Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Da li su ovo ljudi 21 veka?  (Read 4958 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

09 Novembar, 2009, 10:28:48
  • Moderator
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
http://www.youtube.com/watch?v=CUVyWFKpNE4

Volela bi da o ovome prodiskutiramo s vise aspekta,kao ucenici kao roditelji kao pedagozi kao sociolozi kao pravnici,kao psiholozi.Moze li se opravdati ovakvo ponasanje mladih ljudi,sto i kako ovi ljudi grade viziju sveta? Nije li malo iluzija, da ce ovakvi ucenici danas sutra postati odgovorni strucnjaci,sve jedno je u kojem fahu?
« Last Edit: 09 Novembar, 2009, 10:30:23 by Dina »
09 Novembar, 2009, 13:48:37
Reply #1
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
    Ovakve stvari sa ovom snimanjima na casovima su ceste. Ovo je jos i "normalno" sta se sve snima i radi po ucionicama. Komentari na ispod klipa koji je postavljen takodje ne ulivaju neku nadu. Ali cinjenica je da ovoga ina dosta...

Kako spreciti? Pa mislim da su predavacima dosta vezane ruke, jer nema izbacivanja sa casa, mislim da im je to zabranjeno da rade, a kako normalno odrzati cas u toj situaciji ne bih znao
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
09 Novembar, 2009, 14:53:42
Reply #2
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
Moze li se opravdati ovakvo ponasanje mladih ljudi,sto i kako ovi ljudi grade viziju sveta?
A dal' si se zapitala shto je profesorka doshla samo da ispredaje na brzinu i da ide doma?
Meni ona tako izgleda

A drugi komentar ispod snimka glasi
Pa ta budala je i meni predavala! Kakav idiot!
A pre nje je bila Tamara koja je najveci car od profesora na svetu!

Steta sto nije predavala i vama!

P.S. Vasa rulz!

Shto znachi da i tu ima istine...ne bi tek tako neko nazvao profesorku
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
09 Novembar, 2009, 17:44:43
Reply #3
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
I ovo sto napisa ZZ je tacno. Mozda ne u konkretnoj situaciji sa snimka, ali postoje predavaci kod kojih se ovakve stvari ne dogadjaju. Najbolje je kad predavac svojim znanjem postigne takav autoritet da ga na casu svi pazljivo slusaju. Napominjem opet da je bitno da je taj autoritet zasnovan na znanju i da se ne pokusava stvaranje autoriteta na neki drugi nacin osim na autoritetu koji je zasnovan na znanju.
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
09 Novembar, 2009, 18:22:34
Reply #4
  • Moderator
  • Deda meraklija
Shto znachi da i tu ima istine...ne bi tek tako neko nazvao profesorku
Hm,uglavnom se slazem s vasim upisima,ali ako neko nema kucno vaspitanje ne moze ga pokazati ni u skoli.A kako to da kod iste prof.ima i dobrih ucenika?Da li je taj trend indolentnih ucenika u porastu ili u opadanju?                                                                                                                                  Istina je i to da mnoge disciplinske mere prof.ne moze primeniti,a iskreno receno ni sama nisam zagovornica,primenjivanja batina i grubih metoda prof.ali kako pomoci ucenicima shvatiti,da je rec o njihovom obrazovanju,prof.spreman ili nespreman,isprica svoje,prodje cas,nedelja dve i mesec on dobije svoju platu, pa makar i ona bila mala,a sto je s odgovornosti ucenika prema roditeljima,prema skoli prema drustvu?Kad se stice zapravo samosvest u radu,ako se neko ponasa ovako ili kako Aleks rece jos mnogo gore?
09 Novembar, 2009, 21:32:41
Reply #5
  • Deda meraklija
  • Ocena: +69/-17
  • Ljubav je vecna, samo se objekti menjaju
od svega po malo.....i kucno vaspitanje.....i sam autoritet pedagoga......i samosvest.....i kad se kockice poklope dobija se rezultat kao na ovom klipu.....

kriterijumi su se promenili....ali činjenica da danas svako predaje.....po meni to je jedan vrlo odgovoran posao.,( obrazovanje i vaspitanje mladih.).....dodju da otaljigaju svoje radno vreme.....nema kriterijuma za izbor predavača......bitna je samo diploma...

deca će se ponašati onako kako im se dozvoli......naravno postoje i različita deca....ima i dobrih koji su manje primetljivi i ja verujem da su u većem broju....a ima i onih koji vole da "privlače pažnju" i obično time pozivaju sredinu i na takav način pokazuju da imaju "probleme".....i uglavnom ih niko ne rešava, već se osudjuju ili "kažnavaju" , što izaziva još veći revolt..... i td i td....

a čudne neke godine.....neke prođe to "ludilo" i zaista budu primerni stručnjaci, roditelji....u svakom slučaju, sa decom treba mnogo razumevanja i strpljenja i naravno znanja.....profesori nisu samo predavači, nego i vaspitači......

i roditelji bi trebalo malo više da se pozabave svojom decom......ali ne u stilu.....nastavnici i profesori mrze moje dete......nego da sagledaju i ponašanje svog deteta......
On me ne voli, on me jos uvek voli,
ali nikada više nece imati ponovo ljubav...
Lezao je pored mene, kad sam otisla
i kad dodje sigurna smrt on ce biti tamo.....
10 Novembar, 2009, 18:42:39
Reply #6
  • Starac Focho
  • Ocena: +75/-5
  • Samo vas gledam....
Kakvi profesori ima,dobro je sto smo ovakvi...... rastaman2
Bolje da me mrze zbog onoga sto jesam,nego da me vole zbog necega sto nisam!
11 Novembar, 2009, 10:50:49
Reply #7
  • Moderator
  • Deda meraklija
Kakvi profesori ima,dobro je sto smo ovakvi...... rastaman2
U potpunosti se SalencE slazem i s tobom i s Gogom,ali vidi svaki ucenik mora razvijati svoju individualanu svest,mozda je zato dobro pogledati negde u svetu elitne skole,gde bez individualne svesti nista se ne moze uraditi.Prof.takodje za ovakvo stanje u razredu preuzima veliku odgovornost.

Ne moze plata,biti stimulanst za dobro obavljanje prosvetne delatnosti.
Prof.je individualno odgovoran za razred u kome se nalazi,a i svaki ucenik pojedinacno.Kako vidim iz
primera na youtube,taj razred i nije tako veliki da se ne bi mogla odrzati uredno radna jedinica,cak mislim da je po velicini i idealan za jednu dobru radnu atmosferu.

Gogo,jako mi se dopada tvoje zapazanje,da prof.nije samo predavac nego i odgojitelj,na zalost ,mislim da je danas jako tesko odgajati a i sami odgajivaci evo kako Selance kaze nisu odgojeni.
E upravo je tu moment,kad se najbolje razvija individualna svest.
Ako je ucenik svestan,sto za njega znaci jedan izgubljeni takav cas,on ce nastojati i odrzati disciplinu i do maksimuma iskoristi vreme za usvajanje nastavne jedinice,a ako nije ne vredi nista vise.

Shvatam ja i mladenacke hirove,ali radna disciplina ucenika i to opet individualana mora postojati.
Ne kazem da od hiperaktivne dece nece biti nikad dobrih strucnjaka,cak znam i neke koji su najbolji u svojoj struci,ali ako neko ne uradi sto je za danas predvidjeno,sutra ce sigurno morati duplo raditi,jer je propustio izgubljeno.

deca će se ponašati onako kako im se dozvoli......naravno postoje i različita deca....ima i dobrih koji su manje primetljivi i ja verujem da su u većem broju....a ima i onih koji vole da "privlače pažnju" i obično time pozivaju sredinu i na takav način pokazuju da imaju "probleme".....i uglavnom ih niko ne rešava, već se osudjuju ili "kažnavaju" , što izaziva još veći revolt..... i td i td....
E tako je Gogo,to je vapaj za pomoc uglavnom,i sad dolazi nesto gde se u medjuljudskim odnosima neminovno javlja,kad se individualno spaja s koliektivnim i pretvara u humanitarno.

Razred je jedno drustvo,koje moze mnogo uciniti za individu,i prici prijateljski jednoj takvoj osobi,saslusati njene probleme,koji mnogo puta u toj zivotnoj dobi i nisu veliki problemi,ako nije u pitanju egzinstecija ,jer danas svi zivimo u siromasnom svetu.Prihvatiti  ucenika,dati mu povjerenje a mladi mogu mnogo i vise od ocekivanja starih pozitivno uraditi.
Zapravo kao za kraj,mislim da je dobro razvijati individualnu svest,koja razvija kolektivnu odgovornost od rane zivotne dobi.
I svakako ne treba pri tome zaboraviti....,,od kolevke do groba,najlepse je djacko doba''.
26 Februar, 2010, 18:09:17
Reply #8
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
BEOGRAD 26. 02. 2010

PRESS

Nastavnica na silu ošišala učenika!

Nastavnica engleskog jezika u Osnovnoj školi „Borislav Pekić" u Beogradu ošišala je nasred časa učenika šestog razreda, jer joj se nije svidelo što dečak ima paž frizuru i duže šiške, saznaje Press!

Kako navodi naš izvor, nastavnica je nekoliko dana ranije rekla devojčicama da u školu donesu makaze, a onda je bez dečakovog pristanka uzela sečivo, uhvatila ga za kosu i odsekla mu šiške do iznad obrva. Sve se dešavalo naočigled šokiranih učenika!

Primeran đak

- Dete je bilo u čudu. Odličan je đak i nikada nije pravio probleme, niti je zapostavljao obaveze na času. Kada je razredna rekla devojčicama da ponesu makaze u školu, nikome nije palo na pamet da namerava da ga ošiša. Na času odeljenske zajednice zapitala je da li je neko poneo makaze i javile su se dve-tri devojčice. Ona je od jedne učenice uzela makaze, prišla dečaku, uhvatila ga za kosu i bez reči mu odsekla šiške - priča naš sagovornik.

Dečak se odmah po dolasku kući požalio majci šta se dogodilo. Istovremeno, njegovi vršnjaci su ispričali roditeljima za incident, posle čega je sazvan zajednički roditeljski sastanak za sve šeste razrede, a podneta je i prijava Gradskoj prosvetnoj inspekciji.

- Nismo mogli da verujemo svojim očima i ušima šta se desilo. Da li to znači da svaki nastavnik može na silu da ošiša učenika na frizuru po svom ukusu?! Drugačije bi bilo da je razredna pozvala majku u školu i da joj je skrenula pažnju da se dečak ošiša ili skrati šiške, ukoliko zbog toga nije mogao da piše ili čita. U prvi mah, zaprepašćeni su bili i zaposleni u ovoj školi. Međutim, nastavnicu je zaštitila direktorka škole i svima je skrenuta pažnja da zaborave na ovaj incident - ogorčeno kaže majka jednog šestaka iz ove škole.

Da sumuram iz mog ugla: Da je bio neki nevaspitani balavac pa ajd', al' opet bi to bila diskriminacija.
Da sam na njegovom mestu, sledeci dan makaze za zivu ogradu u shkolu i uchiteljki levu dojku  wassat
Kako je samo to zivotinjsko proradilo u meni...a bash sam fin dechko  rastaman2
Paaa...i od peru cepanku, balvana, trupche (da napomenem, imena se pishu velikim slovima, u ovom sluchaju ovo je malo) sam isto bio diskriminisam u osnovnoj pa sam ovako i odgovorio
I tako...zivi vi meni bili...
i da "Niko ne sme da vas bije! "  c110
« Last Edit: 26 Februar, 2010, 18:11:50 by ZZ »
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji