Vladičin Han portalVladicin Han turizamOnLine igriceMali oglasiUslovi korišćenjaHimna HanaMarketing
po moj merak
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sportske povrede - misica, zglobova, ligamenata...  (Pročitano 5442 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu. Podelite temu sa prijateljima:
PFC_4ever
Stariji meraklija

Ocena: +5/-1
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: 23 Jun, 2009, 12:41:14 »

Da otvorim i ja neku temi Smiley Jel imao neko neki problem s ovakvom vrstom povreda? Vecina jeste, kako ste lecili, kolko dugo je trajao oporavak...? Pitajte, ramenite iskustva, savetujte se...

Palo mi je na pamet da otvorim temu jer sam istego ligamente skocnog zgloba, pre nedelju dana, kad sam igrao kosarku... skocio sam i onda sam se lose "docekao na noge" iskrivio sam nogu ka unutrasnjoj strani i istegao ligamente... Pojavio se veliki otok oko skocnog zgloba... Stavljao sam led, nogu sam umotao u zavoj, bolela he kad sam pomerao, tj. samo u jednom polozaju nije... Nosio sam i steznik prva 3-4 dana... Isao sam juce kod lekara, snimio nogu, nema preloma, doktor je  reko da nastavim sa upotrebom masti "Hipotrombin", i kad je namazem da stavim najlon (ili najlonsku kesu) oko mesta koje sam namazao, i rekao mi da pocnem da mazem i gel "Sinedol". Rekao mi je da mirujem, noga da uvek bude podignuta, da ne stavljam vise led.
Sad imam vrlo mali otok, noga me ne boli kao i ranije, na dodir me boli oko zgloba, na drugim mestima ne. Kad stupnem na nju, ali pravilno, ne boli, dok me zaboli nekad nazad tetiva (kao da zateze), i nekad ligamenti. Noga je modra i dalje.
Sad jedno pitanje, pod to ,,mirovanje'' da li se podrazumeva ceo dan lezanje u krevet, nigde da ne izlazim, sto manje da naprezem nogu, ili bih mogao da izadjem bar ispred zgrade, s drustvom, pa i malo da prosetam, polako da pocnem da "razmrdavam" nogu (znam da postoji i fizikalna terapija za "razmrdavanje")?
i koliko odprilike bi mi noga bila ovakva, tj. jos koliko pa cu opet moci normalno da hodam (ne trcanje)? Znam da zavisi od mnogo stvari, ali koliki je neki minimalni period oporavka da bih mogao normalno da se krecem (da ne krivim)?

Sačuvana
Stanislaw
Starac Focho

Ocena: +112/-19
Van mreže Van mreže

"Be Yourself no matter what"

« Odgovor #1 poslato: 23 Jun, 2009, 15:30:30 »

Skocni zglob je veoma zeznut sam po sebi. ligamenti se veoma sporo oporavljaju i to zavisi od choveka do choveka, jer svako ima svoj nivo oporavka organizma... Hepatrombin je dobra mast, mada ti ja preporuchujum neke masti koje u sebi imaju i kolagen (jer dehidrira mesto) ili neku mast za protiv bolova. Takodje nesmesh da se oslanjash na nogu bar nekoliko dana, dobro je imobilishi. Mozhda ce da zvuchi smeshno ali nadji vojnichke chizme m-44(sa saricom, one stare vojne) i nosi ih jer one odlichno imobilishu zglob.  Nogu drzhi na vishem nivou od tela(uz pomoc jastuka), i nije loshe da je "hladish" tachnije da svakih nekoliko sati ohladish nogu hladnijom vodom... Pa polagano, sve dolazi na svoje mesto...
Sačuvana

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
Forum po moj merak @ VladicinHan.com
« Odgovor #1 poslato: 23 Jun, 2009, 15:30:30 »

Sačuvana
PFC_4ever
Stariji meraklija

Ocena: +5/-1
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 23 Jun, 2009, 15:41:00 »

Hvala!
Cizme tesko da cu nadjem Cheesy a ovo sve ostalo mogu da primenim Smiley
Nisam izaso iz kucu vec 3 dana, noga se odmara... Sad je bol manji, skoro da ga nema... Dal' mogu da pocnem malo da se krecem, ili jos neki dan da odmirujem? Sad
Sačuvana
Stanislaw
Starac Focho

Ocena: +112/-19
Van mreže Van mreže

"Be Yourself no matter what"

« Odgovor #3 poslato: 23 Jun, 2009, 16:03:24 »

vidi, ja nikada nisam istezao ligamente na nogama ali zato zglobove shake... iha... ne mogu da te posavetujem nishta po tom pitanju, sem da nogu imobilishesh... shto manje napora, to bolje... Pozovi devojchicu da ti izmasira ostatak tela(nemoj da masirash zglob) 

E, da , jedi hranu bogatu kalcijumom( kikiriki, pistaci,  mleko i proizvodi) i B vitaminom (pivo)... Nije loshe da kupish "oligovit" tablete ili neku zamenu
Sačuvana

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
NinO
Starac Focho

Ocena: +148/-32
Van mreže Van mreže

TJM!

« Odgovor #4 poslato: 23 Jun, 2009, 19:11:19 »

Kikiriki bogat kalcijumom  

Ja se ceo život više ili manje intenzivno bavim sportom. A pošto sam po prirodi trapav i baksuzan mislim da nema te sportske povrede koju nisam imao. Trenutno muku mučim sa ligamentima kolena i mogu ti reći da je ključ uspeha samo odmor. Ja to znam ali djavo mi nije dao mira pa zato sad kad se menja vreme ili kad nezgodno doskočim ponovo osećam bol i posle 9 meseci.... brz oporavak.

« Poslednja izmena: 23 Jun, 2009, 19:19:23 NinO » Sačuvana

Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
begs7
Novajlija
*

Ocena: +0/-0
Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12

« Odgovor #5 poslato: 07 Decembar, 2010, 01:46:23 »

Zdravo svima,ja sam fudbaler i prije dva i po mjeseca sam imao povredu noge,tacnije butnog misica na utakmici,odlaskom kod ljekara i ultrazvukom se potvrdilo da su mi popucala misicna vlakna.S obzirom da je bilo ostalo jos mjesec dana da kraja prvenstva,dokotor mi je rekao da ja do kraja tih mjesec dana ne smijem trenirati.Rekao mi je da mirujem dvije sedmice,a onda da postepeno jacam nogu na biciklu i da idem na hidroterapije.Poslusao sam ga,terapije sam odradio,u teretanu idem i dan danas.Bol vec duze vrijeme ne osjecam,ali imam neku fobiju.Za mjesec dana mi pocinju zimske pripreme,a ja imam strah da pocnem da treniram  sa loptom iako sam rekao da bolova vise nemam.Sad me interesuje,imal ko kakav strucan savjet?Da li bio smio poceti da treniram normalno,jer proslo je vec 10 sedmica od nastanka povrede,a strah moram izbacit iz sebe prije pocetka priprema.Molim ko ima pravi savjet da mi pomogne,jer svaki mi savjet znaci mnogo,unaprijed se zahvaljujem.Pozdrav
Sačuvana
Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na:  

Posetite
Po Moj Merak Forum
Instaliraj Android aplikaciju
Radio VH.com Online
Tehnička škola

Marketing