Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Brutalnost ili službena dužnost  (Read 11988 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

26 Mart, 2009, 15:16:46
Reply #40
  • Deda meraklija
  • Ocena: +59/-28
Glavni krivac za sve to je ipak njegov drug koji je vozio tako kako je vozio.

da li ti devojko razmisljas o onome sto pises?

Znaci sada ko god napravi saobracajni prekrsaj treba da buce upucan?

Ako se vodimo tvojom logikom doci cemo do toga da je glavni krivac sam zaric jer se rodio...da se nije rodio ne bi ni bio ubijen.....u stvari glavni krivci su njegovi roditelji jer su ga zaceli.....Ne nego roditelji ovog sto je vozio ,da se nije rodio ne bi zarica odvezo u smrt.

bas je nasho da se rodi.pokvarenjak.

Kao prvo nemoj ti meni devojko,ili smo vrsnjaci ili sam cak starija od tebe jednu godinu!
   A da naravno da razmisljam o tome sto pisem,jer da ne razmisljam ne bi ni to napisala! Ja uopste nisam rekla da sam na strani policije,vrati se gore pa lepo procitaj. I sad razmisli dobro... Koliko njih pogine u saobracajnim nesrecama ni krivi ni duzni,samo zato sto je neka "budala" pila pijana pa prosla kroz crveno,ili pocela da pretice na punoj liniji!? A sta da ga nisu zaustavili? Pa verovatno bi se on sam zaustavio ali onda kad ubije nekog! Sta kojim slucajem da je na primer udario nekog tvog druga,brata,sestru? Evo ti tipican primer Nikola Dzipsi,koji je udario onog coveka! I trebali su da ih zaustave nego sta! I naravno da je kriv. Njemu nikakvo opravdanje nije to sto je pijan pa je zato prolazio kroz crveno. To ga ne moze opravdati! Ako si pijan nemoj da vozis! I naravno da ne mislim da svako ko napravi saobracajni prekrsaj treba da bude upucan. Nisam ni to rekla. Ali trebalo bi se pisati i krivicna protiv vozaca,ma treba mu oduzeti dozvolu dozivotno!
  Opet kazem da je zalosno sve to sto se zavrsilo na taj nacin.

dobro ZENO.

Kao prvo duznost interventne nije da juri nekog ko je proso na crveno.Njihova duznost je da ako im nadlezni jave taj i taj auto je sumnjiv idite i ispitajte to - da to i urade.

Ti u svest neces da primis da je jedan mlad zivot izgubljen i za to nikako nije kriv lik koji je vozio.

Ovde se ne radi o saobracajnom prekrsaju.

malo ti je taj rezon ujeban.

pozdrav zeno.
26 Mart, 2009, 15:31:11
Reply #41
  • Starac Focho
  • Ocena: +81/-8

Ako se vodimo tvojom logikom doci cemo do toga da je glavni krivac sam zaric jer se rodio...da se nije rodio ne bi ni bio ubijen.....u stvari glavni krivci su njegovi roditelji jer su ga zaceli.....Ne nego roditelji ovog sto je vozio ,da se nije rodio ne bi zarica odvezo u smrt.

Kao prvo nemoj ti meni devojko,ili smo vrsnjaci ili sam cak starija od tebe jednu godinu!
   A da naravno da razmisljam o tome sto pisem,jer da ne razmisljam ne bi ni to napisala! Ja uopste nisam rekla da sam na strani policije,vrati se gore pa lepo procitaj. I sad razmisli dobro... Koliko njih pogine u saobracajnim nesrecama ni krivi ni duzni,samo zato sto je neka "budala" pila pijana pa prosla kroz crveno,ili pocela da pretice na punoj liniji!? A sta da ga nisu zaustavili? Pa verovatno bi se on sam zaustavio ali onda kad ubije nekog! Sta kojim slucajem da je na primer udario nekog tvog druga,brata,sestru? Evo ti tipican primer Nikola Dzipsi,koji je udario onog coveka! I trebali su da ih zaustave nego sta! I naravno da je kriv. Njemu nikakvo opravdanje nije to sto je pijan pa je zato prolazio kroz crveno. To ga ne moze opravdati! Ako si pijan nemoj da vozis! I naravno da ne mislim da svako ko napravi saobracajni prekrsaj treba da bude upucan. Nisam ni to rekla. Ali trebalo bi se pisati i krivicna protiv vozaca,ma treba mu oduzeti dozvolu dozivotno!

dobro ZENO.

Kao prvo duznost interventne nije da juri nekog ko je proso na crveno.Njihova duznost je da ako im nadlezni jave taj i taj auto je sumnjiv idite i ispitajte to - da to i urade.

Ti u svest neces da primis da je jedan mlad zivot izgubljen i za to nikako nije kriv lik koji je vozio.

pozdrav zeno.

Ok slazem se sa tobom da duznost interventne nije da juri kola koja prolaze kroz crveno. Ali oni su bili prisutni na datom mestu,i naravno da su krenuli za njim zato sto su prolazili kroz crveno.  Jer oni nisu nikako mogli da se "naprave ludi"! Sta da su cekali,da jave saobracajnoj,pa dok ona pristigne,i dok njih stigne ,itd itd... Vec bi taj sto je vozio pokosio nekog. Zato je skroz opravdano to sto su ih jurili i o tome nemoj da polemises,jer je pricati o tome uopste i glupo.
  Meni rezon uopste nije "ujeban',i ja moja svest vrlo dobro shvata to da je jedan mlad zivot izgubljen. Glavni krivac je "pistolj koji je opalio",ali vozac je u svemu tome "predisponirajuci faktor" .
"LJUBAV KOJA NE ZNA ZA USLOVE...VERA SKOJOM ZASPIS I BUDIS SE... NADA KOJA POSLEDNJA UMIRE.... STO NE ZELIS SEBI,NE POZELI NIKOME!..."
26 Mart, 2009, 15:36:33
Reply #42
  • Deda meraklija

dobro ZENO.

pozdrav zeno.

Ok slazem se sa tobom da duznost interventne nije da juri kola koja prolaze kroz crveno. Ali oni su bili prisutni na datom mestu,i naravno da su krenuli za njim zato sto su prolazili kroz crveno.  Jer oni nisu nikako mogli da se "naprave ludi"! Sta da su cekali,da jave saobracajnoj,pa dok ona pristigne,i dok njih stigne ,itd itd... Vec bi taj sto je vozio pokosio nekog. Zato je skroz opravdano to sto su ih jurili i o tome nemoj da polemises,jer je pricati o tome uopste i glupo.
  Meni rezon uopste nije "ujeban',i ja moja svest vrlo dobro shvata to da je jedan mlad zivot izgubljen. Glavni krivac je "pistolj koji je opalio",ali vozac je u svemu tome "predisponirajuci faktor" .

"predisponirajuci" faktor bila bi sudbina...sudbina je kriva......da je taj policajac bio kuci i zadovoljavao zenu svoju ne bi bio tu i ne bi opalio slucajno u zaricevu glavu koji je takodje kriv jer se naso u datom momentu u datom automobilu na koji je onaj odozgore stavio crnu kosmicku tacku koja je u direktnoj vezi sa kosmickim iliti crnim rupama cija gravitacija penetrira sve sto joj se nadje na putu.....

Da je zaric konsultovao nekog proroka sa TV palme/avale/ sve ovo se ne bi ni desilo.

26 Mart, 2009, 17:55:05
Reply #43
  • Deda meraklija
  • Ocena: +49/-6

Ja mogu da stavim ruku u vatru,
                            da ovaj mladi policajac nije imao nameru da ubije ovog dečka.

Splet nesrećnih okolnosti.

Pre će biti da je Bog hteo ovog mladića...

Nacrtao sam za 15 godina  preko 3 000 portreta na spomenicima,
                           naslušao sam se svakojakih priča.

Svakog od preminulih ili poginulih gledao sam u oči satima ne bi li ga
                           nacrtao što god mogu bolje.

Bilo je tu mnogo dece...devojaka..... mladića.

Mnogo...

Bol sa kojom sam se sretao je neverovatna... 

Može oko spomenika nožem da se seče...

Zato batalite ovu temu.

Beograd je prepun svakakve bagre.

Policajci su ljudi kao i mi........i oni se plaše.

Taj pištolj je bio repetiran iz straha........iz stvarnog i  ogoljenog straha.

U Hanu ili Surdulici taj pištolj ne bi bio repetiran .

Nadam se da će posle ovog događaja policija uvesti nova pravila službe
                         kojom će zabraniti " metak u cev " pri zaustavljanju vozila za koje se ne može
                         potvrditi da je u njima nalazi po okolinu " opasno lice ".

Sudbina je ucrtana i od nje nemožete pobeći.

Da ga nije ubio policajac, udario bi ga kombi na sledećam semaforu gde
                         bi vozač prošao bez ogrebotine a suvozač bi na mestu poginuo.

Stvari tako funkcionišu...

Po Božjoj volji.

26 Mart, 2009, 18:23:32
Reply #44
  • Deda meraklija
I baceno je novo svetlo na dogadjaj.....ovim se povlacim sa ove teme jer mislim da sam dovoljno reko.

Pre će biti da je Bog hteo ovog mladića...

i ja sam u fazonu da treba taj bog da odgovara.....Sta misli on ,da pravi SraNja a neduzni da snose posledice....ne moze to tako....

uzdravlje.
26 Mart, 2009, 18:24:44
Reply #45
  • Moderator
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
                            Ja mogu da stavim ruku u vatru,
                            da ovaj mladi policajac nije imao nameru da ubije ovog dečka.

Potpuno se slažem sa Pecom. Ko bi normalan uništio svoj i nečiji život. Da se razumemo ni on nije prošo mnogo bolje od onog nesrećnog mladića čiji je život oduzeo. Najbolje godine svog života provešće u zatvoru. Kad izadje biće oronuliu starac nespreman da normalno nastavi život van zidina bez igde ikoga i ičega. A zamislite kad u zatvor ode kao policajac iz interventne. Svakojaki šljam koga je hapsio kao vukovi iživljavaće se nad njim. Zar bi neko normalan rizikovao da se bahanali nad nekim ko je prošo na crveno svetlo i takav život predodredi sebi.

Ne kažem ja da nema prekoračenja ovlašćenja, ali su takvi postupci sve ređi. A i u nijednoj državi na svetu nisu iskorenjeni u celosti. Tako će biti dok je sveta i veka. Stresan je to poso. Svakodnevno ti neki tatin sinčić skida uniformu, vole i oca i majku, pljuje po tebi i tebi bližnjima i sve za nekoliko hiljada dinara mandatne kazne za neki saobraćajni prekršaj.

Žalosno je što se je sve tako završilo. I policajci su ljudi od krvi i mesa. Koliko se je samo puta desilo da ljudi pred penzijom koji su se nagledali svega i svačega, zaplaču nad nekim prizorom iz saobraćajne ili neke druge nezgode. Te slike ostavljaju traga u našim dušama i nose se do kraja života.

I vozač autobusa napravi grešku radeći svoj poso i ugrozi pedeset života odjednom. Da li kad on sa punim autobusom putnika vrši preticanje na punoj liniji u krivini, da li je on tada brutalan ? Jeste itekako ali on nije obeležen ne nosi unifurmu nije pandur, ker......Da li kad sedne taksista u alkoholisanom stanju da prevozi putnike, da li je brutalan? Da li je vlasnik gradjevinske firme koji ne ombezbedi adekvatnu zaštitu radnicima brutalam?..............

Po meni je ovo nesretan slučaj u kome su dva mladića izgubljena. Da treba da se dese neke promene u policiji sugurno je da treba. Ali prvo treba da se policiji obezbede normalni uslovi za rad. Zakonom treba da se obezbede gradjani od ovakvih grešaka i zakonom treba da se obezbede pripadnici policije od napada delikvenata. Tako je svuda u svetu, tako treba i da bude kod nas.....

I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
26 Mart, 2009, 18:38:15
Reply #46
  • Deda meraklija

A takodje sam reko da ne verujem da je namerno opalio.

jos samo ovo i zavrsavam zaista....Vi odbijate da shvatite da za ovo samo je kriv nacin na koji oni rade svoj posao....Mogu samo da zamislim kako su bahato izvukli ljude iz automobila i ostalo.

Postoji postupak za ovakve situacije.U americi je bezbednost svih resena procedurom koja podrazumeva da - kad te policija zaustavi moras da drzis ruke na volan.U koliko smatras da su vozac i njegov mu drug naoruzani i spremni da pucaju postoji resenje i za to - otvoris vrata uperis pistolj sa bezbedne distance i kazes da izadju iz vozila i stave ruke na haubu....onbda pridjes stavis im lisice pretrese sta god....

Ovo je samo kao sto sam vec reko manifestacija njihovog bahatog ponasanja....

Sve ovo je na jedan civilizovan nacin moglo da se izbegne sto jeopet posledica nacina funkcionisanja te brigade...a to je da te za gusu izvuce iz auta.....

Lanac odgovornosti je dug.

26 Mart, 2009, 19:05:33
Reply #47
  • Deda meraklija

Da se strogo zabrani "metak u cev" osim u zakonom jasno navedenim situacijama.

Da se ovaj slučaj izučava kao posebna lekcija na policijskoj akademiji.

Da se novčano kažnjava verbalno vređanje policajaca.

Da makar, interventne i posebne jedinice policije imaju zaposlene psihologe.

I da Bog malo pomogne....

PS

Da li ste vi i štampa ovoliko komentarisali pogibju dečka Hančanina koji je otišao na
                    studije u Beograd a vratili su ga odande mrtvog jer ga je ubio šljam.
                    Ajde to malo otkomentarišite...

I

26 Mart, 2009, 19:52:09
Reply #48
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!

U americi je bezbednost svih resena procedurom koja podrazumeva da - kad te policija zaustavi moras da drzis ruke na volan.U koliko smatras da su vozac i njegov mu drug naoruzani i spremni da pucaju postoji resenje i za to - otvoris vrata uperis pistolj sa bezbedne distance i kazes da izadju iz vozila i stave ruke na haubu....onbda pridjes stavis im lisice pretrese sta god....

Pravo da vam kažem, jedva sam čekao da neko spomene Ameriku i demokratsko postupanje policajaca u Americi. Igore, ti izgleda nisi uopšte upućen u način rada bilo koje interventne jedinice u Srbiji, ali zato jako dobro znaš kako to rade u Americi. Ovde na forumu ima i onih koji žive u Americi, pa će oni možda bolkje objasniti kako se tamo radi. To što si ti video na nekom filmu ili dokumentarcu koji su snimali američki mediji, nije tačno. I svakom Srbinu, je nekako uvek bolja policija u nekoj drugoj zemlji, ali u Srbiji, ona ne valja i trebalo bi da se policajci pobiju...da li je neko od vas pokušao da u Nemačkoj, Francuskoj ili nekoj drugoj zemlji opsuje policajca koji mu piše saobraćajni prekršaj? Da li je pokušao da mu ponudi mito za ''Kafu iliu pljeskavicu''? Kad odete u neku stranu zemlju, nesmete ni glas da pustite. Tamo plaćate i po 500 eura, zato što ste pljunuli na ulici ili bacili kesu u nekom parku. Evo vam jedan od klipova u kome se vidi kako to rade ''ovi najbolji američki panduri''...

<a href="http://www.youtube.com/v/HgyhZK2DAek&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/HgyhZK2DAek&amp;hl=en&amp;fs=1</a>

U svakoj zemlji ima ovoga. I po ko zna koji put, za one koji ne žele ili ne mogu razumeti moje postove. U slučaju Zarića IMA KRIVIČNOG DELA ali trebalo bi dokazati o kojem se delu radi (vidi ranije moje postove) i nakon toga preduzeti sve, za to propisane mere i policajcu iz interventne brigade odmeriti adekvatnu kaznu...

I nije isto raditi u Hanu ili Surdulici ili raditi u Beogradu, gde svaki ćošak ima svog dilera droge, člana neke mafije, plaćenog ubicu, narkomana u krizi, begunca na centralnoj poternici....ili nekog lopova koji je spreman da vam ukrade auto, obije stan, izvrši razbojništvo...

<a href="http://www.youtube.com/v/KTEaneZedNg&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/KTEaneZedNg&amp;hl=en&amp;fs=1</a>

da li bi neko od ljubitelja američke policije, hteo da mu oni saslušaju, sestru, brata, druga...

Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
26 Mart, 2009, 23:33:58
Reply #49
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +18/-14

Zoki 63 uz svo poštovanje mislim da si promašio temu. Ako je za Vas "brutalnost" pripadnika policije što vam je podneta prekršajna prijava za nepropisno parkiranje, koju ste Vi pokušali osporiti a ispostavilo se da je osnovana, onda stvarno idemo u krajnost. Mislim da pokušavate da aludirate na to. Ako grešim onda Vam se izvinjavam.

Mrko , to što sam napisao nije za ovu temu i tu si u pravu. Nekom prilikom popićemo po piće , iz tog razgovora ćeš izvući  zaključak da je meni najmanji problem to što sam kažnjen.

Pozdrav....
27 Mart, 2009, 19:06:31
Reply #50
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!
Hrabro nema šta!

...Kroz suze, u četvrtak za “Novosti” priča Zorica Radić, sestra Gorana Radića, policajca pančevačke Interventne jedinice koji se u sredu ubio u majčinom stanu. On je službenim pištoljem pucao u glavu, kada su kolege došle da ga privedu zbog sumnje da je umešan u posao sa krijumčarenjem dve tone narkotika...
Prava pravda je SAVEST!
27 Mart, 2009, 21:44:22
Reply #51
  • Deda meraklija
sad ce da dodje police i da ti kaze kako oni nisu toliko losi i da je on u stvari mozda bio na tajnom zadatku....a onda ce mrka da te pita a: a odakle tebi dokaza da je on bio umesan u to? mozda su mu smestili?...kad se svi izredjaju doci ce i ona ZENA da zakljucak, koji je donela svojom besprekornom logikom i dubokom analizom iznese: kriv je covek koji vozi kamion,da on nije dovezo taj materijal za spravljanje droge ovi nasi nikad to ne bi ni nasli i pandur ne bi digo ruku na seb....a onda kad ti kazes da su u americi policajci resili donekle problem sa tim police ce da dodje i da ti kaze kako su americki policajci bas *cenzura* i da sve sto vidis u emisijama i sve sto si ikad znao je laz , pa ce ,jeli , u to ime da izvuce neki klip gde amerikanci smrcu drogu. A tvoj klip gde nasi panduri rade to isto nece ni da gleda.
27 Mart, 2009, 23:16:44
Reply #52
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +56/-19
Brutalnost ili sluzbena duznost pitanje je sad…Ja licno smatram da policija treba da koristi silu u svom poslu ali da sila bude strogu u okvirima zakona.Elem u slucajevima teskog razbojnistva(u koje spade I prolazenje kroz par crvenih)policija treba da reaguje primenjujuci grubu silu(opravdam izvlacenje iz automobile pa I kroz prozor ako treba,pistolje sa metkom u cev ne,pa lepo u maricu i u stanicu). I policajci su ljudi,vlada I njima strah ne mozes nekad da svoj strah sakrijes pod velom znacke.Uostalom danas vozace zakon vise stiti nego sto zabranjuje.Kakva je to policija koja ne sme da upotrebi pendrek ili u nekim visko rizicnim situacijama pistolj.Dajte onda da damo nekim babama da kontrolisu saobracaj ili setaju ulicama jer koja je svrha policije ako ona nekog nasilnika/ludaka/narkomana…. koji ugrozava tudje zivote ne moze posteno da ispendreci,uostalom I to je deo prevencije I mogu slobodno da kazem uspesne.Secam se jedne price vezane za neka davna vremena u han kada je neki pijani skot maltretirao ljude na vasar,udarao ih,psovao,vredjao I sutirao svakog kog je stigao dodje neki policajac pa lepo skota u neki mracni cos pa lepo ispendreci skota I ode dalje da vrsi svoju duznost.Medjutim skot se vrati pa pretuce nekog starca na mrtvo ime,odvedu ga na robiju I posle nekoliko godina sretne on onog istog policajca koji ga je ispendrecio i kazem mu zao mi je sto me nesi jos tepaja jel da jesi ne bih unistio tud I svoj zivot….Taj policajac je vazio za neku vrstu lokalnog heroja,ne zato sto je zamolio nekog da izadje iz kola a ovaj mu se napsuje pa policajac se izvini I pusti ga da vozi pijan dalje zato sto nije smeo da mu napise kaznu,kamo li da ga ispendreci,vec zato sto je batina Iz raja izasla samo je treba u adekvatne svrhe I opravdano primeniti.Ono sto jedino vredi u americi je zakonsko zadrzavanje u pritvoru od 24h I za bagatelna krivicna dela.O postenju necemo jer je to individualna stvar jer ja smatram da se postenje radja sa covekom,rodis se posten,zivis posten,umres posten I to je isto sa nepostenjem. Uostalom setite se kakve su sve afere potresale policiju amerike(Njujork,vasington,los andjeles itd.),Nemacke kad su se gasile citave stanice zbog korupcije I kriminala.Izadjite iz filmova I udjite u realnost a upravo su korumpirani I kriminalni policajci nasa realnost I ne moze se to predvideti u osposobljavanju ljudi da se bave policijskim poslom.Treba policiju prvo zastititi pa tek tad ogranicavati njihove mogucnosti primene sile jer policajac kome kazu ili ga pusti ili ce ti stradati porodica,ne moze postupati po zakonu a kamo li po nekim moralnim kriterijumima jer svima nama je porodica vaznija od nekog tamo kriminalca,zar ne?Isto je I sa brisi kaznu ili ces ostati bez posla(cekaj bre sto da ostanem bez posla koju omogucava mojoj porodici golu egzistenciju zbog nekog tamo ludaka koga stiti cela eskadrila maminih I tatinih prijatelja)Isto je I sa sudijama ili/ili pa ako ne uradis tako kako se od tebe trazi znas sta se desava(Svez je primer u knjazevcu).Jednostavno je,zivot na zemlji nije rajski niti su ljudi andjeli,mnogo sitnica se ne mogu predvideti,covek je covek,vecita promenljiva.Niti su policajci savrseni I bezgresni niti smo to mi ostali.Sto se krivo rodi ni vreme ne ispravi.Sve to treba vesto zakonski prepakovati,tako da se negativne posledice svedu na minimum jer nemoguce ih je u potpunosti iskoreniti.
Sve je lako biti osim covek...
Izdrzati to je temelj vrline...
Zivot nam vraca ono sto mi drugima dajemo....
Nikad nije ni bilo ono sto je bilo...
27 Mart, 2009, 23:46:23
Reply #53
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!
sad ce da dodje police i da ti kaze kako oni nisu toliko losi i da je on u stvari mozda bio na tajnom zadatku....a onda ce mrka da te pita a: a odakle tebi dokaza da je on bio umesan u to? mozda su mu smestili?...kad se svi izredjaju doci ce i ona ZENA da zakljucak, koji je donela svojom besprekornom logikom i dubokom analizom iznese: kriv je covek koji vozi kamion,da on nije dovezo taj materijal za spravljanje droge ovi nasi nikad to ne bi ni nasli i pandur ne bi digo ruku na seb....a onda kad ti kazes da su u americi policajci resili donekle problem sa tim police ce da dodje i da ti kaze kako su americki policajci bas *cenzura* i da sve sto vidis u emisijama i sve sto si ikad znao je laz , pa ce ,jeli , u to ime da izvuce neki klip gde amerikanci smrcu drogu. A tvoj klip gde nasi panduri rade to isto nece ni da gleda.

Svako razmišlja na svoj način i svako ima svoje viđenje stvari i jednostavno svoj stav. Sad, koliko i da li je neko pristrasan je možda stvar pozicije, što opet može imati uticaja na celu svar, ali sigurno da se istina i realnost moraju podudarati...

Prava pravda je SAVEST!
28 Mart, 2009, 15:12:52
Reply #54
  • Moderator

Igorče jako si pametan i sve znaš za svaku pohvalu, čak znaš šta ću i ja da kažem ( u nekim trenucima ni ja neznam) bravo.

E ja ću da kažem ovo, slušaj me sad Igorče: najviše na svetu mrzim narkomane, beograđane i homiće.
tako da ova dvojica goveda od policajci spadaju u jednu od gore navedenih kategorija. Što će reći nije mi žao što je prosvirao sebi glavu trebao je i ovaj drugi da uradi to isto. Nije mi žao nijednog ko se time bavi. Niko nije reko da u policiji nema šljama, to ovaj slučaj dokazuje, uostalom kao i u svim sverama društva. No to je druga tema.

Danas sam pročitao u novinama da prvi test parafinske rukavice pokazuje da su oba učesnika nemilog dogadjaja imala tragove barutnih čestica na rukama. Slede dalje analize i veštačenja. Tako piše današnja štampa.
28 Mart, 2009, 16:08:04
Reply #55
  • Deda meraklija

Mrko !

Ne treba zameriti Igoru......Koliko sam ja ukapirao on je DJ-ej.

Povremeno Policija vrši racije po tim klubovima i sigurno prekoračuje  pravila..

Tvrdim da je strah kod policije osnovni pokretač....

Ja uporno pokušavam da kažem da je Beograd iako moj rodni grad, pun kao nikad
                do sada raznih mafijetina probisveta i psihopata svih vrsta i podvrsta....

Kako bre da se ne plašiš ?

Ako izuzmemo studente i radnike,  u Beograd je otišao najgori iz svakog sela....     

Taj isti Igor je, ako je DJ - prvi  je svedok narkomanije...i  razuzdanosti svakojake..

Igoru to nije rodni grad ali se uklapa bolje nego mnogi....očigledno !

Ja mogu da mu poručim ....uživaj brate Igore dok si mlad...

Maksimalno iskoristi Beograd da bi upoznao i  tu dimenziju i taj način života....
                i te raznorazne face...

Ali kada odlučiš da praviš porodicu........vrati se kući....u Han

Jer policajci ovde ne drže metak u cevi....

Ovde znaš koga da se paziš....

Manje sredine su izuzetne za razvoj dece i osećaj sigurnosti.....

Moj drugar iz Beograda je kao inspektor bio jako brutalan......

Veruj mi iz elementarnog straha........

Neznam da li si imao kontakt sa navijačima Rada....pa da vidiš šta je strepnja...

To je 2 000 000-ski grad u kome je 1 % ljudi na ovaj ili onaj način nenormalno,
                 problematično ili potencijalno agresivno.....

To je 20 000 ljudi , danas na ulici od kojih ako natrčiš u pogrešnom momentu,
                 možeš očekivati probleme....

Vladičin Han i sela oko njega su , tvrdim.......idealna za zasnivanje porodice...

Nemoj Igore pogrešno da me shvatiš , taj grad se u zadnjih 15 godina , mnogo
                promenio na gore....

Nemoj da im držiš bezveze broj.......burek je i u Hanu ukusan......

Ovde dole je svaki čovek neprocenjiv......
28 Mart, 2009, 19:54:16
Reply #56
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!

Pa Igore, ti nikako da me razumeš, tebi ne vredi objašnjavati. Ja sam doslovce rekao da je u slučaju Zarić bilo ubistva i greške policajca iz interventne brigade ali da to treba dokazati i bez pritiska javnosti ili bilo čega drugog osuditi. Da bi nekako dobio prednost u ovoj diskusiji ti pokušavaš da nalaziš neke slučajeve u kojim se pojavljuju policajci kao učesnici ili izvršioci nekih krivičnih dela. Tema ovde je ''Brutalnost ili službena dužnost'' a ti si se malo udaljio od teme. I ja kao i moj kolega Mrka72 najviše na svetu mrzim narkomane i ako je taj neki policajac izvršio samoubistvo zato što je bio umešan u poslovima sa drogom i ako nije imao hrabrosti sa tim da se suoči i ode na robiju-ako je izvršio samoubistvo. Samo ja bih voleo da je on nekako dospeo u zatvor i da tamo provede bar 10-tak godina. Ja NIKAKO  ne opravdavam kriminal u policiji i nikako ne opravdavam upotrebu prekomerne sile. Možda je SFRJ malo preterao sa ''batina je iz raja izašla'' ali mislim da je kaznena politika jako loša u Srbiji i da se zbog toga građani jako loše odnose prema pripadnicima organa reda. Ja lično bi voleo da sam u državi Srbiji zakonom zaštićen kao kolega ''BOBI'' u Engleskoj i da imam njihovu platu. Nikad nikog ne bih udario, jer niko ne bi ni smeo da me napadne, čak ni da me uvredi.

I još nešto: ja i ne moram da gledam nikakve klipove o ''lošim pandurima''. Neke od njih sam, nažalost lično upoznao....loših ljudi ima u svakoj profesiji. Ima loših i korumpiranih doktora, profesora, carinika, političara i mnogih drugih...Da li si ti Igore čuo za slučaj da je neki vaspitač doma za decu zaostalu u razvoju, silovao i fizički maltretirao maloletne štićenike!!!!

Pa što niste organizovali protesne mitinge protiv takvog čoveka. Znači bio je obučen da radi sa decom, deca su bila bolesna retardirana, od države je bio plaćen za taj posao i država je imala poverenje u njega. Deca nisu imala kome da se žale, mnoga nisu ni imala kome jer su bila ostavljena na pragu neke bolnice....a to je trajalo jako dugo i to nije bio ''nesrećan'' slučaj, nego iživljavanje bolesnog uma...zar ta deca vrede manje od nesretno nastradalog Zarića?

Igore, možda si mladji, pa ti neke stvari nisu još uvek jasne i možda nisi imao lošeg životnog iskustva. Od ukupnog broja pripadnika policije u Srbiji, jedan jako mali procenat je možda i loš, ali budi uveren, da je jedna od boljih policija u Evropi...hteo to ti da priznaš ili ne...
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
28 Mart, 2009, 21:44:08
Reply #57
  • Deda meraklija
 boxing2

e zajebancija je bio poslednji post ono kao opusteno :)

nema ljutis. Ono sto sam pre toga reko i dalje ostaje moje stanoviste za koje ne tvrdim da je ispravno ali je moje.

I to nije jer sam dj nego eto u svest sam imao prilike da primim neke stvari neke sam video neke iskusio....

ali nema svrhe vise polemisati.

aj uzdravlje.
28 Mart, 2009, 22:12:37
Reply #58
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
Ova tema je nezgodna za polemisanje, jer je uvek neko pristrasan i gotovo niko ne može objektivno da sagleda situaciju. A sagledati jednu ovakvu situaciju objekstivno je teško. Moraju se čuti obe strane i tek tad utvrditi koje kriv. Ne opravdavam ni policajce, ali ni neke tamo pametnjakoviće koji misle da su izvan zakona, pa dobiju šta su zaslužili. U svakoj profesiji postoji neko ko bruka i sramoti istu, policija nije nikakav izuzetak.
Osim toga, ko garantuje da svi ti klipovi na youtub-u nisu neka nameštaljka? Ko garantuje ko je kriv u svim ovim slučajevima koje ste naveli, postoji milion verzija svake priče, a verovatno se nikad neće saznati koja je prava, jer postoji neko ko očigledno štiti obe strane. A sve je ispolitizovano, od obrazovnih ustanova pa do policije.
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
29 Mart, 2009, 11:19:28
Reply #59
  • Moderator

Na dužnosti ranjen inspektor

28. mart 2009.

Jedan inspektor novosadske kriminalističke policije uboden je danas nožem u stomak prilikom hapšenja osumnjičenog zbog iznude, ali je uspeo da savlada napadača.

Inspektora čije ime nije saopšteno ranio je Elvir J. (37) iz Novog Sada, koga je policija uhapsila nakon iznude novca od jednog starijeg Novosađanina. Kada je osumnjičeni uzeo novac u jednom novosadskom kafiću, njega je počeo da prati inspektor u civilu, a u momentu kada je hteo da ga uhapsi Elvir J. je izvadio nož i ubo policajca u stomak.

Pošto je inspektor uspeo da savlada napadača, u pomoć su mu pritekli ostali operativci kriminalističke policije i pripadnici novosadskog odreda žandarmerije i uhapsili Elvira J.

Tom prilikom policija je uhapsila i Elvirovu devojku koja ga je čekala u kolima, zbog sumnje da mu je pružila pomoć u izvršenju krivičnog dela.

Povređeni inspektor prevezen je kolima hitne pomoći u novosadski Urgentni centar, odakle je nakon ukazane pomoći pušten na kućno lečenje.

izvor: B92
« Last Edit: 29 Mart, 2009, 11:44:50 by mrka72 »