Vladičin Han portalVladicin Han turizamOnLine igriceMali oglasiUslovi korišćenjaHimna HanaMarketing
po moj merak
Stranice: 1 2 3 4 [5] 6   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Београд против Владичиног Хана ( Београдизација Србије )  (Pročitano 16254 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu. Podelite temu sa prijateljima:
peca stubal
Deda meraklija

Ocena: +49/-6
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #80 poslato: 26 Jul, 2009, 16:59:17 »

Bravo Nensi !!!!

To uliva nadu......

Budi nam živa i zdrava...!   

Sačuvana
jovana2991
Starac Focho

Ocena: +210/-105
Van mreže Van mreže

Pol: Žena

« Odgovor #81 poslato: 27 Jul, 2009, 01:16:06 »

Volim i ja Han više od Beograda, zato što je to moj grad, tu mi je porodica, prijatelji, volim ga i žao mi ga je, ali nikad se ne bih vratila ovde, ne ukoliko i dalje bude ovako. Ako opština propada dok je vode ljudi iz senke, ako ne postoji makar i najmanja mogućnost za normalan život, ako ja ne mogu svojim doprinosom i znanjem i strukom stečenom na fakultetu u Beogradu ništa da promenim, ako nemam šansu da bar pokušam, onda se sigurno neću vraćati.
Sačuvana

U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
Forum po moj merak @ VladicinHan.com
« Odgovor #81 poslato: 27 Jul, 2009, 01:16:06 »

Sačuvana
AlexTheGreat
[Global Moderator]
Svedok istorije vladicinhan.com

Ocena: +230/-26
Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
Chrome 3.0.195.33 Chrome 3.0.195.33

« Odgovor #82 poslato: 02 Decembar, 2009, 14:06:13 »

Jug Srbije i decentralizacija

Lični stav: Radoman Irić – Beogradizacija uzroci i posledice

U 2008. godini, preko devedeset hiljada stanovnika opštine Vranje, raznim obavezama, kanalima, virmanima i na druge načine, u budžet republike Srbije „uterali“ su preko 12 milijardi dinara.

Radoman Irić, novinar iz Vranja

Milijarda mesečno – kakva je to otimačina? Od tog harača Vranju je je vraćeno celih – 8 %. Što bi činovnici rekli: i slovima, osam odsto!!! Vranjski primer nije izuzetak, već proklamovano pravilo ponašanja, način uvažavanja institucija sistema. Način funkcionisanja države Srbije, koju je ova „demokratska“ vlast prigrabila kao najsvetliju tekovinu Osme sednice CK SK Srbije.

Dakle, Vranju je službeni Beograd vratio samo osam odsto od kolača koji je bio veliki 12 milijardi dinara. Čak i tih osam osto je vraćeno tako što su ovdašnji politički lideri, pred čelnicima svojih beogradskih centrala, često na kolenima klečali, Bogu se molili. Neki su dočekali da ih predsednici opština u ruku poljube, zato što su ih „udostojili“ mrvicama od kolača. Jer gore pobrojani predstavnici naroda, bolje znaju šta i kada treba sagraditi i Bujanovcu, Preševu, Medvedji, Trgovištu, Bosilegradu, Vladičinom Hanu... gde je dohodak po glavi stanovnika manji od trećine republičkog proseka. I ne samo to: Beograd i juče i danas odredjuje šta će biti za ručak u šerpi ili loncu gradjanima Srbije.

Drugi, opet vranjski podatak. Država Srbija je neprikosnoveni gospodar svega i svačega na svojoj teritoriji. Vazduh, svaki pedalj zemlje, svako drvo, svaka ograda, put, svaki crep na krovu, svaka školska klupa i stolica, šupa i zgrada...sve je to vlasništvo zemlje Srbije. Gradovi i opštine nemaju ništa. Svi su oni podstanari Nemanjine 11. Osim što uredno svakog meseca, Beogradu moraju da plaćaju kiriju, u gradovima i opštinama ne smeju ni malim prstom da mrdnu bez odobrenja Beograda.

Ako u Vranju gradjani kopaju 100 metara kanala za vodovod; da u 21 veku dovedu struju do nekenedodjije, ako treba da promene pet stolica u školi, da poprave krov na seoskoj ambolanti, da... ništa ne smeju uraditi dok ne odu u Beograd da im tamo, to što gradjani hoće, potvrde pečatom. A taj pečat gradjane Vranja danas košta djavolje.

Jedno istraživanje prošle jeseni dalo je ovakav rezultat: gradjani Vranja, koji automobilom idu u Beograd, svakoga dana, za putarinu na magistralnom putu, prosečno dnevno ostave 988.000 dinara. Dakle milion dinara dnevno samo za putarine. A gde su drugi troškovi: hrana, piće, spavanje, dnevnice, gorivo, amortizacija...i sve zarad Njegovog Veličanstva Pečata „tamo u Beogradu“. Hoće li se i kada ovaj odnos promeniti?

Varaju se svi oni koji misle da će ovo bolno pitanje da reše vlasti u Beogradu ili političke elite na svim nivoima. Svakom predsediku opštine, svakom gradonačelniku, državnom činovniku, narodnom poslaniku, ministru ... samo je Bog mogao ovako nešto da podari. Mnogo para, malo krokodila, a nema nikakve kontrole. Organizovani kriminal poslednje generacije. Jedan predsednik opštine skoro se požali novinarima: „ Pravila igre su takva, a protiv Beograda se ne možemo boriti“. Novinari su predsedniku na to odgovorili: „Nije tačno. Radnici kojima je država zakinula začas organizuju štrajk, blokiraju put, prugu...i reše problem. Gospodo predsednici, pozovite gradjane iz vaših opština, stanite na čelo protesta, blokirajte put, uputite vašim partijskim drugovima u Beogradu vaše zahteve i odredite rokove. To je sve“.

Političke eliteu Beogradu bi najradije da se vreme zaustavi i da ovo potraje do u nedogle.
Na sreću gradjana Srbije, Evropa misli drukčije. Pre nego i zakoračimo tamo, jedno od prvih bolnih pitanja koje će Beograd morati da podvede pod evropske standarde, jeste decentralizacija i ravnomeran regionalni razvoj.

Izvor: Agencija VranjePress
« Poslednja izmena: 02 Decembar, 2009, 14:09:56 AlexTheGreat » Sačuvana

“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
hawk
Deda meraklija

Ocena: +97/-26
Van mreže Van mreže

Carpe diem

Windows XP Windows XP
Browser:
MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0

« Odgovor #83 poslato: 02 Decembar, 2009, 16:10:45 »

Lični stav: Radoman Irić – Beogradizacija uzroci i posledice

U 2008. godini, preko devedeset hiljada stanovnika opštine Vranje, raznim obavezama, kanalima, virmanima i na druge načine, u budžet republike Srbije „uterali“ su preko 12 milijardi dinara.

Nemam razloga da ne verujem g-dinu Iricu,.... i ako podjemo od toga da su cifre tacne uz cinjenicu da je Vladicin Han 4 puta manja opstina onda ispada da su gradjani Hana u budzet "uterali" SAMO  3 ( slovima TRI ) milijarde !!!

Dakle SVAKOG  meseca skoro CEO GODISNJI budzet opstine V.Han ?!?!?

A opstina u "debelom minusu",.... jad i beda,... a Ministarstvo finansija zdusno i "od sveg srca" daje preporuku da opstina "moze da se zaduzi u 2010-oj do nekih 120 miliona,... dinara" Huh??

Sačuvana

Ja im reko': ako vlast postoji zbog onih koji je vrse onda meni tamo  nije mesto..... i  oni me smeniše !!! 
peca stubal
Deda meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
Opera 9.80 Opera 9.80

« Odgovor #84 poslato: 02 Decembar, 2009, 19:21:34 »

Šta je Predrag pričao ?

I ostali na forumu....

Oni uživaju da se mole a onda dobijaju utisak kao da su u stvari oni pravi dobrotvori....

Ja ti uzmem pare a onda ti delim, tek delić tih para i to mrvicu po mrvicu a ti si srećan...

Para dakle ima...ali ima i majmuna koji nikako ne mogu da utuve u tikvu da ako ima za narod da će
  biti i za njih...
  Da ako nema za narod da u tom slučaju, može lako da se desi da nema njih...
  Alavost i glupost izgleda da nemaju granice....

Jednog dana će jedan čovek koji više nema srca da kaže deci da nije doneo platu, pucati u glavu
  nekom političkom mudonji....

I to će se desiti....

E sad gde ...to ne bi znao da vam kažem....

Nego, šta bi sa idejama kako da se Vladičin Han čupa od propasti....

Niko ni reč...

Zato je tema i zamrla...

Ja neću dok ne pročitam druge....

U prvom delu teme je pala objektivna kritika, drugi  deo teme je trebao da bude pun raznoraznih
 ideja ....

Hajde ! Kude ste ?

Sačuvana
Popovic
Deda meraklija

Ocena: +207/-65
Van mreže Van mreže

.

Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
Browser:
Firefox 3.5.3 Firefox 3.5.3

« Odgovor #85 poslato: 11 Januar, 2010, 01:15:25 »

Tacno je da Beograd dobija najvise para, ali ljudi Beograd je glavni grad i treba da izgleda kako izgleda i da gro investicija treba da se slije u Beograd. Jeste da regionalni razvoj i nije bas kakav bi trebao da bude, ali mislim da je sve to malo prenaduvano. S druge strane, nije Beograd jedini razvojni centar Srbije. Sto ne digoste glas protiv Pecinci, Jagodinu, Indjiju...? Nego, Beograd je neprijatelj pa ajd ce udarimo po Beograd! Tako je najzgodnije i najzvucnije! eee...nemojte. Verujem da je mnogo vise do nas Hancana sto je Han takav kakav jeste, nego do Beogradjana, vlasti, ili nekog treceg.

Plate u Beograd jesu vece od hanskih, ali su i izdaci u isti mnogo veci u poredjenju sa izdacima Hancana! kafa jedna kosta 150 dinara, a kamo li nesto ozbiljnije... znaci sve u svemu mislim da ste malo preterali sa bukom oko beogradizacije
« Poslednja izmena: 11 Januar, 2010, 01:21:16 Popovic » Sačuvana
hawk
Deda meraklija

Ocena: +97/-26
Van mreže Van mreže

Carpe diem

Windows XP Windows XP
Browser:
MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0

« Odgovor #86 poslato: 26 Januar, 2010, 22:21:18 »

.... Verujem da je mnogo vise do nas Hancana sto je Han takav kakav jeste, ....

I ja.
Sačuvana

Ja im reko': ako vlast postoji zbog onih koji je vrse onda meni tamo  nije mesto..... i  oni me smeniše !!! 
Škone
Novajlija
*

Ocena: +0/-0
Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
Firefox 3.5.8 Firefox 3.5.8

« Odgovor #87 poslato: 21 Februar, 2010, 00:49:07 »

Nije mi jasno šta je Peca preterao sa ovim ?

22% stanovnika uzimaju 90% novca.

Kakvi su im to troškovi ?

Kafa u kafiću košta 150 i više dinara, u prodavnici je jevtinija.

U Beogradu (IDEA) Pampers 4 (7-18kg) košta 1.399,00 dinara, a ovde 1.656,00 dinara.
-II- su voćne kašice 50-56 dinara ovde 75-80 dinara.
-II- su sokići (Juvitana) 39 dinara ovde 50-55 dinara.
-II- su kašice sa mesom 75 dinara ovde 95 dinara.

U Beogradu je skuplje: pijačna roba, kafane i kafići, prevoz, stanovanje (sa troškovima).

E sad: 1KW struje isto košta svuda, tel. impuls je iste cene i dr. troškovi.

Svi računaju prosečnu platu kao neki standard. U Hanu 3.000 ljudi zaradi u proseku po 12.000 što daje sledeću računicu: 3.000x12.000=36.000.000/25.000ljudi=1.440 dinara po stanovniku mesečno.

U Beogradu 1.650.000 ljudi (zapošljenih) zaradi u proseku po 55.000 dinara:
55.000x1.650.000=90.750.000.000dinara/2.500.000=36.300 dinara po stanovniku mesečno.

U PREVODU: Svi idu iz Hana za Beograd jer je 25.21 puta bolji standard i ima 100 puta više stanovnika, a samim tim i 100 puta više ljudi od kojih možeš da zaradiš novac, kao i 100 puta više "mogućih" poslodavaca kod kojih možeš da radiš i 100 puta više ljudi koji mogu da te zaj_bu.

U Hanu možeš da nađeš posao samo:
1. Ako imaš vezu,
2. Ako se "laktaš" u partiji,
3. Ako "ližeš" u partiji,
4. Ako platiš.

Nije bitno koliko je plata, bitno je da je redovna, a to je: Dom Zdravlja, Telekom, Elektrana, Distribucija, Duvanska stanica, Dom Zdravlja, Opština i sl. Sve ostalo je "motika" za sitne pare, po mogućstvu na crno.

Peco nekoliko pitanja za tebe:

1. Zašto u Hanu (kao u Vranju - centar) niko ne može da prodaje kopije filmova ili muziku na DVD / CD iako su ljudi siromašniji. Moja pretpostavka je da Melita ne radi u Vranju. (Znam ima Zakon).
2. Dođe mi na račun da za 4 grobna mesta u Prekodolcu plaćam mesečno održavanje 200 dinara, po nekom valjda Ugovoru ili Odluci opštine. Kako ja kao vlasnih parcele nemam pravo da ne dozvolim da oni održavaju već ja sam ? Primer, neću telefon - ne uvodim ga, neću PWW - odem i vratim kantu i sam teram na deponiju u Suvi Dol ili Leskovac i platim, neću struju - odem u distribucijui raskinem ugovor. Ovo je prevršilo svaku meru - oni će da održavaju groblje !!! Samo da se puni kasa, a ja pre neko veče ne mogu da odvojim pijanog Tomu Pasuljana od moju rođenu ogradu (i to s unutrašnje strane). MORA DA SE IMA ZA PLATE !

U svetu vladaju svinjski i ptičji grip pa mi zbog toga izaberemo veterinara !
Pa ne zaražuju se svinje i kokoške nego mi !

Inače, da je u Hanu patrijarh Pavle (pokoj mu duši) bio predsednik opštine i za njega bi rekli da je lopov i to najveći.
Sačuvana
Popovic
Deda meraklija

Ocena: +207/-65
Van mreže Van mreže

.

Browser:

« Odgovor #88 poslato: 24 Februar, 2010, 10:27:06 »

gospodine Škone, ako uzmemo kao tačnu pretpostavku da ću ja da ostanem u Beograd da živim i da treba da kupim stan kao mlad čovek za svoju porodicu, čija je cena po kvadratu 2000 evra više nego u Han, padaju u vodu sve Vaše kašice i pampersi... Vi svi postavljate kao kukavičluk odlazak (beganje) iz Han. A ja mislim da je to pravo umeće i hrabrost, posebno za one koji nemaju rešeno stambeno pitanje u Beograd.

Možete da mi replicirate, samo bez pitanja i konstatacije tipa ŠTO ĆEŠ U BEOGRAD, KO TE TERAO! EPA TERAO ME ONAJ ŠTO MI NIJE URUČIO NI POHVALU NI PRIZNANJCE KAO DJAKU GENERACIJE 2006-te godine! Ko beše tad predsenik opštine, gospodine Škone? Da je bio blaženopočivši Patrijarh Pavle, sumnjam da bi me izostavio... A za ovog što me izostavio, uvek ću mogu da kažem da je lopov! moje pravo! kao i da sam zbog njega otišo iz Han!
« Poslednja izmena: 24 Februar, 2010, 10:29:32 Popovic » Sačuvana
bili piton
Stariji meraklija

Ocena: +4/-16
Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
MS Internet Explorer 6.0 MS Internet Explorer 6.0

« Odgovor #89 poslato: 24 Februar, 2010, 13:30:08 »

... Vi svi postavljate kao kukavičluk odlazak (beganje) iz Han. A ja mislim da je to pravo umeće i hrabrost, .....

Nemoj da se nerviras Popovicu,... kad si u pravu,...

nema VECEG kukavicluka nego ostati gde jesi, cutati i trpeti da te gaze i gu..,  da ti prodaju mu.. za bubrege,... a ti sav srecan kad pred izbore dobijes olovku i upaljac,... i VAGON OBECANJA,... i opet i ponovo,....
Sačuvana

Istina je najjace oruzje !!!
AlexTheGreat
[Global Moderator]

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:

« Odgovor #90 poslato: 27 Februar, 2010, 09:38:37 »

Blog Marka Selakovica na Blic blogu

Beogradizacija Srbije ili “Srbijizacija” Beograda?

... Druga me stvar muči: imam utisak da statistička decentralizacija neće dovesti do realne i potpune decentralizacije Srbije. Beograd, uprkos svemu, ostaje da funkcioniše kao izolovani i samodovoljni megacefalon mile nam i napaćene otadžbine. Gotovo trećina stanovnika Srbije već u njemu živi i radi, a Beograd se (uz sporadično pominjanje Novog Sada) predstavlja kao jedino mesto u Srbiji gde je moguće iole pristojno živeti. Sve što se dešava severno od Zemuna i južno od Avale - kao da za Beograd nije važno. Život ispod civilizacijskog minimuma u nekoj zabačenoj opštini s juga Srbije, problemi poljoprivrednika u Vojvodini, perspektiva ili propast nekog privrednog mastodonta u unutrašnjosti - u Beogradu jednostavno nisu tema. Seča platana - jeste tema, izgleda.

Zanimljivo je da pitanje platana na Bulevaru, ma koliko oni predstavljali simbol te ulice, zavređuje višestruko veću medijsku, političku i građansku pažnju od, na primer, ostavke pokrajinskog poslanika koji želi da se posveti svom gradu ili posledica poplave u Zaječaru. Ne ulazim u to da li platane treba seći ili ne - cela halabuka koja se oko ovog pitanja podigla jednostavno je primer samozaljubljenosti glavnog grada i totalne dezorijentacije u selekciji tema.

Koliko je ovakvih ulica iskrčeno po Srbiji? Koliko je platana isečeno? Da li su se političari centralnog nivoa, mediji, predstavnici civilnog sektora i mnogobrojni zaštitnici prirode za tim platanima okretali i suze ronili? Nisu, naravno. Zaboga, šta ih briga za platane u tamo nekoj provinciji. Podsećam: bitno je da i ulice u Negotinu, Nišu, Senti, Kragujevcu budu uređene. I te gradove neko posećuje. I u tim gradovima neko živi. I tamo se vode polemike da li seći drveće ili ne, da li popločavati ovako ili onako. Te polemike se vode u okvirima lokalne samouprave. Saglasićemo se oko jedne jednostavne stvari: komunalno uređenje bilo kog grada nije nacionalno pitanje. Zašto bi Beograd tu bio izuzetak?

Da zaključim: izgleda da je došlo vreme da se nešto učini - ili da se čitava Srbija slije u Beograd i da prestane da postoji sve severno od Zemuna i južno od Avale, ili da se otvori mogućnost da se i centralni nivo medija, vlasti, nevladinog sektora i ostalih „lidera mišljenja“ zainteresuje za teme iz unutrašnjosti. Prvi scenario je, bez obzira na aktivne namere resornog nam ministra da gradi neprofitne stanove, teško ostvariti. Ovaj drugi je realniji i izvodljiviji. Treba samo imati sluha i pratiti događanja na lokalnom nivou. Ima divnih i pozitivnih primera, ima i izuzetno kvalitetnih ljudi, uverio sam se u to putujući i radeći širom Srbije. Nadam se da će i oni koji su videli Pariz i Njujork, a nisu Sopot i Lazarevac (o Žagubici, Prnjavoru ili Rači da ne govorim) to shvatiti. Beograd jeste glavni grad, ali nije jedino mesto u kojem se nešto događa. Hoće li decentralizacija dovesti do toga da i manje sredine dođu u poziciju da ih neko vidi i čuje - videćemo.

...

Ceo blog možete pročitati OVDE
Sačuvana

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
mrka72

Ocena: +305/-62
Van mreže Van mreže

DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT

Browser:
Chrome 4.1.249.1059 Chrome 4.1.249.1059

« Odgovor #91 poslato: 24 April, 2010, 09:10:06 »

Komentari na Forumu B92 na temu izgradnje Avalskog tornja

*Zar nije Pobednik simbol Beograda?
Kome ovo treba?

* Tornjevi koje je neko nabrojao u svetskim metropolama imaju smisla jer te zemlje imaju nešto oko tih tornjeva. Mi nemamo osnovnu infrastrukturu, a dižemo džinovski falus ka nebu, samo da bi ga, s oproštenjem digli. Simbol su bili i mostovi u Novom Sadu, na Moravi, simbol je i autoput-Koridor 10. Bilo da je on simbol Beograda, Srbije, bilo da je napravljen u Novom Sadu, Vranju, Užicu, on je NEPOTREBAN. Mostovi, putevi, bolnice, nasipi, škole - to je potreba. Ne daj Bože da nekom padne na pamet da gradi novi toranj na Iriškom vencu.
U svetu, a i kod nas prelazi se na kablovsku televiziju, zemaljska se sve manje koristi. Neka mi neko objasni da li ovaj toranj ima neku funkciju osim jaaako visokog restorana?
Jedino što mi pada na pamet da je dobro u ovome je što su naše firme dobile dobru referencu, ako nekom u svetu padne na pamet da gradi ovako nešto.
P.S. Ljudi koji se dave ovih dana u poplavama neka dođu u ovaj divni simbol da se sklone na visinu od nabujale vode. Ta količina betona mogla je da ide i za njihove nasipe

* Sve cesce se pojavljuju komentari da se Beograd gradi od novca ostatka Srbije. Interesantno je sto isti komentatori pominju kako je nezaposlenost velika u njihovoj sredini, da je proizvodnja stala... Namece se pitanje od kojih se to onda para gradi Beograd?

*  Toranj je falusni simbol Beograda, a istovremeno simbol obespravljenosti i eksploatacije prestonice nad ostatkom osiromašene Srbije.

*,,, ti sinko mora da si sto rece Djosa jednom iz neko SELO nego ti tatko to nije reko... a mozda si i od nekih predratnih ili posleratnih koji su se "oparili" na ledja drugih pa ti je danas sve jedno... baci pogled malo na svoj "pedigre" pre nego sto pocnes da "apes" naokolo... jos nesto, bez tih "dodjosa" koje ne zelis da gledas, grickao bi stari Beogradski kamen a ne hleb i papriku koju ti oni donose... toliko na temu Beogradske kulture...

*Ama čoveče shvati, ne treba živeti u prošlosti i državnim parama plaćati nečije emocije sve uz tu tvoju opasku kako emocije nemaju cenu. PA i ja imam 36 goddina, celo detinjstvo i mladost sam provela u izletima na Avali, prvo što bih ugeldala kada sam se vraćala sa bilo kog puta je bio avalski toranj. ALI, veliko ALI! Nije poneta da mi plaćamo skupo to naše sećanje i uspomene, to čak i da nema cenu je glupo, retrogradno jer je vezano sa ono vreme, a tim pre što je cena nenormalno velika. Ne treba živeti prošlost nego sadašnjost, meni bi srce zaigraloda kad bih videla da se u ovoj zemlji ili ako hoćeš u Beogradu gradi nešto novo, nešto pametno, humano, nešto za mlade koji vapea za obrazovanjem i kulutrom. PA slušaj ih samo kojim rečnikom pričaju. PA daj otvori tim parama jedno pozorište besplatno za mlade u centru grada, neku ustanovu sa radionicama ali potpuno besplatnu gde bi se držala predavanja za njih da nešto nauče, da nauče da se izražavaju, da povećaju fond reči. SHvati da jedino to nema cenu, ulaganje u one koji ništa nisu dobili. Ti i ja imamo sećanje, mi smo imali nešto, šta oni imaju? PInk, farmu i svadbu? Nisu oni krivi ali im treba pružiti nešto pamtno, novo, što će oni pamtiti za 15godina. I opet kažem besplantno jer nemaju para. E to je pamet, to je pravo doniranje, to je ono pravo. Ovo je sve kupovina slave i spsiskavanje novca na nečije lične emocije. Ulažite u emocije mladih a ne svoje iz prošlosti

* Tuzno je bilo ono gledati. Pitao sam se svo vreme da li je ta ista Dejanovicka uzela dnevnicu za to vreme pod tornjem umesto da je odradila u sali skupstine. Ostalo je svega nekoliko poslanika da raspravljaju o zakonu o zabrani pusenja.
Kamere su sluzile za promociju i popravljanje okrnjenog ugleda. Dobismo himnu, dobismo gardu, dobismo nov auto Tadicu, dobismo toranj. Samo daj daj daj.
Zalosno je bilo gledati ga kako se kocoperi pred novinarima i sa kvazi dubokim razumevanjem posmatra priredbu sa celom svitom, a ljudi u Zajecaru placu pred tim istim kamerama koji minut kasnije u vestima jer im je voda pod krovom odnela sve sto su sticali decenijama.

*Dok se gospodin gradonacelnik glupirao na Farmi, a zidao se beskorisni toranj prolazilo je vreme za koje se moglo spasti ljude muka. Bitno je da oni odvodnjavanje placaju, to sto im se stoka podavila to neka plati Srbija
* @Gorane Zoricu, moglo bi se reci - treba da Vas interesuje da kada dodjete u Beograd imate na sta da se popnete...

* Vasom logikom, B92 ne bi trebalo da pise ni o cemu, jer nema nijednog mesta odakle su svinjihovi slusaoci.

* Za razaliku od Vas, bas sam bio zadovoljan sto sam danas procitao jedan odlican clanak o jednom od gradova u Srbiji, iako nisam iz tog grada, vec iz Srbije. "Iako" ili - bas zato sto sam iz Srbije
 * Neki covek iz firme koja je gradila toranj je dao sramnu izjavu da je Srbija pokazala da moze sama da gradi i da se razvija i da nam svet nije potreban! Sramota!
* ne znam zasto bi mene toranj interesovao, posto sam iz Srbije, a ne iz Beograda
*  Jeste stari toranj bio lep i jeste lepo da imamo novi, ali kada se nema za hleb ne ide se u ovakve hirove. Da su te pare date nekoj deci za lecenje, u ekonomiju, ... bilo sta drugo, bilo bi bolje.

* Ovako, stavljam se na stranu "pljuvaca" ali ne zbog toga sto "mi nista srpsko ne valja" (to je demagogija ili neznanje onih koji tako govore) vec zato sto je te pare trebalo bolje ulozit

*  prethodni toranj je proglašen finansijskim promašajem veka u srbiji, najnerentabilnijim prjektom kod nas ikada. zašto bi se ovaj razlikovao? što neko reče infatilna potreba beograda za simbolom muškosti. tačno.
draga ana, novače, kovačeviću, i ostali koji ste donirali zašto ne bi ste donirali neki aparat za bolnice, ambulantu ili sl. u zemlji koja VAPI za elementarno prijstojnom zdravstvenom zaštitom. zašto ne nahranite gladne, zašto ne ulažete u mlade, izgradite novi bioskop ili sl. čemu toranj? čemu, ajd neko neko kaže? simbol beograda? nije nego. ko da beograd nema singidunum i ostale simbole. ali beograd ima bolesne, gladne i siromašne, neobrazovanu omladinu i siromašne penzionere. donirajte za neko pozorište samo za penzionere, smislite nešto. ali ne, svako hoće svoje parče slave pa makar gradili nešto tako beskorisno kao što je toranj. da neće toranj da nam popravi imidž u svetu? na neće toranj da nam pokloni besplatno razgledanje? i šta pa ima da vidim sa tornja? zuce, vrčin, ripanj, šta? da je barem u ventru grada neki toranj ovako čemu to služi? ničemu praktično, samo da podjarmljuje sebično samougađanje onih željnjih slave koji su donirali.al nisu oni blesavi, taman posla da doniraju nešto be značaja, bolnice ili slično, koga briga za to, ovo ima da se čuje! još i kad je otisak tu. mali ljudi.
srbija gladna, bolesna i siromašna...ali prioriteti se i dalje ovde znaju.

* Drag mi je novi Avalski toranj, Beogradu i Beograđanima je silno nedostajao.
A tebi ako smeta BEOGRAD, ćuti i trpi, nama smetaju
dođoši slični tebi koji ga zagađuju, batali prestonicu, nije za tebe i tebi slične.

*  Ratne 1999. godine bio sam mobilisan i rušenje tornja sam gledao sopstvenim očima jer sam se sa svojom jedinicom nalazio u podnoziju Avale. Te noći sam mogao da vidim kako odrasli ljudi, vojnici plaču... Te noći smo iz nekog besa, osećanja nemoći i tuge otvarali protivaavionsku vatru bez prekida...Danas kad je ponovo otvoren toranj ja sam srećan.Sve da on i ničemu ne služi, a služi, on nam treba. Treba nam jer je deo svih nas koji ga pamtimo i volimo. I nije sve u novcu. Nase emocije nemaju cenu.

* Pa ljudi ako vam se ne svidja toranj, vidite sto je dobra fora sa fotkom kroz koju mozete da se krecete.
Bravo. Ja sam odusevljen

* Simbol Beograda! Gde su simboli Srbije? Kada ce se izgraditi fabrike,putevi, mostovi..

* Toranj nije simbol Beograda!
Pored toliko lepsih stvari u Beogradu vi novinari ste se svi k'o pijan plota uhvatili za toranj..

* pobogu ljudi...lep je toranj i zasto da ne!? pa nisu nase pare tamo, pobogu, kako mozete tako sve uporostiti...da se isplati toranj...kako da se isplati...zar bas sve mora biti isplativo, zar vam je bas sve na trzistu?! strasno!

*  Vidim da je pljuvanje krenulo. Ja naprotiv volim Avalski toranj i bas mi je drago da je obnovljen !
A ovi pljuvaci bi mogli da mi pojasne sta predstavljaju Kip slobode, Ajfelov toranj, Svemirska Igla (Sijetl), Ostankino toranj (Moskva), itd i dali ce kada posete te gradove otici da vide i ta arhitektonska cuda. Zasto se divite tudjim tornjevima i arhitektonskim cudima, a nasa pljujete ? Odnosno dragi pljuvaci mozete li barem ponekad postovati ono sto mi imamo !?

*  A zasto "javni" servis ne povede neku akciju izgradnje necega u Vojvodini ili juznoj Srbiji? Mi koji zivimo van Beograda nemamo nikakve koristi od tog tornja. Samo smo se nagledali golih guzica koje su prodefilovale "javnim" servisom u cilju skupljanja para za ovu beskorisnu gradjevinu...

*  Zaista ne mogu da shvatim zluradost u pojedinim komentarima. Sta je to dragi moji zemljaci promasaj u obnovi ove zaista jedinstvene i lepe gradjevine? To sto mozda nije u obliku mamutskog krsta? To sto pare za izgradnju nisu potrosene na plate drzavnih sluzbenika, penzije ili pak dodatno bogacenje tajkuna kao sto je to slucaj sa milijardama eura koje su usle u Srbiju po raznim osnovama u proteklih 10 godina?
Mozda vama nije, navikli ste, ali sramno je da u samom centru Beograda i 10 godina nakon zavrsetka bombradovanja stoje rusevine. Kamo srece da sve pare sto imamo potrosimo na gradnju kako infrastrukturnih, tako i onih gradjevina ciji znacaj nije samo prakticne prirode kao sto je to Avalski toranj.
Presrecan sam sto je Avalaski toranj obnovljen i zahvaljujem svima koji su pomogli njegovu obnovu!

*  Zašto je cela Srbija bila u obavezi da finansira hir zvani 'Simbol Beograda'?

* Šta napisati drugo nego - iživljavanje, i to sa tuđim (odnosno mojim) parama.
Infantilna potreba Beograda za simbolom svoje muškosti

*  Sad lepo stavite da ulaz u toranj bude 20 evra po osobi i mozda ce se isplati ti za koju godinu.  Sad lepo stavite da ulaz u toranj bude 20 evra po osobi i mozda ce se isplati ti za koju godinu.
« Poslednja izmena: 24 April, 2010, 09:34:47 mrka72 » Sačuvana

I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
mrka72

Ocena: +305/-62
Van mreže Van mreže

DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT

Browser:
Chrome 4.1.249.1064 Chrome 4.1.249.1064

« Odgovor #92 poslato: 01 Maj, 2010, 17:45:05 »

Beograd je lokomotiva Srbije, reče g. Đilas.....a ovi što ne misle tako (ima ih podosta) opet komentarišu:

http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=428207#hrono
Sačuvana

I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
AlexTheGreat
[Global Moderator]

Van mreže Van mreže

Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
Browser:
Chrome 6.0.472.62 Chrome 6.0.472.62

« Odgovor #93 poslato: 19 Septembar, 2010, 10:34:24 »

Po bolji život u Beograd

Bojana CARANOVIĆ | 18. septembar 2010. 21:00, izvor: Novosti

Beograd -- Svake godine u Beograd se doseli jedna varošica - između 16.000 i 25.000 stanovnika. Dok četvrtina građana Srbije naseljava prestonicu, sela su pusta i izumiru.

Uzrok je, slažu se sociolozi i ekonomisti, neuporedivo bolji kvalitet života i mogućnosti u prestonici nego u drugim gradovima i selima po Srbiji.

Kada se za parametre uzmu nezaposlenost, investicije i razvoj infrastrukture, zaključak je da se najbolje živi u Beogradu.

Ako se razmatraju i životna sredina, zelenilo i udisanje čistog vazduha, u boljoj je poziciji seoska sredina. Međutim, u Srbiji suočenoj sa osnovnim egzistencijalnim problemima, malo ko mari za ekologiju.

Hleba je, činjenice pokazuju, više na ulicama metropole nego po sokacima i pašnjacima, ili u propalim industrijskim centrima. Osim toga, utisak da “sve pare idu u glavni grad” dominantan je kod građana u unutrašnjosti.

"Nema dileme da se najbolje živi u Beogradu, pa nije čudo što prestonica iz godine u godinu 'raste'”, kaže Saša Paunović, predsednik Stalne konferencije opština i gradova i dodaje da veće mogućnosti zapošljavanja, makar uz skupe troškove stanovanja, mnoge “teraju” u Beograd.

"S druge strane, oni koji žive na selu uglavnom imaju krov nad glavom i mogu da se prehrane od svoje proizvodnje, ali su im nedostupne, recimo, kulturne i zdravstvene ustanove, a lokalni putevi su u katastrofalnom stanju", dodaje on.

Kako Paunović kaže, najteži je život u manjim gradovima u unutrašnjosti. Tamo gde je propala industrija, najveća je i nezaposlenost.

"Kruševac, Kraljevo, Vranje, Leksovac, Vladičin Han, samo su neki sa spiska mesta u kojima je stanovništvo masovno bez posla. Situacija u ovakvim gradovima mnogo je lošija nego u selima. U njima se vodi borba za preživljavanje", kaže Paunović.

Podaci Nacionalne službe za zapošljavanje pokazuju da je najviša stopa nezaposlenosti u Beloj Palanci, Batočini, Bojniku, Novom Pazaru, Loznici i Leskovcu - između 40 i 60 odsto, a u Kragujevcu i Kruševcu je oko 30 odsto. Najniža registrovana stopa nezaspolenosti je u Beogradu - 13,4 odsto.

A oni koji rade, u Beogradu, u proseku, zarađuju za 25 odsto veće plate nego u ostatku Srbije. Poslednja istraživanja pokazuju da se skoro polovina svih zarada u Srbiji isplati u Beogradu i Novom Sadu.

Oko tri četvrtine Srbije čine ruralna prostranstva, na kojima živi približno polovina stanovništva. Kako stručnjaci i statistika pokazuju - nekvalitetno. Srpsko selo pravi je primer neujednačenog razvoja Srbije. Zato Republički zavod za statistiku svedoči o “nestanku” sela. Od oko 4.800 sela u 200 nema stanovnika, a u još toliko nema mlađih od 25 godina - podaci su sa poslednjeg popisa 2002. godine.

Svako četvrto selo je pred izumiranjem. U čak 702 naselja u Srbiji živi manje od stotinu stanovnika, a prosečna starost je oko 70 godina. U čak 352 naselja živi manje od 50 meštana, a 350 imaju između 50 i 100 stanovnika. Statistika kaže i da u selima trenutno ima 200.000 praznih kuća.

Manje od 40 odsto seljaka bavi se poljoprivredom. Samo je lane ostalo neobrađeno 600.000 hektara njiva, pa je nekada uređenim atarima već ovladala divljina.

"Stanje u selu danas je lošije nego pre 15-20 godina. Poljoprivreda je u izuzetno teškom položaju. Seljak nije u stanju da opstane, naročito sada kada je tržište preplavljeno poljoprivrednom robom iz uvoza", kaže sociolog sela Milovan Mitrović.

Stalno se priča da opstanku sela može da doprinese ravnomerni regionalni razvoj i ruralno preduzetništvo. Ekonomista Goran Nikolić smatra, međutim, da država nema računa da zaista ulaže u infrastrukturu sela. "Ona se uništavaju više od pola veka i nema načina da se tu nešto popravi. Razvoj sela je moguć jedino u Vojvodini i na severu Srbije", dodaje on.

Uprkos saobraćajnim gužvama, stresovima, zagušljivom gradskom prevozu, “divljim deponijama”, čini se da bi, ipak, svi da se udome u prestonici. Danas je Beograd, bez konkurencije, najprivlačniji za život. U njemu ima posla i za obrazovane i neobrazovane. Glavne investicije su se slile u metropolu. I tako će biti dok god politički govori o decentralizaciji i regionalnoj ravnomernosti budu samo prazna priča.

Izvor:Novosti
« Poslednja izmena: 19 Septembar, 2010, 10:38:42 AlexTheGreat » Sačuvana

AlexTheGreat
[Global Moderator]

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
Chrome 10.0.648.204 Chrome 10.0.648.204

« Odgovor #94 poslato: 30 Mart, 2011, 06:34:46 »

SRBIJA | NEDELJA 27.03.2011 | 00:05

Sela smo izgubili, na redu gradovi

IZVOR: NOVOSTI

Beograd -- Regioni se sve više prazne, a stanovništvo i novac koncentrišu se u par gradova. Za 10 godina nestalo 26 varoši. Iz manjih mesta otišlo četvrt miliona ljudi.

Srbija se „zgušnjava“ u centralnom delu, rubovi se prazne, varošice se prepolovile, a sela gase. Za poslom se ide u Beograd, Novi Sad, Niš, Kragujevac...

Prvo zamire privreda, a onda beže ljudi. *deluje poznato*   Trećina opština u Srbiji spada u kategoriju nerazvijenih, a u njima živi milion stanovnika. Upravo iz siromašnih krajeva ljudi se masovno iseljavaju.

Samo za šest godina iz najsiromašnijih opština otišlo je 62.000 stanovnika. Crna Trava izgubila je svakog trećeg žitelja, a Ražanj, Babušnica i Gadžin Han 15 odsto.

Nezaposlenost je u ovim krajevima duplo veća od, ionako očajnog, republičkog proseka, pa gotovo svaki drugi radno sposoban sedi kod kuće.

"Najalarmantnije je u istočnoj i jugoistočnoj Srbiji. Nerazvijenost uslovljava migracije, pa i ono malo mladog stanovništa odlazi u Beograd, Novi Sad i Niš. Istočna i južna Srbija se „čiste“, i to su oblasti bez ikakve demografske budućnosti. Ostaće prazne", ukazuje na zabrinjavajući scenario demograf Ivan Marinković, iz Instituta društvenih nauka.

On navodi da je "od siromaštva tih regiona veći problem niska stopa rađanja. Nema mladih, stanovništvo ne može sebe da obnavlja. Zato ni punjenje razvijenih centara nije intenzivno kao sedamdesetih godina".

Naš sagovornik dodaje da je statistika zabrinjavajuća i u ostalim krajevima. Kaže, i Vojvodina se prazni, a najalarmantnija situacija je uz granicu sa Rumunijom, u opštinama poput Plandišta.

Minut do 12 da se započne borba za varošice
Demografi sa zabrinutošću čekaju rezultate popisa stanovništva u oktobru. A i prethodna dva upozorila su na pražnjenje i starenje Srbije - varoši koje imaju od 2.000 do 10.000 žitelja 1991. godine bilo je 430, a 2002. - 26 manje! Broj ljudi koji žive u naseljima sa manje od 2.000 stanovnika, smanjio se za četvrt miliona.

"Bitka za sela odavno je izgubljena. Sada je minut do 12 da se započne borba za varošice. Jer, one se prazne i pune Beograd", upozorava demograf dr Vladimir Nikitović, iz Instituta društvenih nauka.

On navodi da se "sada najviše prazne varošice sa od 10.000 do 30.000 stanovnika i situacija je već alarmanta. Druga linija koja trpi udare su naselja sa 50.000 do 70.000 stanovnika. Kada je u njima zamrla industrija, pretvorili su se u gradove penzionera. Njihovi potomci odlaze u Beograd, Niš ili Novi Sad".

Naš pravac razvoja Nikitović naziva stihijskim. Objašnjava da je i Prostorni plan Srbije, donet prošle godine, predvideo koncentraciju ulaganja pre svega u regione oko Koridora 10. *na Han ni ovo ne pomaga, izgleda* Dobra strategija za očuvanje svih krajeva, kaže, bila bi decentralizacija i regionalizacija.

Prosečna gustina naseljenosti u Srbiji je 100 stanovnika po kvadratnom kilometru, što je, objašnjava Marinković, evropski prosek. On kaže da je naš problem disbalans jer se stanovništvo koncentriše uz rečne tokove, posebno uz Veliku, Zapadnu i Južnu Moravu, a taj tok se poklapa i sa Koridorom 10.

"Infrastruktura je veoma bitna. Pančevo danas egzistira zahvaljujući blizini Beogradu. U Vojvodini je infrastruktura dobra, i to je bitan faktor zašto ona sporije gubi stanovništvo iz ruralnih delova. Centralna Srbija je veoma polarizovana - na gradske centre i mala sela. Što se gradova tiče, puni su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac, ali i oni u perspektivi gube stanovništvo", naglašava on.

U Opovu zarada po stanovniku 1.375 dinara
A kako se gde živi i zašto se znatan deo Srbije prazni, najbolje pokazuju plate. Još bolji pokazatelj je visina zarade po stanovniku, jer se tako realno vidi koliko novca prehrani ukupno stanovništvo nekog grada.

Razlike su drastične, pa tako Novi Sad, po glavi stanovnika, mesečno zarađuje 13 puta više nego Opovo. Ili, u Malom Crniću za mesec uspeju da zarade po stanovniku koliko Novosađani za tri dana.

Dakle, sa zaradama koje se mere po stanovniku, prema podacima za prošli mesec, najbolje stoje Novi Sad, sa 17.094, i Beograd, sa 15.991 dinarom. Rekorder je beogradska opština Savski venac, gde je u februaru po stanovniku zarađeno 81.824, a sledi Stari grad sa 60.964 dinara.

Najlošije stoje Opovo, sa 1.375 dinara u proseku, Žitorađa, sa 1.896, Malo Crniće, sa 1.810, i Doljevac, sa 1.924 dinara. Na nivou Srbije, bez Beograda i Novog Sada, prosek je 5.862 dinara u februaru, po stanovniku. *Vladičken bije u minus pa ga nisu metnuli na ovu listu*

A da bi ovi zabrinjavajući podaci bili bar malo popravljeni, neophodno je smanjiti nezaposlenost i pomagati otvaranje novih radnih mesta. A i to, prema rečima ekonomiste Miroslava Zdravkovića, treba raditi veoma promišljeno.

"Finansiranje novih radnih mesta smisleno je jedino u pasivnim delovima i oblastima udaljenim od autoputa. Investiranje pri tom mora da bude ciljano, u sektore koji ne prave konkurenciju domaćem sektoru", kaže on.

A sve dok nema ciljanih ulaganja, i pare i ljudi koncentrišu se oko nekoliko gradova. Tako, u Beogradskom i Južnobačkom okrugu, kažu podaci Agencije za privredne registre, posluje čak 55 odsto preduzeća u Srbiji. A u pet najnerazvijenijih okruga registrovano je tek 3,7 odsto preduzeća.

Citat
Ni privrede, ni ljudi

Koliko je građana pirotskog ili zaječarskog kraja raštrkano na 17 kilometara kvadratnih, toliko se u Beogradu zbilo na samo jednom kilometru. Slično je i sa preduzećima - glavni grad na svakom kilometru ima po jednu i po firmu, a Zaječar na istom prostoru - 0,04.

NESTAJU PREDUZETNICI

Na ozbiljne probleme upozorava i Todor Gole, vlasnik „Delta dekora“, firme za tapaciranje nameštaja i sedišta za autobuse iz Priboja. "FAP je bio motor razvoja užičkog regiona. Nekada je zapošljavao 7.000 radnika, a trenutno ih je nešto više od 1.000, i imaju problem sa kadrovima. Majstori su otišli u Inđiju, Pazovu i Crnu Goru. Vlada malo ili nimalo ne vodi računa o rubnim opštinama Srbije. Pre 11 godine imali smo 2.000 registrovanih preduzetnika. Od 2007. cifra je spala na 688. Verovatno svi oni rade i dalje, ali su prešli u 'sivu' zonu. Lokalna samouprava Priboja pokušava da pokrene opštinu, ali bez pomoći Vlade to je teško. Imamo po 6.000 penzionera i nezaposlenih, a samo 5.000 zaposlenih. Onda je jasno koja je ekonomska snaga opštine", kaže on.

Preneseno sa B92.net

« Poslednja izmena: 30 Mart, 2011, 08:22:55 AlexTheGreat » Sačuvana

Nine_Norveska
Stariji meraklija

Ocena: +87/-0
Van mreže Van mreže

Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
Browser:
Firefox 4.0 Firefox 4.0

« Odgovor #95 poslato: 03 April, 2011, 13:14:04 »

http://vimeo.com/21783249
Sačuvana

Either we heal NOW as a team, or we will die as individuals, that's football guys!
adler
Mladi meraklija
**

Ocena: +4/-4
Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0

« Odgovor #96 poslato: 03 April, 2011, 18:36:01 »

Nismo mi to bacali.To su bacali turci 500 godina ,onda nemci u prvi i drugi svetski rat.Mi srbi smo cisti,posteni,pametni,najpametni,odgovorni prema nasoj deci,unucima...Zivela Srbija-povikase srbi iz septicke jame!  tvrd zid
Sačuvana
NANCY
Novajlija
*

Ocena: +2/-0
Van mreže Van mreže

Pol: Žena

Windows XP Windows XP
Browser:
Opera 9.80 Opera 9.80

« Odgovor #97 poslato: 04 April, 2011, 15:48:33 »

Hanska opština ima fantastične predispozicije za razvoj prehrambene industrije... Zemljište je plodno, ima dovoljno vode, a postojali su i pogoni za preradu voća i povrća.
 Da se podsetimo: Pre mnogo, mnogo godina, na jugu Srbije, postojala je jedna divna varošica po imenu Vladičin Han. Fabrike su radile, roditelji bili zaposleni i vredno radili, deca imala taman onoliko koliko je potrebno... Šta se desilo u medjuvremenu? Malo ukrao ovaj, malo ukrao onaj, propala ova firma, propala ona firma... Jesam ja u iluziji da je tako bilo?Dajte recite mi da znam da grešim! Ako sam pogrešla uopšte...
Ljudi, hrana je sigurno unosan posao. Ajvar, krastavci, sokići, kašice... Sećam se Delišes paketića koje smo dobijali u vrtiću. Neke od tih proizvoda pamte i ljudi koji su u to vreme bili daleko od Hana. to znači da su naši proizvodi imali prodju na čitavom tržištu... Pravi kvalitet...
Šta se to desilo što je uništilo koncept? Desili su se pogrešni ljudi.
Desili se jedanput, desili se dvaputa... Non stop će se dešavati zato što smo slepci!!! Han ne vode pametni ljudi, Han vodi politika! Pa kako očekivati progres?! ZAŠTO HAN STAGNIRA?!
A možete da pljujete Beograd koliko god želite, jedini krivci koji se u njemu mogu naći jesu ti isti lopovi koji su napunili džepove i nagojili svoje račune. Gde idu pare? Kome odlaze pare? Zar za to nisu zaduženi naši rukovodioci? Zar oni ne treba da brinu o tome? Što su onda na tim pozicijama, ako dopuštaju "Beogradu" da nas muze?! Da li su nesposobni za svoju funkciju ili im neko iz stranke kaže da zažmure?
Sačuvana
peca stubal
Deda meraklija

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
Opera 9.80 Opera 9.80

« Odgovor #98 poslato: 09 April, 2011, 22:37:23 »

Neka ide svako ko gde hoće ....za svojom zvezdom....

Ali odlazak u Beograd i nije preporučljiv potez za ljude koji hoće da zasnuju porodicu.... on je više za studentariju i mlade jer provoda i mogućnosti za sticanje raznoraznih iskustava (pa i neprijatnih) ima zaista u izobilju.....

Problem br 1.   Stambeno pitanje   ( uvek nedostajuća soba i 20-ogodišnje dužničko ropstvo u vidu kredita + komunalije, struje,građevinsko zemljište i ostale vrlo nervirajuće  stavke...i to ceo život)

Problem br.2    Tempo življenja   (Hroničan nedostatak slobodnog vremena uz glupavo zapadnoevropsko radno vreme + udaljenost od radnog mesta sa svim saobraćajnom zgodama i nezgodama... dakle otići će te na Adu Ciganliju 3 puta godišnje i 2 puta do Kalemegdana)

Problem br.3    Gužve (crowd )   ( Svuda ljudi, nepoznati, strani, pa i nervozni, gužva u busu, tramvaju, troli, na Gazeli, u pošti, banci, pekari,  isred kioska u liftu na parkingu...itd...itd...bespotrebno gubljenje živaca i vremena...)

Problem br.4    Opšta otuđenost ( Teško se dolazi do dubljih i iskrenijih prijateljstava, hroničan je nedostatak vremena usled tempa života, kako za drugove i drugarice tako i za članove uže porodice, a opet nećete imati mogućnost da budete često sami sa sobom što je za izgradnju jedne ličnosti od krucijalnog značaja.... dakle u  jednol rečenici.... ni većeg grada ni manje ljudi za vas....)

Nastavak o problemima ...sutra ... da izvinete, prispa mi se....

« Poslednja izmena: 09 April, 2011, 22:40:14 peca stubal » Sačuvana
AlexTheGreat
[Global Moderator]

Van mreže Van mreže

Windows XP Windows XP
Browser:
Chrome 10.0.648.204 Chrome 10.0.648.204

« Odgovor #99 poslato: 10 April, 2011, 08:23:15 »

Lepo kazano, ali treba izvagati i staviti i prednosti pored svega ovog i onda podvući crtu ZA i PROTIV i videti šta i kako raditi.

Ovo što si do sada napisao je sve apsolutno tačno, a posebno me iritira ovo zapadnoevropsko radno vreme, pa moram da ga prokomentarišem. Ljudi u Britaniji ili Španiji rade od 9h jer je njima u 6 sabajle još uvek mrak, ali ima zato obdanica u junu i maju traje do 22i30h pa ljudi imaju dužu obdanicu posle radnog vremena. Šta kod nas da radi onaj jadnik koji radi do 17h, a kod mnogi srpski kapitalisti se odtaje i duže, i koji posle do kuće, stana ima vožnju busom još sat vremena i bude kući između 18 i 18i30h?  Huh?

Umesto da sve prepisujemo i preslikavamo od njih mogli bi da stavimo prst na čelo i da se zapitamo zašto je to tako, tj. zašto oni tako rade? Kod nas je obdanica već od 6h i pre toga u letnjim mesecima i nema potrebe čekati 9h za početak radnog vremena. Španska liga, primera, pojedine utakmice počinju u 22h. Da li to znači da i kod nas treba igrati utakmice prve lige sa početkom u 22h. Kod njih je to skroz normalno jer je do pola 11 obdanica...
Sačuvana

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Sačuvana
Stranice: 1 2 3 4 [5] 6   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na:  

Posetite
Po Moj Merak Forum
Instaliraj Android aplikaciju
Radio VH.com Online
Tehnička škola

Marketing

SimplePortal 2.1.1