Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Brutalnost ili službena dužnost  (Read 12359 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

07 Maj, 2009, 02:50:18
Reply #80
  • Deda meraklija
  • Ocena: +59/-28
Ja osećam prema njima prezir i mržnju i to se nemože promeniti.

Vratimo se u doba divljeg zapada kada se je govorilo "samo mrtav Indijanac je dobar Indijanac".....
07 Maj, 2009, 16:37:54
Reply #81
  • Moderator
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Pokušaj pljačke pumpe kod Šapca

Policajac ranio razbojnika

Autor: A. Ilić | 07.05.2009. - 07:09

ŠABAC - Marka Protića (24) iz Šapca ranili su preksinoć u 21.30 sati pripadnici šabačke policije, kada je sa saučesnikom Nemanjom Stanimirovićem (20), takođe iz Šapca, pokušao da opljačka „Jugopetrolovu” benzinsku pumpe u naselju Jevremovac.

Kako je saopšteno, Protić nije u životnoj opasnosti jer je ranjen u desno rame, a uhapšen je i Stanimirović. Predstavnici Policijske uprave u Šapcu izjavili su juče da su osumnjičeni u pljačku pošli automobilom „golf” koji su parkirali stotinak metara od pumpe. Protić je bio naoružan skraćenim karabinom, dok je Stanimirović imao pištolj „beretu”, a obojica su bili maskirani „fantomkama”.
- Kada su upali na pumpu, Protić je kratež uperio u prodavca, dok je Stanimirović prislonio cev pištolja na čelo prodavačice zahtevajući da im predaju novac od pazara. Tada je u intervenciju krenuo policajac koji je bio u prostorijama pumpe i naložio im da spuste oružje. Protić je, međutim, uperio oružje u policajca, pa je kolega, u samoodbrani i kako bi zaštitio živote radnika, pucao u njega i pogodio ga u rame - rekao je glavni policijski inspektor PU u Šapcu Ozren Lukić.
Prema njegovim rečima, policajac je hicem pogodio Protića u meko tkivo ramenog dela „veoma precizno”, koga su hitno prebacili u šabačku Opštu bolnicu, gde mu je ukazana lekarska pomoć i nije u životnoj opasnosti.

Drugi napadač Stanimirović pokušao je da pobegne, ali nakon što su policajci ispalili nekoliko hitaca upozorenja u vazduh, prestao je da trči i uhapšen je nedaleko od benzinske pumpe.
Kako saznajemo, šabačka policija preksinoć je na „Jugopetrolovoj” pumpi postavila zasedu razbojnicima, na osnovu dojave da su dvojica mladića maskirani „fantomkama” prethodne noći viđena u blizini iste benzinske pumpe.
Marko Protić i Nikola Stanimirović odranije su poznati policiji po razbojništvima.

Izvor: Blic
« Last Edit: 07 Maj, 2009, 16:40:26 by mrka72 »
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
07 Maj, 2009, 17:01:21
Reply #82
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!

... u meko tkivo ramenog dela  „veoma precizno”, ... nije u životnoj opasnosti.
... policajci ispalili nekoliko hitaca upozorenja u vazduh, prestao je da trči ...
.. postavila zasedu razbojnicima, na osnovu dojave ...
Marko Protić i Nikola Stanimirović odranije su poznati policiji po razbojništvima.

Prava pravda je SAVEST!
07 Maj, 2009, 18:48:23
Reply #83
  • Deda meraklija
u meko tkivo ramenog dela  „veoma precizno”,

taj fazon..promasio mu glavu i pogodio ga u meko tkivo ramenog dela veoma precizno....

07 Maj, 2009, 23:44:17
Reply #84
  • Starac Focho
u meko tkivo ramenog dela  „veoma precizno”,

taj fazon..promasio mu glavu i pogodio ga u meko tkivo ramenog dela veoma precizno....

E sad...Ja sam ovde na strani policajca, ali uvek postojji ono ali... Kad je već bila dojava i ''sačekuša'', moglo je verovatno i bez svega ovoga, ali...

Ma neću da ulazim u polemiku, njihova stvar...Ne dotiče me nikako.
Prava pravda je SAVEST!
08 Maj, 2009, 01:42:26
Reply #85
  • Deda meraklija
danas sam doznao anegdotu svog drugara....pronadjen je sa 60 grama marihuane sto je kaznjivo svakako.......ali ne...on je sa svojih 54 kila odveden u stanicu i oslobodjen sa dva polomljena rebra.......

Tako da i dalje duboko verujem u sveukupnu retardiranost policije.....

a i pojedini ljudi ovde su onako vetar u ledja dali mojoj tezi......

npr : 
Ja osećam prema njima prezir i mržnju i to se nemože promeniti.

Vratimo se u doba divljeg zapada kada se je govorilo "samo mrtav Indijanac je dobar Indijanac".....
« Last Edit: 08 Maj, 2009, 02:08:42 by Igor_TECH a TECH »
08 Maj, 2009, 14:25:07
Reply #86
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
danas sam doznao anegdotu svog drugara....pronadjen je sa 60 grama marihuane sto je kaznjivo svakako.......ali ne...on je sa svojih 54 kila odveden u stanicu i oslobodjen sa dva polomljena rebra.......

Tako da i dalje duboko verujem u sveukupnu retardiranost policije.....

Vidi ovako...
60 grama marihuane, zvuchi naivno, ali po KZ republike Srbije(koji je dosta nedorechen, dodushe), ta kolichina se ne uzima kao "za sopstvenu upotrebu" nego kao "pokushaj dilovanja". Samim tim, policajac ima pravo( po ovlashcenjima policije i sluzhbenih lica), "na upotrebu sile i prinude", radi dobijanja informacija o poreklu iste, ili sistemu preuzimanja. Samim tim, dakle, ako je dobio neku packu, i nije opasno. Slomljena rebra-ne verujem. Ima debila medju pandurima, ali znam i veoma dobre i fine, porodichne ljude, koji apsolutno ne potpadaju pod stereotip "kera iz 90-ih". Sem toga, zashto je dotichni bolid imao vishe od 10 "keta" kod sebe?!? Ako mu je upala racija u kucu, znachi da ga je neko odrukao, shto opet ne ide u njegovu korist.
Kada je bila ona racija jesenas u Surdulici, a chini mi se i kod vas, pa kada su pohvatani oni likovi, stojim iza toga(jer sam bio prisutan kada je jedan privodjen) da im chak nisu stavili ni lisice na ruke. Jedan od likova koji je uhapshen, a koji je "odrukao" sve ostale, pa zavrshio u bolnici, jer mu je pao shecer (od straha) pa je kolabirao, a zatim zbrisao na mesec dana u BG, da ga ne bi njegovi "oljushtili od batina" kako mi je rekla njegova sestra.
Sem toga, narkomanija je uzela maha na jugu, pogotovo medju mladima. Vishe se ne koristi samo kanabis (vulgare) iz domace proizvodnje, nego se "vuku linije" i to na javnim mestima. I kod vas i kod nas. Ko trguje ljudskom nesrecom, ja sam za to da bude kazhnjen i to strogo.

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
08 Maj, 2009, 14:47:07
Reply #87
  • Deda meraklija
Nisam ja reko da su svi isti......Ali govorim kakva je vecina....i opet aludiram na tu interventnu.....

Drugar je izaso sa polomljenim rebrima jer nema potrebe da mene laze....Tih primera ima za celu jednu knjigu......

Poenta je da ta ista interventna koja batina tako te nesretnike dozvoljava rasturanje droge....Preciznije, to sto rade zove se reket.

Apsolutno sam protiv droge (iako marihuana mnogo manja je droga od alkohola i cigareta) ali dok sam ziveo u jednom kraju poznavao sam ljude koji diluju i bio poprilicno ok sa njima....Kroz to poznanstvo doznao sam mnoge carobne stvari kao na primer da interventna zna za njih i da oni njima placaju odredjenu svotu....

Uostalom ja koji nisam pandur mogo bih ako zelim da saznam ko diluje gde i kad na ulici....Da ne pricamo o njima koji sve znaju....

tako da mi je i dalje bzveze to batinanje nekog klinca da bi se videlo da oni nesto "rade".

Ja samo kazem kako je ovde....verujem u cast i postenje pojedinaca iz policije ali to je retko.
« Last Edit: 08 Maj, 2009, 14:50:20 by Igor_TECH a TECH »
01 Jul, 2009, 18:18:12
Reply #88
  • Starac Focho
Copy - Paste iz ''Vecernjih novosti'' :

OKRUŽNO tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv pripadnika Interventne jedinice policije Miljana Raičevića zbog ubistva Đorđa Zarića (24), 19. marta ove godine, u Novom Beogradu - izjavio je Tomo Zorić, portparol republičkog tužilaštva.
- Raičević je optužen zbog ubistva s umišljajem - precizirao je Zorić.
U optužnici je navedeno da je on s umišljajem ispalio smrtonosni hitac u Zarića, s razdaljine od pet centimetara, iako situacija nije iziskivala silu.

Da li ce ''pravda'' biti zadovoljena!?  dontunderstand
Prava pravda je SAVEST!