Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Kej na Moravu?  (Read 4088 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

26 April, 2009, 12:57:07
  • Starac Focho
  • Ocena: +101/-19
  • Revolucija
Da li moze da se sredi bar onaj deo na sportski?????????????????????????

Mnogo bi dobro izgledalo rastaman2
Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam
26 April, 2009, 13:22:26
Reply #1
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
vidi ovako, moze. da se raspise tender za privaizaciju bazena, a da uslov za onog ko kupi bazen bude da napravi kej na desnu obalu morave. privatizacija bazena je jedini izlaz, eto na taj nacin moze da se sredi i kej i sportski i bazen. neka to bude uslov kupcu. eto vlastima tema za razmisljanje  ??? ajde papir i olovka i digitron u ruke!
26 April, 2009, 13:57:18
Reply #2
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +15/-1
  • Dance.. nothing else matters..
Stvarno je dobra ideja... Mozda je i izvodljivo ako se budes(mo) potrudio iz petnih zla..  wassat
26 April, 2009, 14:30:26
Reply #3
  • Guest
Ma ljudi ne sanjajte... Pa vidite li da oni mesec dana nemogu travu da okose na SC a kamo li kej da se napravi... Pa krpelji nam sve decu pojedoše.
26 April, 2009, 19:21:58
Reply #4
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
Pričekajte prvo da srede ono što se može koliko-toliko srediti, ako ikad i to učine, posle ćemo lako za kej...
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
26 April, 2009, 23:01:36
Reply #5
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2
Svaka cast za ideju, ali treba pare za toj prijatelju, a svi se vadev na ovuj krizu, tako da ce sacekamo mi toj zadovoljstvo da se setamo pod mos, a i Eric ti ubavo objasni.
27 April, 2009, 00:49:04
Reply #6
  • Deda meraklija
  • .
nema opstina nista da ulaze. lepo sam napisao. ja sam spreman da dam idejno resenje sa nekim mojim prijateljima arhitektama. neka onaj ko kupi bazen bude u obavezi ugovorom da investira u izgradnju keja, a ne opstina. ali da to ostane gradjanima. kao kad investitor dobije neko zemljiste u centru grada na kome ce da izgradi stambeno poslovni objekat, a da zauzvrat napravi park i manje igraliste za decu
27 April, 2009, 16:40:51
Reply #7
  • Guest
nema opstina nista da ulaze. lepo sam napisao. ja sam spreman da dam idejno resenje sa nekim mojim prijateljima arhitektama. neka onaj ko kupi bazen bude u obavezi ugovorom da investira u izgradnju keja, a ne opstina. ali da to ostane gradjanima. kao kad investitor dobije neko zemljiste u centru grada na kome ce da izgradi stambeno poslovni objekat, a da zauzvrat napravi park i manje igraliste za decu

Ma investitori se premišljav i bazen da zakupiv kad izračunav kolko treba da ulože u njega. I još kad bi ubacili i sređivanje keja kao obavezu, pa ima da se razbeže investitori na sve strane.

Nemojte pogrešno da me shvatit, smatram da je ideja o sređivanju keja fantastična, ali budimo malo realni.
27 April, 2009, 19:09:05
Reply #8
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT

Kad bi se nekako iznašla mogućnost pa da se napravi kej na moravi od ušća Kalimanke I Vrle do iznad sportskog i kej na Vrli od ušća u Moravu do znad naselja Duge Njive ne bi bilo lepše varoši od Hana u Srbiji a i šire.

Pusti snovi.......
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
27 April, 2009, 21:13:43
Reply #9
  • Starac Focho
  • Ocena: +81/-8
 Ideja je savrsena,ali kao sto kaze Eric,nema nista od toga... Pa evo stize maj mesec a oni ni travu nisu okosili na sportski. A tek kakav kej na Moravu.  Nisam pesimista uopste,ovo je samo realnost! Daj Boze,da se jednog dana ova ideja i sprovede i u delo,bilo bi prelepo.. al do sad mozemo samo da mastamo...
"LJUBAV KOJA NE ZNA ZA USLOVE...VERA SKOJOM ZASPIS I BUDIS SE... NADA KOJA POSLEDNJA UMIRE.... STO NE ZELIS SEBI,NE POZELI NIKOME!..."
02 Maj, 2009, 11:28:14
Reply #10

Treba uraditi proekat pa otom potom. Možda se vremena promene pa da i od toga bude nešto. Mislim da većina deli moje mišljenje, da ako dodje do realizacije ove ideje da će V.Han biti sasvim drugi grad. Imamo idealnu poziciju samo to treba iskoristiti.
02 Maj, 2009, 15:52:51
Reply #11
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2

Imamo idealnu poziciju samo to treba iskoristiti.

E, moj druze, nece samo pozicija, toj ti je isto k'o u sah, imas poziciju, ali ako ne znas dzabe. Treba da ima koj da iskoristi tuj poziciju.
02 Maj, 2009, 19:38:08
Reply #12
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!
Recimo da je situacija takva da ljudi žive u izobilju i da su svi srećni i zadovoljni i da im je stalo do šetnje, pa i da mi se svidi ova ideja, ali pošto je situacija skroz obrnuta i skroz crna, ideja po meni nema nikakvog smisla... lol  tvrdzid

To je kao da brod tone, a putnici oće da brišu prašinu u svoje sobe! thignorege7

Prava pravda je SAVEST!
02 Maj, 2009, 21:52:43
Reply #13
  • Deda meraklija
  • .
pa sad kako ko, neki ce se spasimo, neki ce potonete  wassat

tako da mi ce si brisemo prasinu :P
02 Maj, 2009, 21:56:16
Reply #14
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!
pa sad kako ko, neki ce se spasimo, neki ce potonete  wassat

tako da mi ce si brisemo prasinu :P

Xexexexe... Kako toj zboriš!  :laugh:
Prava pravda je SAVEST!
02 Maj, 2009, 21:59:24
Reply #15
  • Deda meraklija
  • .
mudro zborim  :laugh:
03 Maj, 2009, 18:43:21
Reply #16
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
Za sad možemo samo da se nadamo da će doći neka bolja vremena i neki sposobniji ljudi koji bi ovu ideju sproveli u delo. Ideja je fantastična, ali trenutno, nažalost, neostvarljiva.
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
03 Maj, 2009, 19:35:20
Reply #17
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +57/-15
Da se više ne mučite i da ne budete u zabludi kao što jeste, evo da vam malo pomognem jer bih ste se sposobnijih od nas baš načekali (sve smo ih videli na delu kao i njihovu sposobnost za dubioze u koje su nas nabili), lično moja malenkost i Predsednik opštine smo pre dvadesetak dana dogovorili sa ljudima iz "Srbijavoda" da naš projekat koji je skoro dorađen i adaptiran a nije dobio podršku Rebubličke Vlade (iako je bio predviđen programom "Srbijavode" za ovu godinu sa 66 miliona)bude u prioritetu tj. među prvima kod Svetske banke sa oko 500.000 dolara, izgradnja keja može slobodno da se očekuje početkom sledeće godine.
I još nešto tek da se zna: ovo su strahovito skupi projekti i ovaj naš košta preko stotinu miliona dinara (njegova realizacija), pa kad neko nešto ovako uspe vi mu slobodno pljunite u lice jjer je pitanje koliko smo mi ovo s obzirom na ovaj način razmišljanja i zaslužili u ova teška i nepoštena vremena, gde se lopovi slade tuđom mukom i niko im ništa ne može a narod samo li traži, traži ne sekirajući se mnogo za trulež u našem društvu i prihvatajući lopove kao sposobne i vične!                                                                     
Ništa u životu ne razveseljava tako kao kad nas gadjaju pa promaše!
03 Maj, 2009, 20:25:36
Reply #18
  • Deda meraklija
  • Ocena: +69/-17
  • Ljubav je vecna, samo se objekti menjaju
Projekat je verovatno skup da se uredi kej na Moravu, ali šta je sa kejom na Vrlu......nema samo trave na SC.....zmajarnik je i pored Vrle......ko li je nadležan za njegovo sredjivanje? A Kalimanka.... da ti se smuči kad ideš u crkvu. Nekad smo leta provodili na špironima, zar ne može nešto po tom pitanju da se uradi.....bilo bi divno izletište....bar za nas matorce.....
On me ne voli, on me jos uvek voli,
ali nikada više nece imati ponovo ljubav...
Lezao je pored mene, kad sam otisla
i kad dodje sigurna smrt on ce biti tamo.....
17 Jul, 2009, 10:11:14
Reply #19

A jeste li vi gospodo iz vlasti razmišljali kao alternativu dok ne dođu bolja vremena da napravite kej na "vrli"?
Gledam teku javni radovi, trava pokošena, lepo izgleda, baš lepo. Još kad bi se malo para uložilo(Vi ih verovatno nemate) kakavo bi to divno mesto bilo za šetnju. Oplemenilo bi ceo ulaz u grad i pogled na Han sa autoputa. Han bi izgledao mnogo lepše nama koji živimo u njemu, onima koji povremeno dolaze iz taj BG i onima koji samo prolaze autoputem.

Koliko para košta projekat? Koliko para bi koštala izgradnja jednog takvog keja?Da li ste Vi gospodo sposobni za tako nešto u vreme vršenja vlasti? Da li je to isplatljiva investicija? Da li se slažete da bi Han izgledao "drugačije" ? Nadam se odgovorima.