Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Kad zaboravim mobilni...  (Read 2136 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

23 Decembar, 2009, 23:06:32
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2
Cini mi se da ce ovde biti interesantnih komentara, znam po sebi, secam se kako sam pricao kada je tek pocela upotreba mobilnih telefona kod nas:  "...a, koji ce mi djavo, to je za poslovne ljude, sta ce meni mobilni telefon...", kad, ono, medjutim... Dodje trenutak da i ja kupim mobilni telefon i tu krece nova prica, ne mog' se odvojim od njega, kad ga zaboravim, ko gol da sam se skinuja sto bi rekli nasi ljudi, nesto mi fali, pocnem da se pipam, da se okrecem u mesto, c, c, c, sta ti je navika. Al' salu na stranu vredi si, nema sta da se kaze, mlogo korisna stvar iz iskustva zborim. Ne li je takoj? Aj sag Vi.
« Last Edit: 23 Decembar, 2009, 23:08:55 by KASPER »
24 Decembar, 2009, 18:09:26
Reply #1
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Nekoliko puta sam ga zaboravljao i uvek za baksuz propustim neki važan poziv, zato sad prvo njega uzimam pa se onda obujem i izlazim napolje.
24 Decembar, 2009, 18:16:06
Reply #2
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Privezak sa ključevi i mobilni su mi obavezni. Desi se kad sam u Han i kad izlazim na kratko da ga ostavim i ne ponesem jer mi i nije tolko potreban, ali u svaku drugu situaciju ga nosim obavezno.

Marta 2008. posle ceo dan proveden na skijanje mobilni ostao prazan, ostavim ga uveče na punjač i odemo u Sarajevo. Pošto je padao sneg jedva smo se vratili na planinu u pola 2 noću. Kad sam stigo imam šta da vidim, 5 ili 6 propuštena poziva, poruke i dignuta frka što se ne javljam i da li me je negde progutao neki medved ili vuk u toku skijaškog dana...  I to samo za nekih 7 ili 8 sati nenošenja mobilnog...    laie

Prosto ne znam da li je bilo bolje bez njih ili sad sa njima???   tvrdzid
« Last Edit: 24 Decembar, 2009, 18:19:19 by AlexTheGreat »
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
29 Decembar, 2009, 16:22:20
Reply #3
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +0/-0
  • Imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid...
Ja sam najsrećniji kad zaboravim mobilni kući. A naročito poslepodne, negde posle 5 sati. A najviše volim kad ga isključim uveče i ujutru mogu da spavam koliko hoću.  ;D

Jer uglavnom me zovu da im ''završim nešto''. Ili da im dam nešto ili da me obavežu sa nečim što mi najmanje treba u datom trenutku. Ili da im ''pomognem'' nešto. I to me zovu posle 5 popodne ili rano ujutru.

Niko me ne zove da mi nešto da, ili da me pozove na kafu, ili neko pićance, ili da mi ponudi neku pomoć... Da mi nešto ''završi''. Neki mali poslić. Bezveze nešto. Niko me do sad nije zvao da me čuje samo... onako.

I ja sam živeo jedno vreme sa ubeđenjem da mi je mobilni neophodan, i da bez njega ne mogu ni dan da izdržim. Međutim konačno sam shvatio da telefon treba meni da služi a ne ja njemu.  ;)

Naravno ne treba ići iz krajnosti u krajnost. Neko će sad reći: ''Pa koj će ti .... mobilni ako nevoliš da ga koristiš''.
Treba samo rasčistiti sa sobom u kojoj meri mobilni može da ti bude koristan a u kojoj štetan....
11 Januar, 2010, 01:55:48
Reply #4
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
Ja cesto zaboravljam mobilni, il ne cujem da me neko zove posto mi je necujan rezim skoro uvek. Pa to neretko izaziva razna nelagodna osecanja osobe sa druge strane ''zice'' koja zeli da me cuje  :D