Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Profil posovne zene i muskarca  (Read 9333 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

08 Jul, 2009, 16:05:02
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Kakav bi trebao izgledati poslovni profil zene i muskarca,u komuniciranju sa saradnicima, u komuniciranju sa poslovnim partnerima i u privatnom zivotu?
« Last Edit: 22 Avgust, 2009, 02:24:37 by Maja S. »
08 Jul, 2009, 16:19:00
Reply #1
  • Deda meraklija
  • Ocena: +69/-17
  • Ljubav je vecna, samo se objekti menjaju
Poslao: Dina
Kakav bi trebao izgledati poslovni profil zene i muskarca,u komuniciranju sa saradnicima,u komuniciranju sa poslovnim partnerima u privatnom zivotu?

nešto mi ovde nije jasno......citat >u komuniciranje sa poslovnim partnerima u privatnom životu< kraj citata......s poslovni partneri treba izbegavati kontakt u privatnom životu.....moj savet...i toj iz iskustva...

ako je slučajno ispušten zarez pa se misli i u privatnom životu unapred se izvinjavam....a će odgovorim kad malko razmislim.... mlogo teško pitanje....za jednostavan odgovor..... ;D
On me ne voli, on me jos uvek voli,
ali nikada više nece imati ponovo ljubav...
Lezao je pored mene, kad sam otisla
i kad dodje sigurna smrt on ce biti tamo.....
08 Jul, 2009, 21:28:46
Reply #2
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Kakav bi trebao izgledati poslovni profil zene i muskarca,u komuniciranju sa saradnicima,u komuniciranju sa poslovnim partnerima u privatnom zivotu?

nešto mi ovde nije jasno......citat >u komuniciranje sa poslovnim partnerima u privatnom životu< kraj citata......s poslovni partneri treba izbegavati kontakt u privatnom životu.....moj savet...i toj iz iskustva...

ako je slučajno ispušten zarez pa se misli i u privatnom životu unapred se izvinjavam....a će odgovorim kad malko razmislim.... mlogo teško pitanje....za jednostavan odgovor..... ;D
Izvini Gogo zarez nedostaje,cesto mi i koje slovce izleti.
A jel da,da je zanimljiva tema?
08 Jul, 2009, 21:36:38
Reply #3
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista

Izvini Gogo zarez nedostaje,cesto mi i koje slovce izleti.

Sad je vishak zarez  ;)
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
08 Jul, 2009, 22:31:38
Reply #4
  • Deda meraklija
Poslao: ZZ
Sad je vishak zarez

vikav da od viška glava ne boli.....(ponekad) 8)

da budem iskrena tema je OK....ali ne opušta me....zato što moram da razmišljam o poslu....
upoznala sam mnogo raznih varijanti poslovnih ljudi i naših i stranaca......bilo žena ili muškaraca...i mogu da kažem da se tu zaista ne gleda pol....nego sposobnost, odgovornost, stručnost....onda maniri...šarm i td....vrlo zanimljivo da od tolikih ljudi za primer pravog poslovnog čoveka izdvojila bih jednog gospodina koji je Crnogorac.....malo je glupo ali po meni njegov profil bi trebalo izučavati....ovo moje mišljenje dele mnogi koji su sa njim sarađivali....pravi profesionalac....

nema radno vreme....nema praznika, nedelja.....šarmantan, staložen, odgovoran, uvek prijatan, s poštovanjem se odnosi prema svima....ali drži do sebe i svoje profesije....ne ponižava nikog i ako se nađe u situaciji koja to ponekad zahteva.....ume da sasluša....i nikad mu ništa nije teško....jednom rečju kosmopolit....imala sam zadovoljstvo da učim od njega....

....valjda je dosta....malo je duže, ali.....

P.S.  malo da izađem iz teme, da li ste čuli da se zarez još naziva zaprtka..... 47b20s0

......
09 Jul, 2009, 11:58:30
Reply #5
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
vikav da od viška glava ne boli.....(ponekad) 8)

Vidi ti nju... ccc. strashno...

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
22 Avgust, 2009, 02:23:18
Reply #6
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Svaka zena pre svega treba da izgleda zenstveno i dostojanstveno.
Poslovna zena narocito.  
Treba da drzi do sebe, i da se ponasa kao pravi profesionalac. D odovji posao od privatnosti.
Da ume da se organizuje.
Treba da bude cista, pedantna, sa urednom fizurom, sminkom i nenapadnim parfemom na sebi.

Sto se tice izgleda, oblacenja...osnovna pravila koja zena mora da ispostuje su sledeca:
`Zena uvek mora na sebi da ima suknju do kolena.
`Kosulju
`Lepe ciste salonke.
`Nesme imati previse nakita na sebi.
`Prsti moraju biti sredjeni a nokti namazani.
`Treba se uvek rukovati sa poslovnim partnerom uz lagan stisak ruke.
Moze zena i da bude uspesna majka. Neophodno je biti svestan odgovornosti prema deci, suprugu....Zena nece biti uspesna ako napravi bogatstvo i uspe u bransi,  uspece ako porodici obezbedi elementarne stvari za zivot kao i  ljubav i pažnju (sto je malo teze).

Meni je izgled bilo koje osobe jako bitan, ne u smislu dali je neko ruzan i lep, vec da li  poseduje osnovne parametre koje sam u predhodnom izlaganju navela.
I da. Odelo cini coveka, samo ako ume pravilno da ga nosi... ;)

« Last Edit: 22 Avgust, 2009, 02:29:40 by Maja S. »

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
28 Avgust, 2009, 01:13:38
Reply #7
  • Deda meraklija
Poslao: Maja S.Sto se tice izgleda, oblacenja...osnovna pravila koja zena mora da ispostuje su sledeca:
`Zena uvek mora na sebi da ima suknju do kolena.
`Kosulju
`Lepe ciste salonke.
`Nesme imati previse nakita na sebi.
`Prsti moraju biti sredjeni a nokti namazani.
`Treba se uvek rukovati sa poslovnim partnerom uz lagan stisak ruke.

ovo mi iskreno više liči na neku poslovnu pratnju.... wassat
28 Avgust, 2009, 09:33:59
Reply #8
  • Deda meraklija
  • Ocena: +205/-149
Evo nekoliko kratkih saveta koji se odnose na izgled poslovne osobe

Za poslovne žene
Odeća poslovne žene treba da je izrađena od kvalitetnog materijala. Budući da se modni trendovi često menjaju, teško je davati savete o dužini suknje, boji odeće i drigim detaljima. Ipak, jedno je sigurno: u prihvatanju modnih hitova ne treba preterivati, bar na radnom mestu. U poslovnom svetu ne preporučije se nošenje odeće koja je na bilo koji način „napadna“ ili ekstravagantna.
Cipele, tašna, kaiš i novčanik treba da su izrađeni od kože i usaglašeni sa bojom odeće.
Kosa koja dodiruje ramena, ili je nešto kraća, daje najprofesionalniji izgled. Ipak, najvažnije je da kosa uvek bude čista i lepo negovana.
Nakit treba da dopuni garderobu, ali treba da bude izabran „sa merom“ i stilom. Previše nakita ne ostavlja utisak poslovnosti.
Šminka treba da bude diskretna. Prenaglšena šminka ostavlja utisak površnosti. Svakodnevno održavanje lične higijene se podrazumeva. Diskretan miris parfema i dezodoransa naglasiće čistoću i negovanost tela.
Za poslovne muškarce
Odelo, košulja, kravata i cipele su delovi garderobe po kojima se ceni izgled poslovnog muškarca. Odelo i košulja treba uvek da budu besprekorno čisti i ispeglani.
Kravata je obavezni deo garderobe poslovnog muškarca. Boja i dezen kravate treba da budu usaglašeni sa bojom ostalih delova garderobe. Kravata posebno ističe ozbiljnost i poslovnost osobe koja je nosi.
 Čarape su deo garderobe koji, ukoliko nije usaglašen sa ostalim delovima, može i te kako da pokvari skladan izgled poslovnog muškarca. Boja čarapa treba da bude usklađena sa bojom odela i cipela (nikako bele, niti jarkih boja i šarenih dezena).
Cipele treba da budu uvek čiste i izglancane. Od poslovnog muškarca se očekuje usklađenost boje cipela sa bojom odela, tašne, kaiša i notesa.
Kakva će biti frizura zavisi od ukusa, ali kosa uvek treba da bude čista. Frizura „a la boem“ u poslovnom svetu nema prolaznu ocenu. Oni koji ne briju bradu treba da vode računa o njenoj negovanosti i dužini. Preduge i zapuštene brade nisu preporučljive u poslovnom svetu.
Svakodnevno održavanje lične higijene podrazumeva se. Diskretan miris parfema i dezodoransa upotpuniće ukupan utisak o izgledu poslovnog muškarca.

28 Avgust, 2009, 09:48:06
Reply #9
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +87/-0
Moje misljenje je da treba covek na poso da bude obucen prema zaradi. Da bi imao platu 5-6000 evra mesecno nosio bi mozda i odelo, a sad farmerke i maijca :) Kad bi mi rekli na poso da moram odelo da nosim, dao bi ostavku odma!

U mom idealnom svetu svi bi nosili trenerke i patike na poso.   Basketball4
Either we heal NOW as a team, or we will die as individuals, that's football guys!
28 Avgust, 2009, 10:38:37
Reply #10
  • Deda meraklija
Ne prema zaradi, već prema vrsti posla    :)
28 Avgust, 2009, 11:19:48
Reply #11
  • Stariji meraklija
Ne slazem se. Moj poso je u kancelariju pored kompjutera, i imam kontakt sa klijenti, znaci poso gde bi mozda trebalo da se nosi odelo, da si obrijan svaki dan. Puno ovde nose odela, a puno ne. Posto nisam zadovoljan mojom platom, i nemam pare da kupujem odela svaki mesec ne nosim odela.

Neznam, ali u Srbiji se po mojem misljenju previse na to pazi. Moj brat sto radi u Fopu svako vece se brija da je sredjen za poso, a kad udjes u fabriku da ti se smuci koliko je prljavo. Ovde ti niko nikad nece nesto kaze ako se nisi brijao 2-3 dana, pa budi ti i policajac, advokat ili politicar. U vojsku mozes da imas kakvu frizuru oces i kakvu bradu oces :)
Either we heal NOW as a team, or we will die as individuals, that's football guys!
28 Avgust, 2009, 12:55:27
Reply #12
  • Deda meraklija
Tvoj brat vodi računa o svom ličnom izgledu i higijeni, što je jako bitna stvar ma gde on radio.  ;)
28 Avgust, 2009, 13:23:44
Reply #13
  • Stariji meraklija
Haha.. Sto je higijenicki u Fopu, to nema nigde..  funnysm
28 Avgust, 2009, 14:12:02
Reply #14
  • Deda meraklija
U Fopu sigurno nije to znam iz priče jer i moj stric radi tamo, ali da je tvoj brat higijeničar poznavajući ga -  to definitivno jeste.  ;)
21 Mart, 2014, 21:26:22
Reply #15
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...