Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Južni Južni Bend  (Read 31675 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

05 Novembar, 2009, 19:32:24
Reply #100
  • Deda meraklija
  • Ocena: +48/-4
Bobane popravljaj forum da moze veca slika da se ubaci.... Ovo je najbolje sto moze...
05 Novembar, 2009, 20:54:57
Reply #101
  • Deda meraklija
  • Ocena: +49/-6

То Небојшо !

Ипак си се машио за џеп, е па због овога имаш бесплатан улаз на "оконовогодишњи" концерт
 и бесплатан улаз на три пробе Јужног Јужног Бенда и качкет сас натпис, а бе и мајце са лого,
 и пијење у Врање или Хан (по жељи) и упаљач ....ма и оловку... кад ги наштампамо ....

Али карту за арену 2014  ће си гу ипак платиш.....

да не претерујемо....

Фала и да си жив и здрав...!

А кам га текст ?

06 Novembar, 2009, 09:47:36
Reply #102
  • Deda meraklija

Тромесечни извештај                   

Песма Сузи ( неће да се врати ) је закључно са јучерашњим даном прегледана
    округло 1,000 пута на Јутјубу.....

Присутни смо на двадесетак тематски разноврсних форума  ....
    Реакције на појаву Рок бенда из Владичиног Хана и уопште на наше песме су готово све
    до једне позитивне, што радује Предрага званог Џо и његову малу али одважну јединицу.
    Дали смо и први интервју локалном недељнику "Врањске"  и може се рећи да смо тим чином
    изашли из "илегале" на нивоу Пчиње...
        Сви људи који су учествовали у стварању музике Јужног Јужног Бенда могу бити поносни
    на себе....
    Ово је кратак извештај након трећег тромесечја....
    Праву рекапитулацију ће мо направити 1. јануара 2010
    Поздрав свим форумашима који су били од првог дана за идеју Јужног Јужног Бенда !

Нач. генералштаба:
    Предраг звани Џо
    потпис_________________

Поздрављам ве !
06 Novembar, 2009, 15:22:07
Reply #103
  • Deda meraklija

То Небојшо !

Ипак си се машио за џеп, е па због овога имаш бесплатан улаз на "оконовогодишњи" концерт
 и бесплатан улаз на три пробе Јужног Јужног Бенда и качкет сас натпис, а бе и мајце са лого,
 и пијење у Врање или Хан (по жељи) и упаљач ....ма и оловку... кад ги наштампамо ....

Али карту за арену 2014  ће си гу ипак платиш.....

да не претерујемо....

Фала и да си жив и здрав...!

А кам га текст ?

Tekst ti je u prethodnoj poruci. Morao sam da razdvojim sliku i tekst posto je mnogo velika, pa nije moglo da stame u jednu poruku. A za Arenu ce vidimo, mozda ja 2014. godine budem direktor Arene. drinking2 drinking2
06 Novembar, 2009, 16:30:26
Reply #104
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Odnesoste gu zastavicu sas ovuj vasu diskusiju u zadnje nekolko poruke.  Jos se smejem   25r30wi 25r30wi
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
06 Novembar, 2009, 21:25:14
Reply #105
  • Deda meraklija
Tek sad vidis koje bogatstvo [umno] postoji na ovom forumu. lol
20 Novembar, 2009, 09:35:45
Reply #106
  • Deda meraklija

И коначно, прва верзија песме:
                                                            БЕЛИ АУТО

http://www.youtube.com/watch?v=KesXDb9l91E

И модификован текст:

Пре скоро пола века
                                                        Руска братска рука
                                                        Негде око Урала је направила
                                                        Најлепши ауто                                                       
                                                        Мој бели ауто

Сећам се као јуче очева лица
                                                        Поносан и насмејан
                                                        Пружи кључ и рече
                                                        „Хтео си свој ауто !“
                                                        „Изволи бели ауто !“

О' како волим
                                                         Да возим мој бели ауто

Од тога трена ми стали нисмо
                                                         Гутали смо километре
                                                         До сваког Божјег кутка ове земље
                                                         Стигли ми смо
                                                         Ја и бели ауто

А онда једног дана
                                                         Онако изненада
                                                         Право из снова ведра и насмејана
                                                         Ушла је у мој живот
                                                         И у мој бели ауто

О' како волим
                                                         Да возим мој бели ауто

Затим године ружне живот нас је млео
                                                         Низали се ратови и кризе
                                                         Нисмо ни приметили
                                                         Кад смо остарили
                                                         И ја и мој бели ауто

Он деценију на клоцнама
                                                         Ја сед са болесним ногама
                                                         Кажем лешинарима
                                                         „Немој да се нашалите да такнете мој ауто“
                                                         Мој бели ауто

О' како волим
                                                         Да возим мој бели ауто

Јовић Предраг
                                                                                                       Стубал
                                                                                                       Владичин Хан

Јужни Јужни Бенд

Поздрав !                 

21 Novembar, 2009, 10:32:07
Reply #107
  • Deda meraklija
<a href="http://www.youtube.com/v/KesXDb9l91E&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/KesXDb9l91E&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;</a>
21 Novembar, 2009, 13:00:11
Reply #108
  • Deda meraklija
Za beli auto vise odgovara beli sesir. Pozdrav za bend i za Tonija, poznajemo se.
03 Decembar, 2009, 20:55:05
Reply #109
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +0/-0
Znači, pesma je vrh, video zapis savršen, ali audio :'(, audio je katastrofa. Levi kanal se čuje, ali loše, a desni nikako, samo cvrči. Proverite kodeke, sigurno nešto fali.

O P Š T I N A    S T U B A L
03 Decembar, 2009, 21:52:44
Reply #110
  • Deda meraklija

Општино Стубал,  желео си песму бели ауто и ево је.....

Још једно дуже време ће мо имати овакве технички несавршене снимке...

Ове снимке избацујем да би људи могли да "осете" нови бенд, идеју бенда, музику, текст.

Временом ће мо једну по једну песму да сређујемо колико нам лова то дозволи...

Пробијање бенда а посебно "јужног" је пасји посао...

Али биће , здравље Боже !

Само стрпљење !

Не одбијамо помоћ, ако си у стању да помогнеш на било који начин наћи ћеш ме лако

Жив био !
01 Januar, 2010, 01:37:27
Reply #111
  • Deda meraklija

Srećnu novu godinu narodu Vladičinog Hana želi JUŽNI JUŽNI BEND !

Zdravlje, sreću, pare....vam želimo...baš tim redosledom !

Probaćemo, daćemo sve od sebe...da vas u 2010 -oj obradujemo novim pesmama,
   boljim i kvalitetnijim od prethodnih......

Potrudićemo se da ime Vladičinog Hana bude sinonim za dobru ROCK muziku...

Živi zdravi nam bili !
08 Januar, 2010, 23:20:30
Reply #112
  • Deda meraklija

HRISTOS SE RODI !

Moji Srpski rockeri i metalci !
 Uživajte u najlepšim trenucima svoje vere,..... novog mesiju, još uvek nismo imali  
 priliku da ugledamo....slavimo zato rođenje svog jedinog mesije....
 Božjeg sina Isusa Hrista....

Mi Srbi smo primili ovu veru lako i bezbolno, jer su božje zapovesti bile duboko utkane u
 DNK našeg naroda a ta vera je bila i jeste u harmoniji sa našim dobrim Bogovima koje i   dan danas slavimo , sečemo ali i pevamo hrastovima, preskačemo vatre po sokacima, pletemo vence od vrbovog pruća, prizivamo pevanjem kiše i plašimo se i dalje gromovnika.

Prezrite sve one koji nošeni  pilećim mozgom prinose žrtve na sceni,
 veličaju raznorazne sotone i nečastive, i prozrite njihove plitke i maloumne poruke...
 Njihova muzika jeste dobra i gromovita ali su mnoge poruke smešne a tekstovi pisani
 skoro tipski , infantilni, nemozgoviti a mnogi gotovo retardirani...

Neka Bog zasvira vašim prstima, neka njegove tople i mudre reči budu vaše pesme,neka
 cijukne gitara bolno da upozori ljude na sav jad koji su jedni drugima naneli i koji
 i dalje nanose...

Neka vaša gitara bude u Božjoj službi....

Kao nekada zvona....

Javite gitarama i bubnjevima da
 HLEBA I LJUBAVI MORA DA IMA ZA SVE...

Živeo Srpski Rock !

VAISTINU SE RODI !

« Last Edit: 08 Januar, 2010, 23:34:26 by peca stubal »
09 Januar, 2010, 04:11:29
Reply #113
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Ocena: +141/-17
  • Peace,love and prosperity!
    • http://reload.vladicinhan.com/
Peco kad radimo spot?    slamkauusta  drinking2
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

http://reload.vladicinhan.com
FACEBOOK: Reload festival - Vladicin Han
09 Januar, 2010, 07:40:39
Reply #114
  • Deda meraklija
  • Ocena: +27/-1
  • dobro jutro dzezeri

HRISTOS SE RODI !

Moji Srpski rockeri i metalci !
 Uživajte u najlepšim trenucima svoje vere,..... novog mesiju, još uvek nismo imali 
 priliku da ugledamo....slavimo zato rođenje svog jedinog mesije....
 Božjeg sina Isusa Hrista....

Mi Srbi smo primili ovu veru lako i bezbolno, jer su božje zapovesti bile duboko utkane u
 DNK našeg naroda a ta vera je bila i jeste u harmoniji sa našim dobrim Bogovima koje i   dan danas slavimo , sečemo ali i pevamo hrastovima, preskačemo vatre po sokacima, pletemo vence od vrbovog pruća, prizivamo pevanjem kiše i plašimo se i dalje gromovnika.

Prezrite sve one koji nošeni  pilećim mozgom prinose žrtve na sceni,
 veličaju raznorazne sotone i nečastive, i prozrite njihove plitke i maloumne poruke...
 Njihova muzika jeste dobra i gromovita ali su mnoge poruke smešne a tekstovi pisani
 skoro tipski , infantilni, nemozgoviti a mnogi gotovo retardirani...

Neka Bog zasvira vašim prstima, neka njegove tople i mudre reči budu vaše pesme,neka
 cijukne gitara bolno da upozori ljude na sav jad koji su jedni drugima naneli i koji
 i dalje nanose...

Neka vaša gitara bude u Božjoj službi....

Kao nekada zvona....

Javite gitarama i bubnjevima da
 HLEBA I LJUBAVI MORA DA IMA ZA SVE...

Živeo Srpski Rock !

VAISTINU SE RODI !

Odavno sam prestao da ubedjujem nekoga u nesto ili da na bilo koji nacin namecem svoje misljenje ali na ovako nesto moram da odgovorim!!!!!!!!!!

-"mi srpski rokeri i metalci" u kom veku ti zivis?????????

-znaci ti svake nedelje ides u crkvu , koju?

-mi srbi smo primili pravoslavlje jedvaaa! A te bogove koje ti pominjes , danas ne priznajemo zato i palimo badnjak , odricuci se paganstva i paganske vere i zbog toga taj badnjak koji simbolizuje bas to trebas da ZAPALIS , DA CEO IZGORI a mnogobostvo nam je ostalo preko sveca , zato sto nismo mogli tek tako da priznamo HRISTA , zato smo i jedini koji slave krsne slave , jedini u celom pravoslavnom svetu , zato nam je i Sveti Sava toliko vazan , jer je pristao na sve samo da nam objasni Hristovo stradanje ... ali ja nisam dostojan da pricam o tome a taj tvoj DNK je valjda neka kiselina koja przi mozak pa ljudi nemogu bas najbolje da razumeju ali ne bi bilo lose , da ponekad , svi vi zakleti pravoslavci svratite do crkve , nemoj da vas plase svi ti vampiri i babaroge!!!!!!!!! Slobodno , narocito  nedeljom!!!!!!!!!

-A za ovu patetiku ispod nadji nesto na google pa onda "copy" pa "paste"!!!!!!!!!!!!!

-Dodjite u crkvu , nema vampiri , ja idem skoro svaku nedelju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-"nek zvona zvone za sampione"

"BUDIMO LJUDI IAKO SMO SRBI"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pioniri maleni na??ega reona nas ima tacno pola bataljona
09 Januar, 2010, 17:09:21
Reply #115
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +1/-0
  • One Tribe
dobar odgovor  sm169  zanimljivo
I samo da  sve je u redu i svaki dan siguran  i svi da su tu jer nemogu sam...
09 Januar, 2010, 17:21:52
Reply #116
  • Deda meraklija
  Što si se iznervirao Micolajke !

Ti si mali pa neznaš koliko se neguje kult satane i raznih satančića u HM posebno....
   Kričers, hel,devil, blad,skrim i ded im ne ispadaju iz ustiju .....
   Jel to ne može da se peva o nekim normalnijim i čoveku primerenijim temama.

Kakve ti pozitivne poruke upućuju ?

Južni Južni Bend neće veličati đavole i  nečastive a ja lično pozivam i druge da smanje doživljaj.
   Srbija pruža dovoljno tema, rekao bih na pretek....

Ne sećam se pasusa u istorijskim knjigama  da je bilo siledžijskih metoda pokrštavanja Srba...
   Dakle bezbolno bez žrtava......za razliku od katoličanstva i islama.
   Kompromisi su morali da budu pravljeni jer su Srbi svoje bogove slavili hiljadama godina u nazad.
   Srbi jesu poseban i specifičan  narod i treba da imaju posebne i specifične običaje...
   Poseban i specifičan ali ne "nadnarod", da se ne bi pogrešno razumeli ....

To što ideš u crkvu nije ništa loše....

Južni Južni Bend je Srpski Rock bend koji će pevati na Srpskom i kritikovati sve one pojave koje
   nisu u skladu sa Božjim zapovestima....a pošto toga ima zaista mnogo imaćemo mnogo posla.
   Dakle , bend bez neartikulisanog urlanja i retardiranih tema.  

Reagovao si, ne sviđa ti se "proglas" i to je to !

Pozdrav !

10 Januar, 2010, 17:37:25
Reply #117
  • Deda meraklija
  • Ocena: +27/-1
  • dobro jutro dzezeri
Zahvaljujem na razumevanju , pogledaj vreme kad sam stavio post i bice ti jasno , bio sam prilicno pijan i poteralo me na mafiju , izvinjavam se zbog toga i jos jednom hvala na umerenosti jer bi neko verovatno odgovorio sa drvlje i kamenje .

Malo sam burno reagovao kad sam video ono rokeri i metalci , to mi dodje kao mnogo zastarela terminologija koju je cini mi se , bezveze danas kosititi , bez ljutnje a narocito me iznerviralo ono o DNK.
Najbolje da to pojednostavim primerom da bi objasnio sta sam hteo da kazem.
Ajde da narodima damo svojstvo pojedinca pa da ocenimo sta je to biti dobar.

Uzmimo sa jedne strane prepotentnog coveka on misli sledece:
"ja sam kralj , ja sam najbolji na svetu , ceo svet se vrti oko mene , lep sam zgodan sam i pametan pametan pa ga nema kude , eh kolko sam samo pametan nemogu se pomerim od ogledalo kolko mi merak sto sam tolki car itd."

S druge strane uzmimo skromnog , vrednog , coveka koji ume da prasta , deli i voli i koji srecu drugih ljudi stavlja ispred svoje , razmislja o svojim postupcima i trudi se da bude bolji nego sto jeste govori sebi , bolje da nestanem kao covek nego da opstanem kao necovek itd.

Koji je srbin? Ako kazes da je ovaj prvi onda si time po meni rekao nesto lose za moj narod , ako kazes da je ovaj drugi , slazemo se !

E sad , dobrih i losih ima u svakom narodu isto kao i u raznim skupinama npr. rokenrolu ali sam rokenrol je pobuna protiv ustajalih i tradicionalnih formi ponasanja koje su takodje dovodile do nepravdi i bezumlja a sama crkva narocito srpska pravoslavna je prilicno konzervativna u nameri da sacuva pravu veru u neizmenjenom obliku ali i dovoljno inovativna onda kada je to opravdano pokusavajuci da prodre u svaku poru drustva sto prava vera i mora da uradi. E sad ona r'n'r reakcija od pre pedesetak godina zapoceta u Britaniji je po meni dobra i pozeljna do odredjenih granica ali sa njom se otislo predaleko a u mnogo slucajeva je izazvala bas suprotan efekat. Npr. 'sex pistols' kao vrhunac tog bunta , pojavljuje se i propagira anarhiju ali sta se onda desava , pankeri dobijaju svoje uniforme , cirokane , zihernadle itd. Meni je gledajuci sve to sa strane (ali ne kao dziber koji gleda sutku nego kao seljak koji ucestvuje u njoj) neverovatno interesantno i nemogu ma koliko se trudio da budem bolji pravoslavac nego sto jesam(mada sam uzasno los) nepriznam da je ta energija fenomenalna ali ono sto je najvaznije a to je ono sto ljudi u rokenrolu (pod kojim podrazumevam slobodu izrazavanja  , znaci i hip hop, elektronska muzika pa i techno koji mi je prilicno stran i o kome malo toga znam itd)   
noseni tom energijom kada dodju do neke tacke , staju , misleci da se vise nemoze i sve to pretvaraju u posao koji se gotovo nerazlikuje od onog kancelarijskog a r'n'r je upravo nastao kao reakcija na sve te sablone smisljene unapred i servirane nam kao hrana koju svaki dan jedemo a gadi nam se ! Ali kad se ta energija usmeri na pravu stranu onda dobijes nesto poput obrade Vladike Nikolaja " pesme iznad istoka i zapada" i medju svim tim bendovima pronadjes partibrejkerse pa onda cujes kako darkwoodi obradjuju Milanov "geto" tada ti je onda jasno da shabloni kao shto su "metalci" , "rokeri" itd..vise nepostoje. Po meni r'n'r danas je nesto sto se radi sa pozitivnom energijom , dobrom voljom i dobrim namerama a kad krenu da nas nazivaju pozitivnim energentima ili dobronamernicima onda postajemo nesto drugo!
Sto se samog Heavy Metala tice to je priznajem mnogo vise blize tvojim godinama mada je i mene malo zakacilo pa nisam imao nista protiv te "simphony of distraction" ali mi je grunge ipak bila bliza disciplina!Ako se neko deklarise kao metalac ili sl. meni je to smesno.
Jos jednom hvala na razumevanju samo nastavi tako , dobre su ti pesme a i pruzas dobar primer mladjima da se netrebaju stideti svoje kreativnosti!  drinking2   
Ja stvarno jesam klinac ali to upste nije uvredljivo za mene , narocito zbog toga sto mi se desava da mi neki gimnazijalci persiraju , a to me uzasava. Da ja sam mali ali kao sto cika Ljubivoje Rsumovic kaze , "nije to puka nostalgija , to je imperativ duse , gladne i zedne vode , vazduha , zemlje i kamena u kojima je nastala.."
Hvala na komplimentu  triprsta2 drinking2 Harkonikaš
pioniri maleni na??ega reona nas ima tacno pola bataljona
10 Januar, 2010, 20:04:45
Reply #118
  • Deda meraklija
  • Ocena: +59/-28
i kritikovati sve one pojave koje  nisu u skladu sa Božjim zapovestima

Kad vec pominjes da bog posreduje izmedju dnk i "nase dobre" strane, moras znati da poreklo morala i vrline ne dolazi od boga, vec je proizvod bioloske evolucije.

A bozji zakoni su zapravo rat protiv u prirode, slobode, kreativnosti i licnog razvoja, te ako rezonujes tudju "maloumnost" kroz prizmu biblijskih prorocanstava, onda se pitanje "ispravnosti" tvojih motiva malo zamaglilo.

Ne pisem ovo kako bih ulazio u neke rasprave religiozne jer zaista verujem da pravis razliku izmedju tradicionalizma i religioznog  fanaticizma, te samo nalazim da je i meni glupavo to lozenje na relaciji pravoslavlje-patriotizam i da je infantilno isto koliko i novi hit djogani fantastika.

I sam rekoh da mi se svidja kako svirate itd ali glup ti je nacin za negovanje tih nekih vrednosti koje smatras valjanim jerbo valja biti suptilniji i objektivniji.

;)
10 Januar, 2010, 20:06:11
Reply #119
  • Deda meraklija
   Micolajke !

Ti si moj čovek ili još bolje ti si naš čovek !

Južni Južni Bend je i tvoj bend, nadamo se da će mo da pevamo i da sviramo o temama koje
  i tebe tište i brinu ali će mo se truditi i da imamo dovoljan broj pozitivnih pesama jer je stvarnost
  dovoljno crna da ne moramo i mi još da je pride ocrnjujemo....

Malo sam i ja preterao u piću i bio sam u posebnom stanju dok sam pisao ovaj
   srpsko/verski/ rock proglas ali to je to.... ja iskreno to mislim uz sitne izmene(DNK).

Koliko je samo čudesnih i divnih melodija izašlo iz tih gitara...  
  Ali je i žestoko zloupotrebljavana u razne druge svrhe....
  Preterali su sa veličanjem sotona iako je tu pre svega marketing u pitanju...

I ja sam nosio na majcama Edija i Iron Maiden majce, pa ih je posle i majka nosila u njive....
  Možda svemu tome ne treba pridavati veći značaj, jer opšte je poznato da ono čemu pridajemo značaj mi to činimo jačim nego što objektivno jeste....
 Ali mi će mo se kao bend truditi da naše pesme ne izazivaju negativne emocije, i probati
 da širimo dobre vibracije, koliko god je to danas deplasirano.....

Ako si reagovao i treba da kalimo stavove i ti i ja i uopšte svi ljudi !
 Najgore je kad ne mućkamo i ne provetravamo glavu ...
 Pozdrav i živ mi bio ti pripadniče , ipak....posebnog naroda (najblaže rečeno) !