Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: alchajmer  (Read 4601 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

15 Jun, 2010, 14:41:44
Reply #20
  • Deda meraklija
  • Ocena: +59/-28
@ Dina - fascinantno je kako selektivno biras iz mog rada sta ces da prihvatis a sta ne u skladu sa svojim NAUCENIM stavovima iako svaki red u blogu ima podjednako istu tezinu i baziran je na logickoj dedukciji.

na ovo ostalo odgovoricu kad nadjem vremena jerbo ispitni je rok.
15 Jun, 2010, 14:50:47
Reply #21
  • Deda meraklija
EDIT: da poznajes istoriju religija onda bi shvatila kako je svaka i napisana i odakle dolazi.

ocigledno je da nisi procitala stari zavet jer ti ovo ne bi promaklo -

"U Starom zavetu, Bog je naredio Izraelcima: “Osveti sinove Izraelove na Madijancima” (Četvrta Mojsijeva 31:2). Vidi isto i Petu Mojsijevu 20:16-17: “A u gradovima ovih naroda, koje ti Gospod Bog tvoj daje u nasldstvo, ne ostavi u životu ni jedne duše žive. Nego ih zatri sasvim—Heteje, i Amoreje i Haneneje i Ferezeje, i Jeveje, i Jevuseje, kao što ti je zapovedio Gospod Bog tvoj.” Druga Mojsijeva 17:16 izjavljuje: “I reče: što se ruka beše podigla na presto Gospodnji, Gospod će ratovati na Amalika od kolena do kolena." Isto Prva Samuilova 15:18, “Idi pobij grešne Amalike, i vojuj na njih dok ih ne istrebiš.” Tako da je očigledno da Bog nije protiv rata"

Takodje postoji deo gde bog starog zaveta poziva na ubijanje cak i najblizeg ako promeni religiju.

To sto ti velis kako niko nije dokazao nepostojanje boga je apurdno ako promislis recimo ovako -
u nordijskoj mitologiji (u to vreme je to bila religija) imali su boga po imenu TOR koji je nosio cekic i stvarao gromove i kishu. Dakle po tvojoj izjavi nepostojanje tora nije dokazano onog trenutka kada je neko seo i objasnio kako nastaje kisha i grom???!!!??

smisao koji ti pominjes je samo rec koju su ljudi izmislili u nedostatku razumevanja svoje sopstvene svesti. tom prigodom sartre je izjavio - da ne postoji nikakav objektivni smisao ali da je smisao imperativ. Te da sami gradimo smisao svog postojanja.

sto se tice tih zakona - ne ubij i tako to, imas lep primer porekla morala u mom blogu koji ocito odbijas da protumacis, takodje ako se zainteresujes za evoluciju i genetiku mozes da saznas i to da se radjamo sa bar 5 intuitivnih (prirodnih, naslednih) osecaja za"moralno", sto dalje veli da je to proizvod bioloske evolucije. Majmuni takodje imaju urodjen osecaj za socijalni zivot kao i ostale zivotinje.

uostalom meni je jako smesno da uopste diskutujem na nivou "planete i sve ostalo nije to slucajno" .

« Last Edit: 15 Jun, 2010, 15:03:44 by Igor_TECH a TECH »
15 Jun, 2010, 16:59:20
Reply #22
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9

Mislim da niko nikad to ne bi mogao reci za ateizam"
Ocita su dela ateizma u istoriji,tzv.opravdanja diktature proletarijata vladavina naroda tzv.naucnih revolucija,pa spaliti sve sto ne odgovara toj ideologiji,trebam li pomenuti zakletog neprijatelja covekove slobode Staljina,i milione koji nikad vise nisu ugledali svetlo dana,zbog ove ili one pogreske.

Peter William Atkins engleski hemichar i profesor hemije na Linkoln koledzu univerziteta u Oksfordu
"Staljin je bio ateista, ali nije ubijao u ime ateizma, vec u ime marksizma"  ;)
Ma da,upravu si ocito je kriv Marksov tata,sto je Staljin to radio,vidis kako je dobro sve znati.
15 Jun, 2010, 17:07:51
Reply #23
  • Deda meraklija
Ti dina (ili vi shodno godinama) izgleda da odbijas ili ne mozes da pravilno protumacis.

To sto je taj cika reko o ateizmu zapravo znaci da - ateizam nije ideologoija i da niko nikad nije vodio rat JER JE ATEISTA i iz tog razloga i u to ime ubijao sve ostale koji imaju drugacije misljenje. Sto su ljudi radili sa religijom. Dakle ateizam za razliku od religije nije nesto po cemu se ljudi razdvajaju i dele. I niko nije reko e ja sam ateista hajde da sad pobijem sve ove koji tonisu. Religija nije jedini povod ratova ali jedan od bitnijih jeste.

Mozda ne kapiras obim problema jer je pravoslavno hriscanstvo tu i tamo okej (sto ne znaci da je taj pogled na svet manje glup ali znaci da je manje opasan). Ali pogledaj amere i vladavinu Busha. Dakle problem postoji i to sto ja nemam sidu ili neko meni blizak ne znaci da sida nije problem u globali.
15 Jun, 2010, 17:09:55
Reply #24
  • Deda meraklija
EDIT: da poznajes istoriju religija onda bi shvatila kako je svaka i napisana i odakle dolazi.

ocigledno je da nisi procitala stari zavet jer ti ovo ne bi promaklo -

"U Starom zavetu, Bog je naredio Izraelcima: “Osveti sinove Izraelove na Madijancima” (Četvrta Mojsijeva 31:2). Vidi isto i Petu Mojsijevu 20:16-17: “A u gradovima ovih naroda, koje ti Gospod Bog tvoj daje u nasldstvo, ne ostavi u životu ni jedne duše žive. Nego ih zatri sasvim—Heteje, i Amoreje i Haneneje i Ferezeje, i Jeveje, i Jevuseje, kao što ti je zapovedio Gospod Bog tvoj.” Druga Mojsijeva 17:16 izjavljuje: “I reče: što se ruka beše podigla na presto Gospodnji, Gospod će ratovati na Amalika od kolena do kolena." Isto Prva Samuilova 15:18, “Idi pobij grešne Amalike, i vojuj na njih dok ih ne istrebiš.” Tako da je očigledno da Bog nije protiv rata"

Takodje postoji deo gde bog starog zaveta poziva na ubijanje cak i najblizeg ako promeni religiju.

To sto ti velis kako niko nije dokazao nepostojanje boga je apurdno ako promislis recimo ovako -
u nordijskoj mitologiji (u to vreme je to bila religija) imali su boga po imenu TOR koji je nosio cekic i stvarao gromove i kishu. Dakle po tvojoj izjavi nepostojanje tora nije dokazano onog trenutka kada je neko seo i objasnio kako nastaje kisha i grom???!!!??

smisao koji ti pominjes je samo rec koju su ljudi izmislili u nedostatku razumevanja svoje sopstvene svesti. tom prigodom sartre je izjavio - da ne postoji nikakav objektivni smisao ali da je smisao imperativ. Te da sami gradimo smisao svog postojanja.

sto se tice tih zakona - ne ubij i tako to, imas lep primer porekla morala u mom blogu koji ocito odbijas da protumacis, takodje ako se zainteresujes za evoluciju i genetiku mozes da saznas i to da se radjamo sa bar 5 intuitivnih (prirodnih, naslednih) osecaja za"moralno", sto dalje veli da je to proizvod bioloske evolucije. Majmuni takodje imaju urodjen osecaj za socijalni zivot kao i ostale zivotinje.

uostalom meni je jako smesno da uopste diskutujem na nivou "planete i sve ostalo nije to slucajno" .

Pa mslim Igore da bas nisam na tako niskom stupnju razvoja i prihvatanju nekih naucnih cinjenica.
Vidi,vec sam rekla,da imam jos mnoga pitanja ne odgovorena,ovo o SZ treba citati ipak s jednog drugog stanovistva.
Da li je osnova pojave zivota nastala slucajno ili je proizvedena?Da li je organizovanost strukture koja vodi ka smislu evolucije proizvedena ili je imanentna materiji,drugim recima da li postoji jedinstvo duhovnog i materijalnog,pre pojave zivota?
Ali nastavit cemo diskusiju,i meni nedostaje malo vremena pozdrav do prve diskusije, i sto sire mozda cemo bolje razjasniti neka pitanja.
Zelim ti mnogo uspeha na ispitima.
15 Jun, 2010, 17:18:12
Reply #25
  • Deda meraklija
Ti dina (ili vi shodno godinama) izgleda da odbijas ili ne mozes da pravilno protumacis.

To sto je taj cika reko o ateizmu zapravo znaci da - ateizam nije ideologoija i da niko nikad nije vodio rat JER JE ATEISTA i iz tog razloga i u to ime ubijao sve ostale koji imaju drugacije misljenje. Sto su ljudi radili sa religijom. Dakle ateizam za razliku od religije nije nesto po cemu se ljudi razdvajaju i dele. I niko nije reko e ja sam ateista hajde da sad pobijem sve ove koji tonisu. Religija nije jedini povod ratova ali jedan od bitnijih jeste.

Mozda ne kapiras obim problema jer je pravoslavno hriscanstvo tu i tamo okej (sto ne znaci da je taj pogled na svet manje glup ali znaci da je manje opasan). Ali pogledaj amere i vladavinu Busha. Dakle problem postoji i to sto ja nemam sidu ili neko meni blizak ne znaci da sida nije problem u globali.
Ma kako ne kapiram,i sama tvrdim,da niko nema prava ubijati nikoga u ime bilo cije religije,ne moze covecanstvo zaboraviti krsstaske ratove,inkviziciju,30.god.verski rat i masu ratova koje su ljudi vodili u ime Boga.
Znas najlakse je pokrenuti iracionalne snage masa e upravo je i to od jedan uzrok ratova.
Ako je neko religiozan ne mora biti glup,isto tako ako je neko ateista ne mora biti zao,i los,cak mislim da ima mnogo boljih ateista ljudi po karakteru od mnogih religioznih ljudi.Iako sam zbog ove svoje tvrdnje na nekim verskim forumima bila skoro izgnana,ali dali su mi blazu formu,samo je post izbrisan,jer Igore naucit ces u zivotu ljudi su nerealni.
15 Jun, 2010, 17:28:22
Reply #26
  • Deda meraklija
Pa mslim Igore da bas nisam na tako niskom stupnju razvoja i prihvatanju nekih naucnih cinjenica.
Vidi,vec sam rekla,da imam jos mnoga pitanja ne odgovorena,ovo o SZ treba citati ipak s jednog drugog stanovistva.
Da li je osnova pojave zivota nastala slucajno ili je proizvedena?Da li je organizovanost strukture koja vodi ka smislu evolucije proizvedena ili je imanentna materiji,drugim recima da li postoji jedinstvo duhovnog i materijalnog,pre pojave zivota?
Ali nastavit cemo diskusiju,i meni nedostaje malo vremena pozdrav do prve diskusije, i sto sire mozda cemo bolje razjasniti neka pitanja.
Zelim ti mnogo uspeha na ispitima.

Nema sta da se diskutuje, ja sam blog napisao upravo zbog ovakvih stavova koji su nauceni i koji nemaju ni jedan valjan argument. Ignorises logicke veze, najobimnija istrazivanja u istoriji covecanstva i sve to jer nauka ne moze bas sve da objasni??!! sto po tebi znaci da knjiga pisana pre 2000 godina moze? i od kada je teret dokazivanja religije spao na nauku? kao sto rece dokins da neko tvrdi da ce asteroid pogoditi zemlju jer tako veruje svi bi ga zajebavali, sto bi bilo drugacije sa religijom?  

dakle otvoren poziv na linc takodje je dvosmislen? kad neko kaze istrebi sve njih to znaci sta? jer sam ja glup i ne razumem drugi smisao. takodje u novom zavetu otvoreno se govori da su gejevi (s)ranje i da je to lose.....to je takodje dvosmisleno?

uostalom evolucija je davno prestala da bude teorija te je postala cinjenica. a ja sam izneo vise nego dovoljno tako da ne vidim svrhu dalje diskusije.

a ovo poslednje je takodje glupo - e svako iracionalan moze pokrenuti atomsku bombu ali je ona ustvari napravljena iz plemenitih pobuda??!!!

ne mogu ni ja niti bilo ko dati konacan odgovor na sve ali postoje stvari na koje smo taj odgovor priblizno dali i upravo te stvari iskljucuju i po stoti put ismejavaju neke bajke koje su izmisljali revoltirani (tadasnjim rimom) i dokoni ljudi koji su kisu objasnjavali bogovima i to treba da parira godinama i godinama istrazivanja ??

ovde ja prestajem.

do sledeceg bloga.

<3 ljubav neka klija.
« Last Edit: 15 Jun, 2010, 17:30:19 by Igor_TECH a TECH »
17 Jun, 2010, 22:37:14
Reply #27
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
Ja povlachim sve shto sam reka...shetajuci se danas prirodom evo na shta naleteh  wassat
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
22 Jun, 2010, 14:43:21
Reply #28
  • Deda meraklija
Ja povlachim sve shto sam reka...shetajuci se danas prirodom evo na shta naleteh  wassat

Ma ZZ ,ne sumnjam ja u tvoju   elokventnost i visprenost.

Nego ovaj tvoj egzemplar,nije ubedljivo najjaci u svojoj vrsti,i ako po kolicini sive  mase je zanimljivo u svojoj vrsti bogatiji,ali nazalost nije sva u funkciji,za razliku od zenskog pola u istoj vrsti, cija je siva masa manja ali 100% funkcionalna.      c110      
                                                                                                                                                              Po Darwinu,ovaj tvoj egzemplar je na dosta visokom stupnju razvoja,skoro za koju 100.000 godina ce verovatno liciti na coveka,kad zbog  klimatskih uslova ostane bez nekih za sad jos potrebnih pokrivaca tela.
Ako zbog klimatskih uslova trenutno ne budemo trebali svi iste pokrivace tela. 25r30wi

Ajmo nesto aktuelno.
<!--[if !supportLists]--> педагогија; манипулација ( ученицима и студентима ) узима облик
upravo je kraj skolske godine,ko je bio u toku godine manipuliran,ucenici ili profesori ,ili ih na kraju intersesi dobara zblizavaju?
Ili su otudjenom moci covecanstva ,najvise roditelji izmanipulirani? greenstar Harkonikaš Thankyou
« Last Edit: 22 Jun, 2010, 14:52:14 by Dina »
22 Jun, 2010, 22:37:52
Reply #29
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
auuuuuu,.......

BURN!!!!

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
23 Jun, 2010, 20:39:43
Reply #30
  • Deda meraklija
auuuuuu,.......

BURN!!!!
Ha,ha,ha, mislis li zbog sive mase ili zrtve evolucije? sm169 sm169 srecko1
24 Jun, 2010, 02:51:31
Reply #31
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
pa oba su bila veoma podmukla :D

hessam

ne mogu da odaberem...

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
30 Jul, 2010, 23:08:33
Reply #32
  • Deda meraklija
http://piratskapartija.com/blog/redpill/

Jedna od svetlijih tacaka u nas. Skoro su se zvanicno registrovali kao partija, a o njihovom delanju i ciljevima mozete se informisati putem prilozenog sajta.