Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Domaci iz engleski.........  (Read 5030 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

24 Oktobar, 2007, 18:11:19
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +0/-0
ej aj molim Vi nek mi neko dobre volje prevede ovaj tekst iz engleski sutra ce ni pituje. ne idemi engleski bas extra imaja sam 3 prosle god. i pre prosle al zatoj pre preprosle 5!

ICEMAN

In 1991, two German tourists were walking along a path in the Alps, when they saw

something in the ice. They stopped and looked. It was part of a body. They thought it

was a climber, but they were wrong. They weren't looking at the body of modern

climber. This body was over 5000 years old. They were looking at a man from Stone

Age.
  Who was he? What was he doing in the mountains? How did he die? Did he fall or

did somebody kill him? Archaeologists from all overthe world wanted to study the

Iceman.
  Otzi, as the archaeologists called him, came from Italy and he was about 45 years old.

He lived about 3350 BC - at that time people in Egypt were building the Pyramids. We

know that he was a farmer becouse there were pieces of corn in his clothes. He was

probably taking his sheep and goats into the mountains when he died.
  Otzi has changed our ideas about the Stone Age. Before Otzi, archaeologists thought

that copper didn't arrive in Europe until 2000 BC. Otzi, however, was carrying a

copper axe 1300 years earlier. He was also carrying a bow and arrows, a knife and

some wooden tools. He was wearing warm, waterproof clothes and leather boots. These

things show that Stone Age people were a lot more sophisticated than we thought.

ps. znam za onija sajtovi sto ti kao prevodiv, al ono za jednu rec izbaciv 1000000 znacenja
...Vlade Divac i Danilovic,Zar!!palj i Sale Djordjevic. Vesa Petrovic,Goran Grbovic,Mica Beric,Haus,Milos Vujanic.Lotar Mateus,Nenad Bjekovic,Vest Taribo i Bata Mirkovic.Savo,Mijat,Ilic,Cirkovic,Kezman Mateja,Zarko Zecevic.Haris Brkic,Drobnjak,Rebraca,Mance,Mandici,Kralj Ivica...samo1klubSamo...
24 Oktobar, 2007, 21:46:29
Reply #1
  • [Global Moderator]
  • Deda meraklija
  • Ocena: +5/-0

Ledeni čovek
1991.god dvojica nemačkih turista su šetala stazom u Alpima kada su ugledali nešto u ledu.Stali su i pogledali.To je bilo telo(leš).Pomislili su da je alpinista ali su se prevarili.Nisu gledali u telo modernog alpiniste.Ovo telo je bilo staro 5000god.Gledali su u telo čoveka iz kamenog doba.Ko je on bio?Šta je radio na planini?Kako je umro?Da li je pao ili ga je neko ubio?Arheolozi iz celog sveta su hteli da proučavaju Ledenog čoveka.
OTZI,kako su ga arheolozi nazvali,došao je iz Italije i imao je oko 45god.Živeo je oko 3350.godine pre nove ere,kada su ljudi u Egiptu zidali piramide.Znamo da je bio zemljoradnik(farmer)zato što je u njegovoj odeći bilo komadića kukuruza.Verovatno je u vreme smrti vodio svoje ovce i koze u planinu.
OTZI je promenio naše saznanje o kamenom dobu.Pre Otzija arheolozi su mislili da bakar nije stigao u Evropu pre 2000god pre nove ere.Otzi je pak nosio bakarnu sekiru 1300god ranije.Takođe je nosio luk i strelu,nož i neko drveno oruđe(alat).Bio je toplo obučen u nepromočivu odeću i kožne čizme.
Sve ovo pokazuje da su ljudi iz kamenog doba bili sofisticiraniji(napredniji) nego što smo mislili.
P.S.:valjda sam ti pomogla,odavno nisam prevodila a i ovo ti je na brzinu.srećno sutra

24 Oktobar, 2007, 22:29:53
Reply #2
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +4/-4
  • tebraman
stavljam dzidzu u sarmu kad fali zacin C
29 Oktobar, 2007, 11:21:55
Reply #3
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +7/-0
  • dal valja ovo a?
imam samo jedan grad,porodicu,jedan hram i silno se trudim da ih mnogo ne brukam
06 Novembar, 2007, 03:58:15
Reply #4
  • Deda meraklija
  • Ocena: +12/-5
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_____§§__§§§§__§§_____
_____§§__§§§§__§§_____
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_________§§§§_________
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
_________§§§§_________
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_____§§__§§§§__§§_____
_____§§__§§§§__§§_____
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_________§§§
07 Novembar, 2007, 18:58:51
Reply #5
  • Guest
Ledeni covek....mega ledeni covek....
Slika govori vise od hiljadu reci

07 Novembar, 2007, 19:10:25
Reply #6
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
^  Pravi post na pravo mesto!!!        

Da su isli u okolinu Han videli bi Chchkolja, pa bi on bio glavna zvezda u  tekst u engleski za srednju skolu
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
10 Novembar, 2007, 23:39:00
Reply #7
  • Deda meraklija
  • Ocena: +12/-5
Epa ja zasto sad ne pijem  :laugh: :laugh: :laugh:
Inace hvala na komentarima ja sam oduvek bio tema.
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_____§§__§§§§__§§_____
_____§§__§§§§__§§_____
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_________§§§§_________
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
_________§§§§_________
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_____§§__§§§§__§§_____
_____§§__§§§§__§§_____
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_________§§§
20 April, 2008, 00:06:05
Reply #8
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
"ej aj molim Vi nek mi neko dobre volje prevede ovaj tekst iz engleski sutra ce ni pituje. ne idemi engleski bas extra imaja sam 3 prosle god. i pre prosle al zatoj pre preprosle 5!"

P.s. PFC...a kako stojis iz srpskog?   rules2  :)
Pozd.

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
22 April, 2008, 18:29:03
Reply #9
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +4/-4
  • tebraman
stavljam dzidzu u sarmu kad fali zacin C
10 Jul, 2008, 13:24:07
Reply #10
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2
e da znas da ti nije losa ideja, samo ako te ne mrzi da postavljas tekstove, nije lose da se covek priseti ili na taj nacin nesto i nauci. A pri tom ucis da pises, znaci i tebi sigurno. Ne znam ko ti predaje engleski, ali ako profesor nije taj koji moze da te nauci, potrudi se da sam sto vise ucis, jer trebace ti gde god da krenes. Pricam iz iskustva, jer sam i ja na neki nacin ovako resavao zadatke iz engleskog (zavisi i os profesora). Sve sto sam naucio bilo je do srednje skole, a posleeee... Ali zato sada prevodim tvoj tekst umesto da tecno pricam (fond reci je jako bitan). Uci sada, kasnije nema puno vremena, a treba puno i para. Pozdrav.
10 Jul, 2008, 13:27:51
Reply #11
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2
zaboravih da ti kazem dobar ti nadimak. ''pfc''- na,na na,na na, na na na, na na na, na na naaaanana....