Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: vladicin han polozaj ?  (Read 4670 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

12 Septembar, 2007, 23:56:19
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +0/-0
vladicin han je naselje pored surdulice ili ... ?
13 Septembar, 2007, 00:11:14
Reply #1
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Ne ! Vladičin Han je gradić i opština !
pogledaj www.vladicinhan.com/geografija.html (i geografija2.html )
13 Septembar, 2007, 10:00:44
Reply #2
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +0/-0
Ne ! Vladičin Han je gradić i opština !
pogledaj www.vladicinhan.com/geografija.html (i geografija2.html )
sorry, ja sam izgleda pomijeso vladicin han ( gradic i opstinu), sa vlaskim dolom, selom pored surdulice :( isprika jos jednom  drinking2
13 Septembar, 2007, 12:06:18
Reply #3
  • [Administrator]
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
13 Februar, 2009, 23:16:05
Reply #4
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
ovo je neki surdulicanin podje*avao  sholja
13 Februar, 2009, 23:52:43
Reply #5
  • Starac Focho
  • Ocena: +81/-8
Surdulica je mesto pored Vladicinog Hana a ne obratno... Ok,oni su bolje finansijski situirani,ali mi smo na glavnu magistralu i prugu! da bi dosli do Surdulicu,mora te proci kroz Vladicken!!!
"LJUBAV KOJA NE ZNA ZA USLOVE...VERA SKOJOM ZASPIS I BUDIS SE... NADA KOJA POSLEDNJA UMIRE.... STO NE ZELIS SEBI,NE POZELI NIKOME!..."
14 Februar, 2009, 00:35:53
Reply #6
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Surdulica je naselje iznad Zone sumraka... lol
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
14 Februar, 2009, 01:28:25
Reply #7
  • Deda meraklija
  • .
Surdulica je mesto pored Vladicinog Hana a ne obratno... Ok,oni su bolje finansijski situirani,ali mi smo na glavnu magistralu i prugu! da bi dosli do Surdulicu,mora te proci kroz Vladicken!!!

funnysm   a be Shano, a kad ides od Vlasinu il iz Bugarsku??
14 Februar, 2009, 21:30:14
Reply #8
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +7/-5

Vladicin Han ce za Surdulicu uvek biti grad, pa makar Surdulica bila 20 puta bogatija!!!

14 Februar, 2009, 23:07:38
Reply #9
  • Starac Focho

funnysm   a be Shano, a kad ides od Vlasinu il iz Bugarsku??

Kad ides iz unutrasnjosti,na primer ovija iz Beograd kad idu za vlasinu,oni prodju kroz Han,pa na Vlasinu,pa za Bugarsku. A ovija iz Bugarsku kad idu na granicu za Vlasinu,oni da bi krenuli ka Beograd,prodju tuj Vlasinu,pa u HAN i odatle izlaze na magistralu ka Beogradu... Tako da je VLADICIN HAN CENTAR SVETA!!!Neli?  25r30wi
"LJUBAV KOJA NE ZNA ZA USLOVE...VERA SKOJOM ZASPIS I BUDIS SE... NADA KOJA POSLEDNJA UMIRE.... STO NE ZELIS SEBI,NE POZELI NIKOME!..."
15 Februar, 2009, 23:28:10
Reply #10
  • Deda meraklija
  • .
potpuno si mi otvorila oci  drinking2
prica mi pre neki dan neki momak iz Banja Luku, studira u BG, da odem da zivim u Banja Luku jer mnogo je lepo, najlepsi grad na svetu  srecko1 jeeeeeeste reko dodji ti u han, jos mnogo je lepse nego u tvoj najlepsi grad na svetu  triprsta2
15 Februar, 2009, 23:35:53
Reply #11
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Ali u jednom ce te se sloziti sunce izlazi prvo u Surdulici.  Harkonikaš Harkonikaš tvrdzid Harkonikaš Harkonikaš
15 Februar, 2009, 23:57:11
Reply #12
  • Starac Focho
Ali u jednom ce te se sloziti sunce izlazi prvo u Surdulici.  Harkonikaš Harkonikaš tvrdzid Harkonikaš Harkonikaš

Sunce prvo ne izlazi u Surdulici... Sunce prvo izlazi na ISTOK!!! 25r30wi
16 Februar, 2009, 12:28:34
Reply #13
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +7/-5

Mozda u Japan ima neki grad Surdulica.  ;)
16 Februar, 2009, 13:43:19
Reply #14
  • Deda meraklija

Mozda u Japan ima neki grad Surdulica.  ;)
U odnosu na Han,u Japan ima neki slicni grad,ali priznajte ipak,prvo mi Surdulicani vidimo sunce. banana2
A i Vrla reka vam je nas podarok.
19 Februar, 2009, 11:12:14
Reply #15
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Grešiš!!! Sunce se prvo vidi u Han, zato što je surdulica odma do brdo sa istočne strane. Surdulica je baš u podnožje brda i onda je to smetnja da bi videli sunce pre nas, mi imamo bolji ugao za gledanje izlaska, ali ne i zalaska sunca. Dakle, mi prvi vidimo sunce kad izlazi, ali nam pre vas zađe (ista situacija sa brdima, samo što su u Han brda sa zapadne strane)...

A u zadnje vreme nam zašlo baš-baš  ;)

Nadam se da ste zadovoljni ovim naučnim objašnjenjem  bookworm
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
19 Februar, 2009, 15:02:42
Reply #16
  • Deda meraklija
Grešiš!!! Sunce se prvo vidi u Han, zato što je surdulica odma do brdo sa istočne strane. Surdulica je baš u podnožje brda i onda je to smetnja da bi videli sunce pre nas, mi imamo bolji ugao za gledanje izlaska, ali ne i zalaska sunca. Dakle, mi prvi vidimo sunce kad izlazi, ali nam pre vas zađe (ista situacija sa brdima, samo što su u Han brda sa zapadne strane)...

A u zadnje vreme nam zašlo baš-baš  ;)

Nadam se da ste zadovoljni ovim naučnim objašnjenjem  bookworm
Ups...ako ja dobro kontam,ovu tvoju nauku,ti govoris o nasoj sirini i vasoj duzini.
Mislim da po ovim mernim jedinicama,bez obzira na brda vi ste ipak stvarno u mraku ,barem 8 ''vise od nas,a ajd priznajte da smo barem 10km.blizi Japanu.Evo vidite sami.Moj mentor je bio prof.Bora Djordjevic o precinosti je suvise govoriti.

World:Serbia Republika Srbija Latitude 42.6906 Longitude 22.1708 Altitude (feet) 1728

Lat (DMS) 42° 41' 26N Long (DMS) 22° 10' 15E Altitude (meters) 526

19 Februar, 2009, 15:51:45
Reply #17
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Zbog blizine brda, planine ili kako god - Surdulica je u senci dok Han vidi sunce na izlasku. Isto je i sa zalaskom, samo što ga tad Surdulica vidi duže. 10 km ne znače toliko i ne mogu da doprinesu bržem izlasku jer je vidina brda mnogo uticajnija u ovom slučaju...

A evo i nacrtano  slamkauusta

“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
19 Februar, 2009, 16:16:35
Reply #18
  • Deda meraklija
Zbog blizine brda, planine ili kako god - Surdulica je u senci dok Han vidi sunce na izlasku. Isto je i sa zalaskom, samo što ga tad Surdulica vidi duže. 10 km ne znače toliko i ne mogu da doprinesu bržem izlasku jer je vidina brda mnogo uticajnija u ovom slučaju...

A evo i nacrtano  slamkauusta

Bravo,bravisimo...crtez je super.Vasa relativna depresija/vidljiva iz nacrta/ je veca od nase,prema tome moja teorija od 8 '' je s manjim +,-
dosta tacna.
Predlazem arbitrazu objektivnog merenja,pomocu polaroida sa kronometrom.   sm169
16 Mart, 2009, 14:41:02
Reply #19
  • Starac Focho
  • Ocena: +101/-19
  • Revolucija
sto se be svadjate ni sur ni han sunce jos nije ogrjalo....
Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam