Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Kornjaca iz Surdulice ili Hana za 5 DM u Nemackoj  (Read 2062 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

30 Avgust, 2009, 16:31:27
  • Moderator
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Neverovatno ali istinito.Srela sam prosle nedelje coveka koji je kupio pre 40 god.kornjace iz nasih krajeva za 5 DM,uzgajao je i sad ima 60 kom iste vrste kornjace.Sad su iste mnogo skuplje od 1000-1500 E po komadu,a onaj par od pre 40 god.zivi lepo sa svojim rodjacima.

Inace kornjaca je jedna od ugrozenih vrsta zivotinja sobzirom na zagadjenost okoline.

« Last Edit: 30 Avgust, 2009, 16:33:14 by Dina »
30 Avgust, 2009, 18:15:33
Reply #1
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Pa iz kog razloga sad tolko vrede, ne razumem?
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
30 Avgust, 2009, 21:26:09
Reply #2
  • Moderator
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Pa iz kog razloga sad tolko vrede, ne razumem?
Alex,pa vidis sve manje je te vrste kornjaca,a to ti je zakon ekonomije,sto je necega manje to je skuplje,a zamisli trud 40 god.oko jedne kornjace ipak je to zivo stvorenje koje trazi i jesti i piti,saznala sam da jedu maslacak,bokvicu detelinu a zimi spavaju.

Kornjaca je jedan od reptila koga sve manje ima, zbog losih ekoloskih uslova,a tu smo mi ljudi prirodi najvise zla nacinili svojom ne ekoloskim ponasanjem.
A kao fol da se izvucemo i opravdamo pred savescu,sad prodajemo bio stvari,sto je moja baba imala kao normalno ja kupujem etiketirano bio.
« Last Edit: 30 Avgust, 2009, 21:36:57 by Dina »