Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Boži? u Srba  (Read 16051 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

08 Januar, 2009, 00:11:51
Reply #20
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Evo malog klipa sa "berbe" badnjaka.

<a href="http://www.youtube.com/v/Eef1ym6DBw0&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/Eef1ym6DBw0&amp;hl=en&amp;fs=1</a>
08 Januar, 2009, 00:19:39
Reply #21
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
08 Januar, 2009, 00:53:54
Reply #22
  • Guest
Evo još jednog klipa sa badnjeg dana u parku u Hanu...

<a href="http://www.youtube.com/v/FDB68RTQk-k&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/FDB68RTQk-k&amp;hl=en&amp;fs=1</a>
08 Januar, 2009, 01:46:04
Reply #23
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Poslato: juče u 23:53:54 Poslao: EricTheViking
Evo još jednog klipa sa badnjeg dana u parku u Hanu...
Neki ljudi su nepopravljivi, ali mislim da ima malog napretka. Ove godine je konačno bilo organizovano malo bolje, u crkvi je bilo sasvim pristojno i po mom mišljenju osvećenje badnjaka po drugi put u parku je bilo suvišno. Mogli su svi ljudi jednostavno da dođu ispred crkve i da tamo bude cela ceremonija. Ovako dva badnjaka, dva različita mesta, a isti ljudi  ???

Uz božju pomoć sledeće godine će biti još bolje.
08 Januar, 2009, 09:01:17
Reply #24
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Sigurno da je u parku sve bilo suvišno, nadam se da če sledeće godine da to izostane. A nadam se da će i ove "paralelne crkve", kao Slave i Fipka npr da prestanu da "sabotiraju" crkvu i da ne organizuju ono rujglo više na ovaj sveti dan.....
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
08 Januar, 2009, 10:57:00
Reply #25
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
U nedostatku bilo kakve organizacije,a ni prikladnog mesta za okupljanje ljudi oko badnjaka (nismo ni crkvu imali) svi su se organizovali po komšiluku uz mezetluke i piće i priču, tako se i zaboravila svrha okupljanja na Badnji dan.
Takođe velika neifirmisanost ljudi je "kriva" za relativno malo ljudi koji su se okupili ispred crkve.
Važno je da smo krenuli nekim ispravnim putem, ostalo će se ići samo.
08 Januar, 2009, 12:23:40
Reply #26
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Epa sad je išo prilog i na kopernikus kako je bilo u hramu. Mišljenja sam da bi i lokalna samouprava trebala uzeti učešća u ovom svetom, najradosnijem hrišćanskom danu. A ne da se taj praznik skrnavi onakvim slikama iz centra grada i organizacijom svake ulice za sebe. Tu su Hančani krivi i niko više. Pojedinim je bitnije da se "naloču" grejane rakije ili kakve god no da uzmu učešće u liturgiji.... Pa ljudi moji, zašto postoji ovako divan hram? Da se gleda i da se slika? Ili da se koristi za ono što mu je i namena?
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
08 Januar, 2009, 13:28:46
Reply #27
  • Guest
A i ljudi iz Kopernikusa su malo zeznuli stvari. Njima je bitnije šta se dešava tamo kod Fipku ispred Sport Kafe, pa su požurili da završe snimanje u parku da bi stigli da snime dešavanja ispred kafića. Neznam čime se oni rukovode i ko im daje uputstva... Kako mislite da se promene te navike Hančana, kad i lokalna televizija pospešuje ovakvi ''lokanje'' i ruganje jednom velikom verskom prazniku. Izgleda da je njima bitnije ''lokanje'' grejane rakije od liturgije...
11 Januar, 2009, 11:22:54
Reply #28
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Nisam bio u hram, ali sam čuo da je Vladika Pahomije održao "lep" govor. Pričao je kako se vera pretvorila u jelo i piće itd. I sve bi to bilo uredu da je to rekao neko ko ide peške, na magarcu ili konju i živi za tu veru. Ali je brale licemerno da to priča neko ko ide na dvestotinak konja GRAND CHEEROKEE-ja. Naravno ne treba ni on da ide peške u 21. veku ni na magare, ali ne mora baš ni da se ruga tom narodu kome je pričao o jelu i piću i veri na takav način, u stilu "mnogo se pojede i popije a toj što se ja vozim u GRAND CHEEROKEE nema veze". Možda nisam trebao o ovome na ovoj temi, ali već je bilo negativnosti na temi i pre moje poruke, tako da...
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
04 Januar, 2010, 12:31:44
Reply #29
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Molim za info o osvećenju Badnjaka ove godine, gde se održava i u koliko sati. Hvala
05 Januar, 2010, 06:39:41
Reply #30
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +6/-5
Hajd da vas zamolim da neko napravi nekoliko fotografija sa badnjaka u parku i postavi na forum.Pozdrav za sve.
06 Januar, 2010, 12:17:45
Reply #31
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Ima li mozda neko dobru volju,teoloski objasniti nam,sto znaci za hriscane rodjenje Hristovo?Koliko je Bog tim darom blagoslovio coveka?
Ovakvi su trenuci prelepi i o razmisljanju odnosa Boga i coveka.
« Last Edit: 06 Januar, 2010, 12:19:59 by Dina »
08 Januar, 2010, 00:41:02
Reply #32
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Iz parka nemam slike evo jedna za prijatelja Aleka u dalekoj Americi, molim ostale koji imaju slike da postave ovde ili nek pošalju meni na mail kako bih stavio u galeriji sajta.

Ostatak na galerija
08 Januar, 2010, 17:31:51
Reply #33
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
<a href="http://www.youtube.com/v/QiUq14237xM&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/QiUq14237xM&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;</a>
11 Januar, 2010, 13:45:23
Reply #34
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +25/-1
Iz parka nemam slike evo jedna za prijatelja Aleka u dalekoj Americi, molim ostale koji imaju slike da postave ovde ili nek pošalju meni na mail kako bih stavio u galeriji sajta.

Ostatak na galerija

Hvala puno za fotke, verujte, puno mi znace. Inace, svi izgledate super, nimalo se niste promenili ;)
Veliki pozdrav! drinking2
Do svega ovoga ne bi doslo da je Pera na vreme otisao u policiju!
17 Januar, 2010, 05:49:29
Reply #35
  • Deda meraklija
  • Ocena: +27/-1
  • dobro jutro dzezeri
Odlicni smo samo nam nedostaju orasi!
pioniri maleni na??ega reona nas ima tacno pola bataljona