodove, dosta vode, voca i povrca, gazirani sokovi nikako i to je  to! jesti vise belo, manje crveno meso. nikakva posebna filozofija nije potrebna. svaka druga dijeta nije zdrava i gubi se telesna tecnost, a ne masnoca. fizicka aktivnost je jedini najbolji i zdravi nacin da se dodje do zeljene tezine i izgleda
pametan chovek... dijeta je u stvari sistem promene ishrane i ponashanja(aktivnosti). Atkinson je dobar, ali deluje tek posle 7 dana, a do tada ti se uopshte ne zhivi. Probao sam i "kupus" dijetu, i funkcionishe, ali "gasovi" su smrt a verovali ili ne nema kontrole istih.
Ja sam za 40 dana skinuo 16 kila. sada sam na reparaciji, pa jovo na novo...a jednostavno je...
post... bez preterivanja...
smanjen hleb, izbacio sam slatkishe, gazirano, pivo. Nema vechere posle 9 naveche. umesto shecera med. puno technosti i jabuka...
+ aktivnost... poslednjih 20-ak dana pocheo sam da igram basket. i trchvolim pomalo... i to funkcionishe. I bolje se osecam.
ovu dijetu koju Vam je Dina dala(ne ljuti se Dina) ne sme svako da drzhi... Ta je dijeta za "chishcenje" zato i postoji "vodeni dan".
Dijetu drzhe oni koji nisu genetski predodredjeni da budu debeli. u suprotnom sve je uzalud.
@ Eric  laie  koja fora, davno se nisam ismejao ovako 25r30wi

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
15 Mart, 2009, 12:21:52
Reply #11
  • Deda meraklija
Koja je svrha kad se ti izgladnis,a onda "napucas ko stoka"?
E draga moja,kad se dobro izgladnis,nakon toga imas drugi problem, ti ne mozes niti poceti jesti.
2X u zivotu nisam jela po 5 i 6 dana,uzimala sam samo tecnosti dosta i to vode i caja,i nakon tako dugog ne konzumiranja hrane,jednostavno moras posle uciti jesti.
Da s dijetama se nije igrati,i kako neko vec rece nije svaka dijeta za svaki organizam.Svakako je umerenost najbolja u odrzavanju telesne tezine,ali ima i mnogo faktora na koje mi i ne mozemo uticati.Recimo stres,neko reagira tako sto se deblja,neko tako sto gubi telesnu tezinu,i jedno i drugo je problem duplog intelektualizma.Zatim razliciti hormonalni poremecaji,pre je bila vise ovim pogojdna zenska populacija, a danas nije niti muska postedjena,i jos masa stvari ima koja utice na telesnu tezinu.
15 Mart, 2009, 14:51:42
Reply #12
  • Guest
Ma ljudi, bre, svaka dijeta je za organizam veliki šok. I nakon šoka treba vreme da se organizam ''povrati''.

Zamisli da ne jedeš ništa 5-6 dana, pa onda odjednom cepneš pola leba... Pa srce može da pukne.

Treba samo rasčistiti sam sa sobom, i prihvatiti svoj izgled. I što kaže Stanislaw, ako je čovek genetski predodređen da bude debeo ili suv, tu nikakve dijete ne mogu da pomognu.

Onu dijetu što sam naveo to je iz razloga što znam čoveka koji je držao tu dijetu i za mesec dana skinuo 22 kila!!!
15 Mart, 2009, 15:04:32
Reply #13
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT

Ma kakve dijete kakvi barači, najvažnija je fizička aktivnost. A to retko ko radi(uključujem i sebe). Znam nekoliko ljudi koji svoj  organizam podvrgavaju dijetama nekoliko puta godišnje. I šta kad se završi dijeta? vrlo brzo vrate predjašnju kilažu i koje kilce odozgo. I opet jovo na novo.  A u vreme dijete bledi ko krpe. Žalosnio, kroz šta ljudi sve prolaze da bi se svideli nekome ili šta već...
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
15 Mart, 2009, 15:07:06
Reply #14
  • Starac Focho
Svakome je organizam i metabolizam drugačiji. Ne podnose svi istu g+hranu i iste dijete. Ja sam postila, ali mi ništa nije pomoglo jer kad postiš uglavnom jedeš laku hranu, pa ne možeš da se zasitiš i stalno nešto žvaćeš. Sve zavisi od organizma i metabolizma, ni jedna dijeta ne pomaže ako ne postoji fizička aktivnost.
15 Mart, 2009, 16:06:09
Reply #15
  • Moderator
  • Starac Focho
Shto kazhe eric, nesme da se pretera sa hranom... Za vreme drugog svetskog rata, oni koji su oslobodjeni iz logora su umirali jer im je vojska bukvalno davala svu hranu koju su imali kod sebe. meni je deda prichao da su ih vishe pobile americhke chokoladice nego nemci... (u shali naravno). bio je na oporavku sa razhenom supom 3,5 meseca... jednostavno, telo je pochelo da se menja, i adaptira, tako da zhuchna je zhuchna kesa atrofirala... mozhete misliti...

Shto se tiche dijeta, ja sam zhivi primer da vecina ne deluju. Znachi nema shta nisam probao. Chak sam kombinovao i sa akupunkturom i masazhom... Nishta od toga.
Atkinson je dobar, za brze rezultate prilikom treniranja, ali odmah da budete na sigurnom da cete se onesveshcivati skoro svaki dan. Dok ne pochnu da se polimasne kiseline razgradjuju iz tela.
Sve je pitanje adaptacije.

Moje iskustvo vam kazhe samo 4 stvari za osecanje da si zdrav(ne mora da skinesh vishak, mene je briga za estetiku):
1. smanji shecer. mislim pod ovim na glukozu i saharozu. shecer je: voda, ugljenik i chista energija. ako presechete dovod energije dolazi do adaptacije. izbacite beo shecer, krompir, hleb, bilo kakav skrob(tu spadaju i pahuljice koje sadrzhe vishe kalorija po 100gr nego 350 grama belog hleba), pirinach, pasulj.nikako slatkishi. shecer je najveci neprijatelj. ako ne mozhete bez hleba, kupite hleb sa celulozom.
2. redukovanje aktivnosti. Trchite. kardio vezhbe su najbolje. fitnes i plivanje. skakanje u mestu ili preskakanje konopca.
3. Pica. nema ih. I coca cola zero ima kalorije. a gazirana pica blokiraju rastapanje masnoca. alkohol nikako. alkohol je derivat shecera. chashica rakije ima 56-112 kalorija. tachno je da stimulishe organe, ali samo ako ne jedete. meze su smrt takodje. Pivo nikako. Vino mozhe ali pravo, ne ovo shto mi kupujemo, jer se pravi od grozhdja a mi nismo u mogucnosti da obradjujemo grozhdjani shecer. To znachi umereno, ne preterivati. Inache vino je dobro jer pojachava tonus mishica.Vishe od 3 litra vode dnevno. chajevi bez shecera su najbolji.Nadjite zeleni chaj ili erl Gray. to su pravi chajevi, od biljke chaj, sadrzhe selen koji stimulishe izluchivanje vishka vode, ali i smanjuje glad. pazite da ne dehidrirate.
4. meso. meso je vazhno. pod mesom ne smatram piletinu, sem belog mesa. karabatak i batak nikako. kozhica nikako. bolje pojedite parche masne prasetine sa sve kozhicom nego karabatak sa istom. ma koliko to glupo zvuchalo...predlazhem govedinu, junetinu, ovchetinu, konjsko meso(ne jagnjetinu i teletinu)riba, koliko se mozhe. nemasna, i nikako oslic, sharan, tolstobrik. Tunjevina je odlichna. probajte da jedete i ostale plodove mora. osnova ovoga je fosfor koji kada se konzumira blokira centar za glad u mozgu. veoma korisna stavka.

eto to vam je od mene. u najgorem, ako ste gladni uzmite jabuku. :)

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
22 Mart, 2009, 13:49:27
Reply #16
  • Deda meraklija
Eh,sad  bi nasa Jovana 2991 kazala,kad bi nas samo razumeli muski,sve bi bilo lakse.Ja se upravo i cudim kad vidim malo jaceg muskarca,jer njima je lakse odrzati normalnu telesnu tezinu nego nama zenama,o tome bi neko ko poznaje medicinu bolje nesto mogao reci.
24 Mart, 2009, 19:50:37
Reply #17
  • Moderator
  • Starac Focho
danas sam bio kod moje komshinice, dijetetichara po struci, da nabacim neku korisnu dijetu, i ona mi je dala ovu. Izgleda relativno korisno, i na prvi pogled smatram da nije teshka za drzhanje. Ova je Redukciona, TJ. dobra je za chishcenje...

I dan
Odmah po ustajanju popiti dve cedjene narandže

DORUČAK – 35g integralnog ili raženog hleba
30g trapista (zdenka)
2 supene kašike ajvara
Salata po želji
Jedna jabuka – 100g

2 časa posle – 200g voća (jabuka, narandža , mandarina)

RUČAK -  supa bez rezanaca
180g belo pileće meso pečeno na teflonu
Salata sveža 100g
Jedna šolja kuvanog integralnog pirinča

II užina – 300g voća

VEČERA-  ista kao doručak

II dan

DORUČAK -  35g hleba
60g pečenice
200g djusa
Salata – paprika
1 jabuka – 100g

I užina – 200g voća

Musaka od krompira i pirinča (red luka , red krompira, red pirinča) zaliti vodom , zapeći – 150g
Morska riba pečena 200g
Salata po želji – sveža

II užina – 300g voća

VEČERA –  pita 200g od šampinjona ili sira

III dan
DORUČAK -   35g hleba
1 konzerva cedjene tunjevine
Salata sveža
Jabuka

I užina – 200g voća ili 300g soka bez šećera

Boranija 300g – obarena i zalivena sa dve kašike pavlake