Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Licnost nedelje  (Read 9334 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

15 Decembar, 2009, 14:52:17
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9

Čelni čovek opštine Surdulica Novica Tončev
Zarada odlazi najugroženijima

Uštedeli smo deset miliona dinara: Novica TončevSvoju mesečnu zaradu od 62.000 dinara, od kada je na čelu lokalne samouprave u Surdulici, Novica Tončev poklanja u humanitarne svrhe, smatrajući da je „dovoljno bogat čovek da ovaj novac može da ode onima kojima je neophodan za preživljavanje“.

- Mnogi će reći da je meni lako da ovaj novac dam siromašnima, ali ima u Surdulici i bogatijih ljudi od mene koji se nisu pretrgli da pomognu - veli Tončev, inače uspešni privatni građevinski preduzetnik i vlasnik preduzeća „Tončev gradnja“.

On navodi da je pet mesečnih zarada poklonio gradskoj crkvi u Surdulici da poploča dvorište. Od predsednikovih zarada kupljeni su i kompjuteri u osnovnoj školi u selu Jelašnica, a poslednja zarada otišla je na adresu teško obolelog mališana iz Aleksinca. Ukupno je u humanitarne svrhe otišlo 16 plata ili blizu milion dinara. Od ljudi u Surdulici saznajemo da Tončev za službena putovanja u zemlji i inostranstvu koristi svoje vozilo, a sa opštinske blagajne ne podiže dnevnice koje mu pripadaju.

Surdulica je u još ponečem originalna kada je u pitanju funkcionisanje lokalne samouprave, a o tome predsednik Novica Tončev kaže:

- Iako po zakonu imam pravo na pomoćnike i savetnike, nemam nijednog. Tako smo uštedeli barem 10 miliona dinara. Naše opštinsko veće ima devet članova i svi rade bez dinara zarade, bitno smo smanjili i izdatke za dnevnice i službena putovanja, a sve sa ciljem da u ovim vremenima teret krize raspodelimo ravnopravno sa onima najsiromašnijima u našoj opštini.

Na ovaj način u različite infrastrukturne projekte u surduličkoj opštini za godinu i po dana uloženo je oko pola milijarde dinara, a budžet ove opštine koja spada u red nedovoljno razvijenih valjda jedini u Srbiji nije pretrpeo rebalans i iznosi 440 miliona dinara.

- Ovako će biti dok budem na čelu surduličke opštine i dok predvodim odborničku grupu građana „Za našu Surdulicu“. Samo uz domaćinsko poslovanje i naviku da budemo u službi građana ukupno 85 zaposlenih u lokalnoj administraciji redovno prima zarade - veli Tončev, čija priča za novine izgleda potpuno drugačije od one iz Vranja gde gradski funkcioneri uprkos enormnim zaradama od hiljadu i više evra do sada ni dinara nisu izdvojili u humanitarne svrhe ili za potrebe socijalno ugroženih građana.

Pomoć samohranim majkama

Za 115 samohranih majki u surduličkoj opštini iz opštinskog budžeta u prošloj godini izdvojeno je oko 600.000 dinara, dok su učenici osnovnih i srednjih škola nagrađeni sa oko pola miliona dinara za postignute rezultate.

Vojkan Ristić

http://www.vranjepres.info/sh/1554/100/23269/?tpl=102
15 Decembar, 2009, 20:04:16
Reply #1
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
Zvuči toliko dobro da prosto čovek sumnja da je istinito. Ako je to tako svaka čast čoveku, i ako iza ovoga ne postoji neka druga strana priče.
Kod nas je karakteristično da se politikom bave ljudi koji su neostvareni, tj nisu se pokazali u nijednoj drugoj oblasti društvenog života. Znam da u Hanu postoje uspešni privrednici kojima sigurno bavljenje politikom ne bi služilo za lično bogaćenje, oni koji nisu svoju imovinu stekli pljačkajući društvena preduzeća, državne fondove ali sam siguran da neće niko da prihvati takav izazov jer Han plovi rekom bez povratka već par godina. Surdulica je očigledan primer, ne verujem da je ovom čoveku motiv za bavljenjem politikom novac jer ga on ima a koliko čujem vlasnik je privatne firme.
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
15 Decembar, 2009, 20:30:16
Reply #2
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +18/-14
Zvuči toliko dobro da prosto čovek sumnja da je istinito. Ako je to tako svaka čast čoveku, i ako iza ovoga ne postoji neka druga strana priče.
Kod nas je karakteristično da se politikom bave ljudi koji su neostvareni, tj nisu se pokazali u nijednoj drugoj oblasti društvenog života. Znam da u Hanu postoje uspešni privrednici kojima sigurno bavljenje politikom ne bi služilo za lično bogaćenje, oni koji nisu svoju imovinu stekli pljačkajući društvena preduzeća, državne fondove ali sam siguran da neće niko da prihvati takav izazov jer Han plovi rekom bez povratka već par godina. Surdulica je očigledan primer, ne verujem da je ovom čoveku motiv za bavljenjem politikom novac jer ga on ima a koliko čujem vlasnik je privatne firme.
Apsolutno. Ja nisam mogao da shvatim šta znači posle izbora izvođenje trubača na ulicu.Pa ko
kome i šta sa trubom dokazuje, ko je koga pobedio i da li je ta pobeda korisna za narod. Ovakav primer rukovođenja opštinom, ma koliko bio uveličan ( a ja tvrdim da nije jer Surdulica je pravo gradilište) zaslužuje i trubu i pohvale. Motiv za bavljenje politikom u našoj opštini je opšte poznat.
« Last Edit: 15 Decembar, 2009, 20:32:15 by ZOKI63 »
16 Decembar, 2009, 13:54:16
Reply #3
  • Deda meraklija
Pomoć samohranim majkama

Za 115 samohranih majki u surduličkoj opštini iz opštinskog budžeta u prošloj godini izdvojeno je oko 600.000 dinara, dok su učenici osnovnih i srednjih škola nagrađeni sa oko pola miliona dinara za postignute rezultate.
Ne znam i nepoznam coveka,ali ova osetljivost za socijalno slabe me je jako dirnula,da sam morala podeliti s vama.
Znam ja, ne moze niko od nas nahraniti sve siromahe medju nama,jer siromastvo je predznak 21 st.nazalost,i svaki cas moze svako od nas biti sledeci siromah,i dobro je da barem ima nekoga pogledati na ove socijalno slabe ljude,ovog puta majke,koje su sugurno vec sad zahvalne,a verujem da i ta deca koja odrastaju u takvim uslovima nece danas sutra zaboraviti ovu dobrotu.

Svakako netreba zaboraviti i ovaj rad na infrastrukturi Surdulice,jer bilo je zadnje vreme odraditi,kanalizaciju,vodovod i puteve u tim delovima gde se sad radi.

Asfaltiranje puta prema Vlasinskom jezeru je od vitalne vaznosti za taj deo zemlje.A Vlasinsko jezero je ne iskoristeni prirodni resurs.Prvo vazduh koji je besplatan i nezamenjiv,a onda i samo jezero i razvoj ribarstva,koje bi moglo u mnogome pomoci privredi u tom kraju.
Evo sto drugo reci,nego pohvale ovom coveku,a i dobar primer drugima,da se konstruktivno moze uvek i na svim podrucjima delovati.
Nesmeju prilike formirati nas,nego mi moramo prilike formirati-to je zakonitost zivota.I u teskim vremenima,covek mora biti optimista.
16 Decembar, 2009, 17:59:39
Reply #4
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
Asfaltiranje puta prema Vlasinskom jezeru je od vitalne vaznosti za taj deo zemlje.A Vlasinsko jezero je ne iskoristeni prirodni resurs.Prvo vazduh koji je besplatan i nezamenjiv,a onda i samo jezero i razvoj ribarstva,koje bi moglo u mnogome pomoci privredi u tom kraju.
...

neznam koji put... Tonchev nema nikakve veze sa izgradnjom, planiranjem i ostalih stvari sa tim putem jer potpada pod magistralni put. To shto je sticajem okolnosti na teritoriji Surdulica... To bi bilo isto kao kada bi predsednik Vl.Hana bio odgovoran za asvaltiranje i rekonstrukciju tunela "Manajle"...

Inache, vecina iz gore pomenutog chlanka je tachna. Tachno je da ne prima platu ali je tachno i da otpushta ljude iz opshtine koji mu nisu po volji, a pogotovo ako imaju dodirne tachke sa DS. Pre nekih 3 meseca je otpustio dipl. Ekonomistu sa radnog mesta, iako je potrebno da bude na tom mestu.
Dalje, istina je da je Surdulica veliko gradilishte, ali zaboravljate ko ima najvecu gradjevinsku firmu na teritoriji Surdulica. Neznam da li treba da pojashnjavam ovo...

Slazhem se da je Tonchev gospodin chovek kada treba da se pokazuje. Slazhem se da je snalazhljiv. Ali je takodje neuvidjajan i bezobrazan kada mu se obratish za pomoc kao i to da ne zheli da te saslusha chim pokushash da osporish bilo shta shto on smatra da je njegova zasluga. Takodje njegov izbor ljudi sa kojima posluje je u najmanju ruku sumnjiv.
Nemam nishta protiv gospodina Toncheva. Drago mi je da radi bar neshto. Ali uvek mozhe bolje. Da je poslushao letos nas nekolicinu, sada bi imali "balon" na bazenu i kupali se u sred zime. Mogao je da reshi park. Mogao je da najzad reshi problem parkinga u Surdulici. Ljudi se parkiraju gde stignu chak i na mostu ispred SUP-a. Dodjite i proverite. Plus josh 200 sitnica koje se nalaze ili ne nalaze u gradu i okolini. Ja, isktreno, jedino vidim da je reshio opshtinsku zgradu, koja je diskutabilna po pitanju korisnog prostora... Neznam... 
Voleo bih ja da je on drugi "Palma" pa Bog da nas vidi... Misli globalno, radi lokalno... ali kod njega nije to... Iskreno se nadam da greshim...

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
17 Decembar, 2009, 19:40:45
Reply #5
  • Deda meraklija
Pa vidi Stanislawe,ja sam samo komentirala clanak iz vranjapressa.I po tom napisanom ne mozemo ostati hladna srca, i ne reci sto je dobro i pohvaliti.
O poslovnom moralu gospodina Tonceva ne mogu reci, niti dobro niti lose,jer nemam nikakvih saznanja  o tome.
Kao celni covek grada Surdulice mora imati nekakav moralni kodeks ponasanja,koga se mora pridrzavati.

To sto jos nije izgradjeno parkiraliste,bazen ili sto jos vec,pa polako vremenom ce i to uraditi,ja se nadam.
Ali iskreno receno, nasa ocekivanja su ponekad prezahtevna,bilo je ljudi pre njega koji su i decenijama bili celni ljudi i mnoge stvari nisu odradili.Vreme je pred njim,pa nek usaglasi s mogucnostima.

U svakom slucaju mislim da konstruktivno deluje na tom podrucju,jer infra struktura takvom gradu je neophodna a samim tim i raste vrednost zemljista, pa eto i u tome se moze nesto videti pozitivno.

Nego hoce li biti i ove godine napravljeno klizaliste i koliko je bilo rentabilno prosle godine?A zamisli nagodinu,Surdulica s pokrivenim bazenom i klizalistem,mali raj ili ti mozda drugacije gledas?

A sto se tice parkiranja na mostu,pa tu ti ima leka,koga moze samo policija po saobracajnim propisima
pozlatiti.
Evo citam u mom mestu boravka instalirano je jedno 10 novih radara,i sto mislis,isplaceni su bili ruki -cuki i sad su samo profitabilni.Ne vidim nista pogresno u tome,valjda svaki sofer zna koliko dugo se moze zadrzati na povrsini mosta.S jednom malom primedbom,da se sofere treba stalno educirati,jer ljudi smo zaboravimo u trci zivota,ali zato mediji bi morali sve novine iznositi.

Sto ima novoga na podrucju kulture?
Koje i kako deluje kulturno-umetnicko drustvo?
I koliko opstina podstice rad kulture?
Samo mi nemoj reci da su kafici najveci domet kulture. sm169
17 Decembar, 2009, 22:54:28
Reply #6
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
heh, zhao mi je ali smatram da ne vredi da vam objashnjavam... vi ste vec stvorili sliku o gospodinu, i to se ne da promeniti ... ali recicu vam samo to da je sem shto je ulica bila urnisana, stubovi za osvetljenje oshteceni i ulegao se plochnik od leda, klizalishte je bilo korisno... Isto to klizalishte je moglo da se napravi i  na drugom nekom mestu, ali ne... moralo je da bude u centru.

Policija ne radi svoj posao. Pogotovo saobracajna jer ovde funkcionishe pitanje "zameranja" i sve se reshava "ja tebi-ti meni". lepo je to shto imate radare, ali dzaba radari ako niko ne kazhnjava ili ne radi po ps-u. gde ste videli da se parkira auto na kruzhnom toku?!? sem u surdulici, naravno... zashto? pa da gazda vidi gde mu je auto kada udje u lokalni kafic.

Moralni kodex mozhda poseduje ali, moram da priznam, u 2 navrata koliko smo se puta sreli "ochi u ochi" neshto ga nisam primetio... Pogotovo kada pricha o zaposlenim koleginicama u opshtini... Ponekada i na javnim mestima... no dobro... to se opravdava... Sa druge strane radi moralne stvari pa neka  ga...

Sto ima novoga na podrucju kulture?
Koje i kako deluje kulturno-umetnicko drustvo?
I koliko opstina podstice rad kulture?
Samo mi nemoj reci da su kafici najveci domet kulture. sm169

morao sam da prethodno citiram. razlog, zvezde granda, koje pevaju za svaki praznik koji je njemu drag... Dotichni je ako se secate, kao svoj prvi akt, ugasio predstavnishtvo RTS-a i lokalni radio(radio Surdulica). zashto zato shto je on posedovao svoj radio "radio Gold", i sticajem okolnosti je morao da vrati frekvenciju radio difuznoj mrezhi... i onda je odradio solomonsko reshenje... ugasio je drzhavni radio, u kome je 8 radnika dobijalo DRZHAVNE PLATE,  te su dotichni zavrshili na ulici. dvoje njih je zaposlio, i po prichi, mada ja nisam siguran koliko je tachna, rade za minimalac. Ne zhelim da ulazim u to, Radio Surdulica je bio shkart, ali sadashnji radio je, sa kulturom u ratu.

Podsticaj opshtine: nema ga. Srecna okolnost je da postoji josh uvek nekoliko lokalnih entuzijasta koji su voljni da rade za dzaba, pa ima neshto. Bog da blagoslovi onog ludog Igora Tasica. Da nije njega bio bi chabar.(profesor ste istorije pa znate shta to znachi)

KUD, nema... postoji neka vrsta folklora ali ono je smeshno, pre svega zato shto sa decom rade nestruchni ljudi. Tu, opet naglashavam, postoji entuzijazam nekolicine... ali ostalo, shkart, jad i beda...

Kafici cvetaju. sve je puno, petkom i subotom slabije, jer se u starom pogonu yumco-a otvorila diskoteka. svakogpetka i/ili subote tucha. maloletnici 16-17 godina. Pegaz, pun, ne mozhesh da udjesh, isto je i sa josh nekoliko kafica, kao shto je piramida. Kockarnice gde god se okrenesh. danas sam iz shale prebrojao 12 kockarnica i kladionica, pa vi vidite....

Zadnji put sam izashao u grad u proshli petak. Nagovorio me prijatelj. otishli do kafica, seli popili po pice, postalo malo zagushljivo, pa rekoh da izadjemo... izlazim napolje, bilo je proshla ponoc, nailazim na klinca koji bukvalno ulice u mene, i viche:" shto ne gledash debeli gde idesh",  a klinca znam. mali komshija... oslovim ga, a on u zemlju da propadne, pa promuca" nisam te prepoznao zbog kape"...
Alo... toga nije bilo pre dve godine. ovo je Surdulica a ne Texas.

Vi dodjete u Surdulicu 1-2 puta godishnje, pa vam noviteti prijaju oku. Gospodjo, ja gledam kako i zashto se ti noviteti prave i ko dolazi do para iz toga. Surdulica ima preko 2000 ljudi na birou. neki su tu preko 10 godina. Shta mislite, shta je preuzeo Predsednik po pitanju toga? nishta. Gradila se zgrada opshtine. zapitajte se chiji su je radnici radili i odakle su. Ko poseduje kablovsku televiziju, i niko drugi sa kablovskom ne mozhe da udje u Surdulicu zbog toga. Surdulica je bila zatvorena ceo dan za vreme rodjendana njegovog brata, zashto?[/color]

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
10 Februar, 2011, 22:40:28
Reply #7
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +1/-0
Jos nesto, zbog licnog sukoba Tonceva i Dragana Tomica (Simpo) Simpova fabrika u Belom Polju vise neradi i nezna se kad ce poceti sa radom, i da li ce uopste poceti  dontunderstand , i to malo sto je radilo u ovoj opstini je zatvoreno, prica se da ce fabrika da se seli u Suvu Moravu u Slogu, nezna covek sta da misli, ko je ovde lud a ko zbunjen. Toncev i njemu slicni su ZLO koje je snaslo kako Surdulicu tako i celu Srbiju  okkoral okkoral okkoral okkoral okkoral okkoral okkoral
26 Oktobar, 2011, 12:06:57
Reply #8
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +0/-0
Sto bi on primao platu, to je dobar marketing. On primi od provizije 1000 plata. Od Surdulice je napravio divlji zapad a od ljudi koji ga podrzavaju idiote i kretene.
26 Oktobar, 2011, 22:08:42
Reply #9
  • Deda meraklija
Jao,jao sto vi govorite,samo vam nesto dijalekat ne pase,torlacki je mnogo plemenitiji,a ovo nesto vestacko,da mi prostite ko da ste prisluskuvali  Vasulu.A i arhaicni stil Tlaminac ne pase surdulickom kraju,nego mozda ce vas neko ipak procitati. 25r30wi 25r30wi 25r30wi,nego sto dalje od Surdulice.
Ljudi koji rade i grese,ali i ostavljaju neko dobro za mnoge generacije.
« Last Edit: 26 Oktobar, 2011, 22:12:34 by Dina »