Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Za svaku pohvalu...  (Read 18338 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

20 Februar, 2008, 03:28:16
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +6/-1
  • Treba ziveti zivot, a ovo nije zivot...
Kako живи млади фармер из Полома....
Мишко све ради сам
Мирослав Ивановић има стадо од четрдесет оваца и планира да га удвостручи. – Производиће сир и месо, а од вуне одећу и ћилиме
Сви послови су мушки: Мирослав Ивановић Фото В. Златковић

ВЛАДИЧИН ХАН – Двадесетдвогодишњи Мирослав Ивановић, звани Мишко, из приградског села Полом, код Владичиног Хана, по много чему је необичан младић, послове не дели на мушке и женске, све их ради. Завршио је аутомеханичарски занат, али се тиме никада није бавио и неће, каже.

Док његови вршњаци беже са села он је одлучио да остане на земљи и отвори фарму оваца. овце је чувао на Власини, где је, каже, зарађивао девет хиљада динара месечно, имао храну и смештај. Ишао је и да вади кромпир, водио и групу Рома, али од тих послова, каже, није било велике користи.

Мишкови родитељи су некада од плата у фабрици тешко живели, а мајка морала и да напусти посао због болести. У Полому имају хектар земље, нову кућу, а Мишко планира да сагради и стају. пријавио се за кредит преко невладиних организација "Животна помоћ" из Врања и "Енека" из Ниша и у августу добио 1.200 евра за набавку 20 оваца. Кредит ће отплаћивати после осам месеци, на рок од годину дана.

Са "Симпом" је склопио уговор о кооперацији и од њих добио 21 овцу, те је сада удвостручио стадо. У наредне три године "Симпу" ће вратити дуг у месу. Планира да стадо повећа до 80 оваца, а касније видеће, каже. У стаду сада има сјеничку расу, пиротску и праменку, а жели да набави и аутохтону врсту каракачанске овце, врло ретке код нас. Набавио је и музилицу, а има и пса који му враћа овце. Са мужом оваца почеће после Нове године када се ојагње.

– Сено је сада јефтино, а непокошених ливада колико хоћете. овце ћу лети чувати у Кијевцу, тамо отац има седам хектара земље. Правићу овчји сир, биће нешто меса за продају, а вуну ћу оставити, планирам да купим разбој за ткање.

Мишко зна да ради око аутомобила, научио је да ради све послове у домаћинству, а има и необичан хоби – плете, преде, а на зиму научиће и да тка. Плетење је научио још док је ишао у трећи-четврти разред, прича, гледао је и учио од старије сестре док је радила за час домаћинства. Да преде научио је сам у седмом основне. Тек неколико старијих жена у селу још преде, од девојака не зна ни једна. зна да исплете џемпер, чарапе...

– Питају ме другари шта ће ми то и што радим џаба, одговарам им да више волим да радим џаба него да седим џаба. Они глуваре ноћу а сутрадан нису низашта – прича Мишко.
На помен шта је са женидбом, пошто девојке беже са села, Мишко се само загонетно насмеја.

В. Златковић

Inache Mishko je san svake devojke iz Vladichinog Hana....one sechu vene za njim...

http://www.politika.co.yu/rubrike/Srbija/t11630.sr.html
Zivi brzo,umri mlad,
budi lep mrtav les...
01 Jun, 2011, 20:53:19
Reply #1
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +14/-0
  • Od vrane sokoli od sokoli vrane

Postoji jedan čika u Vladičinom Hanu koji šišajući ovce a i mnogo voli da seli ljude veoma dobro
zarađuje, rekao mi je jedan moj prijatelj a tako sam čuo.Naime pošto je došao sa sela kao i svi
mi u Srbiji dosadilo mu je čuvanje svinja.Kako sam čuo on pomaže i starim gastarbajterima.
    Na primer.Jedan stari gastarbajter koji je imao staru štednju u iznosu između četiristo i
sedamsto hiljade maraka,pošto nije imao porodicu niti poroda pre izvesnog vremena hteo je da
podigne nešto od tih para jer je sve uložio u tadašnju Jugoslovensku banku,gladovao je sam u kući.
    Čika uvek nasmejan koji voli da grli ljude,tapša ih po ramenima ponudio se je uz sve žrtve
da mu pomogne ,samo ukoliko stari gastarbajter njega ovlasti sa drugarom iz obližnjeg grada i
jednostavno stavi potpis i nema frke.Gastarbajter je umro a čika je sa drugarem iz obližnjeg grada podigao sav novac i zako ošišao ovcu a kako je to uradio to neznaju ni finansijski eksperti na
nivou evrope i sveta.
     Zaštićeni čika je uzeo u vreme starog režima kredit od /sića/dvadesetak hiljada maraka
koje/nije lud/ nikada nije vratio.
      Veoma je pomogo i jednom prostom radniku tako što mu je prodao kuću /naravno radnik nema
ni oca ni majku niti porodicu/ ali kada je radnik stavio potpis istog momenta je dobio tomos moped
u zamenu za kuću.
       Čiki trebaju limuzine za decu ,voli i da prisvaja imovinu a kasnije da proda državi to
je jedan strašno dobar čika.
       Čika ima nestašnog sinčića koji voli da silom uzima što poželi ali za to nema dokaza
jer je lečen tajno kao psihopata po celoj Srbiji,mene je zapanjilo kada sam čuo pre izvesnog
vremena da je i čika isti takav.
        Međutim čika je zaštićen od strane čika za koje bi volovi rekli da nemaju  muu...
a nikada nisu ni imali osim kada primaju platu.čikin sin takođe prima platu a ne radi
to je zbog toga što je čikin sin/ogavni psihopata/po čikinim rečima,osvajač,prelep/nešto
izmedju Klinta Istvuda i Roberta Redforda-samo lepši/
        Tako se Miroslave zaradjuju pare a ja kao it pretpostavljam nikada nisam imao kupatilo,
vodu u kući i moja deca se kupaju u koritu kao i moj stari otac,majka ,moja porodica.
       Ali čika nije stao naravno on ima obraza da se uopšte pojavljuje već sa čikicama koji
ga štite pokušava od svakog koji nije po njegovom meraku pravi budalu.
       Kako sam čuo čika neće biti zaštićen zauvek u buretu jer mu je narod masovno,ranije
kamenicama kucao na vrata.

tako se zarađuju pare ovi primeri su samo sitnica a vi retki i ješni koji ga štitite čuvajte dušu,neko će već doći po nju.

pa, Miroslave... oni su za svaku pohvalu i napredovanje.

primedba,kako se je samo čika radovao kad ubiše Đinđića a baš je planirao da ukazuje na
nepravde a ako je potrebno i da se leči od sadizma zarad pravde  jer čika voli pravdu.

« Last Edit: 01 Jun, 2011, 21:05:48 by Kaktus »
02 Jun, 2011, 02:22:47
Reply #2

U vreme kad je pronađeno srebro na teritoriji Opštine Vladičin Han ako se ne varam u Priboju

jedan moj stari drug(sada pokojni) rekao mi je da su tražeći srebro kopali po WC-ima

ali da je to srebro i nakit svakog dana na putu za Beograd i nazad gubilo na kilaži to je

nekad davno bilo,ali čuo sam od pokojnog prijatelja da jedan deka teško se je kretao iz

podruma u kome su smeštene stare knjige.Naime džepovi su mu bili puni starih knjiga koje

nije mogao zbog nervoze da pročita.Kasnije u prenosnom razgovoru sklopio sam mozaik,

jer mi je deka jednom preteći rekao"za njega ima"

Smatram da je to "prokleta"zaljubljenost u starine i da deka nije mogao sam da odoli

tolikoj ljubavi.

Sećam se kad sam bio mlad desila se je saobraćajna nesreća na auto-putu krivac je bio neko

ko je poštovao muhameda i šta reći,stiglo je koferče iz jedne tuđe zemlje a unutar koferčeta

(pošto je bila inflacija) puno paklica cigareta a ispod cigareta jedno kilo dolara,deka je bio

kao Vojvoda Mišić objektivan  i ta-ko

06 Jun, 2011, 01:28:26
Reply #3

Postoje stvari o kojima je veoma teško pisati,iz jednostavnog raloga .Pitanje je da li je ironija pravi način za izražavanje toliko gnusnih činjenica,činjenica od kojih normalnog čoveka podilazi jeza.
   Naime za mene kažu da sam prošao svašta,međutim to je činjenica ali nevezano za iskustvo uvek
sam se trudio da zadržim nešto što se zove duša ma koliko teško bilo.Kako? Evo primera,kada bih u novinama nailazio na gnusne i perverzne stvari na teška krivična dela,okretao sam sledeću stranu ali
pogrešio sam jer nisam znao da i u mojoj okolini postoje iste takve psihopate,bolesnici o kojima
pišu novine.Uvek sam naivno mislio da je to daleko od moje porodice i mog malog grada.Bez obzira na moje godine i nekakvo iskustvo naša naivnost i verovanje u ljude koštaju nas  maltene života.
   Ispričaću Vam basnu  o jednom pradeki tek toliko da znate kakvi sve "ljudi"postoje.
   Pradeka je bio finansijski nepodoban u mladosti,to ga je užasno nerviralo.Hteo je sad i sve,kratko je razmišljao.Tada je bilo teško vreme-bluz,mnogo ljubavi ali malo sprže i ostalih suhomesnatih proizvoda od kojih je pradeka naj voleo krtinu,slanjinjavu slaninu je izbegavo.Veoma brzo je ukapirao da se od ljubavi ne živi nego od mesa suvoga,vešeljke,može gulaš a supe je izbegavao kad god je mogao na priredbama.Supe je jeo samo kad su ga prekorno gledali tadašnji funkcioneri koji su hteli da se konačno uklopi u način narodnog života a zarad daljeg napretka.Duboko se klanjajući uvek je prihvatao sve promena a zarad narodnog boljitka i u to vreme kao sakriveni
sadistički element, polako je napredovao ali sigurno.Uz pomoć jednog čuk čukun deke,koji je na određenom mestu odneo malo žutog(cveća)primljen je da izvršava poslove pomoći gladnima.Ali,varamo se mi ,to je malo,pradeka kreće u ofanzivu,pofrećen i uvrećen on odlazi u tajnu školu u kojoj uči razne nindžicu veštine,želeo je da postane tajni nindža.I postao je.Pošto voli noć i noćno lajanje jer ga to podseća na dečačke dane u nindžicu školi vežbap je razne vežbe na primer,kako tajno gledati i pratiti protivnika,kako ga grliti i ljubiti a zatim uništiti,kako silom poslati
mlađeg deku uz odrešene ruke,kako od protivnika napraviti debila u javnosti,kako pomoći njegovoj deci posle toga.Pradeka je u toj nindžicu školi radi i razne vežbe,na primer dok su drugi časni i pošteni vežbali on je grickao semenke i suncokret.Kada je trebalo skočiti udalj ,pradeka je skako najdalje uz pomoć dvoje kolega koji su ga nosili od tačke a do tačke b.To deki nije smetalo jer je veoma važno osvojiti olimpijsku medalju.Kolege iz škole su se pobunile jer je pradeka počeo da preteruje i na taj način počeo je teško da ugrožava njih kao i samu školu.Pradeka sav iznerviran obratio se je jednom slobodnom zidaru da mu pomogne,slobodan zidar je rekao,"ne okreći se sine".
    U to ime pradeka je prihvatio izazov.

06 Jun, 2011, 02:22:48
Reply #4

Na zaprepašćenje časnih i poštenih/realnih koji su iskreno i pošteno radili svoje poslove/pradeka je počeo da zarad slobodnog/zidara/privodi zdravorazumske pojedince a zarad edukacije koja je ponekad bila jako bolna za pradeku,koristio je prostorije škole a kolege koje su se bunile jednostavno je uništio,bio je moćan tada pradeka.Prosvetljavajući starogradske ljude deka je bio sve popularniji u očima slobodnog /zidara/.Ta ljubav prema bližnjeme svome i poštovanje prema demokratskim različitostima u razmišljanju nose pradeku ka novom radnom mestu.Plašeći se da ne bude primljen pradeka je tepao i po tri pakle cigare dnevno.I naravno pobedio je.
   I baš kad je pradeka trebao da ode dalje na nivou edukacije evropskih političara ,krenulo je loše,
počela je da pada kiša,doživeo je tešku podršku naroda iako je sam rekao"Ostaću đubre do kraja"
nije tako bilo ostao je đubre ali bez kraja.Krenuli su bezobrazni izbori,pradeku su otpustili,ali kada je pogledao plakate satanističkih,stranozapadnih,najplaćenijih državih neprijatelje potpuno je odlepio.
   Rešio je da se sveti.
Ko je ovde stavio sliku inostranog plaćenika?Pitao se on.
Onda je bukvalno poslao mlađeg deku da se sveti jednoj bogatoj devojci,inače mlađi deka u životu nesme noću ni da izađ da vrši malu nuždu a bez pradedinog znanja ni u snu ponavljam ni u snu
nesme da uradi ništa.Mlađi deka se je iživljavao.U razgovoru sa učenikom tajne škole saznao sam"vetar duva iz grada,pradeka je organizator a mlađi deka izvršilac,sve je do detalja organizovano".Nisam bio zaprepašćen bio sam zaleđen.
/o detaljima programa i realizacije obavestićuVas uskoro/
   Šta je razlog?
Taj koji je lepio slike državnih neprijatelja je previše znao.O čemu?
Izgleda o kretanju supe i ostalih nedozvoljenih suptanci,belog brašna i slično.Međutim u zlatno vreme kada je pradeka radio  svoj posao jednom mesečno je dolazio jedan momak sa kovertom na kojoj je pisalo"pripomoć"sećam se da je jednom vraćen jer je došao u kratkim pantalonama da se obuče u dugačke gaće ali pretpostavljam da ostavi koverat.
   Pradeka voli da pomaže deci i zato je rešio da se učlani u jednu partiju novog tipa,nije mu nešto pošlo za rukom odmah je poslao sina,ni njemu nije pošlo za rukom.Počeo je užasno da se nervira,da vrti glavom,noćima da psuje i to neprekidno zajedno sa mladjim dekom.
    Nevoljno je počeo da voli i postavlja kamere jer ga zanima alternativni film a zašto to ni pradeka nezna.
    U zadnje vreme voli da se veseli,kada su praznici da zajedno sa mlađim dekom puca iz pištolja koje ima koliko hoćeš,ima on još mnogo toga/ukrao iz škole/na taj način želi da proveseli decu u okolini i da im stavi do znanja da pradeka sve ima sve vidi,i da se deca ne bi igrala sa činjenicama
jer činjenice nikada nisu bile na pradekinoj strani.
    Najzanimljivije je to što o ovome niko ništa nezna i nikoga nije briga.
Ili se varam.

06 Jun, 2011, 05:56:41
Reply #5

Nešto sam veoma bitno zaboravio da napišem,pošto se pradeki nešto ne spava jer stalno

razmišlja "šta dalje" predlažem,(pošto sam gledao na televiziji)da u Bosni postoji Tutankamonova

stranka,piramidalno zamišljena, da se jednostavno pradeka prijavi za članstvo ,mada  lično mislim

da ga neće primiti a možda se i varam.Slogan stranke je,citiram"Svak na svome,svi na mome"

Međutim ni Tutankamon nije tako tutav,siguran sam da zna da bi u sekundi od njegove grobnice sa

blagom ostala samo šerpa sa "tetovac"pasuljem.

pozzzzzzzzzzzzz

06 Jun, 2011, 20:56:15
Reply #6

U našem malom gradu u kome se ništa ne dešava ponekad se dese neobične stvari.Ispričaću vam priču o jednom bogatašu i njegovoj porodici.
    Bogataš je jedne večeri sedeo družeći se sa svojom porodicom,veoma malom decom i suprugom,roditelji su mu baš tog dana otišli u selo.A zašto?Ionako prebogati nije im bilo potrebno da se seljakaju.Čuo je u međuvremenu kucanje na vratima ispred vrata je stajao pra pra deka,bogataš ga je po navici pozvao da uđe.Pošto je pra pra deka bio neverovatno ljubazan poklonio je deci lilihip a onda
predložio bogatašu,citiram"Kolko pare za plac,kupujem odma i pare odma,kaži cenu..."Bogataš je odbio
pravdajući se da ionako ima previše para te da će mu plac ostati kao uspomena deci a deca ionako imaju previše para pa šće mu neka ga.Pra pra deka koji nije imao gde da živi bio je malo nervozan,bogataš nije znao zašto ali ono što je bogataš znao to je da je pra pra deka strasno voleo
visoke plavuše u "Plejboj"maniru,ali da bi došao do njih(naravno) trebale su mu pare/stara priča.

« Last Edit: 06 Jun, 2011, 21:06:01 by Kaktus »
06 Jun, 2011, 21:41:35
Reply #7
   Bogataš je predosećao da se nešto gadno kuva,ali šta?(pitao se bogataš).Čuk čuk deka je imao sina koji nikada nije išao po babine linije.Izgledao je uvek(kao učenik plesne škole)obrijano,sa anđeoskim
izrazom lica,ruke su mu bile meke kao u mile budaka komandanta logora"jasenovac".U javnosti nije konzumirao alkoholna pića,kahu nikad jer je u plesnoj školi naučen da kaha pošto nema ukusa može naglo da te pribere da sviraš dead-metal.Tatko  ima sina koji se je u vojsci pokazao kao najbolji u klasi.Zbog prevelike inteligencije a i da se ratosiljaju otpustili su ga pre vremena.Nije ni bilo potrebe da se tako visoka inteligencija drži u vojsci.
   Posle dolaska iz vojske "radeći" samo u drugu smenu /koj će se be diza tolko rano/naslednik nije mogao da podnese bogataša.Tata mu je smenjen a ovaj bogataš se samo bogati i bogati,vozi limuzine u metalik boji a ako oće i "BMX"motor a deluje srećno,to treba saseći ali kako?
   Razmišljali su da pošalju dopis inspektoratu u Niš,(takav bogataš ne bi trebalo da radi).Onda su napisali pismo centru za zaštitu životinja u cilju edukacije,kako njih samih tako u cilju "pomoći" njegovoj deci.Pisali su svuda ali pošto ih naivčine ama ič neznaju,poverovali su im i rekli"doviđenje".(do oslobođenja).
   Polako su,veoma pažljivo planirajući sa košarkašem iz blizine takoreći strinkom  (koji je držao restoran u blizini) planirali kako da dođu do bogataševe supruge,(tada će bogataš konačno pasti).
    Pre toga stirka strinka radeći svoj poso /samo ti sine radi svoj poso/morao sve da zna,npr.ko radi u to vreme od osam sati,kuda idu divlje svinje(bogataševi roditelji),da li imamo sve ljude na vezi koji će da prate bogataša./kasnije je vojnik puno pričao o tome bogataševoj ženi/.Strika strinka i dotični nikako da podele suklijaš,nekad se svađaju ali kao.Plan je skovan a o realizaciji saznaćete u sledećoj epizodi...

« Last Edit: 06 Jun, 2011, 22:08:28 by Kaktus »
07 Jun, 2011, 22:48:11
Reply #8
    Bogatašu nije baš prijato da ovo piše,ako nizbogčega drugog onda zbog njegove dece ali pošto je tajno sakaćen kako on i njegova porodica red je da se javno sazna kako je to rađeno.Pre nego što pređem na temu ispričaću Vam jednu priču.
    Priču mi je ispričao jedan čuk čukendeda kada "vojničina"nije bio rođen,kada se je to dešavalo.Čuk čukundeda je držao restoran leke hrane kada se je odjednom pojavio starac u klašnjenoj odeći.vozio je "BMV"koje smo miseljaci zvali "četverka".Parkirao je četverku i zavezao krave za obližnje drvo.Upravo je prodao tele,hteo je da popije nešto.Iz meni neznanih razloga nije bio po meraku vlasnika restorana brze hrane.Preterao je sa pićem,put je bio dug do njegovog sela,onda je u rakiji dobio malo sirišta i uneredio se.Odmah je odnesen u obližnji potok i stavljen na sred vode da se malo sredi.Čovek nije znao gde je,i to je po priči pričaoca bilo toliko smešno da su se svi ,a pošto se radi o pijačnom danu,iskidali od smeha.Starac nešto novca od teleta nije nešto odneo kući.Sećam se da sam diskutantu rekao"Pa vi ste šampioni"

« Last Edit: 07 Jun, 2011, 22:54:02 by Kaktus »
07 Jun, 2011, 23:18:31
Reply #9
   U vreme "Sablja" akcije bogataševi roditelji su otišli (pogodite gde) u selo.Bogataš je sa suprugom i kćerkicom spavao u velelepnoj sobi roditelja.U ranim jutarnjim časovima čuo je pucanj a zatim prasak
odmah je ustao i otrčao do prostorije u kojoj sada živi.Primetio  je na okviru prozora trag od metka.Tada bogataš nije znao o čemu se radi,otišao je do obližnjeg strike koji je u to vrema držao restoran.Strika sav zabrinut nije želeo da gleda prozor nego je po travi pokraj puta tražio nešto.Tražio je metak. Bogataš je  pozvao neke ljude da pogledaju lice mesta,utvrđeno je da je neko zaista pucao.Ali ko?
   Neki ljudi su slikali prozor,stavljali strelice i tome slično.Pojavio se jedan čovek koji je lovac po iskustvu,rekao im je pod kojim uglom je pucano.Ugao je bio veoma mali i ljudi su otišli.
   Čika deke koji je tada bio neprikosnoven odmah je nebulozno objasnio,citiram,  
   "Koj je be pucaja,bogataš stalno pije najskuplja svetska i evropska pića,dok mi samo gledamo.
Neki lovac se je napija pa pucaja pod nezgodnim uglom.
   Na tome se je završilo.O tome postoje određeni podaci negde e a gde su to nezna ni bogataš.

« Last Edit: 07 Jun, 2011, 23:24:38 by Kaktus »
08 Jun, 2011, 00:09:10
Reply #10
    Jednog ranog jutra dvehiljade i neke godine,bilo je leto,bogataš je otišao na posao .Pošto su mu roditelji(pogađate već)još ranije otišli na selo.Bogatašica je kupila hleb i otišla kući.Bogataš je u to vreme radio od osam sati ujutro.Kad je stavio potpis u smislu dolaska na posao neko je zakucao na nebeska vrata velelpne vile.Bogatašica supruga bogataša je otvorila vrata.Pred vratima je stajao
"vojničina".
    Pažljivo ispalanirana akcija počela je da se realizuje.
    Vojničina je govorio:
    "Mnogo mi je teško"
     "Daj mi malo vodu,ubiću se"
    Pošto je bogatašica izuzetno iskusna u odnosu na "ljude" pustla ga je da uđe sipala mu čašu vode i skuvala kafu.
   Pošto je deda deka bio na poslu kao i "vojničina"majka (oni naravno o tome ništa nisu znali)
"vojničina je seo pored šporeta sa centralnim grejanjem na maloj stoličici.Preko puta njega na metar i nešto spavala  je bogataševa kćerkica koja je tada imala šest meseci.Desno u krevetu je spavala druga bogataševa kćerka koja je tada imala četiri godina.
   Pošto je bogataš i bogataševa žena znao da je "vojničina"često na tabletama /nisu znali za hemiju/
bogataševa žena je planirala da pozove "vojničinovog" oca (naivnosti nikad kraja) ili bogataša da dođu i pogledaju "vojničinu"koji nije izgledao baš najbolje.
   "vojničina"je odmah počeo da repuje.
"Moj život je sr..."
"Niko me ne razume"
"Napatio sam se" i s.l.
      Dok je bogataševa žena pokrivala decu,kretajući se po prostoriji nije primetla da je u kafi koju je skuvala ali koja je bila slaba dobila   neko pojačanje.
    "vojničina"je pažljivo gledao u oči dok su deca spavala.Bogatašica je odjednom primetila neku
maglu ispred očiju,počela je da slabi.
     "vojničina je odmah skočio uhvatio je za kosu,poklopivši joj usta(valjda da ne probudi decu i pokvari stvar)odvukao je u velelpni hodnih."vojničina je jednom rukom otvorio vrata susedne sobe,oborio je i držeći joj ruke iznad glave pokazao šta znači biti ČOVEK.
      Bogataševa žena koja osim sa bogatašem nikad nije ni videla kafić,koja je verovala ljudima doživela je uništenje duše.
      Na polasku "vojničina"je svečano izjavio:
     "Pisneš li o ovome izgubićeš brak,a možda i život"
      "Mi imamo ljude koji prate bogataša bilo kuda da pođe,eve sag da pođe sa posla mi znamo"
      "mi imamo žuto cveće,imamo veze u Vranje ovde,kude oćeš"
       "mi uvek znamo kude su starci,kude je bogataš,a i moraš zapamti uvek da kažeš da si ti mene zvala .(Obratite pažnj na ovo MI)
       Jednom "vojničina" zna kada udario je pesnicom gadno u predelu zadnjeg dela glave.

Od tada a obavestiću Vas kasnije o čemu često se bogatašu krvavo preti,Bogataš je stotinama puta čuo "Čekaj da ti umre tatko"
                      "Ne pitaj za kim zvono zvoni
                             možda zvoni za tobom."

« Last Edit: 08 Jun, 2011, 00:15:05 by Kaktus »
09 Jun, 2011, 02:05:10
Reply #11

O notornim psiihopatama i veoma vešto sakrivenim sadistima,njihovim daljim podmuklim

pokušajima zataškavanja,pretnjama ,noćnom psovanju ,ludačkoj histeriji i.t.d. bićete   obavešteni

na ovim stranama narednih dana.

Predlažem da negde pročitate školsku definiciju psihoptate,sadiste i šizofreničara tada će

vam mnogo toga biti jasnije.

Da li to neko vidi,zna i bavi se  time pravo je pitanje.Da li neko zna u kakvom su stanju

deca i kakve posledice deca imaju od pirovanja ludaka ili se prave da neznaju ili ih je baš

briga i posledicama koje će sigurno doći njihovim nečinjenjem -takođe bićete obavešteni.

« Last Edit: 09 Jun, 2011, 02:06:44 by Kaktus »
14 Jun, 2011, 22:04:49
Reply #12

Povezaću se na činjenice koje sam izneo 07.06.2011.god. postoji dokumentacija o tome na koju niko nije reagovao,naravno.Zaboravio sam da kažem da je životinja pre izlaska iz kuće rekla još nešto bitno,"Moraš da me zoveš uvek,kada starci nisu tu","Neću ja da budem "povređen" ja sam zaštićen "
   A pošto svi Vi znate o kome se radi o kakvoj smrdljivoj zaštiti se radi prosudite sami.
   Objasniću Vam kasnije kako sam ja praćen i moji roditelji to nije teško zaključiti.
Potpuno unezverena i garantijem osoba koja nije imala iskustva sa ljudima,postala je majka sa osamnaest godina imala je posla sa notornim ludakom.
    Jednom prilikom u ranim jutarnjim satima kada nikoga nije bilo tu osim dece koja spavaju i njihove majke u pojavio se je taj skriveni manijak psihopata i čvrsto stisnuo ruke majke dvoje dece stegnuvši je.Rekao je "Jer sam ti rekao da mi znamo ko je gde,jer sam ti rekao da me zoveš" a onda je udario u potiljak/da ne bi bilo dokaza",nastavljao je sa iživljavanjem onako kao je hteo.
   Voleo biha da ovo pročita njegov tatko sadista(koji je kasnije kada se je sve saznalo pripretio
majci "nemoj da kažeš na tatka" ja sam ga lično čuo.O kasinijim napadima na moje roditelje objaviću kasnije.
   Nikako nemojte zaboraviti jednu stvar što se tiče pucnjave u vreme akcije "Sablja".
Tog jutra kada sam ih pitao  striku i  njih da li su čuli pucanj bili su začuđeni,niko nije čuo pucanj.
    Posle toga su oni puno pucali okolo,da ih pitate da li su pucali? Znate li šta bih vam rekli
"Ko je pucaja be."

« Last Edit: 14 Jun, 2011, 22:09:19 by Kaktus »
14 Jun, 2011, 22:21:10
Reply #13
      Stari strika koji je držao restoran leke hrane svakog dana me je pitao "Kad će starci idev u selo"
pošto sam mu maltene svakog dana plaćao piće u njegovom restoranu pričao sam normalno treba da se ide za ovo ili ono.Međutim to je učestalo "Kad će idev  i.t.d.".
       Pitao sam oca "Što hoće  ovaj stalno se raspituje o vama",otac mi je odgovorio "Mi nismo državni neprijatelji idemo gde hoćemo,a njegov posao je da zna ko gde ide i sl."
       U večernjim satima oko "Dnevnika"manijak je ,lično sam primetio trčao uz stepenice kod strike
a sasvim slučajno sam primetio a kasnije u više navrata da se trčući uz stepenice vrti i okreće kao da ga juri neki nindža"
      Šta mislite zašto je tako obazrivo trčao uz stepenice i šta je hteo da čuje.

« Last Edit: 14 Jun, 2011, 22:48:13 by Kaktus »
14 Jun, 2011, 22:37:48
Reply #14

Svinja se je iživljavala.
Jednog dana kada moja porodica bila na okupu majka dvoje dece je ispričala sve pred nama,
svojim ocem i majkom.
      Od tada nismo isti ljudi,majka dvoje dece ima strašne post-traumatske poremećaje,njena majka ionako bolesna dobila je šećer a mi ostali ličimo na senke od onih ranijih ljudi,od onih kakvi smo bili.
      Ostala ja borba za decu da koliko toliko ne primete naše traume i teške rane.
    Dogovorili smo se da sve prijavimo nadležnim organima.A onda su krenule krvave pretnje,
psovali su mi decu svaki dan,psovali su mi sestru/umrla još kao beba/,oduzeli mi pištolj koji nikada nisam ni uzeo u ruke jer ga je moj otac dobio po dužnosti kada je otišao u penziju,pištolj ionako nije bio ispravan(zarđao)nisam ni zanao gde je ,majka ga je predala određenim ljudima a ja zaista ne volim baš naoružanje.

O detaljima obavestiću Vas kasnije /mojoj satanizaciji,pokušajima udara na poslu i.t.d.i-t.d.
O kao zaštiti nekog boga iz Niša pod nadimkom "kače" ili "bure" ili nešto slično,nikako da shvate
da mene niko ne sekira i da sam ja Bogataš kao i uvek i to jako ali u srcu.

svi koji ih štite su za svaku pohvalu i napredovanje.(ali pred đavolom)

« Last Edit: 14 Jun, 2011, 22:39:45 by Kaktus »
25 Jun, 2011, 13:39:17
Reply #15
   Ovih dana u jednoj Mesnoj zajednici pod imenom Bal-kan-Ekspres trebalo je birati "novog"

predsednika,ali kako?

Pored "mnogih" članova MZ koji nisu došli trebalo je provući starog predsednika što nije bio

lak posao.Predsednik MZ Bal-kan(Džingis Kan)pojavio se je lagano šetajući jer je prepio "Koka Kolu".

Nameštaljka je uspela a evo kako.

Večiti predsednik MZ-e osigurao se na više nivoa,uz podršku novog predsenika MZ-e koja se zove

"Naše Kraljevstvo" trebalo je izabrati pet šest člana a koji bi trebalo da međusobno izglasaju večitog.

Večiti pomalo bunovan od "Koka Kole" nije imao ništa protiv.

Ali.

Tu se je pojavilo jedno lice lično pozvano od večitog i postojala je određena opasnost da to lice

ne ugrozi slobodu "velikog"broja okupljenih članova MZ-e.

Šta mislite šta se je dalje događalo?

Znam da znate.Pojavio se deka,niotkuda.Iako nije član MZ-e(nema veze) vodio je predloge za

pripremanje kiselog kupusa i sve predloge je pažljivo zapisivao u cilju pomoći i edukacije a zarad

budućnosti.Deda deka je svuda ali to je zbog toga što ga narod u našem kraljevstvu jako voli.

Visoki predstavnik MZ-e našeg Kraljevstva je to  lepo organizovao sa večitim,lepo su se smejali

kao predstavnici doušnika i tako stalno zajedno sa dekom omogućili da mi kao prost narod guramo

napred.

Naravno omogućili su da određeno "sumnjivo" lice ne prisustvuje sastanku jer možda ga neko

predloži za nešto a onda će biti ugrožene "radikalne" promene a zarad puta u EU.

Za svaku je pohvalu visoki predstavnik MZ (siguran sam da je za Evropsku Uniju i brzi napredak.)

Deda deka je pisao pomalo(u smislu"ja sam tu nese igrete teško krivično delo ima da ignorišete")

Bljak,teško.

Inače deda deka toliko voli svoj rodni kraj,da se nikada nebi ni prizetio za pare,pitajte mu

burazora.

Svoju ljubav prema svojoj MZ-i nije pokazao jer se to podrazumeva,ali je pokazao prema drugoj

Mesnoj zajednici i to svojom pojavom i ljudskošću.

Ljubav prema svojoj porodici pokazao je tako što je otvorio nešto kao "Free shop" u centru

MZ.Šta mislite kako je figurativno nazvao radnju?

Po svom dedi što je jako dirljivo pa mu se i familija po babine linije ponosi

Treba pohvaliti i nagraditi visokog predstavnika(voli da prati-dešavanja MZ-e)

Human čovek.Liči na Deda Mraza,ama isti,kao da su familija po babine linije.

« Last Edit: 25 Jun, 2011, 14:10:06 by Kaktus »
25 Jun, 2011, 17:00:52
Reply #16

Gde li ih samo nalaze što bi u pesmi rekao neko ,ovakvu bagru i mamlaze koja se vidi sa Marsa.

Ko da ih je hićo(tler) vadio iz ajvar za meze,pa ispljuvao.

25 Jun, 2011, 23:51:35
Reply #17

Stari film,priča o maltretiranju i.t.d. kažu najbolji vestern ikada iz 1976,pa pogldajmo inserte:

Best of The Outlaw Josey Wales

« Last Edit: 25 Jun, 2011, 23:53:11 by Kaktus »
28 Avgust, 2011, 23:18:34
Reply #18
     Jedan pripremljeni posao u mesnoj zajednici nije uspeo.Delimično tim što je bivši posetilac
određene vaspitno popravne ustanove tipa zatvor opstao kao primerni predsenik MZ-e to je pozitivna strana uspeha međutim osnovano se kromanjostički razmišlja da je tamo savladao i neke veštine tajnog tipa (da bi ga što pre puštili dom).Loša navika i loši predlozi i loši ljudi iz prošlosti.
    Drugi deo plana nije uspeo jer je zapisničar kasnio te da time nije uspeo da izazove određenu reakciju
uz pomoć štićenika.
    Zapisničar je zbog toga bio ljut jer je sve bilo pripremljeno zahvaljujući njegovoj "strašnoj" inteligenciji.Mrka kapa sve se saznalo a oni da vam ne ponavljam "naj vole" da je sve slučajno i da niko nije kriv.
    Dogovor je pao u vodu pravdanjem "Nesam ga ja zvaja dece mi" (pretpostavljam da ga neje ni videja a i da ga je videja pa što!)
    Sledeća faza je za psioanalitičare i inspektore bezbednosti.
    Naime maltretirana bogatašica nad kojom je orgijao psihopata u pokušaju("napad je najbolja odbrana") ispada krivac,pa nešto razmišljam da je kod nas žrtva uvek krivac.DOKLE.
     Zapisničareva žena stara psihoanalitičarka sa preteškom dozom sadizma preti žrtvi zajedno sa sakrivenim zapisničarem klasičnom sadisti (inače prefin ko bi reko,jak štićenik) tako da pošto bogataš nije prošao u grardu u satanizaciji,pravljenju i montiranju po onome što bi oni hteli odjednom začudjuće za bogataša rekoše "nije on kriv,kriva je maltretirana bogatašica,kako je smela da kaže?''
    "Ma ko je dolazio kod nje,ma to nije tačno,imate li dokaze(kad smo sve divno organizovali).
    Psihopate sa supr-egom nisu svesne da nisu centar sveta i to treba da prate službe koje više znaju o njima nego vi,čitaoče.
       Njihova bolesna mržnja prema bogatašu i bogatašici i pretnje ,veoma perfidne, bogatašici,jer nije smela da pisne kako joj je rečeno samo je jedan od elememata koji govore da službe treba da rade svoj posao,humano,ljudski,da gledaju svoju decu kada nešto rade ili ne rade.
      Nečija deca plaču svakoga dana i mnoge duše su uništene Vašim neradom.
      Za svaku pohvalu i napredovanje.

(P.S. obratite pažnju na ženu zapisničara,proučite je amaterski i sve će vam biti jasno,nije šala,
postoje bolnice ali Vi kasnite dugo kao i obično čekate realnost a to su žrtve,nije šala.

« Last Edit: 28 Avgust, 2011, 23:39:02 by Kaktus »
27 Jul, 2012, 15:33:12
Reply #19

Ponekad glasno razmišljam i pitam se ,zašto takve deke ne vrate na posao u ludnici.

Let iznad kukavičjeg gnezda.