Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Ostrvi?ka jezera....  (Read 4034 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

03 Avgust, 2009, 16:24:28
  • Deda meraklija
  • Ocena: +69/-17
  • Ljubav je vecna, samo se objekti menjaju
Juče sam bila (na kratko) na ostrvičko jezero, (kažu da ih ima sedam) i jedno se naziva crkveno....mogu da vam kažem da je  zaista priroda čudo....jedino put je grozan...ova dva jezera zarasla u travuljinu....ali kad bi se ceo taj potez možda ogradio...sredio put....očistila trava, nabacila neka klupa.....pa da se pusti neka srna.....bio bi raj na zemlji....

da se uredi kao neka ekološka zona....ali mi ne bi bili ono što jesmo....naišla sam na plastične flaše, plastične kese....valjda su ribolovci ostavljali za sobom.....

eto ideje vlastodršcima da porazmisle i makar pokušaju nešto da urade.....
On me ne voli, on me jos uvek voli,
ali nikada više nece imati ponovo ljubav...
Lezao je pored mene, kad sam otisla
i kad dodje sigurna smrt on ce biti tamo.....
03 Avgust, 2009, 19:37:08
Reply #1
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Gogo ja prvi put čujem za Ostrvička jezera, gde se ona nalaze i kako se stiže do njih. Hvala
03 Avgust, 2009, 21:43:21
Reply #2
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT

Mislim da je ovo jedno od njih, ako nisam upravu Gogo ispravi me, a mislim da uz Kukavicu i ova lepota treba da se iskoristi za promociju Hana i turizma, ako nađu mogućnosti....

I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
03 Avgust, 2009, 23:17:47
Reply #3
  • Deda meraklija
Sada ona dva jezera na kojima sam bila izgledaju mnogo gore nego na slikama, prepuna su trave, kao i obale, vrlo nepristupačno.....ali je veći problem put....vojska je proširila put i nabacala kamenje...ali ne i do samog kraja....ostatak puta je pun trave i skoro i ne liči na put....tako da jedino đipovima može da se ide....

nastala su kao posledica klizišta i nalaze se iznad jovačkog jezera....ma fantastično je....na ckrvenom ima i ostrvo....žao mi je ali nemam aparat tako da nisam ni slikala....verovatno se nalaze na različitim nadmorskim visinama....kažem videla sam samo dva....za sada....inače kao dokaz imam plikove od komaraca....koje nisam ni osetila juče..... wassat

04 Avgust, 2009, 00:49:12
Reply #4
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
PA što ne kažeš odmah Jovačka jezera, ja se čudim šta li je to i ge li je to. Nisam stvarno znao da se zovu Ostrvička jezera. Bio sam ja pre jedno 10 godina u riboliv tamo. Tada su isto izgledala katastrofalno i bilo je kopriva  od 2 metra i komaraca ko roda. Ima ih 7 koliko i ja znam neka su jako mala i više liče na bare, ali ja ih zovem srpskim Plitvicama. Imaju potencijal samo treba puno rada. Francuski izviđači više znaju o njima nego mi sami. Vreme je da se to promeni.
04 Avgust, 2009, 01:29:51
Reply #5
  • Deda meraklija
Poslao: admin
PA što ne kažeš odmah Jovačka jezera, ja se čudim šta li je to i ge li je to. Nisam stvarno znao da se zovu Ostrvička jezera. Bio sam ja pre jedno 10 godina u riboliv tamo. Tada su isto izgledala katastrofalno i bilo je kopriva  od 2 metra i komaraca ko roda. Ima ih 7 koliko i ja znam neka su jako mala i više liče na bare, ali ja ih zovem srpskim Plitvicama. Imaju potencijal samo treba puno rada. Francuski izviđači više znaju o njima nego mi sami. Vreme je da se to promeni.

e pa ja ne vido i ne oseti koprive....ali komarci...ne znam dal su ko rode....al da apev to znam....ko da imam boginje....zaista i meni je napamet pala asocijacija na plitvička jezera....mada sam ja više za divlju varijantu....al ne baš ovoliko divlju....potencijal je ogroman.....i žalosno je što do sada nije nešto urađeno....Han zaista ima mogućnosti....

kukavica....ova jezera....kalimanska reka sa svojim špironima....mogu da zamislim kakva li je tamo džungla......manastir u mrtvicu.....a mi se utepamo pišući od SC....na jedvite jade ga malo prisrediše...
04 Avgust, 2009, 09:12:27
Reply #6
  • Deda meraklija
  • Ocena: +32/-3
Mrko, svaka čast za slike, prelepo je stvarno  notworthy
Što kažu Goga i Admin, kao Plitvička jezera - divota. Priroda nam sve dala, a kako mi to čuvamo i koristimo? Tamo negde se prave veštačka jezera, veštačka ostrva, akva parkovi... Razmišljaju ljudi o svojim pokolenjima, a nama dato i stoji neiskorišćeno  sm169 tuga
Kada bi se malo više mislilo na opštu, a ne na sopstvenu korist Han bi bio idilično mesto za uživanje
Cvece je ukras baste, leptir je ukras cveta, a deca puna maste - deca su ukras sveta!
04 Avgust, 2009, 11:37:03
Reply #7

Hvala Deni.

Prednost Hana i nas samih što su ovo jezera.!!!!! Ima ih ukupno sedam, nebitno da li se zovu ostrvička ili jovačka, treba samo da se iskoriste na pravi način. Kažem uz Kukavicu ovo je idealno za promociju našeg grada i turizma. N ormalno treba dosta ulaganja, ali je naše rukovodstvo činimi se pasivno. Neznam da li su izašli sa nekim proektom prema nadležnim ministarstvima što se toga tiče, mislim da nisu. Greška!!!! Trebalo bi i treba biti uporan, mnogo uporan da ne kažem dosadan.
04 Avgust, 2009, 18:02:54
Reply #8
  • Deda meraklija
  • Ocena: +49/-46
Колико сам ја у току , покушавало се са пројектима али су наилазили на велики проблем.
Острвачка тј. Јовачка језера практично не постоје и нису упиана ни у једној карти ни у једном  документу тако да проблем је мало већи него што изгледа. Пројеката има али све зависи од господе из БГ.
На местима де се налазе језера папиролошки се налази плодно земљиште,ливаде,пашњаци..апсурд. sm169
04 Avgust, 2009, 18:14:23
Reply #9
На местима де се налазе језера папиролошки се налази плодно земљиште,ливаде,пашњаци..апсурд. sm169

Da li su te knjige konačne i za vek i vekova se nemogu ispraviti? Ko treba da insistira na prepravci? Jezera su tu 30-tak godina, da li će proći još toliko da se nešto promeni? Jel nekad neko pokušao da to promeni pa je odbijen, uz neko ili nikakvo obrazloženje? Jel nekad neko iz opštinske uprave napravio neke fotografije ili video materjal i odneo tamo gde treba? Na koliko vrata je pokucano i na koliko vrata su odbijeni? Da li će odustati ili će pokušatu ponovo? Mnogo ima pitanja i nije uvek i isključivo kriv taj Beograd....
04 Avgust, 2009, 18:22:29
Reply #10
  • Deda meraklija
  • Ocena: +49/-46
Много питаш али погрешну особу , добро знаш  на која врата да покуцаш и коме званичан допиис да упутиш ако си стварно заинтересован.
04 Avgust, 2009, 18:30:27
Reply #11
   Ma nisam ja pitao tebe, pogrešnio si me razumela. Samo sam iskoristio tvoj citat da ukažem na čini mi se pasivnost lokalne vlasti. A nemam nameru nikome da šaljem dopis oni bi trebali o svemu dobrano da porazmisle.

uuuuuuu odma minusi pršte!!!! Izvini baba julo što sam se drznuo da uputim kritike lokalnoj vlasti. Ma neeee stvarno izvini oni su idealni!!!!!!  Aj sad mi daj plus pohvali ih  tvrdzid
« Last Edit: 04 Avgust, 2009, 18:54:36 by mrka72 »
04 Avgust, 2009, 21:53:35
Reply #12
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Mrko hvala na fotkama,predivne su.Ma uzivajte ljudi na tim jezerima,bas vas briga za knjige,ima vremena jos i za to.Nego opisite nam poblize floru i faunu tih jezera,ima li ribe i prtice koja se biljka najcesce srece.Pricajte nam kako su nastala i sto je s tim ljudima na cijoj su imovini  nastala?
05 Avgust, 2009, 00:09:32
Reply #13
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +18/-14

Hvala Deni.

Prednost Hana i nas samih što su ovo jezera.!!!!! Ima ih ukupno sedam, nebitno da li se zovu ostrvička ili jovačka, treba samo da se iskoriste na pravi način. Kažem uz Kukavicu ovo je idealno za promociju našeg grada i turizma. N ormalno treba dosta ulaganja, ali je naše rukovodstvo činimi se pasivno. Neznam da li su izašli sa nekim proektom prema nadležnim ministarstvima što se toga tiče, mislim da nisu. Greška!!!! Trebalo bi i treba biti uporan, mnogo uporan da ne kažem dosadan.

Ma bata Mrko, ima li što više da ti se čini, meni ne!
09 Avgust, 2009, 07:19:04
Reply #14
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +6/-5
Pozdrav za sve .Evo mog predloga i zadatka da gospodjica Dada da uradi sredjivanje Jovackih jezera ocisti siblje i korov uradi staze okolo jezera postavi klupe uradi plazu za kupanje.Pa da ljudi se odmore i naprave po neki rostilj zaborave na probleme i malo sebi da priuste opustanje ,normalno i put do jezera popravi.To bi bio pravi posao i izazov za jednog politicara.Voleo bih kada dodjemda to bude uradjeno.Pozdrav iz Vancuvera Canada.
24 Avgust, 2009, 01:40:03
Reply #15
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +6/-5
Pala su u zaborav Jovacka jezera pitao bih Gogu i Admina da li ste nekada bili na plitvicka jezera tamo nema siblja trnja kopriva nema vranjanca sa njegovih gusaka pataka.Kada sam spomenuo sredjivanje i investicije sve je palo u zaborav.Ja predlozio Dadu D.Popovic jer cura je iz Stubla nebitno iz koje stranke toliko sposobna da od republike izvuce koju crkavicu pa da makar 40% napravi na Jovackim jezerima sto ima na Plitvicama.Nema sedam jezera vec trinaest sto manja sto veca neka se sredi okolina dotreceg jezera ili samo onog prvog pa ce biti okej.Vranjanca iseliti uraditi trim staze pocistiti koprive i siblje postaviti klupe uraditi plazu i prilazne puteve.Izgleda da Dada ne prati forum,a prijatelji  ne zele da prenesu predlog i zaduzenje ili nije sposobna da to uradi,pa cuti.Stvarno bi prelepo bilo samo40% uraditiod plitvica.Na ovu temu nemam vise komentara.Pozdrav.
24 Avgust, 2009, 12:33:48
Reply #16
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Nikad nisam bio na Plitvicama, ali ja se svakako ne zalažem da Jovac ostane u šiblju i korovu, naprotiv.
Ne sumnjam da je tamo lepo, ali može biti lepše kod nas podržavam Vaš predlog za sređenje obave jezera, prilaznih puteva, klupica... Samo to nema ko da uradi. Zbog nesposobnosti, neznanja, nedostatka motivacije, novca itd. Inicijativa mora da krene sa lokala znači iz Jovca, Beliševa, Kacapuna, Stubla i opština to mora da podrži , a i stanovnici ostalih delova naše opštine. Treba imati barem jednog čoveka koji će non-stop raditi na tome i tražiti način za realizaciju ovog projekta. Turistička organizacija ćuti ko zalivena i negde sam bio načuo da se velike nade ulažu u Jovac i da je strateško planiranje usmereno ka osposobljavanju Jovca za prijem turista, ali od te priče nema ništa sem ovoga što sam sad rekao. Nećemo odustati jer mi smo u pravu i izborićemo se za ono što nam pripada, a to je bolja budućnost.
24 Avgust, 2009, 16:06:05
Reply #17
  • Deda meraklija
Poslao: radoslav
Pala su u zaborav Jovacka jezera pitao bih Gogu i Admina da li ste nekada bili na plitvicka jezera tamo nema siblja trnja kopriva nema vranjanca sa njegovih gusaka pataka.Kada sam spomenuo sredjivanje i investicije sve je palo u zaborav.Ja predlozio Dadu D.Popovic jer cura je iz Stubla nebitno iz koje stranke toliko sposobna da od republike izvuce koju crkavicu pa da makar 40% napravi na Jovackim jezerima sto ima na Plitvicama.Nema sedam jezera vec trinaest sto manja sto veca neka se sredi okolina dotreceg jezera ili samo onog prvog pa ce biti okej.Vranjanca iseliti uraditi trim staze pocistiti koprive i siblje postaviti klupe uraditi plazu i prilazne puteve.Izgleda da Dada ne prati forum,a prijatelji  ne zele da prenesu predlog i zaduzenje ili nije sposobna da to uradi,pa cuti.Stvarno bi prelepo bilo samo40% uraditiod plitvica.Na ovu temu nemam vise komentara.Pozdrav.

ja sam imala tu privilegoju da vidim uživo plčitvička jezera....prvi put negde sa 14 godina....drugi put kad sam bila student....za divno čudo pre neki dan sam se čula sa nekim prijateljima koji žive tamo i pao je dogovor da sledeće godine odem po treći put....meni lično plitvička jezera deluju kao "raj na zemlji".... kad sam prvi put videla ona naša jezera odmah me je asociralo na Plitvice....

najveća bi investicija bio put, a čišćenje jezera i obale od trave zahteva mnogo manje para, treba samo malo više dobre volje....koliko sam pročitala predhodne postove bilo je pokušaja od strane lokalne vlasti u vidu projekta prema Republici, ali Beograd nije imao sluha ni želje ni volje da nešto uradi sa ovom prirodnom lepotom.....čak koliko se sećam ta jezera nisu ni upisana na kartama....

naravno to sve ne treba da znači da je tu kraj.....lokalna vlast treba da nastavi bez obzira koje sačinjava, .......evo obećano mi je da ću u skorije vrenme dobiti CD sa novinskim isečcima iz tog vremena klizišta....
10 Septembar, 2009, 18:05:45
Reply #18

Slike Jovačkog jezera i okoline....

10 Septembar, 2009, 18:11:49
Reply #19