Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: U Vladi?inom Hanu letnje bašte i veliki broj vozila zakr?ili trotoare  (Read 2539 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

23 Jun, 2008, 14:17:08
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
U Vladičinom Hanu letnje bašte i veliki broj vozila zakrčili trotoare

Vladičin Han je malo mesto sa 5.000 do 6.000 stanovnika, ali na ulicama vlada saobraćajni haos kao da u njemu živi barem duplo više ljudi. Razlog tome nije preveliki broj automobila, već nedostatak parkilašta u centru grada, nemarnost pojedinih vozača, letnje bašte, tezge, frižideri koji zauzimaju trotoare pešacima.

Najugroženija u svemu tome su deca. Zbog toga u Osnovnoj školi "Sveti Sa­va" neki roditelji razmišalju da upute peticiju opštinskim organima, policiji i upravi škole da najmlađima omoguće bezbedan prilaz do škole, koja je u blizini magistralnog puta ka Bugarskoj. Gordana Kovačević, pedagog i jedan od bivših direktora škole, kaže da su oni više puta tražili od policije da im pomogne.

Upravo zbog toga što je reč o magistralnom putu, nije moguće da se na njemu postave semafori ili ležeći policajci, što bi nateralo vozače da uspore vožnju - objašnjava Kovačevićeva.

Na putu se više ne vidi nijedan pešački prelaz, ali i tamo gde se naziru, vozači najčešće ne propuštaju pešake. Do pre par godina na jednom delu puta do škole bili su postavljeni metalni stubići kako bi se stalo na put parkiranju na mestima za pešake, ali su nekome smetali pa su posečeni. Na drugom kraju grada, u glavnoj Svetosavskoj ulici koja pripada regionalnom putu Vladičin Han - Vranje, pešaci su prinuđeni da na trotoarima zaobilaze letnje bašte. Ako siđu na kolovoz, moraju da obilaze parkirane automobile duž cele Svetosavske ulice.

Vladičin Han, Novosti, AVP, ponedeljak, 23. jun 2008.

Izvor:  Agencija VranjePress
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
26 Jun, 2008, 05:59:12
Reply #1
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +37/-35
Sta je poenta,ionako nam je nocni zivot na rubu,jos sad i baste smetaju!?!
« Last Edit: 26 Jun, 2008, 10:28:41 by admin »
01 Jul, 2008, 12:29:14
Reply #2
  • Starac Focho
  • Ocena: +101/-19
  • Revolucija
Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam
11 Avgust, 2008, 22:49:48
Reply #3
  • Deda meraklija
  • Ocena: +33/-22
12 Avgust, 2008, 00:07:27
Reply #4
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Nesto nisam primetila te baste u Hanu kad sam bila....
neznam, mozda resim....ali ipak.... ispravite me ako je tako.... drinking3

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
15 Avgust, 2008, 17:36:30
Reply #5
  • Deda meraklija
Kakav grad takvi kafici
Kakvi kafici takve i baste... drinking3
15 Septembar, 2008, 23:41:32
Reply #6
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +59/-10
  • Reload
..........kakve bashte - takva paprika......takva paprika - takav ajvar.  A kakve bashte.... sm169
The people pray for strenght and guidence, they shall prey for the mercy of the swift death. AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE.
16 Septembar, 2008, 00:08:53
Reply #7
  • Deda meraklija