Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Bogojavljanje  (Read 3604 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

19 Januar, 2009, 23:23:37
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Gledam malopre na Dnevnik 2 na Adu se plivalo za krst. Koj u Han dopliva prvi? Tj koj izlicitira, pošto se u Han ne pliva. Čuo sam na Dnevnik da se pliva u Vlasotince. Možda bi bilo lepo da Vranje, Han i Surdulica zajedno organizjuju neko plivanje za krst da ne budu više licitacije...
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
19 Januar, 2009, 23:42:26
Reply #1
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Stvarno, koj ga banja krs, bs me interesira  ???
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
20 Januar, 2009, 00:43:20
Reply #2
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Da ovo je još jedna od naših sramota što ništa sveto ne poštujemo i mislimo da se Bogu možemo približiti novcem. Lepo je davati crkvi priloge, ali sve ima svoju meru i jednostavno tako se javno sprda sa osiromašenim narodom. Bogataši vitlaju evrićima sveštenstvo se smeška, a narod plače od muke, tako je uvek. Ako je neko faca i ima i hoće da da nek lepo uplati na račun i postaće jedan od ktitora crkve. Šta će mu lepše "zvanje" od toga.
20 Januar, 2009, 00:54:53
Reply #3
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Bogataši vitlaju evrićima sveštenstvo se smeška...

U pravu si admine. Verovatno ce se ti evrici preusmeriti ka dovrsavanju hrama, pa se zato smeskaju...Milo im je oko srca sto ce uskoro da sluze u novom hramu...Da da, sigurno je to u pitanju..
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
20 Januar, 2009, 01:06:55
Reply #4
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
tu lezhi malo drugachija problematika... Zvanichno se licitira krst, te je onaj koji ga primi, kum crkvenoj opshtini za tu godinu, shto ukljuchuje i nabavke, shto hrane(ako radi narodna kuhinja pri crkvi), shto materijala za opremanje ili izgradnju, kao i josh neke sitnice...
a shto se tiche kupanja krsta, pokushali smo da to uradimo, mi iz Surdulice, 97 ili 98 nisam siguran, sa odlaskom na Vlasinu... Znash koliko je doshlo da pliva? Apsolutno ni jedan...
Prema tome, nikome nishta... Ove godine kao i poslednjih 15 godina, kupuje krst Kona, Mariceva Majka, nepismena i priprosta ali dobra zhena, pa mi i nije krivo... Mi izgradismo crkvu od tih para i napravismo pomocnu zgradu i zvonik, a da ne pricham shto treba od ove godine da aktiviramo nacionalnu kuhinju... Realno, pare trebaju...

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"