Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Pricha sa divljeg zapada...  (Read 4069 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

22 Maj, 2009, 18:40:44
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
Danas ceo dan po Surdulici dele letke sa ovim zapisom. Mislim da je interesantno i komichno prikazivanje Surdulichke politichke scene u najmanju ruku potrebno, jer smo svi vec siti okolnog zadirkivanja... Pa evo, da podelim sa vama iz susedne opshtine. Ako neshto ne kontate, rado cu vam objasniti...

PRIČE SA DIVLJEG ZAPADA

BANDA SA GRANICE

Jednog letnjeg dana 1888. godine nad malo pogranično mesto Surdulica Siti nadviše se crni oblaci. Blizina Meksičke granice doprinela je da ovim krajevima haraju mnoge bande ostavljajući za sobom pustoš.Tako je i tog letnjeg dana u grad ujaha najstrašnija i najbrutalnija banda od svih do tad viđenih.
     Banda po imenu “ČE DADEŠ” činili su uglavnom otpadnici već razbijene bande “Crveni đavoli” pojačani svakojakim šljamom sa obe strane granice. U bandi je bilo Meksikanaca, Amerikanaca, čak i Indijanaca. Glad za novcem sve njih je spojila u jednu bandu bez obzira na boju kože.
     Vođa bande bio je meksikanac po imenu Buljavi Noka, a njegovog zamenika su zvali Ćelavi Zoka.
     Buljavi Noka je bio vrlo bahat i nasilan čovek. Visok oko 175cm, normalne građe sa plavim buljavim očima vrlo često je znao da urla na sve oko sebe svojim prepoznatljivim meksičkim dijalektom. Bio je toliko pohlepan da bi, kako oni upućeniji kažu, za šaku dolara i rođenu decu pojeo. Iako nije baš imao uglađene manire i nije znao da se ponaša, oblačio se po poslednjoj modi sa istoka, uvek nosio skupocena odela i jahao rasne konje, tako da bi neupućen čovek mislio da je reč o nekom biznismenu a ne o desperadosu i banditu.
     Ćelavi Zoka, drugi čovek po funkciji u bandi je bio naizgled tih i miran čovek. Međutim iza te mirnoće krio se hladnokrvni ubica koji nije prezao da čoveku puca u leđa. Inače visok oko 180cm, snažnije građe od svog šefa, proćelav sa tamnim očima iz kojih je izbijala nezajažljiva pohlepa. Sa rukama koje su dosezale skoro do kolena bio je idealan prototip revolveraša.
Od značajnijih članova bande tu su još bili: Lenjavi Boka, poznat po tome što je pre nekoliko godina od Mimija Kida preuzeo vođstvo u bandi “Crvenih Đavola” koja se zbog njegove nesposobnosti ne dugo zatim i raspala i izgubila je pozicije u Surdulica Sitiju. Dalje tu je bio čovek po nadimku “Car”, čijeg se pravog imena više niko ne seća. Ovaj odmetnuti gonič krava je za razliku od svojih šefova koji su bili uglađeni, bio sav mastan i zapušten. Inače bio je desna ruka Buljavom Noki, svuda ga je u stopu pratio i čuvao mu leđa. Konjokradica Laki Džo je bio čovek poznog srednjeg doba, sede kose i brkova. Bio je najkulturniji i najrečitiji u bandi i njegova zaduženja, pored sitnih krađa, bila su da širi propagandu i ubeđuje ljude kako je banda “ČE DADEŠ” organizacija poštenih građana koja posluje u skladu sa zakonom i čini dobra dela. Od ostalih poznatijih članova bande vredi pomenuti još i doktora Stiv Mek Trenija, Sanju Sačmaru, Canu Fontanu, Snežu Četiri Pištolja i indijansku skvo po imenu Crni Oblak. Analitičarima i istoričarima će dugo vremena trebati da razjasne kako je gomila američkih revolveraša i desperadosa dozvolila da im vođa bande bude meksikanac.
     Da nesreća za Surdulica Siti bude još veća u trenutku kada je banda “ČE DADEŠ” prešla Rio Grande i ujahala u grad u isto vreme, samo iz pravca Arizone gradu se približavala čuvena i gotovo podjednako jaka banda “Žutih Limunova” na čijem su čelu bili : Dinja Slim i Trtica Džim, ništa manje pohlepni od Buljavog Noke i Ćelavog Zoke.
     Iako se očekivao veliki rat između ovih bandi za prevlast u Surdulica Sitiju na iznenađenje svih građana pa i nekih članova bandi vođe se dogovoriše da se udruže i zajedno krenu na gradsku kasu. Pošto su odneli sve zlato iz gradske kase članovi bande “ČE DADEŠ” shvatiše da je to premalo blaga čak i za njih same, a kamo li da ga dele sa nekim, pa pogaziše dogovor i bandi “Žutih Limunova” ne dadoše ništa. Prevarena i razgnevljena banda “Žutih Limunova” se povuče iz grada da održi većanje i odluči kako da se osveti svojim do jučerašnjim saveznicima a sad najljućim neprijateljima. Za to vreme banda “ČE DADEŠ” osetivši veliku slobodu, poče da pljačka rančere i farmere iz Surdulica Sitija i okoline. Pljačkali su tako što je svako od imućnijih rančera ili farmera morao da daje određenu količinu dolara u Rodeo klub “Kauboj” čiji je predsednik bio, ko drugi nego, Buljavi Noka. Prvi na udaru našao se veliki rančer Štrbi Alek, vlasnik ranče PREVOZ, koji je u klub morao da donese 200.000$. Dugo će se prepričavati događaj kako je Štrbi Alek odneo u klub 100.000$ u zlatu, a pošto nije imao više zlata, Buljavi Noka mu je oteo zob za konje, u vrednosti od 100.000$. Sledeći na redu je bio svojeglavi, siromašni farmer Bugi Bil, vlasnik firme MERAČ. On je u dva navrata u rodeo klub “Kauboj” morao da donese 30.000$, što je u tom trenutku bilo za njega podnošljivo. Međutim posle jedne rodne sezone, kada je farma dala malo više prinosa, Buljavi Noka naredi da se u klub odnese i da 500.000$ u zlatu. Svojeglav i neposlušan, Bugi Bil nije hteo da da pare i on stavi sebe na prvo mesto neprijatelja bande “ČE DADEŠ”. Od tad farma MERAČ je pod stalnom opsadom i napadima bande. Dugo je odolevao napadima i branio se sa svojih nekoliko pomoćnika, ali pošto opsada nije popuštala rešio je da u pomoć pozove komandanta Teksaških Rendžera riđobradog kapetana Micka Kida iz Jelašnice kod Jeloustona, nadajući se da Buljavi Noka ne može da ga potkupi kao što je potkupio šerifa.
     U međuvremenu se banda “Žutih Limunova” konsolidovala i najavilasvoj veliki povratak u grad. U ponedeljak, 25-og maja, godine gospodnje ove, zakazan je veliki dvoboj kod Biblioteka Korala, između ovih dveju bandi.O dvoboju i njegovom ishodu čitajte u sledećem broju.

NASTAVIĆE SE…

Shto je najgore, sve gore izneseno je izgleda istina...

« Last Edit: 22 Maj, 2009, 18:47:51 by Stanislaw »

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
22 Maj, 2009, 18:58:19
Reply #1
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Odlično... Povatao sam nešto, ali ne sve, jer ne znam baš tolko surdulički likovi, ali sam dosta stvari povatao. Xaxaxaxa, meksikanac vodi američke revolveraše
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
22 Maj, 2009, 21:42:29
Reply #2
  • Deda meraklija
  • Ocena: +69/-17
  • Ljubav je vecna, samo se objekti menjaju
kad će izađe sledeći broj?

živela sam u S celih 11 godina, pa podosta kapiram, mada ima po neki lik što ne prepoznajem.... sm169
On me ne voli, on me jos uvek voli,
ali nikada više nece imati ponovo ljubav...
Lezao je pored mene, kad sam otisla
i kad dodje sigurna smrt on ce biti tamo.....
01 Jun, 2009, 21:47:04
Reply #3
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Nista ne razumem jer sam vec nekoliko decenija izvan Surdulice,ali jedno znam,da izgleda svaka banda iskopa ulice,....mozda tursko zlato traze...upravo me je sramota pokazati nekim prijateljima grad,pret-prosle nedelje sam par dana provela u Surdulici,jednostavno noge slomiti gradom od ulicnih rupa.Pitam se je li kome ikad pala napamet ulica.... kako izgleda,lepe kuce i novo -dogradjeni deo opstine super je,a ulice,sacuvaj.... sakloni me.Pocinje turisticka sezona,izlazna ulica iz Surdulice prema Vlasinskom jezeru ne pitaj....,da se felge raspadnu a ne gume puknu.Pa ako nesto gradjanima Surdulice treba to su ulice,to malo ulicica a sve u rupetinama,ne znam kako odgovorni gledaju na to,mislim da narod jedino moze kulukom nesto promeniti.
 i narod bi s trotoara mogao skloniti,pesak,sljunak,drva i jos koje kakvog sljma.
Pa eto ako nesto zelim dobroga Surdulicanima,je nove ulice,mozda nekih 50km sto je to?

Izvini Stanislawe ako sam dodala nesto tvojoj prici s divljeg zapada.Namera mi nije nikoga prozivati,jer nepoznam nikoga od vladajucih,ali otkad znam za Surdulicu uvek neka obecanja o izgradnji ulica,naprave ulicu dve a ostalo popapa maca.
« Last Edit: 01 Jun, 2009, 21:54:36 by Dina »
02 Jun, 2009, 18:48:49
Reply #4
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
Ne, ovaj put se apsolutno slazhem sa tobom. Poslednjih godinu dana su najveca sramota koju je Surdulica dozhivela. Neznam odakle da pochnem sa kritikama, neverovatno je koliko je sve zapushteno.

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
02 Jun, 2009, 20:20:52
Reply #5
  • Deda meraklija
  • Ocena: +48/-4
Ako su vam dosadile surdulicke rupe, dodjite u Vranje, mi ih imamo toliko da cak s njima igramo golf. Uglavnom u njih ubacujemo tockove od kola , bicikle a ponekad ubacujemo i ponekog pesaka. Jedina mana nasim rupama je sto nisu dovoljno duboke da bi u njih mogli da ubacujemo i politicare jer se oni, gde god da ih ubacis, uvek iskobeljaju. srecko1
07 Jun, 2009, 23:32:56
Reply #6
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Ako su vam dosadile surdulicke rupe, dodjite u Vranje, mi ih imamo toliko da cak s njima igramo golf. Uglavnom u njih ubacujemo tockove od kola , bicikle a ponekad ubacujemo i ponekog pesaka. Jedina mana nasim rupama je sto nisu dovoljno duboke da bi u njih mogli da ubacujemo i politicare jer se oni, gde god da ih ubacis, uvek iskobeljaju. srecko1
E hvala ti nebojsa,ko rodu rodjenom,sad si nas utesio.Znaci vi ste bolji od nas,potvrdjujem jer sam se i na pola sata nasla u VR.
Epa u zemljama o kojima mi imamo tako lose misljenje prvo se izgradi infra struktura, pa tek onda naselje,verujem da ce vam ovo i drugi potvrditi.U demokratskim drustvima kao poreznicki obveznik,imas i prava pitati sto je s tvojim porezom koji se treba uloziti u izgradnji puteva,a on se formira razlicito,od cene benzina,poreza na auto iiiiii.
Stanislave,nemoj zaboraviti na svoju prcu sa divljeg zapada znatozeljno cekam?
A sto znas mozda se i koji mm asvalta produzi.
20 Oktobar, 2011, 14:55:16
Reply #7
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +0/-0
Po starom običaju u Srbiji neki se događaji  ispričaju kroz narodne pesme...ova pesma ce vam ispričati priču o čoveku koji je ostavio slavu svojih pradedova i otišao da slavi tuđu slavu. Sve sličnosti sa nedavnim događajima i sa nekim ljudima su slučajne..a možda i nisu...

TutuBANOVA SLAVA

Slavu slavi TutuBAN Novica.....U Božici maloj Banovini....

Manja je od malene Banjske...a ljudu su mravi za Strahinju....

Slavu slavi poziva gospodu...uz gospodu razne udvorice..

Na Petrovdan da u goste dođu....

Dođoše mu redom pozivani..i da slave i da većaju..

Dođe bosoglavi Serdar od Binovca...

I sa njime Vojvoda lenji Boban...s,obom vode ostale zvanice..

Tu je Treni a sa njime Čeda obojica vitezi od vina...

Znaju piti do dva do tri dana..kad je mufte znaju i četiri...

Dodjoše i pozvane gospođe..na licu im šminka svakojaka...

Na telu im i do dva midera..devojkama stati ne mogaše...

Niko na njih jadne ne gledaše..nit ih glede a niti ih cene..

Ruke dižu kada im se kaže...noge dižu od njih puno mlađe..

Ostadoše jadne zavideti mlađim ljubam što uz TutuBana sede..

Došao mu Stanko od Dobrića i sa njime do dva preletača...

Nekada se činiše sokoli...a sada su pokisli pilići...

Stideće se od njih i unuci.

Crni Dine i on je došao...al sa sobom ljubu ne poveo..

Ne vodi ni ljubu ni ćerku..same one idu  TutuBAN Novici..

Same idu dobro puta znaju..Dine crni u zemljicu gleda...

Od sramote sto je sad svi znaju.....

Slavit mogu krstit se ne mogu..menjali su krst za petokraku..

Slavit mogu većati ne mogu...ne imaju 18 gosta..

Ne dođe mu jedan mlad viteže...ne dođe mu Miloš Alakinski..

Mlad je vitez snage sakupio da bi dušu svoju izbavio....

NEKA MU JE NA ČAST TO JUNAŠTVO i nek mlađan uvek junak bude.

Na muci se nađoše zvanice...gde pred TutuBANA kad ih malo ima..

Stadoše se redom premišljati..kog da zovu koga da dovedu...

Da se ne bi Bane naljutio i da ne bi bez vina ostali...

I bez vina i bez žutih para kojim obraz probaše kupiti...

No su gresi njihovi golemi..iskupit se nikada ne mogu ..

Nit oprati kaljava obraza...

Stadose se redom prisećati ...koga mogu jošte privoleti

Da za novce obraza prodade...

Setiše se jednoga bez srca..i bez srca a i bez obraza...

Setiše se Romanovca malog..Romanovskog kmeta Arizanka..

Što ga Doktor neki nazivaju..setiše se pa ga brzo zovu..

Da on dođe..osamnajesti bude da bi mogli slavit i većati.

Prevari se odazva se *doktor*....

No da čudo bude i još veće..na taj dan je i *doktoru* slava

Ostavio slavu pradedovsku..ode služit TutuBAN Novicu...

Preci mu se u grob obrnuše..gde ostavi svojijeh gostiju

Te on ode služit u drugoga...

Prijatelji u zemljicu glede..od sramote sto ih izda *doktor*

Što ostavi slavu pradedovsku..što pogazi raznijeh zakletvi...

Ostace mu kletva na potomke i sramota do sedmog kolena...

Preslavio TutuBAN Novica...preslavio i prevećao...

No je tužnu istinu doznao...

Kuku meni uz ovakvih ljudi...kuku meni od sad pa do veka..

Dzaba meni novih fijakera...dzaba meni mladih sponzorusa..

Dzaba meni krvavijeh novca...nesposobnih oko mene ovca

Uz ovakvu vojsku izdajničku...sledećeg ću ja Petrova danka

DOČEKATI U HLADNOJ TAMNICI.......
« Last Edit: 20 Oktobar, 2011, 15:06:30 by Tlaminac »