Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: A H1 N1  (Read 7117 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

11 Novembar, 2009, 21:50:33
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
kako se, i da li se hancani stite od svinjskog gripa? mislite li da je virus tipa A H1 N1 prevara i dobra zarada svetskih farmaceutskih kuca, ili virus koji zaista postoji? hocete li se vakcinisati?
11 Novembar, 2009, 22:53:11
Reply #1
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Od gripa se štitim standardnim metodama, pojačanom ishranom, voćem i zimnicom, medom i propolisom. To je neka prevencija od standardnog gripa, ovaj "krmeći" grip je kao i sve epidemije u modernoj istoriji naše planete potekao iz laboratorije i sve oči i sav novac usmerio prema tim istim laboratorijama kao spasiocima čovečanstva  sm169 Nama ovo izgleda nenormalno, ali tako funkcioniše današnji Svet, sve krize se izazivaju veštački, ali neko od gore sve vidi pa kad prirodu zaista uroti protiv svih nas biće pravih razloga za brigu.

Pošto mi je posao takav da se svakodnevno susretnem sa stotinama ljudi ova prevencija me nije skroz zaštitila, ali mi je pomogla da se za samo jedan dan izborim sa temperaturom i da sam već drugog dana na nogama. Mora da se radi nema vremena za ležanje po 10 dana.
Znači samo cepajte kisele paprike i jabuke i kivi i biće sve ok.
11 Novembar, 2009, 23:07:16
Reply #2
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Kolika je prica bila za pticiji grip, pa sad nista kao sve odjednom OK. Nego sve je ovo da se nekolicina najbogatijih jos malo dopune parama, a kod nas gle cuda ko ce uvozi i distribuira vakcine   smajli662  Pa i nasi najbogatiji u sve to da se omrste... Tako to ide, jos jedna svetska zajebancija koju ce obicna gologuzija da placa kroz vakcine, lekove i ko zna sta jos
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
11 Novembar, 2009, 23:39:27
Reply #3
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
Ovaj put meni nije do zaje**ncije. prijatelj iz NS mi je bolestan, i mogu Vam reci da nije zezanje. U Surdulici su potvrdjena 4 sluchaja. U Vranju imate choveka na respiratoru.

Slazhem se da je virus veshtachki, kao shto se slazhem da je namerno pushen u svet. Ali, lichno smatram da nije zbog para...
Da obrazlozhim moju teoriju zavere:
Postoje 4 vrste virusa HIV, i to svi znamo... Medjutim Verzija DH, koja napada uglavnom zhutu rasu(Tajland, kina, indokina, japan, koreje) je izlechiv. Tachnije krajem proshle godine tajlandsko-japanska komisija je reshila problem istog i uvela vakcinu. Dakle odesh na Tajland, vakcinishesh se (mislim da vaksina koshta 50$) i mozhesh da radish shta hocesh. E ne mozhe tako.
Ovaj je virus "UBER". Svi kontamo, kako i zashto. Ko ce da strada:
1. HIV+, jer nemaju odbranu i kijavica ih mozhe ubiti, a da mu treba respirator, znate li koja je shansa da dobije neki?
2. ljudi na hemoterapijama i sa rakom (oni su vec otrovani)
3. srchani bolesnici i bolesnici sa problemima pluca(tuberozni, ljudi koji imaju pejsmejkere)
4. zemlje treceg sveta i zemlje sa loshom zdravstvenom zashtitom(Juzna i srednja amerika, Afrika, srednja i centralna azija, severna okeanija, indokina)
5. Siromashni i loshe uhranjeni (naravno).
6. satriji ljudi i mala deca(koji vishe dodju kao kolateralna shteta)

Moram da napomenem, da sam pretrazhio nekoliko sajtova u vezi ovoga i sve u svemu panika... i to ne mala. Nije ovo virus koji se lechi ljutom paprikom, belim lukom, slaninom i grejanom rakijom. Ovo je molekularna biologija.

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
11 Novembar, 2009, 23:53:42
Reply #4
  • Deda meraklija
  • .
kako sam ja razumeo, ovo je isto sto i pticji grip, s tim sto je mutirao u A H1 N1. to su jos 2005.godine i prognozirali, ako se secate, da ce pticji grip da se jednog dana prenosi s coveka na coveka,a ne samo s ptice na pticu. danas sam slusao ministra zdravlja i shvatio sledece: i ovaj aktuelni grip ce dogodine da mutira u neki treci grip, pa ce vakcine koje cemo sad da primimo da budu nemocne za taj novi super mutirani virus koji ce se pojaviti za godinu-dve.. i verovatno da cemo opet morati da primamo super nove vakcine.

i ja sam bio bolestan ovih dana, jbg koristim gradski prevoz i svaki dan sam u amfiteatar sa stotinak ljudi. brzo sam povratio imunitet (kuc kuc u drvo) kiselim paprikama, sargarepama, jabukama, limunom, cajevima, medom, propolisom, grejpfrutom...ne znam ni sam vise, trista qrca palca sam pojeo i popio. samo sam gledao da izbegnem antibiotike i bilo koje druge lekove, jer sam cuo da ako se temperatura spusta lekovima (temperatura do 38 C), onda se organizam olenji i nece sam da se bori sa virusom, nego uvek ceka da reagujemo lekovima.

A sto se tice vakcine za HIV na Tajlandu, ona deluje preventivno. Posle zaraze nema nikakvo dejstvo

ja cu vakcinu za A H1 N1 da primim, jer ce za mene da bude besplatna.. pa kad je bal nek je maskenbal!
12 Novembar, 2009, 00:07:24
Reply #5
  • [Global Moderator]
ja cu vakcinu za A H1 N1 da primim, jer ce za mene da bude besplatna.. pa kad je bal nek je maskenbal!

Nece bude besplatna - Drzava odnosno neki poreski obveznik ce gu plati na chika Mishka   

Poenta je da ce on tj. njegova firma kod nas i necije firme po svet ciji su vlasnici slicni njemu da zgrnu lovu

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
12 Novembar, 2009, 00:10:15
Reply #6
  • Starac Focho
ma, sve je to privremeno. Chika Mishkovic ce da zgrne lovu, i shta mi tu mozhemo? Ja se bojim da u toj vakcini nema nanita, pa da chipuju narod na brzinu  sm169

12 Novembar, 2009, 00:21:34
Reply #7
  • Deda meraklija
  • .
reko bih da je miskovic cista slucajnost, ili koleteralna steta u pozitivnom smislu. mislim, ipak je malo naivno da je grok grip napravljen zbog njega,da bi on profitirao... e sad sto je on vlasnik svega zivog u srbiji, pa i jugohemije, to je druga stvar. a hvala poreskom obvezniku sto placa punu cenu studentariji i slicnoj gologuziji. ce me chipuju za dzabe :D
12 Novembar, 2009, 00:30:53
Reply #8
  • [Global Moderator]
Sigurno da nije napravljeno zbog njega, ali je mozda i Torlak mogao da pravi tu vakcinu - da nije dosao (zbog raznoraznih Shojica) kao i mnoge firme po Srbiji, tu gde jesu da bi on mogao da uvozi raznorazne zajebancije koje su se i proizvodile kod nas...

12 Novembar, 2009, 11:11:54
Reply #9
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +0/-0
  • Imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid...
Od gripa se štitim standardnim metodama, pojačanom ishranom, voćem i zimnicom, medom i propolisom. To je neka prevencija od standardnog gripa, ovaj "krmeći" grip je kao i sve epidemije u modernoj istoriji naše planete potekao iz laboratorije i sve oči i sav novac usmerio prema tim istim laboratorijama kao spasiocima čovečanstva  sm169 Nama ovo izgleda nenormalno, ali tako funkcioniše današnji Svet, sve krize se izazivaju veštački, ali neko od gore sve vidi pa kad prirodu zaista uroti protiv svih nas biće pravih razloga za brigu.

Pošto mi je posao takav da se svakodnevno susretnem sa stotinama ljudi ova prevencija me nije skroz zaštitila, ali mi je pomogla da se za samo jedan dan izborim sa temperaturom i da sam već drugog dana na nogama. Mora da se radi nema vremena za ležanje po 10 dana.
Znači samo cepajte kisele paprike i jabuke i kivi i biće sve ok.

Ovde bih dodao i kiseo kupus i rasonicu.

Naravno nama dole na Jugu je mnogo lakše da se branimo od raznih bolesti, pa i od tog gripa, i to isključivo prirodnim lekovima koje smo sami napravili. Mislim na kisele paprike, kupus, razne salate koje smo spremali za zimnicu, domaće jabuke.... A i dezinfikacija organizma nije isključena prirodnom domaćom rakijom ili kuvanim vinom. Naravno samo da se ne preteruje.

Eto, moja supruga se oporavlja i u mnogo je boljem stanju nego pre 2 dana, a i ja se ne osećam toliko loše, uglavnom prolazi. Iako nisam 2 noći spavao zbog upale sinusa.

Koliko sam ja razumeo ove medije, ovaj grip ima kobne posledice kod onih ljudi sa oslabljenim imunitetom, pre svega, i to stariji ljudi, hronični bolesnici i deca do 2 godine.
Pa to je ustvari karakteristika i običnog gripa. Normalno je da ako neko ima veoma slab imunitet da će prvo on da se zarazi i da će da bude u teškom stanju.

Mislim da su malo preterali sa skretanjem aktuelne besparice i teške socijalne situacije ljudi na grip, a i ne izostaje pokušaj dobre zarade na tuđoj nesreći....
12 Novembar, 2009, 15:36:03
Reply #10
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +2/-0
Jel ima u nashem gradu zarazenih od ovog gripa jel ima neko kakve informacije?
Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid
12 Novembar, 2009, 16:04:47
Reply #11
  • Deda meraklija
  • Ocena: +48/-8
  • Everything I'm not made me everything I am!
Pa kolko ja znam, u Hanu jos uvek nema zarazenih...? Mada kruze svakakve glasine, te neko cigance, te neki student zarazen..Ne znam kolko su istinite. Ako neko ima proverene informacije, neka ih iznese...Slazem se da je malo preterana panika sa ciljem skretanja paznje od vec postojecih, mnogobrojnih problema....
***What goes around, goes around, goes around comes all the way back around***
12 Novembar, 2009, 18:23:10
Reply #12
  • Deda meraklija
  • Ocena: +15/-3
Stopa smrtnosti ovog virusa je veoma, veoma niska. Ako se na vreme reaguje, vrlo su male sanse da dodje do vecih problema.

Primer, u Nemackoj je od 2500 obolelih stradalo samo 3.
12 Novembar, 2009, 19:22:39
Reply #13
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
Ja mislim da ce ovaj Pop hipohondar prvi crkne od ovaj veparski grip  25r30wi
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
12 Novembar, 2009, 21:49:36
Reply #14
12 Novembar, 2009, 23:47:02
Reply #15
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +0/-0
  • Imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid...
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/78722/Default.aspx

25r30wi
Epa sve mi je palo na pamet, ali ovako nešto ni na kraj pameti nije bilo.
Dokle su spremni da idu....
Da ova... propaganda... što kažu... ovi ... o ovom... Nije istina.
13 Novembar, 2009, 16:43:02
Reply #16
  • Deda meraklija
  • Ocena: +48/-4
Sta da radis, razmere ljudske gluposti su neslucene.
13 Novembar, 2009, 17:18:26
Reply #17
  • Deda meraklija
  • .
NEZELJENO DEJSTVO VAKCINE TAMI FLU

<a href="http://www.youtube.com/v/uR5p_bD3uLc&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/uR5p_bD3uLc&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;</a>
13 Novembar, 2009, 17:40:32
Reply #18
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
                        Sve sto ste hteli da znate o A H1N1 ,a niste smeli (hteli) da pitate!

Pre dve godine, 2007.godine, kada se u Indoneziji pojavio ptičji grip, prvi put su i svinje bile zaražene njime. Tada su stručnjaci upozoravali na moguću pojavu jednog ovakvog virusa. Danas, prvi put nakon tog upozorenja koje nije naišlo na odziv u svetu, Svetska zdravstvena organizacija upozorava da je reč o neobičnom novom virusu, koji nije viđen nikada ranije. Posle izveštaja da je najmanje 68 ljudi umrlo od svinjskog gripa u Meksiku, kažu da bi mogla da izbije globalna epidemija!
Svinjski grip je mutacija humanog, ptičjeg i svinjskog virusa klasifikovan kao AH1N1 virus.. Prenosi se direktnim i indirektnim kontaktom između ljudi, što nije slučaj sa ptičjim gripom, pa je i mogućnost širenja virusa nesagledivo velika.
Za ovaj tip virusa, AH1N1 virus, ne postoji nikakva vakcina niti na njega deluje ijedan poznati lek. Dakle,zaštita ne postoji!
Sa obzirom na to da je virus najnovijeg tipa koji nikada ranije nije bio otkriven ni kod životinja ni kod ljudi, za sada se ne zna koliki je procenat smrtnosti. Međutim, jasno je da virus AH1N1 ima sposobnost širenja ogromnih razmera.

Mutacija virusa AH1N1
Svinjski grip se prenosi kapljično sa životinje na čoveka, ali i sa čoveka na čoveka. Izaziva probleme disajnih organa koji po simptomima podsećaju na običan grip. Prenosi se kijanjem, kašljanjem, rukovanjem, poljupcem i indirektnim kontaktom sa obolelom osobom ili nosiocem virusa. Period inkubacije traje 7 dana koliko je potrebno da prođe od trenutka zaraze do pojave prvih simptoma.
Simptomi su jako identični kao i kod svakog drugog tipa gripa – kašalj, curenje iz nosa, kijanje, bolovi u mišićima, malaksalost, glavobolja i povišena temperatura.
Naučnici kažu da virus kombinuje genski materijal svinja, ptica i ljudi na način koji istraživači do sada nikada nisu videli. Epidemiolozi su posebno zabrinuti zbog činjenice da su preminuli ljudi u Meksiku spadali u grupu manje podložnu bolestima, dakle mladi ljudi i odrasle osobe. Postoji i mogućnost da su deci i starim ljudima, koji su vakcinisani protiv drugih virusa, upravo ta vakcinacija obezbedila određeni stepen zaštite i od ovog virusa. Međutim, sigurne zaštite protiv ove nove vrste virusa ne postoji. Savetuje se izbegavanje dugog zadržavanja u zatvorenim prostorijama i među mnoštvom ljudi.Takođe, savetuje se izbegavanje bilo kakvog kontakta sa ljudima koji imaju izražen bilo koji od navedenih simptoma, kao i izbegavanje kontakta sa bilo kojom većom grupom ljudi na javnim mestima.

Izvor:Blic Online
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
13 Novembar, 2009, 19:34:42
Reply #19
  • Starac Focho
Eto, Hrvati mi ukrali fazon... pih...

Ljudi ja sam bolestan, lezhim kuci, imam temperaturu 38,2, boli me grlo i mishici i curi mi nos. Danas sam bio kod doktora, uzeli mi bris, krv i mokracu, pa cu saznati da li sam "zakachio" u ponedeljak. Dzabe vitamin c, propolis, AD i proteini, kao i to da imam 130 kila, kao shto vidite, nema pravila.

Stopa smrtnosti ovog virusa je veoma, veoma niska. Ako se na vreme reaguje, vrlo su male sanse da dodje do vecih problema.

Primer, u Nemackoj je od 2500 obolelih stradalo samo 3.

Zato je kod nas od 267 stradalo 9. Sem toga Nemci uveliko vakcinishu dok nashi chekaju do sredine decembra. Mi nikada necemo moci da se uporedjujemo sa Nemcima. :(