Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Vladika Pajsije zaslužuje spomenik u centru Hana  (Read 29403 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

20 Septembar, 2009, 19:59:05
Reply #20
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT

Šta mislite da spomenik bude u parku na ulazu u grad preko puta benziske pumpe?
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
21 Septembar, 2009, 07:10:02
Reply #21
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +6/-5
Mrko i to je dobra ideja ali kako vidim taj park pretvaraju u poslovni prostor pa se moze jednog dana da taj park nestane,slazem se nema mnogo ulaganja,ali jednog dana mozda ce morati da se izmesta,pa dogovorite se ja sam samo dao predlog.Pozdrav.
21 Septembar, 2009, 11:19:58
Reply #22
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
    Sa dobru kampanju i organizaciju mozda bi mogli da dodjemo do toga da se uradi i bista. Ali za to treba bas dobra organizacija i jurenje sponzora. Ideja je krenula od clana foruma, ali posto verovatno sami clanovi ne bi mogli da iznesu do kraja da se izfinansira bista, mozda bi uz pomoc sponzora mogli da dodjemo i do ovoga. Jer ipak osnivac nekog krada zasluzuje bar bistu u gradu ako vec ne postoji spomenik sa celuom figuruom.
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
21 Septembar, 2009, 19:21:09
Reply #23

Ideja jeste dobra, kao što kažeš većina forumaša se verovatno slaže, kao i većina Hančana. Da vidimo kolko bi izgradnja jedne takve biste koštala pa onda da vidimo kome da se obratimo.
22 Septembar, 2009, 03:48:29
Reply #24
  • Deda meraklija
  • Ocena: +27/-1
  • dobro jutro dzezeri
Ima li neko od clanova foruma koji je upucen u ova pitanja :

Kolko kosta jedna bista ?
Ko je u Hanu zaduzen za takve urbanisticke dozvole?
Ko bi mogo da napravi projekat ?
Sasvim je moguce da bi neko od uspesnih privrednika to finansirao a to moze da bude i dobra reklama za onog koji pravi bistu.
Ja nemogu da budem koordinator , imam pozitivnu energiju samo na ma a mnogo sam tanak sa zivci!Neka se javi neko ko moze da se iscima oko toga , ja mogu da pomognem ako me ne drmne slog u suprotnom ce podrzavam svakog pa i da preplicem s jezik i s kriva usta!
Salim se , stvarno mogu da pomognem al ne i da budem glavni i odgovorni , to neumem , mnogo brzo planem!
E ako uspemo ovo da izguramo do kraja taj spomenik ima tu da ostane mnogo posle nas !
pioniri maleni na??ega reona nas ima tacno pola bataljona
22 Septembar, 2009, 19:52:14
Reply #25
  • [Administrator]
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Spomenik bi mogao da uradi npr. akademski vajar Stanimir Pavlovića iz Beograda ( po nekim izvorima čovek poreklom iz našeg kraja) on je inače pravio spomenik Bakiji Bakiću u Vranju i spomenik vožda Karađorđa u Rači.
Ono što je interesantno je da je spomenik Karađorđa napravljen od mesinga, a vojska je dala prazne čaure od kojih je izliven spomenik.

Spomenik Karađorđu u selu Viševac blizu Rače Kragujevačke

Spomenik Bakije Bakiću u GOrnjoj Čaršiji - Vranje
23 Septembar, 2009, 19:43:44
Reply #26
  • Guest

Šta mislite da spomenik bude u parku na ulazu u grad preko puta benziske pumpe?

Tu je dobro mesto. Još da se stavi na onoj bivšoj ''fontani'' (ranije je tu bila česma), umesto krsta i da se malo rekonstruiše jer je za vreme bombardovanja dosta oštećena, pa kad putnici - namernici prolaze autoputem preko mosta da uživaju u lepoti prvo onog hrama koji se vidi sa svih strana, pa i spomenika Vladike Pajsija....

Kao osnivač Hana, Vladika zaslužuje da ima spomenik na samom ulazu u Han.
23 Septembar, 2009, 20:21:33
Reply #27
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +11/-11
  • Nothing is like it looks
Da, u tom parku bi bilo dobro, ali da se prethodno ocisti, uredi i uvede osvetljenje.
Jos da osvetljenje bude u skladu sa spomenikom i da ga lepo istakne , bilo bi milina.
Slazem se sa ovom idejom.
23 Septembar, 2009, 20:41:36
Reply #28

Park je dosta uređen a osvetljenje bi trebalo da se uradi i kao što kažeš da istakne bistu, još ako se nekad napravi kej na vrli bila bi to milina. Samo neznam čemu služi onaj krst da se prave 2 okupljanja za uskrs i božić..
i jedno nam je mnogo kakvi smo nego to je druga priča....
02 Oktobar, 2009, 16:09:11
Reply #29
  • Deda meraklija
  • Ocena: +27/-1
  • dobro jutro dzezeri
pioniri maleni na??ega reona nas ima tacno pola bataljona