Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Zeljanik  (Read 18282 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

23 April, 2009, 19:00:37
Reply #20
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
Ja, nažalost, ne umem da mesim ni običnu pitu, a kamoli ovakvo zeljanče. Ali, obožavam onaj s kupusom. Moja majka često pravi takozvanu "Bugarsku banicu" slično kao pogača, sa sirom i jajima, ali se mnogo kompikovano pravi, treba da je uvrtiš sto puta na sto pedeset načina, mama se uveštila pa je pravi na brzinu, mnogo je dobra. Ne volim kupljene kore, nekako mi tako napravljene pite imaju plastičan ukus.

A za sledeće okupljanje mogla bi baba Rada da omesi po jedno zeljanče, a Mrko?  ;)
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
08 Maj, 2009, 14:34:54
Reply #21
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
Evo i doprinos od mene. Dodushe od kupovnih je kora, ali shta sad. Dakle pita od spanaca i sira...

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
08 Maj, 2009, 15:03:25
Reply #22
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Alal ti vera, sve si domacin  drinking2
10 Maj, 2009, 21:40:53
Reply #23
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Evo i doprinos od mene. Dodushe od kupovnih je kora, ali shta sad. Dakle pita od spanaca i sira...

Ako je po piti suditi Stanislawe...bravo...a ako postavis i krompirusu,plasim se ja za tebe,bit ces Hanski zet. bookworm
Mslim da ovo ne bi trebalo proci neprimeceno!
10 Maj, 2009, 23:24:43
Reply #24
  • Moderator
  • Starac Focho
Krompirusha, kazhesh?!? hm...  sm169 Nikada je nisam pravio a iskreeno i neznam kako se pravi... Moram da vidim da li ima neki recept u kuvaru...

11 Maj, 2009, 12:24:53
Reply #25
  • Deda meraklija
Krompirusha, kazhesh?!? hm...  sm169 Nikada je nisam pravio a iskreeno i neznam kako se pravi... Moram da vidim da li ima neki recept u kuvaru...
Auuuuu,znaci hoces biti Hanski zet?Jer evo vidim trazis recept,ajd onda neka bude barem orginalni funnysm funnysm
11 Maj, 2009, 12:44:20
Reply #26
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Kad vec pomenuste zeljance...Nadica (majka) sto je omesila jutros sa spanac i mlada perca od crni luk. Rasipa se od jedenje ... :P
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
11 Maj, 2009, 12:54:02
Reply #27
  • Deda meraklija
Kad vec pomenuste zeljance...Nadica (majka) sto je omesila jutros sa spanac i mlada perca od crni luk. Rasipa se od jedenje ... :P
Vidis izgleda da je i Nadica surdulicanka,vidi naseg Stanislava kako pravi zeljance?
12 Maj, 2009, 02:12:39
Reply #28
  • Moderator
  • Starac Focho
Dina, kakve veze ima krompirusha sa prizecivanjem u Hanu? Ovo sada prvi put chujem...
« Last Edit: 12 Maj, 2009, 02:17:00 by Stanislaw »

12 Maj, 2009, 14:19:28
Reply #29
  • Moderator
  • Starac Focho
Operacija uspela, pacijent umr'o... Nashao sam neki recept u "Narodnom kuvaru" i probao sam da napravim krompirushu, ali mi nije neshto uspela. mora da ima neka caka sm169. Prvi put je ispala super na ukus ali je krompir skroz izashao napolje, shto smatram da sam preterao sa filom. Drugi put sam nabacio manje fila, ali vishe nije imala isti ukus...
Ah, da evo verzije 1.1

PS. U receptu pishe da je to pita iz Hercegovine, tako da sam u rebusu, kakve veze ima sa Vlad. Hanom?!? sm169

12 Maj, 2009, 15:43:15
Reply #30
  • Deda meraklija
Operacija uspela, pacijent umr'o... Nashao sam neki recept u "Narodnom kuvaru" i probao sam da napravim krompirushu, ali mi nije neshto uspela. mora da ima neka caka sm169. Prvi put je ispala super na ukus ali je krompir skroz izashao napolje, shto smatram da sam preterao sa filom. Drugi put sam nabacio manje fila, ali vishe nije imala isti ukus...
Ah, da evo verzije 1.1

PS. U receptu pishe da je to pita iz Hercegovine, tako da sam u rebusu, kakve veze ima sa Vlad. Hanom?!? sm169
Bravo Stanislawe, bravo,odlicna je na oko,a iskustvo majstora pravi.E da ti otkrijem tajnu s Hanom,ma ja te samo hvalim kako znas dobro kuvati,vidim ovde ima lepe devojke,pa sto ne bi imali i mi surdulicani lepe hancanke za snaje,ali to ovako medju nama receno,a i znas danasnje devojke vole kad muski znaju dobro kuvati,odmah briga manje,verujem da si shvatio pravilno moju poruku.A ova tvoja krompirusa izgleda pravo majstorski.Prijatelji koji su me ucili su rekli da je najbolje kad je krompir na kockice iseckan.
Evo idem i ja rucati,moj dragi nam je napravio besamel sos s pecurkama i  salatu, mirisi iz kuhinje neodoljivo.
Vidi ima dobar recept na youtube za krompirusu.
13 Maj, 2009, 21:32:09
Reply #31
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2
Ma kakva krompirusa be ljudi, neka turi neki recept od "prpec", a, kakav strucan izraz imamo, toj je iz nas kraj, a zeljance je specijalitet.
13 Maj, 2009, 22:25:43
Reply #32
  • Moderator
  • Starac Focho
Prpec ili propec je pita od jaja i sira. To nije zeljanik.

14 Maj, 2009, 23:33:41
Reply #33
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2
Prpec ili propec je pita od jaja i sira. To nije zeljanik.
A, ko je rekao da jeste?
15 Maj, 2009, 21:34:42
Reply #34
  • Deda meraklija
  • Ocena: +69/-17
  • Ljubav je vecna, samo se objekti menjaju
Ja sam na dijeti, a vi zapeli zeljanik pa zeljanik.....
On me ne voli, on me jos uvek voli,
ali nikada više nece imati ponovo ljubav...
Lezao je pored mene, kad sam otisla
i kad dodje sigurna smrt on ce biti tamo.....
26 Maj, 2009, 15:55:53
Reply #35
  • Deda meraklija
Ja sam na dijeti, a vi zapeli zeljanik pa zeljanik.....
Ma Gogo,zeljanik ti je odlican za dijetu,imas sve na jednom mestu,samo pazi ne previse mastan.
16 Jun, 2009, 20:58:45
Reply #36
  • Starac Focho
  • Ocena: +81/-8
   Epa i ja se sad mora malo pohvalim...  wassat
Ja sam juce spremala zeljanik sa zeljem... Otprilike stavim brasno,zavisi u koj pleh pecem,malo soli,i to se zamesi,i lepo umesi. Onda podelim na dva dela ,i od svaki deo pravim po deset loptica,ili vise ako je to moguce. Raskuje se svaka loptica,pa se premaze mascu,zejtinom ili margarinom,i redja se tako jedna na drugu(po deset na jednu i po deset na drugu stranu).. Onda mi je to odstojalo nekih desetak minuta dok sam spremila zelje. Razvlaci se prvo jedna kora,pa se stavi u pleh,pa onda ide ova smesa, i druga kora... Kad se ispece,normalno se poprska sa malo vode,i ostavi malo da omekne.. Uf sto je bio dobar! Njam,njam...
  Jos mi je bio sladji kad znam da sam ga ja spremala!!!
"LJUBAV KOJA NE ZNA ZA USLOVE...VERA SKOJOM ZASPIS I BUDIS SE... NADA KOJA POSLEDNJA UMIRE.... STO NE ZELIS SEBI,NE POZELI NIKOME!..."