Vladičin Han portalVladicin Han turizamOnLine igriceMali oglasiUslovi korišćenjaHimna HanaMarketing
po moj merak
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Gajenje malina  (Pročitano 11326 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu. Podelite temu sa prijateljima:
Jack Daniel
Starac Focho

Ocena: +101/-19
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Revolucija

« poslato: 26 April, 2009, 10:52:24 »

Primetio sam da kod nas dosta ljudi gaji ovu biljku mozda je to buducnost nase nerazvijene opstine...samo poljoprivreda!!!!!! ocete lebac bez motiku

cena ove godine nije bila nesto....
Sačuvana

Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam
Jack Daniel
Starac Focho

Ocena: +101/-19
Van mreže Van mreže

Revolucija

« Odgovor #1 poslato: 26 April, 2009, 10:53:42 »

ovde mozete da pisete sve sta znate o ovom proizvodu
Sačuvana

Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam
Forum po moj merak @ VladicinHan.com
« Odgovor #1 poslato: 26 April, 2009, 10:53:42 »

Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Ocena: +1/-0
Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
Chrome 8.0.552.215 Chrome 8.0.552.215

« Odgovor #2 poslato: 13 Decembar, 2010, 16:15:14 »

I za svo ovo vreme niko nista da kaze o ovoj temi  tvrd zid da covek ne poveruje, pa maline su jedina sansa za ( postenu ) zaradu kod nas  dontunderstand
Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
Chrome 9.0.597.94 Chrome 9.0.597.94

« Odgovor #3 poslato: 10 Februar, 2011, 17:27:33 »

S obzirom da je kod nas u kraju trend da se povrsine pod malinom drasticno povecavaju iz godine u godinu, i kako je cinjenica da se sa dobre njive od 30 ari moze za sezonu zaraditi i do 5 000 evra (malo li je) ocekivao sam mnogo vise interesovanja za ovu temu   . I sam sam proizvodjac malina, imam oko 1 hektar, i voleo bi da se i drugi proizvodjaci, ako ih ima na forumu, jave, da napisu nesto, svoja zapazanja, da pitaju sta ih interesuje, da daju savet..... otkud znam, da podelimo iskustva a sve u cilju povecanja prinosa i, na kraju krajeva, i nase zarade 
Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:

« Odgovor #4 poslato: 10 Februar, 2011, 18:10:00 »

Evo da malo pokrenem temu, i da pokazem koliko malo uopste znamo o malinama dacu vam ovu adresu na kojoj cete naci prirucnik za uzgoj JEDNOGODISNJIH MALINA ( prirucnik je u pdf formatu i treba da se skine, oko 6 mb ). Jako zanimljiv prirucnik, i tu ce te moci da procitate razne zanimljive stvari o malinama i drugom jagodicastom vocu, a posebno je zanimljivo videti zute, crne pa cak i ljubicaste, odnosno, purpurne maline

http://www.agromerkantilija.net/portal/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=2&Itemid=49

Sačuvana
AlexTheGreat
[Global Moderator]
Svedok istorije vladicinhan.com

Ocena: +230/-26
Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
Chrome 9.0.597.98 Chrome 9.0.597.98

« Odgovor #5 poslato: 11 Februar, 2011, 11:22:12 »

S obzirom da je kod nas u kraju trend da se povrsine pod malinom drasticno povecavaju iz godine u godinu, i kako je cinjenica da se sa dobre njive od 30 ari moze za sezonu zaraditi i do 5 000 evra (malo li je)

Ja jednostavno ne mogu da verujem da se od 30 ari može zaraditi 5000 eur. Koliko god u teoriji to možda i pisalo da je ovako - ne verujem da je u praksi iko u poslednjih nekoliko godina zaradio ovoliko.   Huh?

I sam sam proizvodjac malina, imam oko 1 hektar, i voleo bi da se i drugi proizvodjaci, ako ih ima na forumu, jave, da napisu nesto, svoja zapazanja, da pitaju sta ih interesuje, da daju savet..... otkud znam, da podelimo iskustva a sve u cilju povecanja prinosa i, na kraju krajeva, i nase zarade  

Da li ovo podebljano znači da godišnje zarađuješ oko 17 000 eur? Ako je tako onda svaka čast, ali čisto sumnjam.    

Nemoj da mišliš da samo "hejtujem" ovde ali jednostavno razmišljam da je stvarno tolika zarada, sigurno bi ljudi masovno gajili malinu, ali nešto ne viđam po okolnim poljima da se masovno gaji malina, a i ljudi koji je gaje ne pričaju baš o ovolikim prihodima...  
Sačuvana

“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:

« Odgovor #6 poslato: 11 Februar, 2011, 18:58:48 »

E drago mi je da sam uspeo da bar nekom privucem paznju. Sve sto sam u ranijim postovima naveo stojim iza toga. Da ne bude neke sumnje u ovo sto pisem to lako mozete i proveriti, zovem se Dejan Cvetkovic iz Jelasnice pa se slobodno raspitajte o meni, ili jos bolje dodjite kod mene u Jelasnicu da se upoznamo i da vidite sta i kako radim. Tacno je da imam oko 1 h malina, ali 30 ari su mi u rodu na tercoj godini, 35 ari ce ove godine da imaju prvu berbu ( posadjene 2009 u jesen ) i 35 ari mikera posadjenih prosle jeseni ( 2010) . U ovih 30 ari sto su mi u rodu imam oko 70 % vilameta i oko 30 % tulamena. zbog one oluje od letos i onog ogromnog grada rod je bio sigurno ispod 75 - 80 % sto je trebalo da bude. Mikiju iz Jelasnice (covek koji ima hladnjacu) predato nesto manje od 5 000 kg malina, ko poznaje coveka moze da proveri, cena je bila jadna, od 110 - 130 dinara ( dve trecine prodate po ceni 120 - 130 din na kraju cena bila nesto manja) , za to vreme u Arilju cena bila 150 - 180 din  , troskovi su bili ( radnici za branje, hemija, djubrenje ) oko 140 000 din, pa ti sad racunaj koliko to izlazi  ( a da nije bilo one oluje bilo bi i vise, a o ceni po kojoj smo primorani da prodajemo robu da i ne govorim  obracun ) . Ja koristim V sistem spalira, tako da umesto 5 izdanaka po metru spalira, ja imam 8 . neko ce reci nije mnogo vise, ali, 1200 m spalira puta tri izdanka vise to je 3600 puta 0,5 kg po izdanku roda, pa ti sad vidi koliko je to. Ja nemam nameru ni da se hvalim ni da se zalim, zelim da skrenem paznju ljudima da se sa malinama moze ( trenutno ) jako lepo zaraditi. Ima jako puno posla ali je i zarada jako dobra. Naravno, da bi se doslo do dobrih prinosa treba i dosta ulaganja i dosta teskog fizickog rada, sve moje parcele imaju navodnjavanje kap po kap ( za 30 ari kosta oko 20 000 din ) koristim svu agrotehniku, kupujem samo najsavremenije hemijske preparate i folijarna djubriva ( sve kupujem kod Marjana u Zastiti Bilja u Hanu pa se i to lako moze proveriti ), ko god neveruje u ovo sto sam napisao slobodno nek dodje kad je berba juna meseca pa nek se sam uveri. Licno bi voleo da ima sto vise malinara jer se sa vecom kolicinom malina u kraju privlace i ozbiljniji kupci pa se tako dobija i veca cena. Pre tri cetiri godine ja sam prvi krenuo u Jelasnici sa malinama , sad ima preko 2 h, i mogu da kazem da je interesovanje svake godine sve vece, ljudi se malo uplase pocetnih ulaganja koja i nisu bas mala za nase uslove, ali dok ne ulozis nemozes ni da zaradis.
Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:

« Odgovor #7 poslato: 11 Februar, 2011, 19:05:02 »

Zaboravio sam da kazem, u Arilju su vrhunski prinosi u obicnom spaliru sa Mikerom 18 - 20 000 kg ( prosek daleko iznad 15 000 ) pa puta cena koja je ove godine bila kod njih ( pricali cigani koji su svi coporativno bili tamo da beru maline ) 150 - 180 din ............
Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:

« Odgovor #8 poslato: 15 Februar, 2011, 19:56:56 »

Evo, koga zanima, sistem hemijske zastite malina koji ja koristim (klikni na sliku da je uvecas)

Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:

« Odgovor #9 poslato: 15 Februar, 2011, 20:36:23 »

A moze i ovako

1. pre cvetanja - KUPROZIN + GALMIN + CIPKORD ( proslogodisnja cena za 30 ari 2800 din )
2. druga polovina aprila - MANKOGAL + ABASTATE + NU FILM 17 ( 2700 din )
3. pocetak maja - DAKOFLO + DIMETOGAL ( oko 1700 din )
4. polovinom maja - AKORD + FOBOS ( oko 2000 din )
5. krajem maja - SWICH ( 3000 din )
6. pred samo zrenje ( ako je bilo mnogo kise od zadnjeg prskanja) - Quadris (oko 2000 )
7. posle berba a posle uklanjanja starih izdanaka - DAKOFLO + DIMETOGAL (1700)
8. druga polovina oktobra - BAKAROKSIHLORID (nisam ubelezio cenu)

A prihrana preko lista ide otprilike ovako ( kako sam ja koristio)

1. 10. 4. 2010 - FITO FERT HUMI SUPER 10-5-10   0,7 l
2. 16.04.         - FITOFERT KRISTAL 24-6-10          1,5 kg
3. 23.04.         - FITO FERT HUMI SUPER 10-5-10   0.7 l
4. 2.05.           - FITO FERT KRISTAL 24-6-10         1.5 kg
5. 08.05.         - FITO FERT BOR SUPER 10             1 l
6. 13.05.         - FITO FERT HUMI SUPER 10-5-10   1l
7. 18.05.         - FITO FERT HUMI SUPER  10-5-10  0,8 l
                          CALCIJUM ORGANO 30                 0,7 kg
8. 27.05.         - HUMI SUPER 10-5-10                    0,8 l
                          CALCIJOM ORGANO 30                 0,7 kg
9. 01.06.         - CALCIJUM ORGANO 30                  0,6 kg

Cena ovih preparata za 30 ari je bila negde oko 10 000 din
Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:

« Odgovor #10 poslato: 20 Februar, 2011, 16:35:28 »

Cuo sam da je neko sa ovog foruma pitao Davida iz Jelasnice za mene a ovaj me kao nije znao Huh??? E da je Davidu da bude pola covek ko sto mu je bio pokojni brat gde bi mu kraj bio. A ovako nezna sta ce od zavisti pa glumi tu nekog mangupa a o poljoprivredi zapravo nema pojma. Ali nije ni vazno, necu da tosim slova na takve likove, teoretski gledano ja nemam ni jednu malinu, ni kucu, sem jednog auta i jednog motora, jer su samo oni na mom imenu, sva zemlja je preko oca a poljoprivredno domacinstvo ( sa sve malinama, sa 500 lesnika, sa borovnicama i dr. se vodi na majku (tako nam odgovaralo iz licnih razloga), e sad sto nekom ne odgovara sto mi kao porodica zajedno radimo i pokusavamo da stvorimo nesto za sve nas to je vec njihov problem. U svakom slucaju ja sam ponosan na to sto mi sve radimo zajednicki i sto uspevamo da cela porodica ostane na okupu i podjednako ucestvuje u radu, i u tosenju onog sto je zaradjeno, kupili smo u protekle tri godine motore za mene i brata (kawasaki LTD 450 i Suzuki gsx 600), kupili kola za mene i njega ( 2 mercedesa 190), napravili veliku garazu i bazen ispred kuce, i sve zajedno i od para od malina, e sad sto nekom to bode oci i smeta ja mu tu nista ne mogu. U svakom slucaju vazi poziv svima koji su zainteresovani da dodju kod mene i da se sami uvere u ono sto sam ranije napisao. Ovo sam morao da napisem jer ne mogu da podnesem da me neko naziva lazovom i da dovodi moju rec u pitanje. A sa Davidom, koji je inace moj prijatelj, cu da se razjasnim kad se budemo videli, mozda da se i upoznamo ako me je zaboravio. obracun obracun
« Poslednja izmena: 20 Februar, 2011, 16:38:47 c_dejan75 » Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:

« Odgovor #11 poslato: 25 Februar, 2011, 15:12:37 »

Bilo mi danas dosadno pa sam malo prosetao po prirodi i usput obisao dve od tri njive sa malinama

Ove su , sto se kaze ,u rodu

Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:

« Odgovor #12 poslato: 25 Februar, 2011, 15:17:09 »

i jos ova
Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:

« Odgovor #13 poslato: 25 Februar, 2011, 15:25:53 »

A ove su posadjene prosle godine na jesen, sad su ok, ali sam prosle sezone imao sa sadnicama u ovoj njivi grdne probleme sa podzemnim vodama pa se mnoge osusile, tako da sam morao sve da izvadim, pa sve nanovo da odradim od zemljanih radova pa do pomovne sadnje, ali sad je sve ok. Videcete da su sad posadjene u podignutim bankovima a oko njive je ukopan kanal dubok preko 60 cm za odvodnjavanje

Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:

« Odgovor #14 poslato: 25 Februar, 2011, 15:33:54 »

...

Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:

« Odgovor #15 poslato: 26 Februar, 2011, 17:20:09 »

A evo i trce parcele, ona je posadjena preprosle godine i ove sezone bi trebalo da da prvi rod. Nisam bas mnogo zadovoljan sa njom, opet problem podzemna voda, nije mnogo stasno ali (pogotovo u donjem delu) je nanelo poprilicnu stetu sadnicama. Ovome se niko nije nadao jer je njiva pod nagibom a na njenom kraju je dolina duboka desetak metara  dontunderstand. Tako da je na prolece u planu da se iskopaju kanali za odvodnjavanje. Trenutno postavljamo kolce, ali nas zeza ovaj sneg pa sad prinudno pauziramo sa radovima. A mislim, nisam siguran u ovo, da sam napravio prosle godine i jednu glupost sa ovom parcelom. Tretirao sam je Casoronom G protiv trave, na kutiji pise da se ne tretiraju mladi zasadi (za malinu, ispod 2 god.), a ja sam tretirao zasad u prvoj vegetaciji, i primetio sam da mi je prirast mladara naglo opao, e sad da li je zbog Casorona G ili neceg drugog nisam 100 % siguran, pa ako neko ima iskustva sa ovim herbicidom, voleo bi da napise neka svoja zapazanja u vezi sa njim. U svakom slucaju, ne preporucujem upotrebu ovog herbicida bar u prvoj godini po sadnji, znaci, ima da se vesla motika samo tako 
Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:

« Odgovor #16 poslato: 26 Februar, 2011, 17:24:05 »

...
Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
Chrome 10.0.648.151 Chrome 10.0.648.151

« Odgovor #17 poslato: 26 Mart, 2011, 11:58:51 »

Evo i proleca, pa sa njim i posla preko glave. Neznam kako vi, ali ja sam odradio pre nekoliko dana zimsko prskanje u kombinaciji Galmin + Cuprozin + Cipkord. Vezivanje je zavrseno, uklanjanje viska (nevezanih) mladara je pri kraju. Vreme je jako toplo, pa je i vegetacija malina u punom jeku i veoma se brzo razvijaju tako da cu za par dana morati da radim i drugo prskanje. Evo kako izgleda moj malinjak posle vezivanja i sredjivanja, ostaje jos da se isfrezuje i okopa.
(klikni na sliku za uvecanje, moze se videti da uglavnom na svakom okcu rastu po dva pupoljka)

(Powered by frubar.net)
« Poslednja izmena: 26 Mart, 2011, 12:01:32 c_dejan75 » Sačuvana
c_dejan75
Moderator
Stariji meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
Chrome 10.0.648.151 Chrome 10.0.648.151

« Odgovor #18 poslato: 26 Mart, 2011, 12:09:54 »

(Powered by frubar.net)
Sačuvana
peca stubal
Deda meraklija

Ocena: +49/-6
Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
Opera 9.80 Opera 9.80

« Odgovor #19 poslato: 09 April, 2011, 20:13:49 »

Dugo nisam posećivao ovaj forum i vidim da sam dosta toga propustio....
   Slike sa ove teme su melem na moju malinarsku dušu....
   Prvo bi želeo da puno pozdravim kolegu Dejana kao pasionirani malinar i čovek koji je imao najveće zasade u ovom delu Srbije, na žalost u pogrešno vreme kada su cene bile neobjašnjivo i katastrofalno niske a suše najveće od kako postoje merenja (2007) što je i najviše rezultiralo mojim povlačenjem iz intenzivne proizvodnje.... a i platio sam danak megalomaniji ...
  Prvi zasadi sorte Tulameen i jesenje maline Heritage u Pčinji su bili zasađeni u Stublu... imao sam još Meeker i Willamette i nešto malo eksperimentalno Autmn Blees i uspeo sam da imam sveže maline na stolu od 15 juna do sredine oktobra...
  Tih godina su Vranje I Vladičin Han imali priliku da prvi put probaju jesenje maline u 250 gramskim plastičnim činijicama (kod Dobču i na gornji pijac u Vranje ) .
  Podržavam potpuno Dejane tvoju tvrdnju da može ugodno da se živi od 30-tak ari malina, još ako se miksuju sorte različitog zrenja i na taj način se racionalnije iskoristi "kućni" berački potencijal onda su inputi sasvim dovoljni i za višečlanu porodicu...
  Moja iskustva govore da ako se sve pravilno "odradi " i malina dobro pripremi za rod a berba obavi kvalitetno (to je najbitnije)...može da se u našim uslovima sa 30 ari podigne između 4,5 i 5 tona plodova što je sasvim dovoljno da se uz cenu od 1 evro po kilogramu u kuću ubaci "pristojna" plata...
 Od Malinarstva nisam odustao jer malina je voćka mog života ali ću narednih godina isključivo da eksperimentišem sa novim tehnologijama gajenja, novi način sadnje, rezidbe i drugačiji špalir...
 Želja mi je da svoje 7-ogodišnje iskustvo u radu sa različitim sortama maline krunišem posebnim "hanskim" načinom gajenja malina gde bi se po mojim pažljivim procenama dobijao prinos i do 400 kg po 1 aru... to je vrlo izvodljivo ali će mi trebati, ne toliko trud koliko neophodno vreme da to u praksi  i ...dokažem...i naravno prenesem kolegama proizvođačima i onima koji će to tek postati....
 Tebi želim svu sreću, dobar rod , dobru cenu i ono najbitnije ... dobre ljude oko tebe !!!
 Živ bio i samo napred i vidimo se uskoro ...!!!

Sačuvana
Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na:  

Posetite
Po Moj Merak Forum
Instaliraj Android aplikaciju
Radio VH.com Online
Tehnička škola

Marketing