Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Poll

PC Igraonica u Vladicinom Hanu.. Da - Ne?

DA
8 (66.7%)
NE
4 (33.3%)

Total Members Voted: 11

Author Topic: PC Igraonica u Han  (Read 11345 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

12 Mart, 2010, 14:19:13
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Ocena: +141/-17
  • Peace,love and prosperity!
    • http://reload.vladicinhan.com/
Duze vreme razmisljam da otvorim Igraonicu u Hanu pa me zanima vase misljenje. To ce naravno biti Internet caffe sa full opremom. Naknadno ubacivanje Sony PlayStation 3 i naravno manji sank za pice, itd...

Sta mislite jel ovo moze da radi u Han i jel vredi ulagati u tako nesto?

Hvala. 
 rastaman2
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

http://reload.vladicinhan.com
FACEBOOK: Reload festival - Vladicin Han
12 Mart, 2010, 14:23:37
Reply #1
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
To je dobra ideja...
+1
...i blic svako jutro da kupujesh...
sluchajno glasa za obe opcije, reko da vidim nel' je neka varka  wassat
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
12 Mart, 2010, 14:43:42
Reply #2
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +0/-0
Duze vreme razmisljam da otvorim Igraonicu u Hanu pa me zanima vase misljenje. To ce naravno biti Internet caffe sa full opremom. Naknadno ubacivanje Sony PlayStation 3 i naravno manji sank za pice, itd...

Hvala. 
 rastaman2

Super ideja !!! To je ono sto nedostaje klincima... i ne samo klincima, ne moraju samo igrice da se igraju....

Obzirom na nisku cenu opreme,  mislim da 10 kompa, mrezna oprema i adsl - min 4 Mb/s,... i mozda par stampaca - sve zajedno 5000 EURA plafon ! Siguran sam da bi se otplatilo za godinu dana...

12 Mart, 2010, 15:36:48
Reply #3
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Verovatno bi radilo OK, i onako odokativno i laicki cenim da bi se ulozeno brzo vratilo. Iako dosta ljudi ima sad brzi internet kod kuce, ipak osecaj i atmosfera koji se stvaraju igranjem u punoj igraonici je nesto skroz drugacije... Mozda ne bi bilo to onolika manija kao 2002. godine, ali ko zna... Ako ne probas neces ni znati   laie

Ovo za playststion je odlicna ideja, s tim da ukljucis i iznajmljivanje istog
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
12 Mart, 2010, 16:03:49
Reply #4
  • Moderator
  • Starac Focho
Zelim da uzmem start up kredit. Da li se to isplati? Sta mislite o tome?

rastaman2
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

12 Mart, 2010, 19:48:08
Reply #5
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +1/-0
  • One Tribe
PROBAJ PA STA BUDE  :D

BILO BI DOBRO DA IMA TAKO NESTO  POZZ
I samo da  sve je u redu i svaki dan siguran  i svi da su tu jer nemogu sam...
12 Mart, 2010, 20:30:38
Reply #6
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
Ceko, to je propast... ne isplati se... a i treba da stradash sa malim debilima... gubish  zhivce... itd isl... svaki posao treba da se "okrene"... ovde cesh samo da ulozhish pare, budesh popularan sezonu i pukao si...

ja to nikako ne bih radio...

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
12 Mart, 2010, 21:10:21
Reply #7
  • Starac Focho
  • Ocena: +101/-19
  • Revolucija
Stanislave ..................................................... gde su tacke tu su reci RADOVANA 3

Znaci Ceko otvori si ti tu igraonicu,ne obracaj paznju na naseg istocnog suseda, obavezno da ubacis shank, koka kolu i pivo na tocenje, organizujes turniri, ali nadji neku dobru lokaciju... rastaman2

Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam
13 Mart, 2010, 03:46:33
Reply #8
  • Starac Focho
Dacho, ne peni... realno puca meni prsluk da li u Hanu ima igraonica ili nema. ja ni u ovu u Surdulici ne idem jer joj ne vidim svrhu...

Svaki posao treba da ima profit, a u ovome ga nema... da uzme u zakup dobar prostor, da napravi internet prikljuchak, oprema, radnici, mrezha, sve to koshta...
ajmo realno:
lokal(ma koliko bedan bio ispod 300e nije)
struja, voda, klima...(sigurno 100e)
1 radnik (jel realno ne mozhesh da postignesh sve sam) 100e
potroshni materijal(slushalice, tastature, mishevi) 30e
adsl od 8MBS 3850din...
realno odoh preko 550e...
 da imash 10 rachunara... i da su non stop ukljucheni i puni (12 h) shto nema shanse po 30 dinara po satu,(mada je i to mnogo) to je 3600 dinara po danu. i to je utopija... da radish 30 dana to je:
108.000. dinara

i to prichamo o utopiji, a sad je zima, pa dodaj na to i grejanje a leti klimu...

a gde mu je oprema, (bedni komp da gura fifu 2010 je bar 25.000.00+ monitor), switch-evi, kablovi, windows (10+1 server je 400e)?!? kazna nije ispod 50.000.00 za rad na crno sa kompovima itd...
+ registracija firme, reshenja, pechati....

+ ako imash i bar, treba da vodish knjige, treba ti fiskalna kasa, ulaz izlaz... treba ti i knjigovodja makar za zavrshne rachune. svaki kvartal po 40e... pa da je to toliko isplativ posao pa ne bi u Surdulici imao jednu igraonicu. Pre 3 godine smo ih imali 4... shto su trojica njih(medju njima i Brka) ugasili igraonice?!?

Ceko, ako hocesh da radis sa minusom a da je to tebi neka dushevna satisfakcija, onda otvori... ali realno nema tu para... pogotovo u Vl.Hanu., Surdulici ili Bosilegradu...
i da sve bude kako treba, da pojachash smene preko leta kada je Han zhiv(evo sad sam doshao iz Hana, zhivo pile nema nigde, a kafici poluprazni, u grin klabu nikoga nema...2 soka, pivo, espresso=220din?!?) , ti bi tek na zimu uspeo da izvuchesh neki dinar... Mozhda. Ako imash svoj lokal, onda se isplati... ovako, jok...
Jeste da sam iz Surdulice, ali nisam zlonameran i savetujem te kao shto bih voleo da je mene neko savetovao kada sam otvorio firmu.
« Last Edit: 13 Mart, 2010, 03:55:46 by Stanislaw »

13 Mart, 2010, 15:13:35
Reply #9
  • Moderator
  • Starac Focho
E ovako...
Ja imam lokal preko puta duvanske, ali ne znam koliko bi tu radila igraonica. Sat vreme u igraonicama nije ispod 60dinara, kompove mogu da nabavim za 18000din i to dobijam popust ako uzimam vise i na operativne sisteme takodje.  Struja oko 5000 do 8000 najvise... Ubacim pice, original igrice, sony, ispred ima terasica pa leti mogu i stolovi da se stave... Razmislicu jos malo  laie compzlo

13 Mart, 2010, 18:14:31
Reply #10
  • Starac Focho
  • Ocena: +101/-19
  • Revolucija
NEMOJTE DA MI BRISETE POSTOVE PARAPLEGICHARI  boxing2

Ti Stanislave idi na Vlasinu i chuvaj ovce, za to ce dobijes start up kredit, i to ce da ti se isplati !!!!

VRATIMO STANISLAVA NA SELO

Ceko pravi igraonicu, imash moju dozvolu!!!

Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam
14 Mart, 2010, 03:17:21
Reply #11
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
taj lokal kod duvansku nije bas najbolja ideja..mozes da ustedis na kiriju, ali ce izgubis na promet. a lokala onoliko u centar! ce radi to u han, zoki drims napravi kafanu od video klub, svasta se moze osmisli tu...oni hodnici u prizemlje u dom omladine zvrje prazni, mozda bi ti tu dali da iznajmis prostor, ako ih lepo zamolis  ;) a ima i dve terase ispred, kako prema robnu kucu , tako i prema new most. cenim da ce ti uzmu manje pare nego neki privatnik. a i lokaciju bolju ne mozes da nadjes
14 Mart, 2010, 03:18:25
Reply #12
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +87/-0
Imam kumasina u Skopje sto se obogatio sa igraonicu. Poceo na malecko sa 7-8 kompjutera, i sony keca u podrum u svoju kucu, a sad ima mislim 3 igraonice u centar.

ALI, Skopje je malo vece od Vladicken. Ljudi imaju vis pare u Skopje, i on kad je poceo skoro niko nije imao komp, a sad u Han ja mislim da vise i vise ljudi imaju komp i internt kuci. Zasto onda da placaju da igraju u igraonicu kad mogu kuci?
Either we heal NOW as a team, or we will die as individuals, that's football guys!
14 Mart, 2010, 12:40:02
Reply #13
  • Moderator
  • Starac Focho
Imam kumasina u Skopje sto se obogatio sa igraonicu. Poceo na malecko sa 7-8 kompjutera, i sony keca u podrum u svoju kucu, a sad ima mislim 3 igraonice u centar.

ALI, Skopje je malo vece od Vladicken. Ljudi imaju vis pare u Skopje, i on kad je poceo skoro niko nije imao komp, a sad u Han ja mislim da vise i vise ljudi imaju komp i internt kuci. Zasto onda da placaju da igraju u igraonicu kad mogu kuci?

Nije isto u igraonici i kuci... Da ti ne objasnjavam, to samo pravi gameri razumeju  slamkauusta

14 Mart, 2010, 12:40:48
Reply #14
  • Moderator
  • Starac Focho
taj lokal kod duvansku nije bas najbolja ideja..mozes da ustedis na kiriju, ali ce izgubis na promet. a lokala onoliko u centar! ce radi to u han, zoki drims napravi kafanu od video klub, svasta se moze osmisli tu...oni hodnici u prizemlje u dom omladine zvrje prazni, mozda bi ti tu dali da iznajmis prostor, ako ih lepo zamolis  ;) a ima i dve terase ispred, kako prema robnu kucu , tako i prema new most. cenim da ce ti uzmu manje pare nego neki privatnik. a i lokaciju bolju ne mozes da nadjes

eeeeeee..... pa to je odlicna ideja!
Hvala  rastaman2

14 Mart, 2010, 16:00:55
Reply #15
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +59/-10
  • Reload
A gde mogu ja da uzmem taj start-up kredit? Ocu da otvorim farmu u ravnu reku?

GG HF :D
The people pray for strenght and guidence, they shall prey for the mercy of the swift death. AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE.
14 Mart, 2010, 19:40:39
Reply #16
  • Moderator
  • Starac Focho
A gde mogu ja da uzmem taj start-up kredit? Ocu da otvorim farmu u ravnu reku?

GG HF :D

Mislim da mozes kod Noceta u gvozdjaru...  triprsta2

14 Mart, 2010, 23:17:06
Reply #17
  • Starac Focho
E ovako...
Ja imam lokal preko puta duvanske, ali ne znam koliko bi tu radila igraonica. Sat vreme u igraonicama nije ispod 60dinara, kompove mogu da nabavim za 18000din i to dobijam popust ako uzimam vise i na operativne sisteme takodje.  Struja oko 5000 do 8000 najvise... Ubacim pice, original igrice, sony, ispred ima terasica pa leti mogu i stolovi da se stave... Razmislicu jos malo  laie compzlo

to vec zvuchi razumno... verovatno bi onda funkcionisao...

16 Mart, 2010, 02:44:50
Reply #18
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +6/-5
vlado to ti je odlicna ideja,samo napred,i to farmu ovaca.
12 Januar, 2012, 06:12:58
Reply #19
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +0/-0
  • Ezio Auditore da Firenze

Hvala. 
 rastaman2

Mani se corava posla, to ti je mach sa dve oshtrice :/.... Jos ako je kod duvansku, ne verujem da ce neko ide (osim kulchani  :) ).....Moje iskreno misljenje je da ne pocinjesh sa to jer to ce ti radi nekolko meseci, a shta cesh posle?

Pozz!  wassat